niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2016

Ciepła posadka dla przyjaciela Komorowskiego? Cicha nominacja dla Lecha Majewskiego

Dodano: 27.07.2015 [21:14]
Ciepła posadka dla przyjaciela Komorowskiego? Cicha nominacja dla Lecha Majewskiego - niezalezna.pl
foto: youtube.com
Gen. Lech Majewski - w latach 1983–1986 słuchacz Wojskowej Akademii Lotniczej ZSRS, po katastrofie smoleńskiej awansowany (w maju 2010 r.) na Dowódcą Sił Powietrznych oraz (w grudniu 2013 r.) na Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych - od lipca jest na emeryturze. Bliski przyjaciel Bronisława Komorowskiego ze względu na wiek przeszedł w stan spoczynku. Tymczasem dzisiaj, Lech Majewski został wybrany na wiceprezesa... podległej kancelarii premiera Polskiej Agencji Kosmicznej.

Na stronach KPRM pojawiła się informacja "o wyniku naboru na stanowisko wiceprezesa Polskiej Agencji Kosmicznej do spraw obronnych". Jak możemy przeczytać, wybrany został na to stanowisko Lech Majewski.

Na cichą nominację do agencji, której łączny budżet wynosi ok. 400 mln złotych, uwagę na Twitterze zwrócił jeden z użytkowników, Grzegorz Dąbrowski. Próbował dowiedzieć się od ministra obrony narodowej, czy chodzi o "tego" Majewskiego, czyli odwołanego niedawno generała:


​Dąbrowski odpowiedzi od wicepremiera się nie doczekał. Milczy w tej sprawie również zazwyczaj aktywny oficjalny profil Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych w tym serwisie.

Co ciekawe, gdy próbowaliśmy uzyskać szczegóły w Gdańskim Parku Naukowo -  Technologicznym, gdzie znajduje się siedziba Polskiej Agencji Kosmicznej - okazało się, że PAK nie ma nawet numeru kontaktowego, a przedstawicielka GPN-T odesłała nas pod "numer centrali", który okazał się numerem sekretariatu Prezesa Rady Ministrów, czyli premier Ewy Kopacz.

O nominowanym w grudniu 2013 r. na dowódcę generalnego rodzajów sił zbrojnych pisaliśmy na portalu niezalezna.pl kilkakrotnie. Dotychczasowy pilot od czasu przejęcia władzy prezydenckiej przez Komorowskiego szybko awansował. 20 maja 2010 r. został Dowódcą Sił Powietrznych, a 17 grudnia 2013 r. prezydent powołał go na stanowisko Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Gen. Majewski po katastrofie rządowego tupolewa „wsławił się” m. in. złożeniem doniesienia na załogę Jaka-40, który 10 kwietnia 2010 r. wylądował w Smoleńsku przed katastrofą w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Jego kandydatura wzbudzała wiele kontrowersji. Był on wielokrotnie krytykowany za konflikty ze swoim poprzednikiem - gen. Andrzejem Błasikiem, który zginął pod Smoleńskiem. Wdowa po generale Błasiku zarzuciła nawet Majewskiemu, że pod groźbą utraty stanowisk zabronił oficerom bronić nieżyjącego generała.

W sierpniu 2014 r. Dorota Kania w "Gazecie Polskiej" ujawniła, że gen. Lech Majewski w latach 1983–1986 był słuchaczem Wojskowej Akademii Lotniczej ZSRS, a wW czasach rządów SLD był dowódcą Centrum Operacji Powietrznych.

1 lipca br. Bronisław Komorowski podziękował dotychczasowemu dowódcy generalnemu za jego służbę i odznaczył go Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski


mon.gov.pl

Ustępujący prezydent przekazał wówczas obowiązki dowódcy generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. Mirosławowi Różańskiemu


mon.gov.pl
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

pies -zadbał o dobrobyt dozywotni swojego- slepego słuzącego pieska-za kłamstwa SMOLENSKIE i uciszenie swiadków- na wieki, Oba pieski mają posmiernie miejsce w piekle. gdzie bedą sie smazyc wraz z orderami- bedzie im nadzwyczaj ciepło,

Nie PAK , bo PAK to perspiektywnyj awiacjonnyj kompleks(jak będziecie chamscy wobec Rosji to będziecie mieć z nim do czynienia)tylko POLSA(polish space agency). Wojsko właśnie chce budować optyczny system obserwacji satelitów. Ojciec chrzestny POLSY prof.dr.hab.inż. Piotr Wolański nie wypowiada się o generale Majewskim źle, prof. Wolański też odbywał staż w Instytucie Mechaniki Teoretycznej AN ZSRR, co nie przeszkodziło Amerykanom w łyknięciu go na Uniwersytet Michigan w Ann Arbour, ale wrócił na MEiL PW i pracuje tam do tej pory. Bez melowskiej mafii do, której należy wasz wróg numer jeden dr.inż. Maciek Lasek, polskie lotnictwo nie byłoby tym czym jest, no spróbujcie nas wygryźć. Dodam, że za rządów generała Majewskiego w lotnictwie wojskowym nie było ani jednej katastrofy.

Proponuję pierwszą ustawę nowego sejmu - pt 1. Wszystkie decyzje z ostatnich 12 miesięcy podjęte przez ustępujący rząd wymagają kontrasygnaty nowego rządu pod rygorem utraty ważności i zastąpienia decyzjami nowymi.

No chyba nie ma innego wyjścia, bo te cyfaniaczki z pekaesu gotowe są wydłużyć kadencje swoim kolesiom do np. 15 lat. I co wtedy?

Dla takich osobistości to tylko kierunek KOSMOS BEZ PRAWA POWROTU

pod mur i ROZSTRZELAC SOWIECKICH BANDYTOW ZDRAJCOW

Widze ogromna przyszlosc dla Polskiej Agencji Kosmicznej. Nalezy zakupic WAHADLOWIEC KOSMICZNY Zaladowac to ub-ecko-kacapskie bractwo i wywozic czerwonych aliens do innej galaktyki.

Nie ulega żadnej wątpliwości, że tego POpapranego rusko-szwabskiej hołoty trzeba się jak najszybciej pozbyć, bez względu na koszty finansowe.

Obalanie antypolskiej mafii w Polsce na moim blogu "MATRIX — przebudzanie" link poniżej;
http://naszeblogi.pl/54142-matrix-%E2%80%94-przebudzanie

A ja mysle ze ta nominacja jest "ustawka" po odebranie za 3 miesiące odprawy za zwolnienie tego jegomościa z tej funkcji.Nie wyobrażam sobie żeby ten gość pracowal pod rzadami nowej ekipy .A nastepna sprawa to z tymi odprawami cos trzeba zrobić -nie może być tak ze goście biera odprawy w milionach złotych.

Moim zdaniem, odprawą przysługującą przy zwolnieniu powinna być suma określona ustawą i niezależna od zarobków (np. 3 x średnia krajowa), taka sama dla prezesa i dla sprzątaczki. Skończyłaby się patologia zatrudniania kolesi na wysokopłatnych posadach na parę miesięcy, żeby wziąć później wysoką odprawę.

Zakonczy sie 6 sierpnia czas cieplych POsadek mam nadzieje ze zacznie sie czas spadania nie na cztery lapy, tylko twardo na du...e dla wszystkich sluzalczych cwokow Komuny....

Moim zdaniem po zaprzysiężeniu pan prezydent Duda powinien jak najszybciej to możliwe WSZYSTKICH,BEZ WYJĄTKU, OFICERÓW WOJSKA POLSKIEGO-JEŻELI TAKIE W OGÓLE JESZCZE ISTNIEJE -PRZENIEŚĆ W STAN SPOCZYNKU.Lepiej im płacić emerytury niż biernie się przyglądać jak śmiejąc się w oczy patriotycznej części Narodu i Polsce działają na ich szkodę i zgubę.Oczywiście po przejściu na emeryturę cała ta pro-bolszewicka banda musi być pod stałą kontrolą nowych ,godnych zaufanie służb kontrwywiadu wojskowego i nowej ABW.

Jakie mordki uśmiechnięte :)

jaki rezidient takaja gienieralicja ....tfu!

Postuluję aby zmienić/ustanowić nowy najwyższy order narodowy bo ten obecny został sprofanowany w takim stopniu że aż obrzydliwie.

Trzy Lipy - Agencja Kosmiczna pod Trzema Lipami z bynajmniej nie lipnym budżetem. Plan powyborczy: trzeba wystrzelić tych szkolonych w Moskwie panów w kosmos razem z ch..., d...i kamieni kupą - najlepiej z Bajkonuru. Może na kosmicznych drzwiach od stodoły znajdzie się miejsce dla emerytowanego Bula i Ewy Peron?

szogun dogorywa...

Już po tych tępych facjatach widać że do niczego się nie nadają. Dokąd idziesz Polsko???

W tvn-24 zaraz po katastrofie smoleńskiej jako oficer w mundurze zaproszony do jednego z programów winę za katastrofę zrzucił na prezydenta Lecha Kaczyńskiego, mówiąc ,że wiadomo kto kazał lądować*prezydent Lech Kaczyński !!!

Dzisiaj w TV Republika Cejrowski powiedzial, ze Komorowski to dziad i glupek,bolek byl zdrajca,Kwach,pijak i komuch,drodzy rodacy,kto ich wybieral???Jak odpowiedz jest ruskie serwery,to moze byc ludzkie wytlumaczenie!

ja mysle ze to serwery

...gnom awansuje gnoma !!!

Czerwona małpiarnia w NOM-ie trwa w najlepsze. To są główni hamulcowi wyprowadzenia wojska polskiego z zapaści. Niestety brakuje zwykłej woli politycznej aby tą sprawę załatwić zgodnie z polską racją stanu. A wystarczy tylko zmienić minimalnie regulamin Wojska Polskiego aby się ich pozbyć i ich potomków..

No proszę. Jak miło.

Oczywiście piszę to ironicznie.

Czy ja dożyję jeszcze Polski, gdzie ludzie, którzy naprawdę na to zasługują będą awansować?

Przypomina mi się historia pewnego podpułkownika, który sam mi powiedział, że stopnia generała nie doczeka, bo po pierwsze nie jest lubiany a po drugie nie jest lubiany dlatego, że jest uczciwy i wymagający.

I sprawdziło się, dostał jedynie pełnego pułkownika i już jest na emeryturze.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl