niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 września 2016

Służby zakładają nową Platformę Obywatelską? Olechowski, Balcerowicz, Frasyniuk, Petru

Dodano: 28.04.2015 [10:05]
Służby zakładają nową Platformę Obywatelską? Olechowski, Balcerowicz, Frasyniuk, Petru - niezalezna.pl
foto: Julo
Powstaje stowarzyszenie NowoczesnaPL, którego inicjatorzy nie wykluczają powołania partii o tej nazwie. Kto wchodzi skład w "nowoczesnych"? Dawni działacze Unii Wolności, PZPR-owski ekonomista i były współpracownik komunistycznego wywiadu.

"Na razie jest to stowarzyszenie, ono może się przekształcić w ugrupowanie, które startowałoby w najbliższych wyborach" - mówi telewizji TVN24 Ryszard Petru, jeden ze współzałożycieli NowoczesnaPL.

Petru to ekonomista i były działacz Unii Wolności, w latach 1997–2000 doradca Leszka Balcerowicza, ówczesnego wicepremiera i ministra finansów. Sam Balcerowicz - w PRL członek partii komunistycznej i pracownik Instytutu Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR - także ma być jednym z inicjatorów nowego stowarzyszenia. 

Kto jeszcze ma zabiegać o "nowoczesną" Polskę? Władysław Frasyniuk, kolega Balcerowicza i Petru z Unii Wolności, oraz Andrzej Olechowski. Ten ostatni to były minister finansów i szef resortu spraw zagranicznych, a jeszcze wcześniej - współpracownik komunistycznego wywiadu (Departament I MSW); był kontaktem operacyjnym esbeka Gromosława Czempińskiego (w latach 90. szefa Urzędu Ochrony Państwa). W 2009 r. Czempiński w wywiadzie dla „Niezależnej Gazety Polskiej” przyznał, że był jednym z inicjatorów założenia Platformy Obywatelskiej, co było potwierdzeniem plotek, że PO została w pewnym sensie założona przez służby. Teraz - gdy skompromitowana PO odczuwa coraz większy kryzys, a SLD i Janusz Palikot zostali całkowicie zmarginalizowani - być może ktoś doszedł do wniosku, że w obronie III RP trzeba powołać do życia nowy byt polityczny.


 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Robactwo sie parzy

TERAZ JUŻ WIEMY CO TO JEST "KONDOMINIUM RUSKO-NIEMIECKIE" ????

BRONEK KOMORUSKI (dokładnie rok temu) chciał przewoe=rsować w sejmie SPRZEDAŻ LASÓW PAŃSTWOWYCH a tzw. PSL gdzie wtedy był?

Gdzie był LEWANDOWSKI, BALCEROWICZ , PETRU, SCHETYNA jak SPRZEDAWANO polską gospodarkę...
PRZEDSIĘBIORSTWA PAŃSTWOWE ???
BANKI ???
MEDIA ???
FIRMY UBEZPIECZENIOWE ???

To oni wlasnie sprzedawali. A przy tym sie oblowili.

Olechowski, Balcerowicz, Frasyniuk założą NowoczesnaPL, a Komorowski, Tyszkiewicz, Palikot, Napieralski i Kalisz NowoczesnaPRL?

Następna mafia przybudówki po.

NowoczesnaPL to PO, jak gów...no w przeręblu odwróciło się na drugą stronę, by mniej śmierdzieć.
Same gwiazdy PRL-u i III RP, które lud spuści w wyborach do kanału.

A to będzie nowoczesna PO bis , bo zakładają ją leciwi i jeszcze starsi wysłużeni i zasłużeni .

Komuniści zawsze odwoływali się do hasełek typu nowoczesność. Na pochodach krzyczeli "To idzie młodość" a w telewizji mieli hasełko "Nowoczesność w domu i zagrodzie" Teraz znów sięgnęli do sprawdzonych wzorców i postanowili założyć partię "NowoczesnaPL" Komuchy wiedzą jak manipulować ciemnymi masami lemingozy, ktore niestety nie znają znaczenia słowa nowoczesność i nagminnie mylą je z fałszowaniem historii, manipulacją, złodziejstwem...

Ktos tam gdzies tam cos tam aby nie my. My bedziemy siedziec obserwowac i skamleć

PoUDeckie ścierwojady nie zamierzają odpuścić nawet w sytuacji,że już nie ma co przehandlować ale pozostały im jeszcze nasze mizerne emerytury do rozszabrowania,lasy, grunty . Mam nadzieję,że ludzie nie dadzą się ponownie naciągnąć Balcerowiczom, Frasyniukom, Czempińskim czy Olechowskim.Oni już byli i czas na definitywną odstawkę tego szemranego i bezczelnego towarzystwa krętaczy i złodziei.

Mam nadzieję, a nawet pewność, że ludzie się już nie dadzą nabrać na inną nazwę z tymi samymi POpapranymi osobami.

proszę Was, otóż os samego poranka , na podstronie RP.pl:

http://www.rp.pl/artykul/10,1196694-Petru-w-RMF-FM-o-partii-Balcerowicza.html ,

moderator nie chce przepuścić komentarza mniej więcej takiej treści(wersja druga):

1. proszę o przeczytanie przez Czytelników ksiażki Joseph'a Wechsberg'a, pod tytułem "THE MERCHANT BANKERS"
(podtytuł: "A fascinating, candid chronicle of the great finantial families of the world")(published by Pocket Books New York)(Copyright cc 1966 by Jozeph Wechsberg)

2. to tam można się dowiedzieć o zagadkowych finansowych losach Argentyny, sterowanych jeszcze od okresu sprzed I wojny Światowej przez samą Wielką Brytanię,

3. to z kolei nie stawia w zbyt dobrym świetle tzw. "polskie przemiany ustrojowe, wzorowane na argentyńskich przemianach ustrojowych". pytam teraz moderatów www.rp.pl, - to też nie przejdzie?(podane aż w takich szczegółach wydawniczych?)

4. przecież z bytem politycznym Takich Ludzi trzeba raz na zawsze skończyć. promują nieprawdę finansową w obecnym PRLu Bis, lub zwyczajnie są oszustami na skalę mega-Państwową,

Winnym całego zamieszania są osoby i persony non grata z Magdalenki, uczestnicy Okrągłego Stołu, L. Wałęsa i jego "nocne wojaże" oraz T. Mazowiecki ze swoją "grubą kreską". Układność przywódców "Solidarności" z członkami PZPR (komuną) była zadziwiająca. Sprzedali się za 30 srebrników, np. Wałęsie bym zabrał z klapy wizerunek Matki Boskiej - jak on się nie wstydzi?
Mazowiecki uchronił komunę, która do organizowała się tworząc silną organizację PO-sktomunistyczną. Niedoinformowany Naród lekkomyślnie zawierzył Judaszom i idiotycznie zagłosował na DIASPORĘ (rodzaj pasożyta - kokcyid, albo sieć społecznościowa), która co jakiś czas będzie się odradzać, tak jak PASOŻYTY. W Polsce, żeby pozbyć się tej choroby, należałoby do edukować część społeczeństwa, bo mają bardzo mizerne pojęcie o wolności, dobrobycie i niepodległości. Odziedziczone wschodnie naleciałości pokutują do dzisiaj i trudno będzie wykorzenić zwyczajowy bimber, tanie wino i cebulę. To wymaga pracy. A hasło: KAMU-NA, KAMU-NIET - dalej ma się dobrze pośród niedouczonego społeczeństwa polskiego.

Czyż Olechowski nie był założycielem Po?

Ano zaczyna się struganie nowej szalupy ratunkowej.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl