niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 lipca 2016

​Gdzie są notatki z wizyt Komorowskiego? Polityk PO: były sprawozdania... w mediach

Dodano: 15.08.2015 [12:36]
​Gdzie są notatki z wizyt Komorowskiego? Polityk PO: były sprawozdania... w mediach - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
- Albo było tak, że nie robiono takich notatek, co świadczyłoby o braku profesjonalizmu ze strony tych, którzy byli odpowiedzialni za politykę zagraniczną byłego prezydenta Komorowskiego. Albo prowadzone były te notatki, ale z jakichś przyczyn postanowiono, aby następcy nie mieli do nich dostępu – mówi w rozmowie z telewizją Gazeta Polska VD przewodniczący klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak.

Polityk skomentował słowa doradcy prezydenta Andrzeja Dudy ds. międzynarodowych, Krzysztofa Szczerskiego. W czwartek urzędnik stwierdził na antenie Telewizji Republika:

- W ramach bilansu otwarcia, który przeprowadzamy w Kancelarii Prezydenta, okazało się, że nie ma notatek z rozmów byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Nie powstawały notatki służbowe z rozmów prezydenta.


Jak zauważył w rozmowie z telewizją Gazeta Polska VD Błaszczak - brak notatek kompromituje tych, którzy byli w otoczeniu Bronisława Komorowskiego, jak również samego byłego prezydenta.

- Teraz to wszystko trzeba odbudować. Zadanie to spada na kancelarię prezydenta Andrzeja Dudy, na ministra Krzysztofa Szczerskiego. (...) Brak notatek może świadczyć m.in. o tym, że ci, którzy dotychczas odpowiadali za kontakty międzynarodowe prezydenta Komorowskiego, chcą ukryć to, że te kontakty miały charakter bardzo powierzchowny i że nic ważnego podczas tych wyjazdów nie postanowiono. Ta wyprawa do Japonii, jak można przeczytać chociażby w „Gazecie Polskiej Codziennej”, kosztowała prawie półtora miliona złotych. Wizyta, która jak się okazuje, była bez efektów. Bez żadnych efektów, poza kompromitacją prezydenta Komorowskiego, kiedy wchodził na krzesło w parlamencie japońskim

– zauważył polityk PiS.

OBCIACH ROKU: Komorowski... wchodzi w butach na fotel w japońskim parlamencie

Problemu w braku notatek z zagranicznych wyjazdów byłego prezydenta nie widzi poseł PO Marcin Święcicki. Parlamentarzysta tłumaczy Komorowskiego w naprawdę zadziwiający sposób:

- Sprawozdania z wizyty do Japonii były obszernie relacjonowane przez prasę, przez media. A poza tym można z panem prezydentem się spotkać i porozmawiać na wszystkie tematy zagraniczne, które prowadził. Co za problem, żeby jeden prezydent spotkał się z byłym prezydentem i porozmawiali sobie.

Obejrzyj całe nagranie

 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

A z czego miały być te "notatki"?

Z dyspozycji przekazywanych mu przez dwoje komunistycznych,
SB-ckich teściów ?

Rolą wnuczka parobka, hr.Komorowskich Szczunyka,
było suchać co się do niego mówi,
i wykonywać POLECENIA!

Zdrada. Tylko jak ma się coś do ukrycia to się nie sporządza raportów lub celowo je niszczy. Potem Komorowski przed sądem używa swojej klasycznej broni, że nic nie pamięta, tak jak to było z Sumlińskim.

rece opadaja jeszcze jeden dowod,ze mielismy Rezydnta,a nie przydenta,a notatki robil officer prowadzacy z WSI z ramienia GRU I tam w AKWARIUM te notaki sa

po jesiennych wyborach bedzie to samo w kancelari premiera
Czas rzadow PO z przystawkami I bronkowa pRezydentura w 100" dla moskali I szwabow byly jak saskie ostatki,mogli smialo utrwalac swoja okupacje Polski,bo slusznie mowili ....NASZ PREZYDENT, WASZ PREMIER...

Problem jednak jest panie Święcicki! B. Komorowski, ma krótką pamięć! Nic nie wie i nie pamięta! Widzieliśmy to naocznie na procesie Wojciecha Sumlińskiego! Pan Prezydent Andrzej Duda straciłby tylko cenny czas!

Przepraszam, ale taka informacja, że sprawozdania z podróży Komorowskiego były podane w mediach, to nie tylko kpina z urzędu prezydenta, ale generalnie z polityki !
To jak pan Prezydent Duda ma kontynuować politykę zagraniczną, kiedy nie jest w stanie dowiedzieć się, jak daleko dana sprawa została posunięta, czy załatwiona. Wszystko wygląda na to, że panowie rządzący, w ramach rzekomo prowadzonej polityki zagranicznej, uprawiali turystykę zagraniczną. Z takich wojaży raczej notatek nikt nie sporządza. , czy te [też nie.
Przecież ten pan Swięcicki, nie tylko siebie sytuuje pod ostrzał krytyki, ale i byłego prezydenta. Gdyby żył wśród nas wódz Piłsudski, zapewne usłyszelibyśmy : "wam kury szczać prowadzić, a nie brać się do polityki" i byłaby to jedyna słuszna reakcja.
Taki kpiarz w polskim parlamencie, jak Święcicki, to już nie tylko obciach, ale skandal i nieszczęście !

Słyszałam kiedyś wypowiedź lewaka Celińskiego, którego zdaniem, Polacy są winni temu, że przez wieki byliśmy na peryferiach Europy. No jak mamy takich politycznych kpiarzy jak choćby tylko Święcicki i Celiński, którzy przez tyle lat nie potrafią a bardziej nie chcą zintegrować się z Polską i z Narodem polskim, to dla wysoko rozwiniętych gospodarczo państw Europy, Polska zawsze będzie państwem peryferyjnym, a Naród - tanią siłą roboczą.

co tam notatki służbowe ,ważne ze 5 ciu fotografów , zrobiło 4 miliony zdjęć bronkowi przez 5 lat .

http://www.fakt.pl/forum/fotografowie-bronislawa-komorowskiego-o-swojej-pra,2,1685985,0,czytaj-najnowsze.html?cid=566203

Powinni mu za to odebrać emeryturę prezydencką (za niewywiązywanie się z obowiązków).

nakazac Bulowi odtworzyc wszystko z WSI i SKOKIEM Wolomin wlacznie

Komorowski się tylko dopisywał do wycieczek a notatki robił w pamiętnikach i to jest cała prawda.

bronek nie umie pisać bez bulu, więc nie pisał i nie ma notatek

w wikileks były notatki o propozycji oddania lasow za mienie.

Pytacie gdzie sa Notatki nie wiecie?,w Rosji zapytajcie Kozieja, Nalecza ,mam nadzieje juz niedlugo beda pytani o to w Sadzie ale nowym Polskim,nowej Polsce ,nie tym ich obecnym .Modlmy sie o to.

Intymne notatki Bul ukrył w miejscu ściśle intymnym i nikt nie ośmieli się tam grzebać,z wyjątkiem Święcickiego.

PO chamskich złośliwościach komoruskiego i jego małostkowości, Prezydent A Duda nie powinien w żadnym wypadku wydawać zgody na wynajęcie apartamentu w pałacu prezydenckim !Tłumaczenie,że swoje mieszkanie wynajął córce, a drugie firmie, on sam nie ma gdzie mieszkać jest groteskowym i cwanym posunięciem!

W Budzie ruskiej ma dom, a pałac prezydencki nie jest przytułkiem, czy hotelem dla bezdomnych.Nie jest biedną osobą, niech kupi córce mieszkanie!Jego chciwość w podpisaniu umowy na wynajem apartamentu samemu z z pałacem prezydenckim i płacenie czynszu z publicznych pieniędzy przez co najmniej rok jest oszustwem i wyrafinowanym draństwem!

Dla mnie to bardzo niebezpieczny człowiek razem ze swoim towarzystwem, dobrze by było,aby prezydent A Duda nie godził się na wynajem apartamentu 150 m , by samemu nie podlegać inwigilacji i nie być punktem obserwacji, co zdecydowanie ułatwi ludziom parającym się owym zajęciem. Dziwnym była nagła akcja medialna tub propagandowych III RP dotycząca braku zamieszkania i jej groteskowy sposób tłumaczenia.

Prezydent A Duda nie powinien być tak naiwnym i litościwym, bowiem sp.prezydent L Kaczyński przepłacił swoją naiwnością życie!
Trzeba wyciągać wnioski z błędów poprzedników! dzisiaj już wie dużo więcej!

Oczywiście że tak . Trzeba w trybie pilnym oczyścić pałac z ludzi Komorowskiego ale też po przejęciu władzy przez PiS należy w trybie pilnym " przewietrzyć " wszelakie służby w tym MSZ MSW i Ministerstwo obrony .To podstawa by zachować minimum bezpieczeństwa dla urzędującego PAD ale też podstawa do tego by Polska zaczęła się liczyć na arenie międzynarodowej jako rzeczywiście wolne suwerenne państwo !Z tym co zostawili nam w spadku daleko nie dojdziemy a i sam PAD nie powinien czuć się bezpiecznie .Przypuszczalnie były Prezydent a raczej jego zaplecze zostawili AD nie tylko swoich ludzi ale i budynki naszpikowane " podsłuchami " a to rodzi realne niebezpieczeństwo nie tylko dla naszego kraju ale w szczególności dla urzędującego Prezydenta .Zaniechanie takich podstaw w " sprzątaniu państwa " może się bardzo źle skończyć .

Uważam,że sprawę powinna zbadać prokuratura! To jest łamanie przez pracowników byłej kancelarii i samego byłego prezydenta podstawowych procedur funkcjonowania państwa. Zniszczenie lub ukrycie notatek jest równoznaczne ,że zdradą polskiej racji stanu!

Czyżby wg pana posła Święcickiego nagle panu prezydentowi Komorowskiemu powróciła pamięć? A jeszcze tak niedawno widziałem podczas transmisji przesłuchania przed sądem pana prezydenta,jak na ważne pytania zadawane przez Wojciecha Sumlińskiego pan prezydent nie był w stanie odpowiedzieć z powodu utraty pamięci. Ta trwała niedyspozycja jak widać nie przeszkadzała mu w pełnieniu funkcji prezydenta. A skąd pan Święcicki wie, że wróciła panu prezydentowi pamięć?

Gdzie są notatki? Pewnie były pisane cyrylicą, w której były prezydent nie robił aż tyle błędów ortograficznych...a dzisiaj znajdują się w odpowiednim "archiwum"...

Święcicki to ten który w Warszawie wcielał plan Balcerowicza wprowadzając w stolicy UDecki kapitalizm. Polegał na sprzedaży miejskich POdziemnych szaletów na prywatne (kapitalistyczne) wietnamskie jadłodajnie. Cały świat zamarł z wrażenia nad geniuszem UDeków wspartych Gieremkiem, Bolkiem i stokrotką.

,,Nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobisz?!,,

jakiś debilowaty ten Święcicki , albo uważa nas za debili.

Święcicki, przestań pierd.lić : o czym ma rozmawiać były prezydent który powszechnie wiadomo ma "zaniki pamięci' ? - palnij się chłopie w czerep - za brak takich dokumentów powinna beknąć cała kancelaria byłego prezydenta wraz z nim...

juz nie dlugo PO-WSKA CZERWONA PADLINA ZNIKNIE ZE SCENY POLITYCZNEJ szczynukowicz bedzie plakal ktoregos dnia chyba ze odplynie na kaszalocie w morskie glebiny najlepiej w strone rosji

Za niszczenie podrabianie dokumentów - cała kancelaria pod ścianę, za co brali pieniądze kilkaset osób!!! aresztować i do pudła - to jest zdrada stanu i Polski!!!

Z notatnika znalezionego w taczce:

"8 maja w połódnie tszepałem dywan a tu mi jakieś papiery czy óstawy do podpisania przynieśli to podpisałem teraz rzyrandol ómyć musze bo kaszalot mi kazał, pogoda ładna, kolejny dzień mija spokojnie"

Zobaczycie, ze aneksu tez nie ma i rżniecie glupa będzie na całego.To nie miesci się w glowie, ze można cos takiego zrobić, a bezkarność POlszewikow z komorem na czele jest wszechobecna.
Placimy po raz kolejny za swoja glupote, bo jak można było POzwolic tym ludziom rzadzic przez 8 lat, jak można było po raz kolejny wybrać bufetowa majac już swiadomosc jaki POmyjami jest ta partia, ale coz, glupota nie boli, wiec biadolmy dalej,a oni nas w dalszym ciągu będą robic chu....

Koment0owac bzdury wygadywane przez towarzysza Swiecickiego?!Nawet jego byly pracodawca sowiecki Komitet Cenztalny Polskiej (?) Zjednoczonej Partii Robotniczej brak notatek zakwalifikowalby jako zdrade interesow Sily Przewodniej (PZPR-u),jako zamach na socjalizm i braterka milosc do KC CCCP !? A za to gulag lub kula w leb!! zapomnieliscie towarzyszu Swiecicki!?Zaponieliscie,ze rezim ktoreu sluzyliscie (wtedy) do sprawozdawczosci przywiazywal waga w takim samym stopniu co niemiecka,hitlerowska NSDAP !? Wicie powinniescie odpowiedziec,ze rezim ktoremu teraz sluzycie zszedl dzieki takim partyjnym bonzom jak Wy na psy!! Nie bedzie to wam zapomniabe!
A tak na powaznie to jego wypowiedzi obnazaja "profesjonalizm" tej wladzy,jaj calkowita degeneracje ! Po prostu pieprzy jak potluczony!

"Gdzie są notatki z wizyt Komorowskiego? Polityk PO: były sprawozdania... w mediach"
Tak może odpowiedzieć tylko półgłówek! Zastanawiam się czy ten człowiek zdaje sobie sprawę ze swojej skandalicznej i dyletanckiej wypowiedzi.
Pięść się zaciska kiedy taki ignorant ważnych dla istnienia państwa,potrzebnych koniecznie dokumentowanych decyzji, bądź ustaleń głowy państwa. nie rozumie potrzeby ich zapisu i szczyci się tytułem naukowym. Dyletant czy półgłówek ? - trzeba to rozstrzygnąć wraz z odpowiednimi tego skutkami!

Półtora miliona to kosztował sam czarter samolotu do Japonii. Przynajmniej wg opublikowanych zestawień wydatków Kancelarii.
Pamiętajmy też, że Kancelaria przepieprzała kasiorę na małą skalę. Rząd ma większe możliwości. Zadłuża nas w tempie ok. 172 mln dziennie! Dodatkowo ściąga kasę z podatków, akcyzy, cła, itp. To dlaczego, do k***y nędzy tych pieniędzy nie widać?? Kostaka bauma i dwie "autostrady" na krzyż to zdecydowanie za mało!!!

Zaś tow. posioł (a nie: poseł) najwyraźniej przebywa głównie w piaskownicy, bo w poważnym świecie jest nieporadny niczym dziecko we mgle.

Myślałem, że Święcicki jest trochę mądrzejszy. Przecież tu nie chodzi o pijar, czy o to, co można powiedzieć w gazetach, ale o ustalenia, które z natury powinny być utajnione. Jeśli tak PO wyobraża sobie rządzenie państwem, tonie powinno być wybierane.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl