niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 czerwca 2016

PILNE! Naloty policji na mieszkania uczestników Marszu Żołnierzy Wyklętych w Gorzowie

Dodano: 03.03.2015 [23:05]
PILNE! Naloty policji na mieszkania uczestników Marszu Żołnierzy Wyklętych w Gorzowie - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski
Policja z Gorzowa Wielkopolskiego nachodzi mieszkania uczestników Marszu Żołnierzy Wyklętych. Na komisariacie pokazywane są im nagrania z marszu i wręczane mandaty 500 zł za odpalenie rac. – Młodzież zachowywała się wzorowo, a działania policji to represje – mówi portalowi niezalezna.pl Władysław Czyżewski, w latach stalinowskich więzień UB, który przemawiał w czasie marszu.

W czasie pisania tej informacji otrzymaliśmy informację, że policjanci przed chwilą wtargnęli do mieszkania kolejnej osoby.

Interwencję w sprawie represji policyjnych zapowiada oburzona posłanka PiS Elżbieta Rafalska, która była uczestniczką Marszu. – Byłam zachwycona i zbudowana zachowaniem młodzieży w czasie marszu. Działania policji budzą obawę, że mogą być prowokacją – mówi w rozmowie z naszym portalem.

Marsz Żołnierzy Wyklętych w Gorzowie zorganizowany 1 marca miał spokojny przebieg. Rozpoczął się do mszy w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe, gdzie porywające kazanie o historii żołnierzy antykomunistycznego podziemia wygłosił ksiądz  Artur Nebelski, który także był uczestnikiem marszu.
Po mszy kilkaset osób przemaszerowało w miejsce, w którym stanąć ma pomnik Żołnierzy Wyklętych. Około 70 proc. uczestników marszu stanowili młodzi ludzie. Podczas manifestacji przemawiał Władysław Czyżewski, w latach stalinowskich skazany na 5 lat więzienia i osadzony w podziemiach Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Zielonej Górze.

- Młodzież zachowywała się właściwie, antykomunistyczne hasła trafnie wskazywały na to, że w obecnej rzeczywistości pozostało wiele z obcej nam tradycji – mówi portalowi niezalezna.pl Czyżewski w PRL miał jako nauczyciel historii „wilczy bilet” uniemożliwiający mu pracę w zawodzie. – Bardzo cieszy mnie, że dziś młodzież, w tym kibice czy grupy rekonstrukcyjne interesują się historią najnowszą – stwierdza.

Jak podkreśla, uczestniczący w marszu kibice Stilonu Gorzów pilnowali, by było bezpiecznie. – Podczas hymnu odpalono race, co tworzyło podniosłą atmosferę, która bardzo podobała się starszym uczestnikom marszu – mówi. Jak relacjonuje, wbrew zarzutom policji race były odpalone w sposób bezpieczny, na obrzeżach zgromadzenia. – Dlatego działania policji, takie jak nagrywanie i karanie uczestników marszu uważam za inwigilację– stwierdza.

Niestety, już następnego dnia policja zaczęła nachodzić uczestników marszu. – Policjanci przyszli po mojego kolegę z wezwaniem na komisariat. Na miejscu powiedzieli mu, że niewłaściwie obchodził się z ogniem – opowiada nam kibic Stilonu Gorzów. Uczestnik marszu za odpalenie racy dostał mandat 500 zł.

Gdy zapytał, czy może odmówić przyjęcia mandatu, odpowiedzieli, że tak, ale postraszyli go, że w sądzie dostanie od 2 do 5 tys. zł kary.

Powiedzieli mu też, że policjanci będą identyfikować także innych uczestników marszu, a idzie to powoli, bo było ciemno. Jak opowiada kibic, już przed marszem za jego kolegami jeździli tajniacy. – To kompletnie niezrozumiałe, marsz był przecież legalny – stwierdza. Do jego organizatorów należała m. in. NSZZ Solidarność i narodowcy.

Jak mówi kibic, nie zniechęci to kibiców Stilonu do działalności patriotycznej. Także tych urodzonych po 1989 r. – Mam dzieci i nie chcę, żeby one żyły w zakłamanym kraju. Dzięki takim marszom jako kibice dowiadujemy się co raz więcej o naszej historii, w tym także o Żołnierzach Wyklętych, o których nie słyszeliśmy w szkole – stwierdza.

Oburzenia represjami wobec kibiców nie ukrywa Sławomir Wieczorek, w przeszłości działacz gorzowskiej Solidarności Walczącej. – To przypomina czasy PRL. Podczas wielkiej manifestacji 31 sierpnia 1982 SB również filmowała jej uczestników z milicyjnego gazika i potem odwiedzała zidentyfikowanych w mieszkaniu, szkole czy zakładzie pracy. Różnica tylko taka, że wtedy sprawdzano, czy manifestanci nie mają rąk poparzonych od petard. Na taki pomysł policja tym razem jeszcze ścigając osoby palące race nie wpadła – mówi.

Jak powiedział nam dyżurny Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie do zarzutów wobec działań policji odniesie się jutro, gdyż nie ma wiedzy na ten temat. Mniej więcej w tym czasie policja weszła do mieszkania kolejnej osoby.

O rozwoju wypadków będziemy szczegółowo informować.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Szanowni Państwo, postanowiłem odnieść się do tego wydarzenia. Jest to bardzo smutne, podczas marszu panował porządek i naprawdę bardzo kulturalne zachowanie. Pamiętajcie ludzie, szczególnie młodzi, nie dajmy się prowokować. Tego dnia, jak uczestnicy pochodu szli pod Pomnik, do Parku za Castoramą - ul. Czartoryskiego, na ulicy równoległej tj. przy domkach jednorodzinnych przy ul. Ogińskiego stało 5 radiowozów (4 busy i jeden picup chyba Pajero) wypełniony Panami policjantami (pomijam fakt, że silniki przez ok 2 godziny były włączone w terenie zabudowanym). Policja była przygotowana/nastawiona na jakieś zamieszki oraz walki. Tylko zastanawiam się z kim? Myślę, że dla młodych policjantów te zatrzymania są również problemem - szczególnie sumienia. Oni muszą wykonywać rozkazy.

Gorzów Wlkp. to Lubuskie, a Lubuskie to najbardziej czerwony region w III RP (to tam SLD ma największe poparcie). Represje milicji wobec patriotycznej młodzieży nie powinny nikogo dziwić.

Faktycznie racja, ale młodzież ma serce po prawej stronie.
Także proszę nie wrzucać wszystkich do jednego wora :)

Niech zrobią naloty na mieszkania kodowców

Milicjanci którzy wystawiają mandaty obywatelom POwinni być natychmiast usunięci z POlicji! Panie Ziobro do roboty!!!

Ten sam komendant wydał nakaz włamania się na posesje prywatną w Gorzowie i prokuratura go chroni .

Wielokrotnie pisałem, wieloaspektowo uzasadniając tezę, że sformułowanie „żołnierze wyklęci” to nonsens. Przede wszystkim z powodu tego, że przyjmuje optykę tych, którzy wyklęli, sugerując dalej prawidłowość owej optyki.
Święto pierwszomarcowe nazywa się: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Ten cudzysłów ma tu kardynalne znaczenie! Nie rozumiem, dlaczego ciągle jest on pomijany?!

Rzeczywiscie nazwa jakby mogla byc inna. Np dzienpolskich zapomnianych bohaterow. A w sumie to przeciez mamy wolny kraj to po prostu Dzien Obroncow Polski Niepodleglej ooo!!!

Do puki beda niby w policji komendanci starzy kacyki PZPR,ktorzy wypelniali rozkazy Kiszczaka jak obecny glowny komendant to nie nalezy sie dziwic.Po przejeciu wladzy nadrzednym celem powinno byc zrobienie porzadku w policji i sluzbach MSW jak i wywiadzie.Maciarewicz bardzo dobrze rozpoczol to UBEKO-ESBECJA-POlszewicka dobrala sie do wladzy. POzwalniac wszystkich aparatczykow PZPR i rozliczyc .OdPOlitycznic policje.Jedyne wyjscie aby Polska i jej sluzby ,na ktore spoleczenstwo lozy zaczela w miare po ludzku funkcjonowac.

http://wgospodarce.pl/informacje/19010-skarbowka-bedzie-mogla-bezkarnie-niszczyc-przedsiebiorcow-ma-na-to-blogoslawienstwo-bronislawa-komorowskiego

już dziś się śmieję jak ta platformowa hołota będzie wiała.
Normalnie jak tornado.
Nabudowali "nowych dróg" to się i pomieszczą, może się i nie potratują.
Ale co zrobi milicyjne bydło?
Nie da się kierować ruchem jak hołota hurmem mknie.

kogo może zaskoczyć securitate?

Powinno się zrobić nalot na tych niby policjantów przefarbowanych z milicji na niby policja to są bandziory i złodzieje zrobić prządek z tą policyjną patologią .

Mam wrażenie, że takim postępowaniem policja uzyska skutek odwrotny od zamierzonego. I oby....

A co wy oczekiwaliście w państwie rządzonym przez PO i PSL? Mam nadzieję, że prezydentem zostanie Andrzej Duda, a wyborach parlamentarnych PO, PSL oraz partia Palikota popłynie na samo dno. Ostatni dzwonek dla Polski w tym roku.

po-licja obywatelska

"Władza" wciąż boi się Niezłomnych... Stąd ta nagonka, nękanie i "pogrożenie palcem -nie nada"! tym, którzy przejmują wartości naszych powracających Niezłomnych; Ich miłość do Ojczyzny i męczeńska śmierć z rąk sowieckich oprawców, to najlepsze przesłanie dla młodych ludzi... Postawy godne naśladowania... nie jakieś tam dody, kuby powjatowe, życie w kulcie pieniądza, rzeczy materialnych, duchowa pustka i brak zasad przyzwoitości.. Reżimowe władze usilnie dążyły do tego, aby Polska zapomniała swoich Bohaterów i przez dziesięciolecia czyniły wszystko, aby Szczątki Niezłomnych, Ich czyny i pamięć o Nich przestała istnieć... nie ma grobu - nie ma człowieka... Ale nie udało się! Niezłomni powrócili i są z nami... pokazują, jak trzeba żyć i jakie wartości w życiu człowieka są najważniejsze... Ich istnienia, poświęcenia dla Ojczyzny, zetrzeć w proch się nie udało...
Bóg, Honor, Ojczyzna!

Na stanowiskach w policji począwszy od komendantów powiatowych w górę zatrudnieni są jeszcze funkcjonariusze SB i innych służb PRL. Piszę, bo znam takich. Analogiczna sytuacja jest w sądownictwie, prokuraturze i im podobnych. Gdy żołnierze i inni mundurowi wypełniali wielostronicowe dokumenty i byli sprawdzani od"A" do "Z". Oni pisali oświadczenia, że nie współpracowali, a koledzy to potwierdzali. Później, niby czyści, oceniali innych - parodia!!! Dzisiaj "przyspawani" do stołków stworzyli sieć powiązań. Ogólne założenie jest takie, żeby społeczeństwu fundować dłuuuuuuugie dochodzenia, śledztwa, procesy sądowe. Tak długie, żeby nie mieli czasu zajmować się polityką. Mają tylko harować i orać na czerwoną szlachtę typu Nałęcz, Niesiołowski i im podobni. Polacy przejrzyjcie na te swe przymglone oczęta, przecież rozum jeszcze nie śpi!!!

to nie jest żadna policja to normalne MO,ZOMO,ORMO,UB w jednym i tak trzeba zacząć ich traktowc nie jako gwarantów ładu i bezpieczeństwa ale jako wrogów i oprawców obywateli

Sam szedłem w tym marszu z żoną i wszystko było super w wykonaniu tych młodych ludzi . Zrobili fajną oprawę tej uroczystości tzn. flagi , baner z Żołnierzami Wyklętymi , race itp . Nie było nawet na moment żadnego zagrożenia podpalenia czy coś w tym rodzaju . Nawet zastanawiałem się , gdzie takie race można kupić , bo to fajna sprawa na takich marszach . W trakcie drogi ktoś filmował i robił zdjęcia , w pewnym momencie zażartowałem , że to może być policja i mogą zrobić prowokację i jak widać tak się stało . Już żadnego święta i żadnej świętości nie potrafi się uszanować w tym kraju .

Po takiej akcji prokuratorsko - policyjnej , młodzież bardziej rozbudzi chęć poszerzania swej wiedzy historycznej
oraz prześledzi życiorysy obecnie panujacych włodarzy.
Licze ze mlodzież odnajdzie autorów działania tych zdarzeń
a rownież zacznie interesować sie wyborami i kandytami na stolek prezydenta itd .
Od was mlodzi zależy jak potocza sie losy Polski , czy bedziecie mieć prace w kraju za godziwe pieniadze ,
czy bedzieci zmuszeni za chlebem tułać sie po swiecie

Co na to Niesioł?Kibole i PiS-owska nagonka na Kłamacz i Bula?

Wyobraźmy sobie niemieckich policjantów, którzy nagrywają marsz równości w Berlinie, a następnego dnia wizytują manifestujących, wręczając im mandaty za zaśmiecanie i dewastację miasta? Ale byłoby larum.

Race to sobie na sylwestra mogą odpalać. Zobaczcie co podczas marszu w Bielsku-Białej robi bałwan z pochodnią w 1:40 minucie filmu. Takim ludziom to zapałek nawet nie należy dawać! (i żeby nie było - nie jestem przeciwnikiem marszu, tylko zwolennikiem pełnego bezpieczeństwa dla wszystkich, którzy w nim uczestniczą) https://www.youtube.com/watch?v=XxkrT3OSMQ4

No NO powiedz CO robił?

Pnie Minister MSW. Jestem od urodzenia niepokorny i nastawiony antykomunistycznie. Proszę przysłać siepaczy do mnie bo mi się Pani działania nie podobają. To są typowe prześladowania polityczne. Mam z czasów komuny doświadczenie z takimi co to przychodzili i chcieli mnie zastraszyć. Wstydzili się tego i przeklinali tych co ich wysłali.

Za szykanowanie POLAKÓW uczestniczących w patriotycznych uroczystościach ,dyscyplinarne zwolnienie z pracy oraz dożywotnie pozbawienie praw publicznych dla degeneratów , wrogów POLSKI z po-licji .
Posłowie patrioci i przedstawiciele władz lokalnych natychmiast domagajcie się ukarania jawnych wrogów POLSKOŚCI .

Rząd PO PSL należy oderwać od koryta !
Ta banda nierobów i nieudaczników posługuje się policją niczym nożem.
Platformiane głąby niepotrafiące nic sensownego zrobić walczą z Polskością !

ryży reżim dmucha na zimne, pałuje prewencyjnie

Warto porownac te sytuacje z sytuacja w Rosji. Otoz na zasadzie podobienstwa do naszych zolnierzy wykletych moznaby porownac wszystkich antybolszewikow walczacych az do roku 1924 czyli formalnego utworzenia ZSRR, a na Ukrainie do poczatku lat 60-tych XX wieku.Rosja Putinowa otwarcie siega do tradycji moze nie tyle krotkiego okresu Rosji demokratycznej ale do okresu "bialej-carskiej Rosji" napewno.Putin uwielbia odwolywac sie do owego etosu potegi rosyjskiego Imperium.Tymczasem czerwona zaraza naszego polskiego chowu nie odpusci nawet tym, ktorzy po prostu kontynuowali swoja walke o panstwowosc II Rzpltj.Cos w tym jest, to chyba jakas specyfika narodowa, taka polska zajadlosc. Pamietajmy, ze odwilz w Polsce rozpoczela sie trzy lata po smierci Stalina a okres 1953-1956 byl wlasnie najgorszym okresem stalinowskiego terroru chociaz Stalin dawno temu byl juz w grobie.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl