niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2016

Chwalą się, że sprzedali Polskę. Sprywatyzowano 97 proc. naszego majątku

Dodano: 05.05.2015 [07:14]
Chwalą się, że sprzedali Polskę. Sprywatyzowano 97 proc. naszego majątku - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Już tylko 3 proc. majątku przeznaczonego do prywatyzacji pozostało w rękach państwa. Czy to powód, aby być dumnym z III RP? Bronisław Komorowski przekonuje, że tak, ale to raczej dowód, że Polacy nie mają już prawie nic własnego. – Dlatego dziś trzeba odbudować polski przemysł i powstrzymać wyprzedaż naszej ziemi – mówi Andrzej Duda, kandydat PiS-u na prezydenta.

Minister skarbu Włodzimierz Karpiński pochwalił się, że w ciągu ostatnich 25 lat z 8,5 tys. państwowych przedsiębiorstw przeznaczonych do prywatyzacji do sprzedania pozostało zaledwie 3 proc. Dodał, że dzięki temu do budżetu państwa trafiło 152 mld zł. Czy to powód do dumy? Raczej nie, zważywszy, że pieniądze te nie zostały zainwestowane w rozwój kraju, nie odłożono ich też na jakimś funduszu, by w przyszłości służyły emerytom. Po prostu zostały przejedzone, bo traktowano je jako dodatkowe źródło dochodów dla coraz bardziej dziurawego budżetu.

Wdrażana w Polsce pod dyktando Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego szokowa terapia finansowa i wyprzedaż państwowego majątku doprowadziły do upadku całych gałęzi przemysłu i likwidacji setek tysięcy miejsc pracy. Przed skutkami takiej polityki przestrzegał prof. Milton Friedman, laureat ekonomicznego Nobla. Apelował, byśmy nie prywatyzowali państwowych przedsiębiorstw, bo sprzedamy je cudzoziemcom za grosze i nic na tym nie zyskamy. – Cudzoziemcy nie będą inwestowali w Polsce po to, by pomóc Polsce, ale po to, by pomóc sobie – ostrzegał. Miał rację. Dziś zamiast tysięcy dobrze prosperujących zakładów mamy w kraju dwa miliony bezrobotnych i drugie tyle zmuszonych do szukania pracy za granicą.

– Trzeba bronić dorobku 25 lat naszej wolności, być z niego dumnym i czerpać inspirację na przyszłość – przekonuje ubiegający się o reelekcję prezydent Bronisław Komorowski. Trudno się z nim zgodzić, skoro wskutek skandalicznie przeprowadzonej prywatyzacji nie mamy już ani majątku wypracowanego przez kilka pokoleń Polaków, ani pieniędzy, za które ten majątek sprzedano. Trudno być dumnym z tego, że po 25 latach III RP nie mamy już prawie nic.

Złudzeń co do prawdziwych skutków dokonanej w Polsce prywatyzacji nie ma kandydat PiS-u na prezydenta Andrzej Duda. Jego zdaniem dziś trzeba naprawić naszą gospodarkę, odtworzyć przemysł i zbudować jego nowe, innowacyjne gałęzie. Dlatego państwowe władze powinny w pierwszej kolejności realizować polskie interesy, dbać o rodzimych przedsiębiorców niezależnie od tego, czy to się komuś podoba, czy nie. – To polskie firmy, dające zatrudnienie naszym rodakom, powinny wygrywać największe przetargi. Powinny mieć preferencje i wsparcie, nawet gdyby taka pomoc była kwestionowana przez Komisję Europejską – mówi Duda. Musimy też walczyć o interesy polskich rolników, o wyrównanie dopłat bezpośrednich, oraz odpowiednie rekompensaty. – Ale przede wszystkim należy powstrzymać wyprzedaż polskiej ziemi, bo bez niej Polska już nie będzie naszym państwem – ostrzega Duda.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Tyle posprzedawać i tyle długu narobić???????!!!!!!! To woła o pomstę do Nieba!!!!!!!

Jedynym wyjściem z tego złodziejskiego pata,jest powtórka z 1947r...Całkowita nacjonalizacja Przemysłu i ziemi.Innego wyjścia już niema.

Trzeba po prostu wszystkie te złodziejskie sprzedaże unieważnić!
Akt notarialny jest potwierdzeniem dokonanej czynności prawnej i może być on unieważniony w oparciu o wady oświadczenia woli.Pierwszą wadą jest brak świadomości lub swobody. Oświadczenie woli składane przez osobę, która z jakichkolwiek powodów znajdowała się w stanie wyłączającym świadome, albo swobodne powzięcie decyzji i wyrażenie woli jest nieważne. Ustawodawca miał tu na myśli w szczególności choroby psychiczne, niedorozwoju umysłowego albo innego, chociażby nawet przemijającego, zaburzenia czynności psychicznych.
...chyba nikt nie wierzy, że ci co to wszystko sprzedali za te grosze byli zdrowi, albo nie cierpieli na niedorozwój umysłowy? ...jedyne wytłumaczenie dla tych zdrajców i sprzedawczyków... że byli do tego przymuszeni? zostali skłonieni podstępem, lub groźbą?...co także czyni te akty nieważne.
My naród, Polacy zostaliśmy okradzeni i mamy pełne prawo to wszystko unieważnić. Akty notarialne nie mogą uprawomocniać złodziejstwa! Czas się za to wziąć jak najszybciej, żeby nie przyschło! W przeciwnym razie będziemy dziadami na pokolenia!

bardzo dziękuję za ten komentarz bo bez niego myślałem ze jestem kimś w rodzaju nowatora. Ale juz jakiś czas temu rzuciło mi się w oczy, że np. pierwsze sieci hipermarketów pojawiły się w Polsce w 1995 (tesco i real po wykupieniu mniejszych polskich sieci marketów) a ustawa o ochronie zdrowia psychicznego w 1994r. Kilka zapisów w niej zawartych rzeczywiscie mogło by się dać wykorzystać w celu unieważnienia aktó notarialnych. Przede wszystkim należało by zwrócić uwagę na manipulację jaką posługują się zagraniczni przedsiębiorcy mając do dyspozycji miliardowe budżety na swoja promocję. Uważam, że na tyle zmanipulowały swoich "dobroczyńców" i wpłynęły na procesy decyzyjne, że w gruncie rzeczy wydębiły od nas nasz majątek narodowy. Nam - społeczeństwu, które nic nie wiedziało o reklamie i marketingu w latach 90-tych.

Od tego czasu na naszych ulicach jest tapeta biloardowa, reklamodawcy konkurują z reklamodawcami o przykucie utrzymanie naszej uwagi i wydawania pieniędzy w obce gospodarki.
Przedmówca nawiązywał do roku 1947 i idei nacjonalizacji. Jest to o tyle skuteczne co radykalne i na to nikt by w dzisiejszych czasach nie popatrzył przychylnie. Natomiast wady oświadczenia woli już są lepszym rozwiązaniem.

Młodzież ucieka na Zachód w poszukiwaniu normalności. Czyżby normalnością była jak największa ilość państwowych przedsiębiorstw? Z pewnością w Wenezueli, na Kubie i w Korei Północnej.

Nie trzeba być ekonomista aby wiedzieć ze lepiej mieć państwowe firmy należało je tylko dokapitalizować co kredytów na rozwój nie można było wziąć po 1990 roku.

Jakiej to technologi trzeba aby produkować polskie delicje, majonez, cukier, mleko, gwoździe, szklanki itp.

To wszytko dalej mogliśmy produkować po roku 1990 a tak nie mamy nawet fabryki która by produkowała polska szczoteczkę do zębów.

Gdzie są te produkty które nie tak dawno były obklejane logiem Teraz Polska

Wszystko wygaszone

co to jest 152mld.zl?? jak polszewiki zadluzyli nas na ponad bilion zl, gdzie jest reszta kasy? w kieszeniach bankierow europejskich i zlodzieji dyspozycyjnych POlszewickich??

Dzisiaj zlodzieje liberaly aferaly siedza na intratnych posadach UE??

emeryt ma 800 zl a rudy mafioz 80 tys.zl miesiecznie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak dali sie lemingi wyrolowac mafii III RP Polszewikow!!

I gdzież Bando Oszustów Masz pieniądze z tego sprywatyzowanego majątku - mojemu dziadkowi, ojcu ani mi ani złotówka nie przybyła w kieszeni. Przeciwnie, jeszcze żeście Nas zadłużyli na Zachodzie na BILIONY.Was się powinno wszystkich wyłapać i powywieszać na latarniach. Jakie to społeczństwo durne że jeszcze tego nie robi - samobójcy czy co?

Jak można pisać, że "po prywatyzacji Polacy nie mają już nic własnego"? Co to za tandetna, postkomunistyczna propaganda? Przecież przed prywatyzacją to co zostało sprywatyzowane tym bardziej nie należało do Polaków - należało do państwa. Do aparatu biurokratycznego. Do cwaniaków na stołkach. Do partii. A nie do żadnych "nas".

Człowieku ' tyś chyba się zderzył kiedyś ze słupem . Zadam Ci pytanie : A Niemcy też się sprywatyzowali ? Może Polacy kupili ich majątek . Przecież jak sprzedasz np. Niemcowi ziemie to za 100 lat kto nas tej ziemi będzie. To co wyprzedali to było mienie całego narodu Nas POLAKÓW . Jeszcze trochę i językiem urzędowym będzie niemiecki lujakiś inny język. Powinniśmy to co oznacza naszą odrębność , bronić przed grabieżą , i myśleć żeby kiedyś określało naszą tożsamość .

Zanim rządy objęli PO-PSL to istniała lista strategicznych polskich firm,zakładów i innych własności państwowych(ziemia,lasy),których nie powinno się prywatyzować.Ale oni wyprzedali nasze ostatnie srebra narodowe i przeżarli.Tusk wypełnił więc powierzoną mu misję czyli osłabił nasz kraj w każdej dziedzinie życia.

Złodzieje i zaprzańcy!I tak staniecie przed sądem !To tylko kwestia czasu!

Ze te K.... jeszcz chodza po tej swietej ziemi nikt nimi sie niezaopiekowal.A ta policyjna szumowina strzela do POLAKA uczciwie ciezko pracujacego,wstyd i hanba.

Ludzie sluchajcie ze zrozumieniem! Powiedzial, ze Z MAJATKU PRZEZNCZONEGO NA PRYWATYZACJE sprywatyzowano 97% a nie z calego. To raz. Dwa: jak rozumiem autorzy chcieliby zeby majatek "wazny strategicznie" pozostawal panstwowy. Dwie uwagi. Panstwowe posadki dla swoich i zwiekszenie pola dla korupcji. A poza tym kto i jak m okreslac jakie przedsiebiorstwo jest strategicznie wazne? Mielismy juz system z panstwowa wlasnoscia, ja za powtorke dziekuje.

MFW i Bank Światowy - jaka jest ich rola?.
Joseph Stiglitz, główny ekonomista Banku Światowego wypowiedział się tak: "Na własne oczy widziałem, jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy oraz Departament Skarbu USA postępują z państwami w czasie wystepujących kryzysów gospodarczych i nie mogłem wyjść z osłupienia. MFW nigdy nie próbował wsłuchać się w głos szukających jego pomocy państw rozwijających się. Polityka MFW jest tajna i niedemokratyczna. Gospodarcza "metoda leczenia" bardzo często prowadzi do zaostrzania reżimu finansowego, od rozwoju do stagnacji. od stagnacji do recesji, od recesji do poważnych kryzysów gospodarczych. Np. kryzys azjatycki, kryzys w Ameryce Południowej, kryzys w Rosji lub kryzys w Polsce. J.Stiglitz pojął, że faktyczna misja tych dwóch instytucji międzynarodowych polega właśnie na piętrzeniu problemów. Zmuszony został do odejścia ze stanowiskaza za negatywny stosunek do "globalizacji", hołubionej przez międzynarodowych bankierów. Joseph Stiglitz, główny ekonomista Banku Światowego przedtem, jak został zmuszony do odejścia zabrał ze sobą z BŚ i MFW sporą liczbę tajnych dokumentów, z których wynika, że MFW żądał od rządów państw ubiegających się o szybką pomoc finansową podpisania tajnej umowy składającej się ze 111 artykułów. Wśród nich znajdowały się dodatkowe warunki umowne, dotyczace zobowiązania do wyprzedaży kluczowych aktywów krajowych, takich jak: "instalacje wody pitnej, elektrownie, gaz, linie kolejowe, firmy telekomunikacyjne, ropa naftowa, banki itd.". Poza tym kraje otrzymujące pomoc musiały zobowiązać się do przeprowadzenia serii radykalnych i niszczycielskich działań gospodarczych na przedsiębiorstwach strategicznych, w celu ich taniego wykupu przez międzynarodowe grupy powiązań banksterskich i kapitalistów. Równocześnie w Banku w Szwajcarii otwierano konta dla polityków ze wspomaganych krajów, na które banki transferowały miliony dolarów tytułem odwzajemnienia się. gdyby politycy krajów rozwijających się odrzucili warunki "skrajnie banksterskiej" i jednostronnej w warunkach umowy, oznaczałoby to zamknięcie linii kredytowej.

To ja się zapytam kto ostatnio odrzucił poprawkę do konstytucji o zakazie prywatyzacji lasów państwowych? Jedyną poprawkę, która miała szansę przejść. Hipokryci!

A jesteś pewny, że chodziło wyłącznie o te poprawkę?, czy przy okazji nie chciano skombinować czegoś innego? W naszym kochanym Kraju należy być ostrożnym z ocenami intencji władzy. Przynajmniej tej obecnie. Powodzenia.

Czekam, aż jedyne słuszne i wiarygodne media - portal niezalezna.pl - dotrą do tych informacji. Czekam z niecierpliwością.

.... po 25 latach III RP nie mamy już prawie nic". Otóż mamy potężny dług, który będą spłacały następne pokolenia, jeśli nas wcześniej nie rozbiorą współcześni zaborcy. Mimo, że sprzedano prawie wszystko, 70 lat wojny nie było ludzie pracowali to powstał niewyobrażalny dług. To jak powstał, to można prześledzić, ale potrzebny jest dostęp do odpowiednich materiałów. Kto ten dostęp ma?

Ci którzy są przeciw prywatyzacji, są też przeciw reprywatyzacji. To czystej wody lewacy i lebiegi, którzy nienawidzą prywatnej przedsiębiorczości, która jest absolutną i jedyną podstawą rozwoju i dobrobytu narodu. W warunkach polskich, państwowe to zazwyczaj partyjne lub związkowe lub i to i to. Partyjne, bo co zmiana władzy to zmiana dyrektorów, a starym, by nie gardłowali, daje się potężne odprawy, na koszt polskiego społeczeństwa. Związkowe, bo za 14-stki i 15-stki bossowie niby niezależnych i samorządnych przymykają oko na fatalne zarządzanie, połączone często ze zwykłą kradzieżą, nominatów rządzących na Wiejskiej i w URMie.

To, co się działo przez ostatnie 25 lat, to nawet nie można nazwać wyprzedażom tylko dewastacją polskiego majątku narodowego. Ktoś powinien za to beknąć.

Na moim blogu "MATRIX — przebudzanie" a także na "EGZORCYZMY na LEMINGACH cz. 2" znajdują się pliki z ulotkami w formacie PDF ujawniające perfidię obecnej władzy i przez to wspomagające kampanie wyborczą Andrzeja Dudy i PiS-u Jarosława Kaczyńskiego. Proszę o polecanie znajomym tego linku, im nas więcej się zaangażuje, tym szybciej zakończymy niszczenie Polski.Link pod spodem;
http://naszeblogi.pl/54142-matrix-%E2%80%94-przebudzanie

Czekam na rzetelne opracowanie KOT I KIEDY PODJĄŁ TE DECYZJE! Balcerowicz, wiadomo, a reszta??

Znane mi kraje, w których zrezygnowano z prywatyzacji: Wenezuela, Białoruś, Korea Północna, Grecja...

Kiedy wreszcie do świadomości Polaków dotrze to,że ta władza która pojawiła się po okrągłym stole (może za wyjątkiem PIS) świadomie i z premedytacją niszczy Polskę. Kiedy wreszcie do opozycji przede wszystkim dotrze to,że Rosja i Niemcy są zainteresowane tym żeby Polski nie było? Polacy mają się stać niewolnikami europy i świata. Jeśli w tej chwili nie zagłosujecie rodacy na Andrzeja Dudę to za 5 lat nie będzie już Polski. Czy to jasne? NIE BĘDZIE POLSKI !!!!!!!!!! Ta banda rzuciła nas na kolana jeśli teraz natychmiast się z nich nie podniesiemy to nas NIE BĘDZIE. POWSTAŃ POLSKO !!!!!

Jak się komuś zdawało, że zachód w latach 80-ych ubw.za damski gwint wzbogacał i sponsorował tzw.opozycję w Polsce to jest ciężki frajer. Nie ma nic za darmo na co ewidentym przykładem jest treść powyższego artykułu. Obecnie sprawujący w Polsce władze są od tej pomocy i od teczek, w ktorych zachód księgował poszczególne kwoty i ich odbiorców, tak samo uzależnieni jak poprzednia władza od teczek moskiewskich. Proszę pamiętać, że gros informacji jest w Berlinie.

oto walczono w latach 80 tych. za to gineli ludzie.ale i tak jest dobrze . bo dziś narazie mamy wiecej Polski w Polskich rękach niż przed wojną. Co najwazniejsze po PRL zostało sporo ziemi w rękach Polskich rolników.Puki Najjasniejsza nie pusci ich całkiem z torbami to będzie jedyna własność Polski i Polaków .Wszystko wykupiły ruskie

Oto jak sprzedano 97% majątku narodowego za 15% jego wartości.
https://www.youtube.com/watch?v=XWjsD1GryZA
https://www.youtube.com/watch?v=2rrJF7anZfM

POdziekowac tym TW:BOLKOM z solidarnosci ,tym co to liczyli glosy razem z kiszczakiem wode chlali ,tym co to sie na plotach w stoczni dorobili tym co to POnoc w senatorium w Arlamowie korwy POdupach klepali ,osobistych alfonsow mieli no i tym co to w kosciolach pod oltarzem do dzis zloto pochowali -ten co to JOBLA dostal ze majatek polski wyprzedal ,za koryto ten nastepny alkocholik TW:Alek oligarcha zydokomuch ,robil robote na dlugie czasy ,po nim doszedl prawdziwy polak L Kaczynski niestety ubili go ubeki kiszczaka do dzis w sejme zra za nasze krzywdy, dopuscili nastepnego agenta TW:Litwina wyczyscil na glanc ,ryza gangryna gebels podpisal polske na straty jak za HITLERA dobijali tych co nie z nimi,SOLIDARNOSC TW:BOLKA UBILA POLSKOSC : PO MOGLI TW:w sutannach.

http://pl.blastingnews.com/spoleczenstwo/2015/04/niebezpieczne-zwiazki-marian-lukasik-vs-gmb-london-region-00363477.html

polonia też walczy

A wszystko to się stało przez te ostatnie 26 lat i oczywiście przez te 26 lat opozycja tylko na to patrzyła i patrzyła i patrzyła.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl