niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

Powstańcy teraz wygrali

Dodano: 03.08.2015 [07:45]
Powstańcy teraz wygrali - niezalezna.pl
foto: GP
Jaki był polityczny cel Powstania Warszawskiego? Zrzucić niemieckie i sowieckie jarzmo, doprowadzić do włączenia Polski w struktury zachodnich demokracji, uratować godność i honor. Polska już od 1989 r. niektóre z tych celów realizowała. Jednak zostały ciągle bardzo silne związki polskich elit z sowieckim okupantem i zdumiewająca uległość wobec Berlina. Nic też dziwnego, że gdy przedstawiciele tych elit pojawiali się na obchodach Powstania, witano ich gwizdami.

Dzisiaj sytuacja radykalnie się zmienia. Patrząc na prezydenta elekta Andrzeja Dudę, którego powstańcy i ich rodziny przyjęli ogromnym aplauzem, można powiedzieć, że cel polityczny Powstania Warszawskiego został właśnie zrealizowany. Polska staje się coraz ważniejszym ogniwem w koalicji skierowanej przeciwko moskiewskiemu imperializmowi, wpływy Berlina maleją. Przywództwo państwa obejmuje demokratycznie wybrany prezydent, któremu tradycja Powstania jest bliska, wychowanek Lecha Kaczyńskiego, twórcy Muzeum Powstania Warszawskiego. W debacie na temat sensu Powstania trzeba dodać jeszcze ten argument: sukces nie zawsze przychodzi od razu. Kiedy się jednak nie walczy, na ogół nie przychodzi w ogóle.
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

To zwycięstwo przychdzi tak powoli i z takim trudem…. I jeszcze ie wszystko dokonane, czeka nas odsunięcie tylu nieproszonych gości od Władzy…
Wruszyła mnie ta Panska obserwacja.

Jednak ja się zgadzam ze opiniami że Polska Walczy, i jeśli chodzi o cele Powstania według mnie Warszawa walczy choć czasami jest umęczona okupacją. Natomiast pozostaje dla mnie tajemnic ustalenia między hitlerkiem a stalinkiem w sprawie powstania. Bo przecież czerwona armia ukraińska oraz polskie wojsko ludowe było już nad Wisłą. Podobno podpisano kapitulację całej stolicy 2 Pażdziernika, ale czy napewno dokument podpisany przez dowódcę AK jest ten który znamy. jato stalinek oddał hitlerkowi całe miasto do dyspozycji on też podpisł kapitulację a potem jednak w marszu przyjażni spacerkiem do berlina. Cała światowa manipulacja aby położyć Polskę, która tak walczyła i szczególnie waśie Warszawę. Był to międzynarodowy mord. Tak nam się ciąle wmawia ten nasz upadek powstania a my tak uparcie wracamy by je dokończyć. Pamiętajmy, Polska walcząca nie podpisała kapitulacji.

hitler już dawno przed powstaniem chciał kompletnie zniszczyć i unicestwić całe miasto. Za mało było zrzutów, przecież jeśli Polska byłaby uzbrojona przez międzynarodową finansjer jak hitlerek i stalinek to nie byłby miejsca na taki masowy mord. Polska w 1920 udokumentowała swoją gotowość bojową. Przecięż jeśli ludność cywina miałaby broń to nie siedziałaby po piwnicach czekając na swoją śmierć. Broni było tak mało że aż nawet w aptekach nalekarstwo nie można było jej dostać.

Mord polskiej ludności cywilnej przez niemców, sowiecką swołocz i dzicz ukraińską powinien doczeka się miedzynarodowego trybunału w Hadze i podmioty zaangaowane w jednym i tym samym czasie w tym mordzie powinni odpowiedzieć. świat powinien dokonać oceny tegoż zdarzenia.

ćzy my nie powinniśmy żądać miedzynarodowegi trybunału włanie sprawy II wojny światowej, sprawy bezwzględnego łamania popisanych międzynarodowych gwarancji. Polska powinna się znaleść jako współ aliant powinna mieć miejsce w światowej elicie najlepszych a tutaj już prawie wiemy że wojny nie było tylko trauma lokalna , onozy to polskie itd a my głównie jesteśmy bandytami.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl