niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 czerwca 2016

Służby zakładają nową Platformę Obywatelską? Olechowski, Balcerowicz, Frasyniuk, Petru

Dodano: 28.04.2015 [10:05]
Służby zakładają nową Platformę Obywatelską? Olechowski, Balcerowicz, Frasyniuk, Petru - niezalezna.pl
foto: Julo
Powstaje stowarzyszenie NowoczesnaPL, którego inicjatorzy nie wykluczają powołania partii o tej nazwie. Kto wchodzi skład w "nowoczesnych"? Dawni działacze Unii Wolności, PZPR-owski ekonomista i były współpracownik komunistycznego wywiadu.

"Na razie jest to stowarzyszenie, ono może się przekształcić w ugrupowanie, które startowałoby w najbliższych wyborach" - mówi telewizji TVN24 Ryszard Petru, jeden ze współzałożycieli NowoczesnaPL.

Petru to ekonomista i były działacz Unii Wolności, w latach 1997–2000 doradca Leszka Balcerowicza, ówczesnego wicepremiera i ministra finansów. Sam Balcerowicz - w PRL członek partii komunistycznej i pracownik Instytutu Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR - także ma być jednym z inicjatorów nowego stowarzyszenia. 

Kto jeszcze ma zabiegać o "nowoczesną" Polskę? Władysław Frasyniuk, kolega Balcerowicza i Petru z Unii Wolności, oraz Andrzej Olechowski. Ten ostatni to były minister finansów i szef resortu spraw zagranicznych, a jeszcze wcześniej - współpracownik komunistycznego wywiadu (Departament I MSW); był kontaktem operacyjnym esbeka Gromosława Czempińskiego (w latach 90. szefa Urzędu Ochrony Państwa). W 2009 r. Czempiński w wywiadzie dla „Niezależnej Gazety Polskiej” przyznał, że był jednym z inicjatorów założenia Platformy Obywatelskiej, co było potwierdzeniem plotek, że PO została w pewnym sensie założona przez służby. Teraz - gdy skompromitowana PO odczuwa coraz większy kryzys, a SLD i Janusz Palikot zostali całkowicie zmarginalizowani - być może ktoś doszedł do wniosku, że w obronie III RP trzeba powołać do życia nowy byt polityczny.


 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Robactwo sie parzy

TERAZ JUŻ WIEMY CO TO JEST "KONDOMINIUM RUSKO-NIEMIECKIE" ????

BRONEK KOMORUSKI (dokładnie rok temu) chciał przewoe=rsować w sejmie SPRZEDAŻ LASÓW PAŃSTWOWYCH a tzw. PSL gdzie wtedy był?

Gdzie był LEWANDOWSKI, BALCEROWICZ , PETRU, SCHETYNA jak SPRZEDAWANO polską gospodarkę...
PRZEDSIĘBIORSTWA PAŃSTWOWE ???
BANKI ???
MEDIA ???
FIRMY UBEZPIECZENIOWE ???

To oni wlasnie sprzedawali. A przy tym sie oblowili.

Gnidy wyczuły że grunt się im pali pod nogami i robią wszystko żeby od koryta ryja nie odsunąć. Dosyć już tych mord złodziei i pseudo obrońców Polski. Wyjebać to na zbity pysk niech pracują za 1500 jak inni ludzie.

Boze chron nasz Kraj od takich ludzi.Balcerowicz juz raz udowodnil ze potrafi Kraj zniszczyc.

WY JUŻ PO EUTANAZJI WAS JUŻ NIEMA!!!

WYELIMINOWAC Z ZYCIA PUBLICZNEGO I ZAMKNAC

Olechowski, Balcerowicz, Frasyniuk założą NowoczesnaPL, a Komorowski, Tyszkiewicz, Palikot, Napieralski i Kalisz NowoczesnaPRL?

Nie dawno ostrzegałem znajomych, że jak nie dokona się zmian rządzących to Polska pogrąży się w kryzysie jak w latach 89 i znowu przyjdzie drugi Balcerowicz i poprzez denominację kosztem oszczędności kilku pokoleń Polaków będą zdzierać do cna żeby załatać dziury jakie same zrobili. I oto proszę po co drugi Balcerowicz jak jeszcze ten pierwszy całkiem sprawny.

Bolki mają problem, ich bantustan wali się, jeszcze z 1 mln młodych da dyla i ten barak się zawali

Męty IIIRP BANANOWEJ, ciekawe czy PO_lactwo to łyknie? I co tu jeszcze ukraść?

powiniscie sie nazywac new po_lin, hehe

Następna mafia przybudówki po.

Z punktu widzenia okupujących Polskę bezpieczniackich watah, sytuacja jest chyba naprawdę poważna. Dlatego też może być zastosowane to samo narzędzie co zwykle. Peperaki przestały się w zasadzie liczyć w sierpniu 1980 roku, gdy bezpieka wojskowa rozpoczęła przygotowania do wprowadzenia w Polsce "wojny jaruzelskiej". Później na bazie różnych michnikowych ROADów zmontowano Unię Demokratyczną a po przyłączeniu do niej wystruganych z kartofla "gdańskich liberałów" wywodzących się z trójmiejskich podwórek, Unię Wolności. W 1996 roku zmontowano Akcję Wyborczą Solidarność (na bazie "solidarnościowców" - Krzaklewski, Buzek i "zawodowych katolików" - Goryszewski) w celu uniemożliwienia przejęcia władzy przez Ruch Odbudowy Polski Jana Olszewskiego i odciągnięcia od ROP różnych przyzwoitych ludzi ale "o nieprędkich rozumach". Następnie bezpieczniak Gromosław Czempiński zmontował "Platformę Obywatelską", która ma największe zasługi w niszczeniu Polski ale wygląda na to, że w opinii swoich właścicieli bardzo się już sypie i może zostać zmieciona w wyborczym roku 2015.
Kandydaci do nowej wydmuszki (Olechowski, Frasyniuk, Balcerowicz)bardzo odpowiedni. Wcielając się w rolę "bezpieczniackiego cosigliere" proponowałbym jeszcze Adama Michnika, Zbigniewa Bujaka ("etos solidarnościowy") i księdza Wojciecha Lemańskiego (dla miłośników "kościoła otwartego").

Do tych z 'ethosu'dolozylbym jeszcze Bogdana Lisa,Bogdana Borusewicza,Jerzego Borowczaka,Henryke Krzywonos,Michala Boniego...Ech te liste mozna by ciagnac w nieskonczonosc.

Towarzyszowi Balcerowiczowi - już dziękujemy, pozostałym również. To kamuflaż - czeka nas ten sam SYF CO TERAZ lub po 1989 roku !!! Spasiba wam Towarzysze.

Anna Walentynowicz: "Platforma powstała z popłuczyn po PZPR" -

i miała rację!! posłuchajcie

wideo http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=1892

Nowa partia stre zlodzieje !!!

Proszę państwa , stare wygi , które co raz w innej partii , co jakis czas tworzą inną partie celem odmlodzenia sie ,
to nic nie da , te osoby powinny dojść do prawdy , ze nowe oblicze nie zmieni ani twarzy , ani myslenia , ani decyzji co do uzdrawiania Polski w dobrym kierunku
oni powinni odejść raz na zawsze a ich miejsce powinni zajać ludzie mlodzi , niezależni i nie uwiklani w uklady.
Ludzie ich pamietają , i nie chcą juz reformy Balcerowicza
a tutaj dla przypomnienia skutki reformy :
https://www.youtube.com/watch?v=EPGpVXPRlMI
https://prawda2.info/viewtopic.php?t=9690

Kto normalny da sie nabrac na ta PZPR-ki sracz.Ale wielbicieli tego czeronego GOWNA napewno sie znajdzie korzenie KPP-NKWD-WSI ZOBOWIAZUJA!!!!!!!

Stare skompromitowane twarze. Partia składająca się z mniej niż 10 członków raczej nie będzie się liczyć. W niczym.

Wygląda na to , że ten nowy twór , to gorsza i zjadliwsza gangrena , niż ta stara. Stare towarzycho starannie dobrane.

Nie jest wykluczone,ze to w zwiazku z upadkiem SLD. http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/697226,upadek-sld.html Upadek SLD doprowadzi do paniki koncepcyjnej w szeregach strategów Platformy Obywatelskiej. Dotychczasowa, rezerwowa opcja polityczna zakładała, że nawet jeśli PiS wygra wybory jesienne do Sejmu, to nie będzie miał zdolności koalicyjnych. W związku z tym, jeśli PO uzyska gorszy wynik niż partia Kaczyńskiego, to będzie w stanie współrządzić z PSL i SLD. Jeśli jednak SLD zabraknie w Sejmie – jak pokazują ostatnie sondaże – to wówczas koalicja z PSL może okazać się niewystarczająca na to, aby utworzyć anty-pisowski rząd. Ośrodki badania opinii publicznej już od miesiąca pokazują, że Kukiz i Korwin-Mikke posiadają łącznie ponad 10 % poparcie. Tworząc więc wspólnie partię, mogą jesienią pokusić się o 20% wynik. Jeśli Kaczyński uzyska swoje 35%, to nowa koalicja byłaby w stanie uzyskać nawet 70% miejsc w Sejmie, co dawałoby jej moc zmiany ordynacji wyborczej. Kaczyński zgodziłby się na jednomandatowe okręgi wyborcze, aby PiS mógł sprawować władzę wraz z Episkopatem przez następne 50 lat.

Do Polaka. Bardzo się cieszę, że znasz historię najnowszą, którą tworzyli Władek i inni. Szkoda, że Władek i inni nie wystartowali na prezydenta

Gdyby ci czterej zechcieli przekształcić to stowarzyszenie w partię polityczną, to taka sytuacja mogłaby być dla obozu niepodległościowego korzystna, bowiem te cztery nazwiska Balcerowicz, Olechowski, Frasyniuk i Petru dają gwarancję fiaska całego przedsięwzięcia, wszyscy za wyjątkiem Petru są aż nadto dobrze znani ze swojej wcześniejszej działalności i prezentowanych postaw. Z kolei Petru, to facet którego w środowisku liczących się i uznanych ekonomistów nikt nie traktuje poważnie. Sam ewentualny fakt powstania takiej "partii", jaki i lansowanie tego tworu przez "zaprzyjaźnione" w tym i reżimowe media, można i należy w bardzo prosty sposób porównać do operacji, jaka miała miejsce w związku z powstaniem i promocją tak zwanego Ruchu Palikota, bo zbieżność celów jest tutaj oczywista, różnica polega na tym, że ewentualna "partia odnowy" Balcerowicza, Olechowskiego et consortes, dążyłaby do osiągnięcia swojego celu bardziej podstępnymi i perfidnymi metodami.

Weteranie Szanowny: masz rację.
Ja tylko skupię się na Balcerowiczu: po pierwsze- zniszczył skutecznie polską gospodarkę, po drugie: gdy przejął kierownictwo nad Unią Wolności, to przestała cokolwiek znaczyć.Gdzie się ni pojawi, to sknoci. Dobra wiadomość!

"PO-Tusk-Olechowski-Grupa-Bilderberg-Komisja Trójstronna". https://www.youtube.com/watch?v=9fezyBONQhI Cyt."Olechowski jest najbardziej decyzyjną osobą w naszym kraju.(...)Należy do grupy Bilderberg."
Nagranie rozmowy telefonicznej z przewodniczącym organizacji pozarządowej (z Londynu).Warto ten materiał przekazywać dalej.

Idzie nowe - może Frasyniuk najpierw opowie jak został MiSiem? Jak z kierowcy został właścicielem firmy przewozowej i skąd miał na ciągniki siodłowe? Te cwaniaczki odsunięte na boczny tor maja nowy plan zapewne po hasłem "sprywatyzować co się da" - najlepiej wezmę to ja! Poprzedni plan ograbienia Polski pisał Soros, technikaliami zajął się pan Sachs, Balcerowicz dał twarz, kto napisał nowy plan - "pan Jan"?

Partia mix- agentura-masoneria-chazaria. Prawilno wszystkiego po ok,33%. Kto da się na to nabrać? Lewactwo.

A Komorowski, Tyszkiewicz, Napieralski i Kalisz zakładają "NowoczesnaPRL", czy "NowocześniejszaPL"?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl