niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 czerwca 2016

Jarosław Kaczyński o sztandarowych pomysłach Pawła Kukiza: Umocnią system

Dodano: 08.06.2015 [20:15]
Jarosław Kaczyński o sztandarowych pomysłach Pawła Kukiza: Umocnią system - niezalezna.pl
foto: youtube.com/print screen
Prezes PiS w poniedziałek był gościem Klubu Ronina. Jarosław Kaczyński mówił m.in. o głównych postulatach Pawła Kukiza, czyli jednomandatowych okręgach wyborczych oraz rezygnacji z finansowania partii z budżetu państwa. – Jeśli ktoś chce ten system umocnić, to jest to bardzo dobry pomysł – ocenił szef Prawa i Sprawiedliwości.

Około godz. 19.00 w poniedziałek rozpoczęło się spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim w Klubie Ronina. Do Domu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich – aby posłuchać byłego premiera i zadać mu pytania – przyszło kilkaset osób.

Prezes PiS w czasie spotkania mówił m.in. o powstającym ugrupowaniu Pawła Kukiza. – Ta druga siła polityczna jest wielkim znakiem zapytania, chodzi o ruch Pawła Kukiza. Abstrahuję od jego poglądów i oceny tego, co chcę robić – podkreślał Kaczyński. – Jeśli spojrzeć na to, co jest oczywiste, to mamy przekaz, o którym mówiłem, i to intensywny – wszyscy są winni, cała klasa polityczna. Po drugie JOW-y i rezygnacja z finansowania partii politycznych. Jeśli ktoś chce ten system umocnić, to jest to bardzo dobry pomysł – dodawał prezes PiS. Jednocześnie podkreślał, że poglądy Kukiza nie muszą wynikać ze złej woli.

Zdaniem szefa największego ugrupowania opozycyjnego, system polityczny powinien być oparty na partiach. – Jeżeli cenimy sobie demokrację, to musimy przyjąć, że (…) partie polityczne powinny istnieć. Partie mają jedną cechę, z punktu widzenia demokracji fundamentalną – są poddane kontroli obywateli, kontroli demokratycznej. Ta kontrola jest ułomna, zdaję sobie sprawę, ale czy koncerny, banki, służby, korporacje wewnątrzpaństwowe są poddane kontroli demokratycznej? Jeśli tak, to tylko i wyłącznie poprzez partie – tłumaczył.

Według Kaczyńskiego, zniesienie systemu partyjnego spowoduje, że pełnia władzy przejdzie w inne ręce. – Dyskurs antypartyjny, który w Polsce zrodził się na początku systemu, bo był taki pomysł dwadzieścia kilka lat temu, gdy odwoływano się do przykładów meksykańskiej partii instytucjonalno-rewolucyjnej albo partii kongresowej w Indiach. Ale ten czas mamy dawno za sobą – mówił.

Wydaje mi się, że dynamika tego dyskursu jest jeszcze inna. W Polsce mamy taką grupę ludzi, która nie chce się podporządkować żadnej dyscyplinie i działać zbiorowo, ale ma ambicje parlamentarne. To są w dużej mierze działacze samorządowi, często dobrzy, ale tacy, którzy wykorzystują specyficzny status naszego samorządu – wyjaśniał Jarosław Kaczyński. – Powstaje grupa ludzi, która uzyskuje bardzo mocną pozycję, a nie jest ona związana z propozycjami wobec jakiegoś środowiska. To buduje pewien typ ambicji i myślenia – dodawał.

Podkreślał też, że pewne pomysły, choć wypowiadane w dobrych intencjach, niosą ze sobą zagrożenie. – Ich realizacja nie prowadziłaby do zmiany w Polsce. Zmiana może nastąpić tylko wtedy, gdy będziemy mieli prezydenta i większość parlamentarną, abstrahuję od tego, z kogo złożoną, która będzie miała chęć, umiejętność i odwagę dokonania tych trudnych zmian – zaznaczał Kaczyński.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Coś pan prezes nam się posunął w latach i nie kuma o co biega: po pierwsze Kukiz już jest pierwszą , a nie drugą , siłą polityczną. Tak wynika z sondaży które ostatnio są dość precyzyjne. Po drugie naród chce zmian, które z pewnością są dla wychowanków komuny dość niewygodne. Chyba lepiej w chwale odejść na emeryturę , a nie przegrać z Kukizem?

Czy celebryta Pan Paweł Kukiz wie czym jest dla Polski pozostawiony przez ś.p. Lecha Kaczyńskiego - "Testament jagielloński"?, niestety Panie Kukiz samo skakanie po estradzie i wykrzykiwanie w kółko .."jesteście czarni", to według mnie może być tylko wezwaniem do rasizmu wobec odmiennego koloru skóry, a nie do walki z kłamstwem i obłudą PO, której przecież Pan tak długo sympatyzował.

czy stanie się cud i PRZED wyborami okaże się, że Kukiz to WSIowy cwaniaczek???

Czy wam, ludzie, w glowach sie pomieszalo? Co wy z tym Kukizem? Raz juz o malo co Tyminskiego nam nie wybraliscie, a teraz oszaleliscie na punkcie Kukiza. Koniecznie chcecie wpasc z deszczu pod rynne?

PO przez 8 lat tyle NAKRADŁA że maja za co robić kampanię i znowu WYGRAJĄ !
Brak dotacji jest na rękę PO_paprańcom

Kukiz ma promocje płyty jako artysta jest świetnym aktorem robi sztuke i jego muzyka mi sie podoba ale w polityce dluzszej debacie na argumenty bez sztuczek niknie. Wzmacnia sie do poduszki to skad ma byc swiadomy jedynie pewny na drugi dzień. Myslec nalezy o kraju a nie o muzyce i sobie. Debata z Prezesem bez sztuczek wyrezyserowanych jest ok ale on zniknie dlatego bez sztuczek se nie poradzi. Kukiz to taki Lipek litewski tatar albo Muślim ma polskich tatarow nazwisko. Bunt Lipkow w Rzeczpospolitej był już 1672r. Islam sunnicki to ich religia zyje ich do 3tysiecy w Polsce.

Nie chce krakac,ale juz zaczalem.U nas dopiero we wtorek mozna obejrzec Klub Ronina,ale juz pare dni temu
J.Kaczynski wyrazil sie wystarczajaco jasno na temat JOWOW.Cala nadzieja w jego madrosci i przewidywalnosci,
ze nie ulegnie naciskom lobby rosyjskiego i rodzimych zdrajcow.Kukiza do nich(raczej) nie zaliczam.On malo
na ten temat wie,a ktos sprytny tak go zauroczyl,ze Pawel nie zauwazyl niuansow.Nawet gdyby,to teraz nijak
mu sie z nich wycofac.A.Duda powinien desygnowac Kaczynskiego na premiera,wtedy wspolnie wyprowadza Polske
z labiryntu.Teraz nie czas na rozmowy z Kukizem,tylko przygotowywac sie do pelni wladzy.Nie ma czasu na male
kroczki.Klimat stworzyl sie prawie sam i nie mozna tej szansy przegapic,aby rzadzic bez hamulcowych.Jak PiS
wygra,Kukiz nakprawdopodobniej przejdzie wraz z PO,lub tym nowym tworem rodem z PRL-u,do opozycji i tyle
byloby z tych rozmow z Kukizem.

ale powiedział też Kaczyński, że system mieszany taki jak w Niemczech jest rozsądny i nawet sami coś podobnego proponowali. to brytyjskie JOW są wynaturzeniem i betonują scenę polityczną, system co u nas byłoby dramatem

"Partie mają jedną cechę, z punktu widzenia demokracji fundamentalną – są poddane kontroli obywateli..."

Nic bardziej błędnego. Partie nie są poddane żadnej kontroli społecznej. Najlepszym dowodem jest całkowicie autokratyczny sposób kierowania tymi instytucjami poprzez różnej maści pełnomocników w terenie, mianowanych i przywożonych w teczkach.
Poza tym nie widzę sprzeczności pomiędzy JOW-ami, a systemem partyjnym. Niech sobie partie wystawiają kandydatów we wszystkich okręgach i niech wygrywa tylko ten, kto dostanie najwięcej głosów, a nie ten kto wyżej na partyjnej liście.
Natomiast jeśli chodzi o finansowanie partii, to powinny składać szczegółowe sprawozdania, które będą badane przez audytora jakim może być np. NIK.

Kukiz dał się dziś ładnie wpuścić w maliny, pisząc list otwarty do Komorowskiego w sprawie dzisiejszej "afery" z JOW-ami. Dlatego tak sobie myślę, czy też po wejściu w świat wielkiej polityki, nie będzie on jednak osobą dość podatną na manipulację... Zresztą, co tam Kukiz, znacznie bardziej niestabilny może okazać się jego ruch wyborczy. Ruch będący wielką niewiadomą, który pomimo swoich szczytnych haseł walki z system niesie w sobie więcej zagrożeń, niż korzyści... Młodzi ludzie, którzy dali się mu porwać, którzy często buntują się przeciwko wszystkim i wszystkiemu, którzy chcą ruszyć bryłę z posad świata, nie bardzo sobie zdają sprawy, do czego całe to zamieszanie może doprowadzić...A może ono skończyć się jednym wielkim chaosem...Oczywiście sama idea walki z PO i PSL-em jest słuszna...ale w polityce (tak jak i w życiu) pożądana jest pewna stabilność, pewność w podejmowaniu decyzji, jasna i pewna droga po której się kroczy...a nie wywracanie wszystkiego do góry nogami i ocieranie się wręcz o anarchię...

Czy ktoś wyobraża sobie tego przygłupa Kukiza za vice premiera? toż to gorsza gnida jak Lepper. Z kim to PiS ma wejść w koalicje z tajemniczymi ludkami Kukiza? Jaki program ma Kukiz?

Sluszne spostrzezenia. Kukiz to jest ojczym dla sierot POlitycznych:) Uwazam, ze on taki antysystemowy, ze wrecz wykreowany przez ten system. Umarl stary Palikot niech zyje nowy Palikot!
Nawet nie chce myslec jakby ten jego ruch sie zachowywal jakby wszedla w koalicje z PiSem do czego jest przygotowywany wtedy uwidocznilyby sie wszystkie sznurki i sznureczki a Kukiz skakal by jak pajacyk na scianie. Wszystkie istotne i wazne dla kraju zmiany bylyby blokowane a ten jego 'ruszek' domagalby sie coraz to ladniejszych 'gruszek'. S.P. A. Lepper to przy nim maz stan, wystarczy przypomniec co mowil o Olejnik, Kwasniewskim i Balcerowiczu czyli towarzyszach perelelowskich:
https://www.youtube.com/watch?v=PJjQM1AsVh0
Tylko PiS moze zmienic Polske i nie potrzebowalby zadnego koalicjanta zeby Polacy byli madrzejsi i przejrzeli na oczy.

Panie Jarosławie - z całym szacunkiem. JAK Partia jest poddana kontroli obywateli? Właściwie wszystkie partie w Polsce mają charakter wodzowski - a więc całkowicie antydemokratyczny. Jest tak jak chce wódz - nie pasuje? To wypad!

TO jest demokracja? LUDZIE OBUDŹCIE się!

Oligarchia to rządy nielicznych - czyli dokładnie to co teraz mamy! Nie dostrzegacie tej prostej zależności?

Premier Jaroslaw Kaczynski ,a nie jak Flaszka Kukuz.

Gdzie tymu Bolkowi Kukizowi do Jaroslawa Kaczynskiego,jak piernik do wiatraka.

Zobaczcie bardzo fajny komentarz do artykułu Stanisława Żaryna, opublikowany na stronie pewnego stowarzyszenia mieszkańców: http://stanowice-marcinkowice.npage.de/aktualnoci.html

To jest właśnie to! Nie o JOW-ach i innych pierdołach trzeba mówić, tylko o nieuczciwości i niekompetencji najwyższych władz.

Uważam, ze referendum POWINNO ZOSTAĆ ODWOŁANE, chociażby dlatego, że Komorowski ogłosił je "na kolanie" pod koniec swojej, fatalnej zresztą, kadencji.
Nie oznacza to wcale, że Pan Kukiz nie może swoich kandydatów do Sejmu i Senatu wyłonić w ramach okręgów terytorialnych (choćby 400). Będzie to praktyczna "przymiarka" do JOW, doświadczenie, które ułatwi PRZYSZŁEMU PARLAMENTOWI przygotowanie, lub odrzucenie, PROJEKTU STOSOWNEJ ORDYNACJI.

Trzymam kciuki za życie Jarosława Kaczyńskiego, za życie Andrzeja Dudy.BĄDŹMY CZUJNI!~!!!!!

System po przeszlo cwiercwieczu sie dusi...Kukiz tylko powielil dawne propozycje PO z czego mozna wyciagnac wniosek, ze system myslal o zmianie tzw wyborw juz dawno...A dzis najwyrazniej dojrzal.

...Prosze tez zwrocic uwage, ze Amerykanie we wszystkich krajach w ktorych probowali wprowadzac demokracje zostawiali po sobie - systemy wyborcze, taki - jaki obowiazuje w Polsce, a dlaczego...Tylko taki system wyborczy czyli finasowanie parti przez budrzet panstwa i wybieralnosc poslow z list przedstawionych przez wodzow parti zapewnia pelna kontrole co do wyboru odpowiednich ludzi...A co jednoczesnie gwarantuje zapobieganiu nieprzewidywalnych stytuacji co do wyborow nieodpowiednich kandydatow...Nie zakceptowanych przez wodzow partii, a co z kolei moze prowadzic do destabilizacji zakreslonych ram i utraty kontroli nad takim panstwem.

Bardzo rozsądna i mądra ocena Pana premiera Jarosława Kaczyńskiego, moim zdaniem zarówno ugrupowanie Kukiza jak i Petru z Balcerowiczem, zostały stworzone przez WSI, obecnie ugrupowanie Kukiza jest pompowane przez sondaże w celu niedopuszczenia do 43% poparcia wyborców partii Prawa i Sprawiedliwość. Co do JOW i zabraniem finansowania dla partii politycznych, jestem zdecydowanie przeciw takim projektom, projekty te nawet nie nadają się do poważnej dyskusji, są tylko demagogią którą szermuje celebryta Pan Paweł Kukiz a tak w dwóch punktach:
1. Zabranie finansowania partii spowoduje umocnienie partii podobnych do Petru i Balcerowicza i nie będzie w ogóle kontroli społeczeństwa.
2. JOWY - przykład Wielkiej Brytanii, a także polskiego senatu mówi sam za siebie.
A tak na marginesie jaki interes będą miały osoby finansując obecną kampanię przed wyborami Pana Kukiza? - walkę z systemem?, z korupcją?, ukaranie winnych za zamach smoleński?, wsadzenie do "pudła" winnych za afery hazardowe i amber gold? - Panie Kukiz, teraz niech Pan połozy rękę na sercu i odpowie Pan w tych tematach swoim wyborcom anty systemowym, chyba nie chce Pan anarchii?

Gdyby Kukiz Paweł chciał zmian,szybkich i prawdziwych
to poparłby PIS i wszystko byłoby prostsze.
Kukiz jest tamą,która ma zatrzymać PIS,nie oszukujmy się.
Matka Kurka wypunktowała Pawełka(53)a on cicho siedzi,
to jak PBK po książce Wojciecha Sumlińskiego.
Dziwne podobieństwa.

pewnie głuchy i slepy i jeszcze do niego nie dotarło ;)

Facet zakrecił się wokół wplywowych ludzi bo chce rozwijac karierę
i powstał układ coś za coś
bo przecież Kukiz nie nadaje sie do rzadzenia, za mało wie
to widać po jego wypowiedziach ,
a Jowy to doprowadza do sytuacji takiej jak na Ukrainie
atakować potrafi a ze znany jako muzyk to mlodzi poszli za nim
nie zdając sobie sprawy , ze on tylko narzędziem w innych rękach

Choc nie kieruję sie za bardzo sondażami, to one wskazują, że skończył się okres miodowy dla PO!!!!!

W kropce nad i był pan Gowin i kujon petru.Petru to tyPowy kujon znający regułki i zadufany w sobie jak balcerowicz.Nic dziwnego,że nigdzie dłużej nie pracował jak rok.Człek o marnej kulturze i POsPOlity cham,wchodzący w słowo i przerywający innym.Faktycznie ta banda balcerowicza i petru to POmyje bis.Niech guru petru balcerowicz POwie gdzie się POdziało 20mld. kiedy balcerowicz był mf w rządzie AWS i UW.Pudle mają to do siebie kiedy ukradną zwijają zabawki i zganiają na innych.

Kukiz a co dopowiesz blogerowi Matka Kurka na wezwanie do debaty??? Czemu uporczywie milczysz i nie odniesiesz sie do jego rewelacji ujawnionych na jego blogu??? http://kontrowersje.net/nie_robisz_mi_adnej_aski_wodzu_kukiz_na_debat_do_rcs_lubin_wypad oraz http://kontrowersje.net/nie_robisz_mi_adnej_aski_wodzu_kukiz_na_debat_do_rcs_lubin_wypad.
Swego czasu sam wzywałeś do debaty przed drugą turą wyborów prezydenckich. Czemu teraz uporczywie milczysz??? Brakuje Ci odwagi Prezydenta Elekta A. Dudy???
Boisz się stanąć przed własnymi wyborcami i uczciwie odpowiedzieć na pytania????

Ty jakoś słabo rozgarnięty jesteś . Wybory prezydenckie za nami , Andrzej Duda został wybrany prezydentem . większością głosów .Najprawdopodobniej przespałeś ten ważny fakt .
Co do debaty , do której nawoływał "MatkaKurka" , to gdybyś jego felieton przeczytał ze zrozumieniem albo w ogóle przeczytał to nie wypisywał byś takich bzdur , ręce normalnie opadają .

Trol pisze jedno zdanie.
Jest ono obrażliwe ,bądż korzystne dla PO.
Podpisuje się jednym wyrazem np.Genek
Wygląda na to że Ci trole są na płatnym etacie.
ps.jedno zdanie nie powinno być umieszczane na forum

Czy ten system może być jeszcze silniejszy? Od 25 lat Polska scena polityczna jest zabetonowana, dopiero teraz coś drgnęło JOW-y mogą tylko zmienić na lepsze, bo gorzej już nie będzie.

przykład- niejaki Stokłosa, senator facet miał kasę i ambicję robił pikniki,zloty,festyny z zagrychą i konkursy z nagrodami, obiecanki również cale kosze.Działo się to w pierwszych wolnych wyborach do senaty i w okręgach jednomandatowych. Jako jedyny został senatorem bez poparcia Solidarności, do dzisiaj Senatorowie są wybierani w JOW-ach i poznaj skład senatu to szczęka ci opadnie.

Zawsze może byc gorzej. W 2007 roku jak PIS przegrało wybory, też mówili mi nie martw się gorzej już być niemoże. No i proszę po 8 latach PO jest wiele gorzej. Kogo chcesz uśpić wypisywaniem takich bzdur??

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl