niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
2 lipca 2016

3,5 mln zł od ministerstwa środowiska za promocję... powietrza. Zarobi firma kolegi Boniego

Dodano: 08.07.2015 [13:04]
3,5 mln zł od ministerstwa środowiska za promocję... powietrza. Zarobi firma kolegi Boniego - niezalezna.pl
foto: flickr.com/photos/132130100@N02
Konsorcjum dwóch agencji: Profile i BringMore Advertising wygrało przetarg Ministerstwa Środowiska na przygotowanie kampanii dotyczącej... czystego powietrza. Zaplanowany budżet działań reklamowych to 3,5 miliony złotych. Członkiem zarządu agencji Profile od 1994 r. jest Rafał Szymczak, były współpracownik Jacka Kuronia i Bogdana Klicha, a także długoletni znajomy Michała Boniego.

"Ogólnopolska crossmediowa kampania informacyjno-promocyjna ma pokazać, jak powietrze wpływa na zdrowie człowieka i stan środowiska. Działania reklamowe prowadzone będą w telewizji, radiu i Internecie" - pisze portal press.pl

Do przetargu w sumie zgłosiło się 14 agencji. Działania reklamowe mają rozpocząć się we wrześniu br.

Agencja Profile wchodząca w skład konsorcjum, które wygrało przetarg Ministerstwa Środowiska, jest od lat blisko związana ze środowiskiem Platformy Obywatelskiej i dawnej Unii Demokratycznej.

Członkiem zarządu agencji Profile od 1994 r. jest Rafał Szymczak, były rzecznik ministra pracy z Unii Demokratycznej Jacka Kuronia, a od 1992 r. dobry znajomy Michała Boniego (dziś europosła, a wcześniej m.in. ministra administracji i cyfryzacji w rządzie Donalda Tuska). W 2011 r. „Newsweek” pisał: 

„W 1997 r. wraz ze wspólnikami Michał Boni założył własny biznes – firmę Profile-Dialog, zajmującą się doradztwem personalnym. Firma była personalnie powiązana z agencją PR Profile – w obu udziałowcem był znajomy Boniego Rafał Szymczak, były rzecznik resortu pracy. Kiedy Boni był już ministrem w gabinecie Tuska, kontrowersje wzbudzało to, że agencja Profile dostawała rządowe kontrakty na kampanie promocyjne”.


W 2009 r. Szymczak został PR-owcem ówczesnego ministra obrony z PO – Bogdana Klicha. „Minister podjął taką decyzję, ponieważ chce usprawnić komunikowanie ministerstwa z otoczeniem” – tłumaczył wówczas „Rzeczpospolitej” rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej. Decyzja o zatrudnieniu przez Klicha speca od wizerunku wywołała protesty polityków opozycji, bo przecież za komunikację resortu odpowiedzialne są w MON zatrudniające wiele osób departamenty – prasowy i promocji.

Inny członek agencji Profile, a zarazem założyciel spółki, Krzysztof Nowak, był z kolei w latach 1989–1991 doradcą wicepremiera i ministra finansów Leszka Balcerowicza, a w 1993 r. doradcą premier Hanny Suchockiej i dyrektorem biura prasowego rządu.

W sierpniu 2014 r., jak podawał portal Press.pl, agencja Profile wygrała przetarg na obsługę Punktu Informacyjnego Unii Europejskiej w Warszawie, zorganizowany przez Wydział Informacji i Komunikacji Społecznej Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Wartość kontraktu wyniosła ok. 300 tys. euro, czyli ponad 1,2 mln zł.

W marcu 2015 r. wygrała przetarg na „opracowanie strategii i schematu komunikacji społecznej” oraz „projektu kampanii informacyjnej” dla PKW. Koszt realizacji zamówienia wyniósł niemal 600 tys. zł.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Przestańcie pryskać z nieba chemią, w ramach ograniczania globalnego ocieplenia, to powietrze samo sie oczyści....
Tysiące ton tego dziadostwa, rozpylają rocznie nad naszymi głowami!!!

Jak się troszkę przyjrzeć każdej takiej sprawie, to można się doszukać powiązań z mafią Bronka K., o nazwie WSI.
Na stronie tej agencji, która "wygrała" przetarg, o którym mowa w artykule można znaleźć podstronę z referencjami:)

http://www.bringmore.pl/referencje

Oczywiście nie dziwi fakt, że odbiorcami usług są w większości instytucje budżetowe (urzędy miejskie, marszałkowskie, gddkia itp.), ale wśród tych referencji można też znaleźć SKOK Kopernik:) W sumie to też nie dziwi.

SKOK Kopernik - słynny z afery obok SKOK Wołomin.

"Agencja Reklamowa .bringMore opracowała na potrzeby SKOK im. M. Kopernika koncepcję oraz projekt nowoczesnej witryny internetowej Spółdzielczej Kasy oszczędnościowo – Kredytowej.(…) Zlecony projekt został wykonany w sposób profesjonalny i jest zgodny z wizualnym systemem identyfikacji marki. Na podstawie zrealizowanego projektu Agencja stworzyła witrynę internetową spełniającą wszystkie nasze wymagania zarówno merytoryczne, techniczne jak i estetyczne z wykorzystaniem najnowszych dostępnych technologii."

Aleksander Kiebel
Kierownik Działu Marketingu
Ornontowice, lipiec 2009 r."

kampania informacyjno-promocyjna ma pokazać, jak powietrze wpływa na zdrowie człowieka i stan środowiska. ahhahahhahhah
Właśnie na Waszych oczach kradną kolejne 3,5 mln zł. z budżetu.
Biedna ta Polska.

Kruk i Przyjaciele, a gdzie Kelnerzy?

Jak zostaną wybrani na następną kadencje to może wymyślą podatek od powietrza? (dodadzą czystego). Kolesiom przecież trzeba dać zarobić. Tą mafię trzeba odsunąć od rządu.

Stąd się bierze ten 3,5-procentowy wzrost dochodu narodowego. Z tym że "naród" to właśnie te 3,5 % ogółu polskiego społeczeństwa, które spijają śmietankę i nie chcą, by to dolce vita za pieniądze UE i podatników się skończyło. Szkoda tylko, że do tego nomen omen marginesu trzeba dodać kolejne 20-30% użytecznych idiotów, którzy głosują za PO lub innymi partiami pragnącymi zachować ten złodziejski stan posiadania.

Wystarczyło 8 lat rządu i "wysłanie samolotu TU-154 w jedną stronę"cyt.B.Komorowskiego aby polska ośmiornica oplotła swoimi mackami całą Polskę.Obcobrzmiące nazwy mają zapewne uśpic czujnośc Obywateli,dobrze,że "niezależna" czuwa!.

rzekome wygrane w LOTTO i takie programy to spłata jeb.. żydom za mienie- tak wymyśliła PO

I dziwić się, że Koorwnin lał toto w mordę...

Co te sk......y zrobiły z Polską ! Tego już czytać nie można !

Informacja jak wszystkie inne. Kradną. Ale my chcemy wiedzieć,co w związku z tym. Kto takie kanciarstwo zatwierdził.Kto dopuścił do realizacji. Kto za to nie odpowie.Co zrobić może zwykły Kowalski?

A, przepraszam, co niedawno w rozmowie z p. Bienkowska mowil p. Wojtunik o podobnych przekretach w MSW za czasow Sienkiewicza, padlo nawet nazwisko niejakiego Brochwicza. To wszystko jedna wielka mafia drenujaca wlasny Narod. To po prostu zwykli zdrajcy.

Czy w ramach tej kampanii będzie też mowa o opryskach chemtrails naszego kraju które zanieczyszczają powietrze jonami glinu , baru i strontu - a wszystko pod pretekstem walki z globalnym ociepleniem !! Dla tych co będą wyśmiewać temat - amerykański patent nr 5003186 - można go znaleźć na stronie amerykańskiego urzędu patentowego - United States Patent and TradeMark Office ! ( www.uspto.gov )
Pełny link : http://patft.uspto.gov/netacgi/nph-Parser?Sect1=PTO1&Sect2=HITOFF&d=PALL&p=1&u=%2Fnetahtml%2FPTO%2Fsrchnum.htm&r=1&f=G&l=50&s1=5003186.PN.&OS=PN/5003186&RS=PN/5003186

Na początek to trzeba zakać oprysków z samolotów NATO nad Polską. Stop Chemtrails !.
Dla niedowiarków polecam zapoznać się z faktami:
http://wazne-sprawy.pl/znikanie-pszczol-a-trwale-smugi-chemtrails/
http://www.geoengineeringwatch.org/aluminum-poisoning-of-humanity-from-geoengineering-the-first-science-publication-goes-live/
i ten film https://www.youtube.com/watch?v=BlhgYwC44P dla niecierpliwych od 19 minuty.
dotąd dopóki będą nas opryskiwać z powietrza, nie marzcie nawet o zdrowym powietrzu !

To okazja dla POsłanki Muchy , jak zaoszczędzić pieniądze w budżecie .

Czy ten koleś boniego to czasem nie był jego prowadzącym z SB????
To skutki,że 99,99% POmyj,PSL,SLD,palikociarni to byli konfidenci ,którzy za milczenie robią co im każą WSI-oki,i ci z FSB!!!!!!
Czas rozgonić tą bolszewicko-pudlowatą hołote.Czy męnty dziennikarskie stokrotka,nicugow,gugała,lis i POrąbana much będą dalej zadawać skąd PiS weźmie pieniądze???Prosta sprawa odebrać majątki złodziejom,którzy dorobili się na szantażowaniu,na łapówkach i rozliczenie rządzących do trzeciej linii POkrewiństwa!!!!!!!!!!!!!!!

Dla wytchnienia - powietrze i przestrzeń w ogrodzie Jarosława Marka Rymkiewicza:
http://www.polskacanada.com/jan-tomkowski-poeta-w-zdziczalym-ogrodzie/

PO = Przekretow Oberwanie. Kradna co sie da i gdzie sie da

Powietrze z powietrza :))))) ? :(((((((

- N O R M A L N O Ś Ć !!!!!!!!!- którą "przywrócil" ten PO kręcony faflun !

No to już podaję co skrzętnie PRZEMILCZY kampania dotycząca świeżego powietrza. W Polsce nie ma obowiązku czyszczenia instalacji wentylacyjnych , które są od początku użytkowania swoistymi autostradami dla wszelkich szkodliwych grzybów , bakterii i drobnoustrojów. Prawdziwe wylęgarnie chorób i infekcji jakie tylko występują w przyrodzie. Instalacje wentylacyjne są w każdej przychodni , szpitalu , hotelu , markecie , restauracji.....Owszem są wyposażone w filtry , ale nikt ich nie wymienia i po pierwszym zużyciu są wyrzucane i szlus ! Skala tego rodzaju praktyk dla laika jest niewyobrażalna ! Na dobrą sprawę lecząc się w publicznej służbie zdrowia ma się gwarancje złapania jakiejś infekcji i zakażenia niż u " babki zielarki " czy innego znachora..... Wiem o czym piszę bo w branży siedzę od 28 lat ! W samej tylko maleńkiej Danii jest około 200 firm czyszczących wentylację. W Polsce jest ich tyle ,że policzyć je można na palcach jednej ręki, a i tak robią przeważnie zlecenia zagraniczne....Na razie jest cisza. Do wybuchu pierwszej epidemii......

I tak oto żydzi rabują Polaków i wysysają z naszego kraju wszystko co się da! I niechby tylko jakaś polska firma - tzn. należąca do Polaka a nie do żyda- spróbowała z nimi wygrać! Może seryjny morderca by odwiedził takiego śmiałka??? A powód? Prosty! Kłopoty finansowe jak u Leppera!

Jak to mówiła Bieńkowska i Wojtunik? Plus Nowak zegarek? Doradztwa, promocje, agencje i miliony uciekają? A na dzieci 500 zł nie chce dać Kopacz.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl