Andrzej Duda przedstawia "Umowę programową z Polakami"

Igor Smirnow/Gazeta Polska

  

Dziś w Warszawie kandydat PiS na prezydenta RP Andrzej Duda przedstawił i podpisał tzw. umowę programową z Polakami. Jej filary to "rodzina, praca, bezpieczeństwo i dialog".

13:15
Andrzej Duda podpisał umowę programową z Polakami. Oto ona:
13:07
A. Duda: "Jest wiele grup społecznych, które czują się opuszczone - rodzice 6-latków, obrońcy lasów, rodzice niepełnosprawnych (...) Brakuje prezydenta, gdy do Sejmu RP te wszystkie grupy społeczne przywożą miliony podpisów pod protestami"13:01
Andrzej Duda o wymiarze sprawiedliwości: "Nominacji sędziowskich będę udzielał po głębokim zastanowieniu się, czy dany człowiek jest tego godny", "Prokurator generalny to dziś de facto ktoś, kto jest symbolem, gdyż nic nie może - to musi się zmienić"

12:55
Konwencję A. Dudy transmituje tylko TV Republika i PolsatNews 2. A poza tym mamy wolne media...

12:52

Andrzej Duda: "Polski węgiel jest fundamentem gospodarki - to kwestia polskiej racji stanu i bezpieczeństwa Polaków"

12:50
"Polska zawarła niekorzystną umowę gazową z Rosją. Jak rząd PO-PSL mógł się zgodzić na takie warunki?" - pyta Andrzej Duda.

12:44
A. Duda: "Tworzenie obrony cywilnej, obrony terytorialnej, budowanie armii obronnej - to nasze priorytety"

12:40
Andrzej Duda mówi bez kartki już prawie 90 minut. Jego dzisiejsza prezentacja to ogromny kontrast wobec wczorajszych wyczynów Bronisława Komorowskiego i jego "szoguna":12:38
"Trzeba wrócić do rzetelnej pracy w Grupie Wyszehradzkiej i razem rozbudowywać sojusz europejski" - proponuje Andrzej Duda. I przypomina "dorobek" Bronisława Komorowskiego oraz rządu:12:34
"Od 8 lat prowadzimy politykę płynięcia w głównym nurcie, nie tworzymy suwerennej polityki zagranicznej" - mówi A. Duda.

12:33
Andrzej Duda: "Bezpieczeństwo naszego kraju to kilka obszarów - sytuacja międzynarodowa, wojsko, bezpieczeństwo energetyczne, codzienność"

12:30
"Nie będzie w Polsce dobrze rozwijających się firm, jeżeli ludzie będą czuli, że Polska nie jest bezpieczna" - twierdzi kandydat PiS.

12:27
A. Duda: "Polska nie jest gorszym państwem. Nie będę się bał jechać do Brukseli i walczyć o polskie interesy"

12:20
"W Unii Europejskiej mówią o potrzebie reindustrializacji Europy. Polska powinna z tego korzystać" - mówi A. Duda.

12:19
Andrzej Duda przedstawia dane na temat kwoty wolnej od podatku:
12:13
"Potrzeba odważnego planu odbudowy polskiej gospodarki" - mówi Duda. "Polski przemysł został zniszczony i rozgrabiony - to blokuje możliwości rozwojowe młodych Polaków" - dodaje.

12:09
"Podniesienie wieku emerytalnego było wielką niesprawiedliwością - to wymaga zmiany! Przywrócę poprzedni wiek emerytalny" - obiecuje Andrzej Duda.

12:06
"Polskie państwo powinno uruchomić program mieszkaniowy dla młodych małżeństw" - twierdzi Andrzej Duda.12:02
A. Duda: "Władza nie może zmuszać rodziców do posyłania dziecka do szkoły w wieku 6 lat"

11:59
"Młode rodziny muszą pozostać w kraju - nie uciekać pod opiekę innych rządów. Musimy dać im perspektywy" - mówi kandydat PiS na prezydenta

11:57
Duda: "Prezydent powinien walczyć o rodziców dzieci niepełnosprawnych - to oni dają nam wszystkim piękny przykład"

11:56
A. Duda: "Państwo polskie powinno dostrzegać i wynagradzać trud rodzicom prowadzącym dom".

11:53
Kandydat PiS: "Oferuję realną pomoc dla rodzin wielodzietnych - 500 zł na dziecko pochodzące z ubogiej rodziny"

11:52
Rodzina powinna otrzymywać ze strony państwa realne wsparcie - mówi A. Duda. - Wsparcia potrzebują ludzie, którzy zostali oszukani przez bankierów i wzięli kredyty we frankach szwajcarskich - dodaje.

11:51
Państwo niepotrzebnie wkracza w obszary, które powinny być pozostawione rodzicom. Chodzi m.in. o wychowywanie i edukację dzieci - twierdzi Andrzej Duda.

11:4911:46
Nie brakuje mi ani odwagi, ani determinacji. Jeżeli zostanę wybrany na prezydenta RP, będzie to okres ciężkiej pracy, ale i zasypywania podziałów społecznych. Tak rozumiem rolę prezydenta RP - zapowiada A. Duda.

11:45

Będę dbać o rodzinę, która jest pierwszym filarem mojego programu, i o bezpieczeństwo kraju - zapowiada Andrzej Duda.

11:43
Andrzej Duda występuje na środku sceny. Mówi, że nie potrzebuje promptera ani kartki, by przemawiać. Zapowiada, że zaprezentuje pisemną umowę z rodakami na temat prezydentury.

11:37
Na scenę wychodzi Andrzej Duda:
11:32
Beata Szydło: "Andrzej Duda będzie prezydentem, który nie jest notariuszem rządu i nie siedzi pod żyrandolem". Wiceprezes PiS mówi też, że Polsce nie potrzeba "prezydenta obciachu i szogunów"

11:29
"Kampanię będziemy prowadzić z pełną determinacją. Naszym celem jest zwycięstwo. I zwyciężymy. Nie boimy się" - mówi Beata Szydło.

11:28
Beata Szydło: "My Polacy musimy sobie zdać sprawę z tego, że jesteśmy wielkim narodem, który ma szansę na spełnienie marzeń".

11:23
Głos zabrała wiceprezes PiS Beata Szydło. Na początku zażartowała z kompromitacji Bronisława Komorowskiego. Potem podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w kampanię wyborczą Andrzeja Dudy.

11:15 Rozpoczęła się prezentacja. Są na niej obecne setki młodych osób, a także najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości z Jarosławem Kaczyńskim na czele.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Warszawa jest gotowa na nowe inwestycje. "Wystarczy chcieć!" - przekonuje Patryk Jaki

/ twitter.com/@pisorg

  

Mam dość słuchania ciągle tego, że w Warszawie czegoś się nie da. Warszawa może więcej - mówił kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki na sobotniej konwencji regionalnej PiS w Warszawie. Jaki ocenił, że większość obietnic jego kontrkandydata Rafała Trzaskowskiego to niezrealizowane obietnice z kampanii Gronkiewicz-Waltz.

- Wystarczy chcieć, wystarczy, żeby mieć pogląd, że Warszawa nie może się rozwijać pod dyktando grup interesów - podkreślił Patryk Jaki. 

Patryk Jaki odnosząc się do kwestii inwestycji i reprywatyzacji w stolicy powiedział, że "Warszawa w przeciągu ostatnich 12 lat wydała na wszystkie inwestycje, ponad 23 mld zł".

- Jednocześnie w tym samym okresie wydano najdroższe grunty w tej części Europy, często grunty niezabudowane, które gdyby sprzedać, to są czyste pieniądze, które wracają do miasta. W tym samym czasie wydano około 4 tys. decyzji reprywatyzacyjnych, to jest nawet 4,5 tys. w dłuższym okresie czasu, gdyby policzyć całe rządy Platformy Obywatelskiej - zwrócił uwagę Jaki.

Poinformował, że jego ugrupowanie przygotowało raport, który ma być opublikowany na początku października, o tym, ile Warszawa straciła na reprywatyzacji.

- Ile te wszystkie nieruchomości, które oddano grupom przestępczym, ile to wszystko kosztowało, ile Warszawa mogłaby mieć pieniędzy na rozwój, gdyby nie złodziejska reprywatyzacja - dodał.

- Dlaczego podałem tę liczbę ponad 23 mld, dlatego że już dzisiaj możemy państwu powiedzieć, że liczba, którą pokażemy w raporcie będzie podobna - mówił kandydat na prezydenta stolicy.

Podkreślił, że "pieniądze, które wydano na wszystkie inwestycje w Warszawie, w przeciągu 12 lat, drugie tyle oddano mafii".

- Warszawa w ten sposób jest ponad 10 lat do tyłu, jeżeli chodzi o inwestycje. O tyle szybciej mogłaby się rozwijać Warszawa, dlatego chcę to podkreślić z całą stanowczością i z całą mocą - zaznaczył Jaki.

Przyznał, że Warszawa się rozwija, bo "też trudno, żeby za te pieniądze, przez 12 lat nic nie powstało. Owszem coś powstaje, pytanie tylko, czy Warszawa rozwija się proporcjonalnie do swoich możliwości". Odpowiadając na to pytanie powiedział: "jestem silnie przekonany, że Warszawa może więcej, mogliśmy mieć miliardy złotych na kolejne inwestycje, przecież te środki, za które oddano te nieruchomości, to są pieniądze, które mogły trafić do miasta". Według jakiego, te środki można było budować nowe mosty, żłobki, przedszkola, parki, tereny zielone itd. "To wszystko wypłynęło, tak rządziła Platforma" - wskazał.

Zwracając się do wyborców Platformy Obywatelskiej powiedział:

- Zastanów się, może nie lubisz Prawa i Sprawiedliwości, może nie lubisz Zjednoczonej Prawicy, zastanów się chociaż przez chwilę, czy za to, co zrobiła ci twoja ukochana Platforma Obywatelska, to znaczy pozwoliła, żeby tyle pieniędzy z twoich podatków zostało wyprowadzonych, tyle zasobów z twoich podatków zostało wyprowadzonych, czy nie warto choć raz pokazać twojej partii czerwoną kartkę. Warszawa zasługuje na szybszy rozwój, jestem o tym silnie przekonany - podkreślił.

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl