niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 września 2016

​Tysiące kibiców z wizerunkiem „Inki” i Anny Walentynowicz. Niesamowita oprawa Śląska Wrocław

Dodano: 08.03.2015 [22:40]
​Tysiące kibiców z wizerunkiem „Inki” i Anny Walentynowicz. Niesamowita oprawa Śląska Wrocław - niezalezna.pl
foto: arch.
„Zachowały się jak trzeba, takich kobiet nam potrzeba” – tak zatytułowaną oprawę zorganizowali kibice Śląska Wrocław podczas dzisiejszego meczu z Legią Warszawa. Stanowiły ją dwa portrety - Danuty Siedzikówny, czyli „Inki” i Anny Walentynowicz, bohaterki pierwszej Solidarności.

Mało kto zdawał sobie sprawę, że były niemal rówieśniczkami. W czasie oprawy na wrocławskim stadionie pokazały to daty umieszczone pod ich portretami: Danuta Siedzikówna, 3 IX 1928 - 28 sierpnia 1946, Anna Walentynowicz, 15 X 1929 - 10 IV 2010.

Pierwsza została zamordowana w wyniku wyroku komunistycznego wymiaru sprawiedliwości, druga w Smoleńsku.

1 marca 2015 r. IPN ogłosił, że szczątki bohaterskiej sanitariuszki 5. Brygady Wileńskiej – Danuty Siedzikówny „Inki” zostały zidentyfikowane. Annę Walentynowicz bohaterkę pierwszej "Solidarności" pogrzebano po śmierci w Smoleńsku dwa razy – w 2010 i w 2012 r. W wyniku rosyjskich i polskich „nieprawidłowości” w śledztwie smoleńskim jej syn i wnuk mówią, że tak naprawdę nie wiedzą, gdzie spoczywa ich Mama. Spośród 24 rosyjskich dokumentacji medyczno-sekcyjnych dotyczących 24 kobiet, które zginęły na pokładzie tupolewa, żadna nie opisuje śp. Anny Walentynowicz.

W tydzień po święcie Żołnierzy Wyklętych, w dniu kobiet, grupa kibiców Śląska Wrocław „Ultras Silesia” i Stowarzyszenie Kibiców "Wielki Śląsk"postanowiła przełamać komunistyczną tradycje święta kobiet i uczcić je hołdem dla dwóch wielkich antykomunistek.

Po rozwinięciu oprawy na kibicowskiej trybunie „B” zgromadzeni wspólnie odśpiewali hymn Polski. – Kult „Inki” rozwija się tak jak powinien, szczególnie młodym ludziom nie trzeba jej przedstawiać. Po tegorocznych hucznych obchodach Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych nawet władze miasta musiały się ugiąć i nazwać jej imieniem I Liceum we Wrocławiu - mówi niezalezna.pl lider kibiców Roman Zieliński. – Anna Walentynowicz z kolei jest dla nas ważna, dlatego, że miała ogromną odwagę bronić polskiej racji stanu i nie bała się mówić rzeczy zabronionych w III RP – dodaje Zieliński.

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

I co, dało się użyć głów i nie odpalać rac? Ano dało się. Skoro niektórzy twierdzą, że wszelkie kary są za okazywanie patriotyzmu to idąc tym tropem samo takie rozwinięcie na stadionie wizerunków Pań też pewnie zostanie ukarane a policja dopuści się prowokacji?
Brawo dla kibiców bo nie narazili klubu na kary finansowe a siebie na zakazy stadionowe itd. Patriotyzm można okazać i bez odpalania pirotechniki. Ci co tego nie rozumieją to po prostu chuligani, którzy tylko podszywają się pod patriotów aby represje w stosunku do ich osoby identyfikować z atakami na patriotyzm.

ja pie***lę byłeś na meczu??? Raczej nie, więc nie pisz bzdur były race na całej szerokości u góry, wic się nie wypowiadaj jak nie znasz tematu ćwoku. Polecam Ci YOUTUBE :)

SUPPER !!!!!!!!!!!!
To jest najlepsza odpowiedz na to robi polski K-K-K
Polski K-K-K jest KOROWSKI-KISZCZAK-KOPACZ
Brawo KIBICE

Niech ten psychol Fiutin przyśle tu swoich zapijaczonych żołdaków-złodzieji. POLSKA będzie ich grobem. Żaden stąd nie wyjdzie żywy.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl