niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 września 2016

​Gdzie są notatki z wizyt Komorowskiego? Polityk PO: były sprawozdania... w mediach

Dodano: 15.08.2015 [12:36]
​Gdzie są notatki z wizyt Komorowskiego? Polityk PO: były sprawozdania... w mediach - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
- Albo było tak, że nie robiono takich notatek, co świadczyłoby o braku profesjonalizmu ze strony tych, którzy byli odpowiedzialni za politykę zagraniczną byłego prezydenta Komorowskiego. Albo prowadzone były te notatki, ale z jakichś przyczyn postanowiono, aby następcy nie mieli do nich dostępu – mówi w rozmowie z telewizją Gazeta Polska VD przewodniczący klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak.

Polityk skomentował słowa doradcy prezydenta Andrzeja Dudy ds. międzynarodowych, Krzysztofa Szczerskiego. W czwartek urzędnik stwierdził na antenie Telewizji Republika:

- W ramach bilansu otwarcia, który przeprowadzamy w Kancelarii Prezydenta, okazało się, że nie ma notatek z rozmów byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Nie powstawały notatki służbowe z rozmów prezydenta.


Jak zauważył w rozmowie z telewizją Gazeta Polska VD Błaszczak - brak notatek kompromituje tych, którzy byli w otoczeniu Bronisława Komorowskiego, jak również samego byłego prezydenta.

- Teraz to wszystko trzeba odbudować. Zadanie to spada na kancelarię prezydenta Andrzeja Dudy, na ministra Krzysztofa Szczerskiego. (...) Brak notatek może świadczyć m.in. o tym, że ci, którzy dotychczas odpowiadali za kontakty międzynarodowe prezydenta Komorowskiego, chcą ukryć to, że te kontakty miały charakter bardzo powierzchowny i że nic ważnego podczas tych wyjazdów nie postanowiono. Ta wyprawa do Japonii, jak można przeczytać chociażby w „Gazecie Polskiej Codziennej”, kosztowała prawie półtora miliona złotych. Wizyta, która jak się okazuje, była bez efektów. Bez żadnych efektów, poza kompromitacją prezydenta Komorowskiego, kiedy wchodził na krzesło w parlamencie japońskim

– zauważył polityk PiS.

OBCIACH ROKU: Komorowski... wchodzi w butach na fotel w japońskim parlamencie

Problemu w braku notatek z zagranicznych wyjazdów byłego prezydenta nie widzi poseł PO Marcin Święcicki. Parlamentarzysta tłumaczy Komorowskiego w naprawdę zadziwiający sposób:

- Sprawozdania z wizyty do Japonii były obszernie relacjonowane przez prasę, przez media. A poza tym można z panem prezydentem się spotkać i porozmawiać na wszystkie tematy zagraniczne, które prowadził. Co za problem, żeby jeden prezydent spotkał się z byłym prezydentem i porozmawiali sobie.

Obejrzyj całe nagranie

 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

A z czego miały być te "notatki"?

Z dyspozycji przekazywanych mu przez dwoje komunistycznych,
SB-ckich teściów ?

Rolą wnuczka parobka, hr.Komorowskich Szczunyka,
było suchać co się do niego mówi,
i wykonywać POLECENIA!

Zdrada. Tylko jak ma się coś do ukrycia to się nie sporządza raportów lub celowo je niszczy. Potem Komorowski przed sądem używa swojej klasycznej broni, że nic nie pamięta, tak jak to było z Sumlińskim.

Problem jednak jest panie Święcicki! B. Komorowski, ma krótką pamięć! Nic nie wie i nie pamięta! Widzieliśmy to naocznie na procesie Wojciecha Sumlińskiego! Pan Prezydent Andrzej Duda straciłby tylko cenny czas!

Czyżby wg pana posła Święcickiego nagle panu prezydentowi Komorowskiemu powróciła pamięć? A jeszcze tak niedawno widziałem podczas transmisji przesłuchania przed sądem pana prezydenta,jak na ważne pytania zadawane przez Wojciecha Sumlińskiego pan prezydent nie był w stanie odpowiedzieć z powodu utraty pamięci. Ta trwała niedyspozycja jak widać nie przeszkadzała mu w pełnieniu funkcji prezydenta. A skąd pan Święcicki wie, że wróciła panu prezydentowi pamięć?

,,Nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobisz?!,,

Półtora miliona to kosztował sam czarter samolotu do Japonii. Przynajmniej wg opublikowanych zestawień wydatków Kancelarii.
Pamiętajmy też, że Kancelaria przepieprzała kasiorę na małą skalę. Rząd ma większe możliwości. Zadłuża nas w tempie ok. 172 mln dziennie! Dodatkowo ściąga kasę z podatków, akcyzy, cła, itp. To dlaczego, do k***y nędzy tych pieniędzy nie widać?? Kostaka bauma i dwie "autostrady" na krzyż to zdecydowanie za mało!!!

Zaś tow. posioł (a nie: poseł) najwyraźniej przebywa głównie w piaskownicy, bo w poważnym świecie jest nieporadny niczym dziecko we mgle.

Notatki z najważniejszych spotkań Bronisława K. są w Moskwie, sporządził je jego oficer prowadzący Mikołaj Patruszew.

faktycznie odpowiedź Święcickiego jest łagodnie mówiąc debilna...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl