niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 września 2016

Chwalą się, że sprzedali Polskę. Sprywatyzowano 97 proc. naszego majątku

Dodano: 05.05.2015 [07:14]
Chwalą się, że sprzedali Polskę. Sprywatyzowano 97 proc. naszego majątku - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Już tylko 3 proc. majątku przeznaczonego do prywatyzacji pozostało w rękach państwa. Czy to powód, aby być dumnym z III RP? Bronisław Komorowski przekonuje, że tak, ale to raczej dowód, że Polacy nie mają już prawie nic własnego. – Dlatego dziś trzeba odbudować polski przemysł i powstrzymać wyprzedaż naszej ziemi – mówi Andrzej Duda, kandydat PiS-u na prezydenta.

Minister skarbu Włodzimierz Karpiński pochwalił się, że w ciągu ostatnich 25 lat z 8,5 tys. państwowych przedsiębiorstw przeznaczonych do prywatyzacji do sprzedania pozostało zaledwie 3 proc. Dodał, że dzięki temu do budżetu państwa trafiło 152 mld zł. Czy to powód do dumy? Raczej nie, zważywszy, że pieniądze te nie zostały zainwestowane w rozwój kraju, nie odłożono ich też na jakimś funduszu, by w przyszłości służyły emerytom. Po prostu zostały przejedzone, bo traktowano je jako dodatkowe źródło dochodów dla coraz bardziej dziurawego budżetu.

Wdrażana w Polsce pod dyktando Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego szokowa terapia finansowa i wyprzedaż państwowego majątku doprowadziły do upadku całych gałęzi przemysłu i likwidacji setek tysięcy miejsc pracy. Przed skutkami takiej polityki przestrzegał prof. Milton Friedman, laureat ekonomicznego Nobla. Apelował, byśmy nie prywatyzowali państwowych przedsiębiorstw, bo sprzedamy je cudzoziemcom za grosze i nic na tym nie zyskamy. – Cudzoziemcy nie będą inwestowali w Polsce po to, by pomóc Polsce, ale po to, by pomóc sobie – ostrzegał. Miał rację. Dziś zamiast tysięcy dobrze prosperujących zakładów mamy w kraju dwa miliony bezrobotnych i drugie tyle zmuszonych do szukania pracy za granicą.

– Trzeba bronić dorobku 25 lat naszej wolności, być z niego dumnym i czerpać inspirację na przyszłość – przekonuje ubiegający się o reelekcję prezydent Bronisław Komorowski. Trudno się z nim zgodzić, skoro wskutek skandalicznie przeprowadzonej prywatyzacji nie mamy już ani majątku wypracowanego przez kilka pokoleń Polaków, ani pieniędzy, za które ten majątek sprzedano. Trudno być dumnym z tego, że po 25 latach III RP nie mamy już prawie nic.

Złudzeń co do prawdziwych skutków dokonanej w Polsce prywatyzacji nie ma kandydat PiS-u na prezydenta Andrzej Duda. Jego zdaniem dziś trzeba naprawić naszą gospodarkę, odtworzyć przemysł i zbudować jego nowe, innowacyjne gałęzie. Dlatego państwowe władze powinny w pierwszej kolejności realizować polskie interesy, dbać o rodzimych przedsiębiorców niezależnie od tego, czy to się komuś podoba, czy nie. – To polskie firmy, dające zatrudnienie naszym rodakom, powinny wygrywać największe przetargi. Powinny mieć preferencje i wsparcie, nawet gdyby taka pomoc była kwestionowana przez Komisję Europejską – mówi Duda. Musimy też walczyć o interesy polskich rolników, o wyrównanie dopłat bezpośrednich, oraz odpowiednie rekompensaty. – Ale przede wszystkim należy powstrzymać wyprzedaż polskiej ziemi, bo bez niej Polska już nie będzie naszym państwem – ostrzega Duda.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jedynym wyjściem z tego złodziejskiego pata,jest powtórka z 1947r...Całkowita nacjonalizacja Przemysłu i ziemi.Innego wyjścia już niema.

Młodzież ucieka na Zachód w poszukiwaniu normalności. Czyżby normalnością była jak największa ilość państwowych przedsiębiorstw? Z pewnością w Wenezueli, na Kubie i w Korei Północnej.

Ci którzy są przeciw prywatyzacji, są też przeciw reprywatyzacji. To czystej wody lewacy i lebiegi, którzy nienawidzą prywatnej przedsiębiorczości, która jest absolutną i jedyną podstawą rozwoju i dobrobytu narodu. W warunkach polskich, państwowe to zazwyczaj partyjne lub związkowe lub i to i to. Partyjne, bo co zmiana władzy to zmiana dyrektorów, a starym, by nie gardłowali, daje się potężne odprawy, na koszt polskiego społeczeństwa. Związkowe, bo za 14-stki i 15-stki bossowie niby niezależnych i samorządnych przymykają oko na fatalne zarządzanie, połączone często ze zwykłą kradzieżą, nominatów rządzących na Wiejskiej i w URMie.

To, co się działo przez ostatnie 25 lat, to nawet nie można nazwać wyprzedażom tylko dewastacją polskiego majątku narodowego. Ktoś powinien za to beknąć.

Na moim blogu "MATRIX — przebudzanie" a także na "EGZORCYZMY na LEMINGACH cz. 2" znajdują się pliki z ulotkami w formacie PDF ujawniające perfidię obecnej władzy i przez to wspomagające kampanie wyborczą Andrzeja Dudy i PiS-u Jarosława Kaczyńskiego. Proszę o polecanie znajomym tego linku, im nas więcej się zaangażuje, tym szybciej zakończymy niszczenie Polski.Link pod spodem;
http://naszeblogi.pl/54142-matrix-%E2%80%94-przebudzanie

Jak się komuś zdawało, że zachód w latach 80-ych ubw.za damski gwint wzbogacał i sponsorował tzw.opozycję w Polsce to jest ciężki frajer. Nie ma nic za darmo na co ewidentym przykładem jest treść powyższego artykułu. Obecnie sprawujący w Polsce władze są od tej pomocy i od teczek, w ktorych zachód księgował poszczególne kwoty i ich odbiorców, tak samo uzależnieni jak poprzednia władza od teczek moskiewskich. Proszę pamiętać, że gros informacji jest w Berlinie.

Oto jak sprzedano 97% majątku narodowego za 15% jego wartości.
https://www.youtube.com/watch?v=XWjsD1GryZA
https://www.youtube.com/watch?v=2rrJF7anZfM

Te pieniądze z prywatyzacji, kto je widział , kto je przejadł ? Te pieniądze zasiliły prywatne konta ? Eldorado dla krętaczy!

Ośmiorniczki i inne specjały POdniebienne
tyle nie kosztowały.Kwoty nie przejedzone
tylko ulokowane z odPOwiednim zabezpieczeniem.

AAA czyli państwowe to lepsze jak za komuny? Wszystkich czyli niczyje a jak się nie opłaca to państwo ma dać i koniec kropka, czy się stoi czy się leży... tysięcy się należy

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl