niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 września 2016

3,5 mln zł od ministerstwa środowiska za promocję... powietrza. Zarobi firma kolegi Boniego

Dodano: 08.07.2015 [13:04]
3,5 mln zł od ministerstwa środowiska za promocję... powietrza. Zarobi firma kolegi Boniego - niezalezna.pl
foto: flickr.com/photos/132130100@N02
Konsorcjum dwóch agencji: Profile i BringMore Advertising wygrało przetarg Ministerstwa Środowiska na przygotowanie kampanii dotyczącej... czystego powietrza. Zaplanowany budżet działań reklamowych to 3,5 miliony złotych. Członkiem zarządu agencji Profile od 1994 r. jest Rafał Szymczak, były współpracownik Jacka Kuronia i Bogdana Klicha, a także długoletni znajomy Michała Boniego.

"Ogólnopolska crossmediowa kampania informacyjno-promocyjna ma pokazać, jak powietrze wpływa na zdrowie człowieka i stan środowiska. Działania reklamowe prowadzone będą w telewizji, radiu i Internecie" - pisze portal press.pl

Do przetargu w sumie zgłosiło się 14 agencji. Działania reklamowe mają rozpocząć się we wrześniu br.

Agencja Profile wchodząca w skład konsorcjum, które wygrało przetarg Ministerstwa Środowiska, jest od lat blisko związana ze środowiskiem Platformy Obywatelskiej i dawnej Unii Demokratycznej.

Członkiem zarządu agencji Profile od 1994 r. jest Rafał Szymczak, były rzecznik ministra pracy z Unii Demokratycznej Jacka Kuronia, a od 1992 r. dobry znajomy Michała Boniego (dziś europosła, a wcześniej m.in. ministra administracji i cyfryzacji w rządzie Donalda Tuska). W 2011 r. „Newsweek” pisał: 

„W 1997 r. wraz ze wspólnikami Michał Boni założył własny biznes – firmę Profile-Dialog, zajmującą się doradztwem personalnym. Firma była personalnie powiązana z agencją PR Profile – w obu udziałowcem był znajomy Boniego Rafał Szymczak, były rzecznik resortu pracy. Kiedy Boni był już ministrem w gabinecie Tuska, kontrowersje wzbudzało to, że agencja Profile dostawała rządowe kontrakty na kampanie promocyjne”.


W 2009 r. Szymczak został PR-owcem ówczesnego ministra obrony z PO – Bogdana Klicha. „Minister podjął taką decyzję, ponieważ chce usprawnić komunikowanie ministerstwa z otoczeniem” – tłumaczył wówczas „Rzeczpospolitej” rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej. Decyzja o zatrudnieniu przez Klicha speca od wizerunku wywołała protesty polityków opozycji, bo przecież za komunikację resortu odpowiedzialne są w MON zatrudniające wiele osób departamenty – prasowy i promocji.

Inny członek agencji Profile, a zarazem założyciel spółki, Krzysztof Nowak, był z kolei w latach 1989–1991 doradcą wicepremiera i ministra finansów Leszka Balcerowicza, a w 1993 r. doradcą premier Hanny Suchockiej i dyrektorem biura prasowego rządu.

W sierpniu 2014 r., jak podawał portal Press.pl, agencja Profile wygrała przetarg na obsługę Punktu Informacyjnego Unii Europejskiej w Warszawie, zorganizowany przez Wydział Informacji i Komunikacji Społecznej Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Wartość kontraktu wyniosła ok. 300 tys. euro, czyli ponad 1,2 mln zł.

W marcu 2015 r. wygrała przetarg na „opracowanie strategii i schematu komunikacji społecznej” oraz „projektu kampanii informacyjnej” dla PKW. Koszt realizacji zamówienia wyniósł niemal 600 tys. zł.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

kampania informacyjno-promocyjna ma pokazać, jak powietrze wpływa na zdrowie człowieka i stan środowiska. ahhahahhahhah
Właśnie na Waszych oczach kradną kolejne 3,5 mln zł. z budżetu.
Biedna ta Polska.

Stąd się bierze ten 3,5-procentowy wzrost dochodu narodowego. Z tym że "naród" to właśnie te 3,5 % ogółu polskiego społeczeństwa, które spijają śmietankę i nie chcą, by to dolce vita za pieniądze UE i podatników się skończyło. Szkoda tylko, że do tego nomen omen marginesu trzeba dodać kolejne 20-30% użytecznych idiotów, którzy głosują za PO lub innymi partiami pragnącymi zachować ten złodziejski stan posiadania.

I dziwić się, że Koorwnin lał toto w mordę...

Informacja jak wszystkie inne. Kradną. Ale my chcemy wiedzieć,co w związku z tym. Kto takie kanciarstwo zatwierdził.Kto dopuścił do realizacji. Kto za to nie odpowie.Co zrobić może zwykły Kowalski?

Czy ten koleś boniego to czasem nie był jego prowadzącym z SB????
To skutki,że 99,99% POmyj,PSL,SLD,palikociarni to byli konfidenci ,którzy za milczenie robią co im każą WSI-oki,i ci z FSB!!!!!!
Czas rozgonić tą bolszewicko-pudlowatą hołote.Czy męnty dziennikarskie stokrotka,nicugow,gugała,lis i POrąbana much będą dalej zadawać skąd PiS weźmie pieniądze???Prosta sprawa odebrać majątki złodziejom,którzy dorobili się na szantażowaniu,na łapówkach i rozliczenie rządzących do trzeciej linii POkrewiństwa!!!!!!!!!!!!!!!

- N O R M A L N O Ś Ć !!!!!!!!!- którą "przywrócil" ten PO kręcony faflun !

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl