niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2016

Parlament Europejski wzywa Rosję do zwrotu Tu-154 i czarnych skrzynek!

Dodano: 12.03.2015 [13:47]
Parlament Europejski wzywa Rosję do zwrotu Tu-154 i czarnych skrzynek! - niezalezna.pl
foto: Dmitry Karpezo/Luxo; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en
Parlament Europejski przyjął rezolucję o morderstwie Borysa Niemcowa i o stanie demokracji w Rosji. W dokumencie znalazł się także apel o natychmiastowy zwrot Polsce wraku Tu-154 i czarnych skrzynek.

Europosłowie przypomnieli, że pomimo licznych wezwań rosyjskie władze odmawiają zwrócenia Polsce wraku i czarnych skrzynek polskiego samolotu rządowego Tu-154, który rozbił się w okolicach Smoleńska w kwietniu 2010 r. W rezolucji znalazł się przede wszystkim apel o niezwłoczny zwrot stronie polskiej tych dowodów.

Większość treści rezolucji poświęcona jest jednak zabójstwu rosyjskiego opozycyjnego polityka Borysa Niemcowa. Morderstwo to wymaga niezależnego międzynarodowego śledztwa, mówią posłowie w przyjętej rezolucji. "To najbardziej znaczący mord polityczny w najnowszej historii Rosji" - uznał Parlament, ostrzegając jednocześnie przed "haniebną propagandą" Kremla, która czyni z Rosji "państwo represji, nienawiści i strachu".

Rosja "przesuwa się w kierunku przeciwnym do kierunku dobrze funkcjonującej demokracji" - stwierdzili eurodeputowani posłowie i wezwali Kreml do zaprzestania politycznych i sądowych nacisków oraz represji i zastraszania w stosunku do liderów opozycji, przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego i niezależnych mediów. Parlament Europejski domaga się też uwolnienia "w trybie pilnym" więźniów politycznych, m.in. ukraińskiej posłanki Nadii Sawczenko i estońskiego policjanta Estona Kohvera.

Posłowie po raz kolejny wyrazili również "zaniepokojenie brakiem współpracy" władz rosyjskich z niezależnymi i międzynarodowymi organami śledczymi w sprawie zestrzelenia samolotu odbywającego lot MH17. 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

PO zablokowała w Strasburgu apel o międzynarodowe śledztwo smoleńskie
Dzisiaj, 12 marca (14:33)
Na wniosek europosłów Platformy Obywatelskiej w ostatecznym dokumencie rezolucji PE nie znalazł się zapis wzywający do międzynarodowego śledztwa w sprawie katastrofy w Smoleńsku. Korespondentka RMF FM w Brukseli ujawnia kulisy negocjacji ws. rezolucji, w której znalazło się wezwanie Rosji do zwrotu wraku rządowego Tu-154 oraz czarnych skrzynek tupolewa, który 10 kwietnia 2010 roku rozbił się pod Smoleńskiem.

Jak dowiedziała się korespondentka RMF FM, w pierwotnym, kompromisowym tekście, poza wezwaniem do zwrotu wraku i jego czarnych skrzynek, był także apel o przeprowadzenie międzynarodowego śledztwa. Na dokument - z takimi zapisami - była już nawet wstępna zgoda wszystkich grup politycznych w europarlamencie.
Jednak - jak ustaliła dziennikarka RMF FM - wczoraj po południu posłowie PO zażądali odrębnego głosowania w sprawie wraku i skrzynek, a osobnego w sprawie międzynarodowego śledztwa. Takie rozdzielenie tych spraw umożliwiło odrzucenie podczas dzisiejszego głosowania na sesji plenarnej wniosku o międzynarodowe śledztwo.
Poseł PO Jan Olbrycht tłumaczył, że to konsekwentne postępowanie, "bo wybór drogi prawnej, jakiej dokonał rząd Donalda Tuska, był słuszny". Eurodeputowani PO poparli natomiast zapis o zwrocie wraku i skrzynek, bo jak powiedział Olbrych, "tutaj widzą problem".
Parlament Europejski o katastrofie TU-154
Parlament Europejski wezwał w piątkowej rezolucji do niezależnego międzynarodowego śledztwa ws. zabójstwa lidera rosyjskiej opozycji Borysa Niemcowa. W dokumencie, który mówi też o stanie demokracji w Rosji, znalazła się wzmianka o konieczności zwrotu wraku polskiego Tu-154.
Parlament Europejski "wzywa władze rosyjskie do niezwłocznego zwrócenia Polsce wraku polskiego samolotu rządowego Tu-154 oraz wszystkich jego czarnych skrzynek; podkreśla fakt, że poziom zależności rosyjskiego sądownictwa od władz, podważa możliwość przeprowadzenia jakiegokolwiek bezstronnego i uczciwego dochodzenia" - dokładnie takie zdanie znalazło się w rezolucji. O jej przyjęcie przez Parlament Europejski zabiegali przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości.
Europosłowie przypomnieli, że pomimo licznych wezwań rosyjskie władze odmawiają zwrócenia Polsce wraku i czarnych skrzynek Tu-154.

Jeśli chodzi o międzynarodowe śledztwo w sprawie zbrodni POpełnionej na elicie Polskiego Narodu, to szybko wykazało by ono kto ma umaczane ręce we krwi. W tym przypadku, można już z dużym prawdopodobieństwem wskazać winnych. Moim zdaniem ,,ludzie" utrudniający wyjaśnienie zbrodni, stają się współwinni i POwinni zostać surowo ukarani za współudział!.
Żadnych "zawiasów", PO za tym proponuję dyby w każdym mieście dla szkodników i złodziei (w togach także)!
Amen

http://fakty.interia.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje/aktualnosci/news-po-zablokowala-w-strasburgu-apel-o-miedzynarodowe-sledztwo-s,nId,1697376#commentsZoneList
PROSZE UAKTUALNIJCIE SWOJA INFORMACJE WIADOMOSC , ZE ZA SPRAWA EUROPOSLOW PO NIE ZOSTALO WSZCZETE MIEDZYNARODOWE SLEDZTWO

Światowe agencje mówią o tym,że Parlament Europejski przyjął rezolucję o morderstwie Borysa Niemcowa i o stanie demokracji w Rosji.Ani słowa o zwrocie zestrzelonego Tupolewa.
To wrzutka dla Polaków ,przedwyborcza akcja na rzecz sowieckiego konsula w Belwederze...i tylko tyle.
W parlamencie UE nie dzieje się nic bez wiedzy i akceptacji kremlowskiego psychopaty.Jeśli taka notka rzeczywiście znalazła się w dokumencie,to na życzenie samego Putina...ciekawi mnie jego reakcja...może dowiemy się,że zatrzymał wrak i skrzynki na życzenie Tuska,który przecież jak powszechnie wiadomo nieprzymuszony oddał śledztwo w ręce "godnego zaufania" Putina i jego prokuratorów.
Jak taka wrzutka działa widać również na tym forum...niektórzy piszą o zwycięstwie...
Przecież to parlament UE odmówił wszelkich działań w sprawie Smoleńska...inna sprawa,że nigdy nie otrzymał prośby polskich władz...jedynie opozycji.
Jeśli Polacy sami sobie nie pomogą,na pewno nikt za nich tego nie zrobi...ale do tego niezbędne jest odsunięcie sowieckich agentur od władzy w Polsce,bowiem to one są władzą wykonawczą nad Wisłą.

i myślicie, że jakaś rezolucja coś da??? Putin w efekcie tylko zaostrzy retorykę...

Rusek z apelowania nie wiele sobie robi. Kacapowi, jako potomkomkowi rabów i bolszewików, trzeba zablokować dostęp do kasy, a przede wszystkim pomachać pięścią przed nosem, bo on sie boi tylko silniejszego. Oznakę uległości i kompromisu, uważa jako słabość, którą podstępnie wykorzystuje

Moze wyslac do Brukseli laska i "premier" klamacz, dolaczyc zdjecie uradowanego komorowskiego, gdy wracaly trumny i do tego krola europy robiacego zolwiki z morderca. Przy takim materiale dowodowym wrak juz nie bedzie nikogo interesowac.

Jedna dusza poruszyła stetryczałą unię , a 96 przez 5 lat nic ich nie obchodziło , teraz tak przy okazji napomknęli o wraku, bo nie wypadało upominać się tylko o jedną duszę.

A co na to Komoruski i jego kancelaryjna agentura. Kapciowy Nałęcz potrafi jedynie ujadać na PiS.

Powinni tez przyjac rezolucje wzywajaca polski rzad do poparcia tej rezolucji. Bo to chyba powinno byc odwrotnie. Pozdrawiam.

A może rezolucji o odwołanie rządu za zaniedbania.

oj szybciutko zadzialal ten parlament europejski,5 lat im zajelo taka rezolucja?,krula europy musialo nie byc w tym czasie w brukseli?,przeciez by nie przeoczyl takiego czegos,ledwo putin zapadl zdrowotnie a tu juz pazurki ue pokazuje?,takimi rezolucjami to mozna wytapetowac caly palac czerwonych,skrzynki prawdopodobjie przestaly istniec w wyniku przetarcia jakiegos kabla,ulegly spaleniu,a po okresie 5 lat slady trotylu tez zanikly?,w dodatku polska prokuratura zacierala slady likwidujac potencjalnych swiadkow,do tego rosyjskie sledztwo nadal trwa i juz po nastepnych 70 latach beda mogli je wreszcie zamknac?,tak jak na prawde o Katyniu czekali Polacy az 70 lat to i o Smolensku tez sie dowiemy po takim okresie?

Gadał dziad do obrazu...

Teraz - po pięciu latach od katastrofy, to niech nas tak zwana Komisja Europejska w dupę pocałuje. W ogóle bym się do tej bandy pedałów z taką prośbą nie zwracał. Pamiętajmy i nigdy nie zapominajmy o tym, jak oni odnosili się do śp.prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jak go z podpuszczenia platformerskich alfonsów traktowali, śmierć polskiego prezydenta była im wszystkim bez wyjątku ( z Obamą włącznie wszak trwał w najlepsze RESET) na rękę i nawet specjalnie tego nie ukrywali. Nie wolno nam o tym nigdy, ale to nigdy zapomnieć.

W tych niespokojnych czasach każdy powinien przeczytać książkę R.KAPUŚCIŃSKIEGO pt.: IMPERIUM to cała sentencja
Rosji na przestrzeni ostatnich lat.
Cytat Aleksandra Sołżenicyna 1992r. "Ustrój jaki nami rządzi to połączenie starej nomenklatury , rekinów finansjery , fałszywych demokratów i KGB . Tego nie mogę nazwac demokracją - to wstrętna , nie mająca precedensu w historii hybryda , o której nie wiadomo w jakim kierunku bedzie się rozwijać ... ale jeśli ten sojusz zwycięży , będą nas eksploatować nie przez 70 , ale przez 170 lat."
- Rosyjski pisarz Jurij Boriew porównał historię ZSRR do jadącego pociągu ( w książce IMPERIUM)
"Pociąg jedzie w swietlaną przyszłość. Prowadzi go Lenin. Nagle -stop, dalej nie ma torów. Lenin wezwał do dodatkowej pracy w soboty , połozono szyny i pociąg pojechał dalej. Teraz poprowadził go Stalin. Znów skończyła się droga . Stalin kazał rozstrzelać połowę konduktorów i pasażerów , a resztę zmusił do kładzenia nowych torów.
Pociąg ruszył. Stalina zastąpił Chruszczow , a kiedy skończyły się szyny , polecił rozebrać te po których już pociąg przejechał i układać je przed parowozem. Chruszczowa zmienił Breżniew . Kiedy znowu skończyl się tor , Breżniew decyduje się zasłonić okna i tak kołysać wagonami , żeby pasażerowie myśleli iż pociąg jedzie dalej."
I tak dochodzimy do EPOKI TRZECH POGRZEBÓW (Breżniewa Antropowa i Czernienki)w której pasazerowie pociągu nie mają nawet złudzenia że gdzieś jadą. Ale oto w kwietniu 1985 pociąg znowu rusza . Jest to jednak jego ostatnia podróż.
Potrwa ona sześć i pół lat . Tym razem maszynistą jest Gorbaczow a na lokomotywie wymalowane jest hasło GŁASNOST - PIERESTROJKA.

5 lat im zajelo w brukseli napisanie takiej rezolucji?,prawdopodobnie trotyl po tylu latach znika?,do tego czarne skrzynki z pocietom na kawalki tasma?,i tyle falszywych kopi z ktorych nasze wladze robily raporty,traktujac obywateli jak kretynow?,do wiezienia cala wojskowa i cywilna prokurature,wszystkich ktorzy byli w sprawie Smolenska,dozywocie dla nich wszystkich wraz z sedziami ktorzy przyjmowali ta nieprawde,likwidacja gazet antypolskich za stworsenie takiej atmosfery nienawisci do ofiar zamachu i ich rodzin,caly przemysl pogardy do braci Kaczynskich i PIS,musi byc unicestwiony raz na zawsze,w szczegolnosci te judasze z czerskiej i ich belzebub szechter!!!,i postawione im zarzuty nienawisci do Polskosci,to samo z polsko jezycznymi mediami niemieckimi ziejacymi nienawiscia do Polakow,czystki szatanow bolszewickich w tym para-rzadzie wraz z generalami rosyjskimi w ludobojczym wsi,ich juz nie powinno byc,lustracja i dekomunizacja Polski pilnie potrzebna na wczoraj!!!

To szybki ten parlament.

"Prokuratura dopuszcza się medialnej manipulacji" - nasz wywiad z Dariuszem Fedorowiczem bratem tłumacza prezydenckiego który zginął w Smoleńsku

na temat Putina, Niemcowa itd!

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=6524

HAHAHA a to dobre
Europa powiedziała a Putin wykona
Śmiech na sali
Nigel Farage i kilku innych ma 100% rację że ta cała UNIA to tylko same DARMOZJADY z BANDYCI a TUSK jest tego bardzo dobrym przykładem !!!

Podoba mi się, że w końcu PiS dał radę wymusić na tych kretynach z EU cokolwiek.

Czeskie służby wydaliły 3 ruskich szpiegów

Ruska ambasada w Pradze ma 125 dyplomatów (dla porównania w Chinach jest 28, w USA 70 dyplomatów)

http://respekt.ihned.cz/fokus/c1-63671160-ceske-tajne-sluzby-odhalily-tri-ruske-spiony

Polska moze tylko cos wyzebrac przy okazji spraw zydowskich, tutaj morderstwo rosyjskiego polityka opozycyjnego Niemcowa, to pokazuje ze Polska sie w ogole nie liczy w polityce europejskiej i swiatowej, jestesmy przedmiotem a nie podmiotem polityki, zawsze Polske i Polakow Zachod tak traktuje,

dlatego nalezy bardzo uwazac, np. o Pakcie Ribbentrop - Molotow Francja wiedziala juz 25 sierpnia 1939r a pozniej Anglia, Polski nie raczyly poinformowac, stad Beck prowadzil po omacku prowadzil Polske w katastrofe,

Posłuchaj, ruska onuco, to przez takich jak ty, Polska do tej pory ma problemy z rosyjską agenturą ... a i na ciebie przyjdzie czas ...

dlaczego właśnie teraz władze niemieckie ups... europejskie żądają zwrotu wraku!!! to nic innego jak pretekst żeby głupich Polaczków wysłać na front wschodzni.... ale cóż Polaki buraki tego nie zrozumią i pójdą..... tymczasem niemczury wejdą od zachodu i .... po sprawie!!!! juz nas nie ma!

... jeśli głupich, to ty pójdziesz pierwszy...?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl