niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 września 2016

Awaria rządowego samolotu. Na pokładzie Embraera byli m.in. Sikorski i Wenderlich

Dodano: 03.06.2015 [10:02]
Awaria rządowego samolotu. Na pokładzie Embraera byli m.in. Sikorski i Wenderlich - niezalezna.pl
foto: Foma; creativecommons.org/licenses/by-sa/1.0/deed.en
"Przerażająco nagłe hamowanie" - tak opisują polscy parlamentarzyści to, co stało się tuż po rozpędzeniu się startującego z Okęcia rządowego embraera. Samolot w wyniku awarii nie mógł odlecieć, a polska delegacja najadła się strachu.

Rządowy samolot z marszałkiem Radosławem Sikorskim i wicemarszałkami na pokładzie uległ awarii na wojskowym lotnisku w Warszawie - dowiedziały się "Fakty" TVN. Delegacja udawała się do czeskiej Pragi.

Jerzy Wenderlich, który był na pokładzie maszyny, opisywał w TVN24, że rozpędziła się ona do "bardzo znacznej prędkości", po czym pilot nagle ostro zahamował. Nikt nie ucierpiał.

Przyczyną problemów samolotu były prawdopodobnie problemy z systemem nawigacyjnym. Co ciekawe - jak zauważył na Twitterze internauta piszący pod pseudonimem @10murzynkow - dokładnie wczoraj Inspektorat Uzbrojenia MON ogłosił procedurę zamówienia publicznego na pozyskanie dwóch tzw. "małych" samolotów do transportu najważniejszych osób w państwie (VIP) wraz ze szkoleniem personelu latającego i technicznego oraz pakietem logistycznym. Jak informuje portal dziennikzbrojny.pl - pod pojęciem "małe" zamawiający rozumie samoloty klasy business jet, o liczbie miejsc pasażerskich od 12 do 14, z zasięgiem wynoszącym nie mniej niż 5000 km. Z ośmioma pasażerami samoloty umożliwiać mają wykonywanie lotów transatlantyckich bez międzylądowania. Wybór wykonawcy oraz podpisanie umowy planowane jest jeszcze w tym roku, a samoloty mają zostać dostarczone do 30 czerwca 2016 roku.

Czy dzisiejsza awaria to zwykły zbieg okoliczności, czy też próba uzasadnienia tak szybkiego (jeszcze przed wyborami) zakupu nowych samolotów przez obecną ekipę - wkrótce się okaże.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Nic tylko PiS przygotowal zamach na Sikorskiego,za wygaszenie mandatu A.Dudzie.
Ten od dorzynania watachy,wreszcie poczul,to co pasazerowie TU-154.

Ciekawy jestem na jakich zasadach i czy był przetarg, kto w nim uczestniczył itd. w zakresie wydzierżawienia samolotów, w tym przypadku z LOT-u (umowa jakoby opiewa na okres 2010-2016). Skoro ogólna kwota w/w umowy jest w zasadzie tożsama z kwotą za jaką można było zakupić 2 samoloty, to powstaje pytanie, czy przypadkiem nie było to ukryty dofinansowanie LOT-u, a politycy grają tylko z nami, że zakup nowych to i tamto……., a w rzeczywistości to………, kto na takiej umowie skorzystał, bo Państwo zapewne nie………, są też inne kwestie które wymagałyby analizy przez m.in. CBA i NIK w zakresie zasadności, celowości itd. takiego postępowania osób z rządu odpowiedzialnych za te sprawy……..

Dlaczego "kozaki" z rządu PO-PSL nie latają Tu-154M nr 2, który także był remontowany w Rosji???

A trzeba było posłuchać swojego kumpla od "czyszczenia biurek" i polecieć na drzwiach od stodoły.

jaki marszalek - taka awaria, powiedzial by obecny prezydent,gdyby byl konsekwentny a do tego z innej opcji.

Może mają jeszcze jednego Embraera, i POdstawili nie tego co trzeba?

kalisz komuch lecial czy nie

Zaczęło się...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl