niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 września 2016

PILNE! Naloty policji na mieszkania uczestników Marszu Żołnierzy Wyklętych w Gorzowie

Dodano: 03.03.2015 [23:05]
PILNE! Naloty policji na mieszkania uczestników Marszu Żołnierzy Wyklętych w Gorzowie - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski
Policja z Gorzowa Wielkopolskiego nachodzi mieszkania uczestników Marszu Żołnierzy Wyklętych. Na komisariacie pokazywane są im nagrania z marszu i wręczane mandaty 500 zł za odpalenie rac. – Młodzież zachowywała się wzorowo, a działania policji to represje – mówi portalowi niezalezna.pl Władysław Czyżewski, w latach stalinowskich więzień UB, który przemawiał w czasie marszu.

W czasie pisania tej informacji otrzymaliśmy informację, że policjanci przed chwilą wtargnęli do mieszkania kolejnej osoby.

Interwencję w sprawie represji policyjnych zapowiada oburzona posłanka PiS Elżbieta Rafalska, która była uczestniczką Marszu. – Byłam zachwycona i zbudowana zachowaniem młodzieży w czasie marszu. Działania policji budzą obawę, że mogą być prowokacją – mówi w rozmowie z naszym portalem.

Marsz Żołnierzy Wyklętych w Gorzowie zorganizowany 1 marca miał spokojny przebieg. Rozpoczął się do mszy w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe, gdzie porywające kazanie o historii żołnierzy antykomunistycznego podziemia wygłosił ksiądz  Artur Nebelski, który także był uczestnikiem marszu.
Po mszy kilkaset osób przemaszerowało w miejsce, w którym stanąć ma pomnik Żołnierzy Wyklętych. Około 70 proc. uczestników marszu stanowili młodzi ludzie. Podczas manifestacji przemawiał Władysław Czyżewski, w latach stalinowskich skazany na 5 lat więzienia i osadzony w podziemiach Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Zielonej Górze.

- Młodzież zachowywała się właściwie, antykomunistyczne hasła trafnie wskazywały na to, że w obecnej rzeczywistości pozostało wiele z obcej nam tradycji – mówi portalowi niezalezna.pl Czyżewski w PRL miał jako nauczyciel historii „wilczy bilet” uniemożliwiający mu pracę w zawodzie. – Bardzo cieszy mnie, że dziś młodzież, w tym kibice czy grupy rekonstrukcyjne interesują się historią najnowszą – stwierdza.

Jak podkreśla, uczestniczący w marszu kibice Stilonu Gorzów pilnowali, by było bezpiecznie. – Podczas hymnu odpalono race, co tworzyło podniosłą atmosferę, która bardzo podobała się starszym uczestnikom marszu – mówi. Jak relacjonuje, wbrew zarzutom policji race były odpalone w sposób bezpieczny, na obrzeżach zgromadzenia. – Dlatego działania policji, takie jak nagrywanie i karanie uczestników marszu uważam za inwigilację– stwierdza.

Niestety, już następnego dnia policja zaczęła nachodzić uczestników marszu. – Policjanci przyszli po mojego kolegę z wezwaniem na komisariat. Na miejscu powiedzieli mu, że niewłaściwie obchodził się z ogniem – opowiada nam kibic Stilonu Gorzów. Uczestnik marszu za odpalenie racy dostał mandat 500 zł.

Gdy zapytał, czy może odmówić przyjęcia mandatu, odpowiedzieli, że tak, ale postraszyli go, że w sądzie dostanie od 2 do 5 tys. zł kary.

Powiedzieli mu też, że policjanci będą identyfikować także innych uczestników marszu, a idzie to powoli, bo było ciemno. Jak opowiada kibic, już przed marszem za jego kolegami jeździli tajniacy. – To kompletnie niezrozumiałe, marsz był przecież legalny – stwierdza. Do jego organizatorów należała m. in. NSZZ Solidarność i narodowcy.

Jak mówi kibic, nie zniechęci to kibiców Stilonu do działalności patriotycznej. Także tych urodzonych po 1989 r. – Mam dzieci i nie chcę, żeby one żyły w zakłamanym kraju. Dzięki takim marszom jako kibice dowiadujemy się co raz więcej o naszej historii, w tym także o Żołnierzach Wyklętych, o których nie słyszeliśmy w szkole – stwierdza.

Oburzenia represjami wobec kibiców nie ukrywa Sławomir Wieczorek, w przeszłości działacz gorzowskiej Solidarności Walczącej. – To przypomina czasy PRL. Podczas wielkiej manifestacji 31 sierpnia 1982 SB również filmowała jej uczestników z milicyjnego gazika i potem odwiedzała zidentyfikowanych w mieszkaniu, szkole czy zakładzie pracy. Różnica tylko taka, że wtedy sprawdzano, czy manifestanci nie mają rąk poparzonych od petard. Na taki pomysł policja tym razem jeszcze ścigając osoby palące race nie wpadła – mówi.

Jak powiedział nam dyżurny Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie do zarzutów wobec działań policji odniesie się jutro, gdyż nie ma wiedzy na ten temat. Mniej więcej w tym czasie policja weszła do mieszkania kolejnej osoby.

O rozwoju wypadków będziemy szczegółowo informować.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Szanowni Państwo, postanowiłem odnieść się do tego wydarzenia. Jest to bardzo smutne, podczas marszu panował porządek i naprawdę bardzo kulturalne zachowanie. Pamiętajcie ludzie, szczególnie młodzi, nie dajmy się prowokować. Tego dnia, jak uczestnicy pochodu szli pod Pomnik, do Parku za Castoramą - ul. Czartoryskiego, na ulicy równoległej tj. przy domkach jednorodzinnych przy ul. Ogińskiego stało 5 radiowozów (4 busy i jeden picup chyba Pajero) wypełniony Panami policjantami (pomijam fakt, że silniki przez ok 2 godziny były włączone w terenie zabudowanym). Policja była przygotowana/nastawiona na jakieś zamieszki oraz walki. Tylko zastanawiam się z kim? Myślę, że dla młodych policjantów te zatrzymania są również problemem - szczególnie sumienia. Oni muszą wykonywać rozkazy.

Gorzów Wlkp. to Lubuskie, a Lubuskie to najbardziej czerwony region w III RP (to tam SLD ma największe poparcie). Represje milicji wobec patriotycznej młodzieży nie powinny nikogo dziwić.

Faktycznie racja, ale młodzież ma serce po prawej stronie.
Także proszę nie wrzucać wszystkich do jednego wora :)

Niech zrobią naloty na mieszkania kodowców

już dziś się śmieję jak ta platformowa hołota będzie wiała.
Normalnie jak tornado.
Nabudowali "nowych dróg" to się i pomieszczą, może się i nie potratują.
Ale co zrobi milicyjne bydło?
Nie da się kierować ruchem jak hołota hurmem mknie.

Mam wrażenie, że takim postępowaniem policja uzyska skutek odwrotny od zamierzonego. I oby....

to nie jest żadna policja to normalne MO,ZOMO,ORMO,UB w jednym i tak trzeba zacząć ich traktowc nie jako gwarantów ładu i bezpieczeństwa ale jako wrogów i oprawców obywateli

Race to sobie na sylwestra mogą odpalać. Zobaczcie co podczas marszu w Bielsku-Białej robi bałwan z pochodnią w 1:40 minucie filmu. Takim ludziom to zapałek nawet nie należy dawać! (i żeby nie było - nie jestem przeciwnikiem marszu, tylko zwolennikiem pełnego bezpieczeństwa dla wszystkich, którzy w nim uczestniczą) https://www.youtube.com/watch?v=XxkrT3OSMQ4

No NO powiedz CO robił?

Czy może mi ktoś wyjaśnić w jakim ustroju my w końcu żyjemy , bo już zwątpiłam? Czy mamy wolność słowa i prawo do zgromadzeń czy nie ?

ano w takim zeby o jasia litynskiego nie martwil sie jego tatulek

Trzeba mieć świadomość,że w Polsce nie ma żadnego wymiaru sprawiedliwości, ponieważ panujące bezprawie popełniane przez celowo ku temu wychowywanych ,a nawet szkolonych osobników (przypominam,że komuna tą formułę wymyśliła jako nękanie i stosowała tytułem represji w stosunku do wyklętych i ich rodzin)jest nawet bardziej niż w okresie komuny popierane i rozstrzyganie w urzędach na niekorzyść poszkodowanego nawet wbrew dowodom.Jeśli chodzi o milicjantów bis zwanych policjantami to wywodzą się oni ze środowiska byłych ubeków i wsioków i są kształceni w szkołach bezpieczeństwa założonych najczęściej przez osobników będących w przeszłości funkcjonariuszami komunistycznych,totalitarnych formacji zmilitaryzowanych.Szkoły te uczą chamstwa i bezczelności.Absolwenci tych szkół,to ochroniarze złodziei,oszustów,wszelkiego rodzaju tałatajstwa.A że sami stosują przemoc, terror i wymuszenia dowodem na to jest ta a nie inna akcja na której ta banda liczy,że dobrze zarobi.A jakich mają "uczonych" prokuratorów! Przytoczę przykład.Prokurator Joanna Nowak zdarzyło się,że z "łaski na uciechę"przeczytała zażalenie poszkodowanego,gdzie było napisane:"Dowiedziałam się,iż jest możliwość obserwacji telefonu(skradzionego)przez sieć komórkową wg.numeru (VERTE) IMEI,oraz przez GPS w który ten aparat był wyposażony". Wyraz VERTE na końcu strony oznaczał,że należy odwrócić stronę,gdyż dalsza treść znajduje się na odwrocie. Tymczasem Prokurator w postanowieniu o uwzględnieniu zażalenia pisze:"Zdaniem żalącego istnieje możliwość obserwacji telefonu przez GPS oraz po numerze VERTEL (? VERTEI). Sic! Oto i przeczytane. Takich mają prokuratorów.Przypomina to kawał o milicjancie,który od dwóch pijaczków w parku zażądał dokumentu tożsamości,a kiedy otworzył oba i zobaczył napis "dowód osobisty" na jednym i drugim skonstatował:"A,to panowie bracia!" Nic dodać,nic ująć.Wczoraj sprawa o telefon została umorzona na niekorzyść poszkodowanego.Prokurator i sąd postanowili wbrew dowodom!

to jest HARACZ.

To trzeb zglosic d sadu przez rzecznika do spraw obywatelskich ale takiego nie ma wiec nalezy mimo wszystko isc z tym do sadu.

ZOMO, ZOMO, ZOMO !!!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl