Andrzej Duda przedstawia "Umowę programową z Polakami"

Igor Smirnow/Gazeta Polska

wg

Kontakt z autorem

Dziś w Warszawie kandydat PiS na prezydenta RP Andrzej Duda przedstawił i podpisał tzw. umowę programową z Polakami. Jej filary to "rodzina, praca, bezpieczeństwo i dialog".

13:15
Andrzej Duda podpisał umowę programową z Polakami. Oto ona:
13:07
A. Duda: "Jest wiele grup społecznych, które czują się opuszczone - rodzice 6-latków, obrońcy lasów, rodzice niepełnosprawnych (...) Brakuje prezydenta, gdy do Sejmu RP te wszystkie grupy społeczne przywożą miliony podpisów pod protestami"13:01
Andrzej Duda o wymiarze sprawiedliwości: "Nominacji sędziowskich będę udzielał po głębokim zastanowieniu się, czy dany człowiek jest tego godny", "Prokurator generalny to dziś de facto ktoś, kto jest symbolem, gdyż nic nie może - to musi się zmienić"

12:55
Konwencję A. Dudy transmituje tylko TV Republika i PolsatNews 2. A poza tym mamy wolne media...

12:52

Andrzej Duda: "Polski węgiel jest fundamentem gospodarki - to kwestia polskiej racji stanu i bezpieczeństwa Polaków"

12:50
"Polska zawarła niekorzystną umowę gazową z Rosją. Jak rząd PO-PSL mógł się zgodzić na takie warunki?" - pyta Andrzej Duda.

12:44
A. Duda: "Tworzenie obrony cywilnej, obrony terytorialnej, budowanie armii obronnej - to nasze priorytety"

12:40
Andrzej Duda mówi bez kartki już prawie 90 minut. Jego dzisiejsza prezentacja to ogromny kontrast wobec wczorajszych wyczynów Bronisława Komorowskiego i jego "szoguna":12:38
"Trzeba wrócić do rzetelnej pracy w Grupie Wyszehradzkiej i razem rozbudowywać sojusz europejski" - proponuje Andrzej Duda. I przypomina "dorobek" Bronisława Komorowskiego oraz rządu:12:34
"Od 8 lat prowadzimy politykę płynięcia w głównym nurcie, nie tworzymy suwerennej polityki zagranicznej" - mówi A. Duda.

12:33
Andrzej Duda: "Bezpieczeństwo naszego kraju to kilka obszarów - sytuacja międzynarodowa, wojsko, bezpieczeństwo energetyczne, codzienność"

12:30
"Nie będzie w Polsce dobrze rozwijających się firm, jeżeli ludzie będą czuli, że Polska nie jest bezpieczna" - twierdzi kandydat PiS.

12:27
A. Duda: "Polska nie jest gorszym państwem. Nie będę się bał jechać do Brukseli i walczyć o polskie interesy"

12:20
"W Unii Europejskiej mówią o potrzebie reindustrializacji Europy. Polska powinna z tego korzystać" - mówi A. Duda.

12:19
Andrzej Duda przedstawia dane na temat kwoty wolnej od podatku:
12:13
"Potrzeba odważnego planu odbudowy polskiej gospodarki" - mówi Duda. "Polski przemysł został zniszczony i rozgrabiony - to blokuje możliwości rozwojowe młodych Polaków" - dodaje.

12:09
"Podniesienie wieku emerytalnego było wielką niesprawiedliwością - to wymaga zmiany! Przywrócę poprzedni wiek emerytalny" - obiecuje Andrzej Duda.

12:06
"Polskie państwo powinno uruchomić program mieszkaniowy dla młodych małżeństw" - twierdzi Andrzej Duda.12:02
A. Duda: "Władza nie może zmuszać rodziców do posyłania dziecka do szkoły w wieku 6 lat"

11:59
"Młode rodziny muszą pozostać w kraju - nie uciekać pod opiekę innych rządów. Musimy dać im perspektywy" - mówi kandydat PiS na prezydenta

11:57
Duda: "Prezydent powinien walczyć o rodziców dzieci niepełnosprawnych - to oni dają nam wszystkim piękny przykład"

11:56
A. Duda: "Państwo polskie powinno dostrzegać i wynagradzać trud rodzicom prowadzącym dom".

11:53
Kandydat PiS: "Oferuję realną pomoc dla rodzin wielodzietnych - 500 zł na dziecko pochodzące z ubogiej rodziny"

11:52
Rodzina powinna otrzymywać ze strony państwa realne wsparcie - mówi A. Duda. - Wsparcia potrzebują ludzie, którzy zostali oszukani przez bankierów i wzięli kredyty we frankach szwajcarskich - dodaje.

11:51
Państwo niepotrzebnie wkracza w obszary, które powinny być pozostawione rodzicom. Chodzi m.in. o wychowywanie i edukację dzieci - twierdzi Andrzej Duda.

11:4911:46
Nie brakuje mi ani odwagi, ani determinacji. Jeżeli zostanę wybrany na prezydenta RP, będzie to okres ciężkiej pracy, ale i zasypywania podziałów społecznych. Tak rozumiem rolę prezydenta RP - zapowiada A. Duda.

11:45

Będę dbać o rodzinę, która jest pierwszym filarem mojego programu, i o bezpieczeństwo kraju - zapowiada Andrzej Duda.

11:43
Andrzej Duda występuje na środku sceny. Mówi, że nie potrzebuje promptera ani kartki, by przemawiać. Zapowiada, że zaprezentuje pisemną umowę z rodakami na temat prezydentury.

11:37
Na scenę wychodzi Andrzej Duda:
11:32
Beata Szydło: "Andrzej Duda będzie prezydentem, który nie jest notariuszem rządu i nie siedzi pod żyrandolem". Wiceprezes PiS mówi też, że Polsce nie potrzeba "prezydenta obciachu i szogunów"

11:29
"Kampanię będziemy prowadzić z pełną determinacją. Naszym celem jest zwycięstwo. I zwyciężymy. Nie boimy się" - mówi Beata Szydło.

11:28
Beata Szydło: "My Polacy musimy sobie zdać sprawę z tego, że jesteśmy wielkim narodem, który ma szansę na spełnienie marzeń".

11:23
Głos zabrała wiceprezes PiS Beata Szydło. Na początku zażartowała z kompromitacji Bronisława Komorowskiego. Potem podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w kampanię wyborczą Andrzeja Dudy.

11:15 Rozpoczęła się prezentacja. Są na niej obecne setki młodych osób, a także najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości z Jarosławem Kaczyńskim na czele.
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Posłanka Nowoczesnej zostanie pociągnięta…

Posłanka Nowoczesnej zostanie pociągnięta…

Wiec poparcie dla ministra środowiska.…

Wiec poparcie dla ministra środowiska.…

Zakończono operację antyterrorystyczną w…

Zakończono operację antyterrorystyczną w…

„Brak znamion czynów zabronionych”. Nie…

„Brak znamion czynów zabronionych”. Nie…

14-latka próbowała ugodzić nożem…

14-latka próbowała ugodzić nożem…

Doda usłyszała zarzuty! Znanej piosenkarce grozi do pięciu lat więzienia

Doda / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Prokurator przedstawił piosenkarce Dorocie R. – Dodzie – zarzuty w śledztwie dotyczącym m.in. stosowania gróźb w stosunku do jej byłego partnera Emila H. – poinformował Łukasz Łapczyński rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Podejrzanej grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

Dzisiaj na polecenie prokuratora zatrzymana została Dorota R. Zatrzymanie dotyczy sprawy prowadzonej wcześniej w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Mokotów, a obecnie nadzorowanej przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie. Chodzi o sprawę przeciwko kilku osobom podejrzanym o nakłanianie innych, ustalonych w sprawie osób do zmuszania Emila H. do określonego zachowania, poprzez kierowanie wobec niego gróźb bezprawnych. tj. o czyn z art. 191 § 1 kk 

– poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie w komunikacie.

Prokurator przedstawił Dorocie R. zarzuty nakłaniania wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami bezpośrednich wykonawców, również objętych zarzutami, do zmuszania Emila H. do określonego zachowania, poprzez kierowanie wobec niego gróźb bezprawnych (art. 18 § 2 kk w zw z art. 191 § 1 kk) oraz wywierania przy użyciu groźby bezprawnej wpływu na Emila H. jako świadka i oskarżyciela w postępowaniach, w których stroną jest Dorota R (art. 245 kk). Zarzuty dotyczą m.in. zmuszania do cofnięcia wniosków o ściganie Doroty R. w postępowaniach karnych, cofnięcia prywatnego aktu oskarżenia przeciwko w/w, cofnięcia wniosków o wszczęcie postępowania egzekucyjnego przeciwko w/w jako dłużnikowi, zaniechania kontynuowania wszelkich innych postępowań, w których stroną jest Dorota R., a także zaniechanie publicznych i prywatnych negatywnych wypowiedzi na temat w/w 

– dodał.

Jak zaznaczył, z ustaleń śledztwa wynika, iż Emil S. zobowiązał się zapłacić bezpośrednim wykonawcom za popełnianie przestępstwa 300 tys. zł, przy czym do przekazania kwoty 230 tys. zł doszło.

Dorota R. nie przyznała się do zarzucanych jej czynów i złożyła wyjaśnienia, które będą weryfikowane na dalszym etapie śledztwa. O szczegółach wyjaśnień z uwagi na dobro prowadzonego postępowania na tym etapie Prokuratura nie informuje. Po wykonaniu czynności procesowych, prokurator zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączonego z zakazem kontaktowania się z osobami, które w tej sprawie posiadają status podejrzanych oraz z pokrzywdzonym, zakaz opuszczenia kraju i poręczenie majątkowe w kwocie 100 tys. zł 

– czytamy w oświadczeniu.

Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w toku przedmiotowego postępowania status podejrzanych posiada obecnie 9 osób. 

Osobom tym przedstawiono zarzuty zmuszania do określonego zachowania (art. 191 § 1 kk), nakłaniania do popełniania takich przestępstw (art. 18 § 2 kk w zw z art. 191 § 1 kk), a także bezprawnego wpływu na świadka (art. 245 kk).Podejrzanej grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 

– czytamy w komunikacie.

Dorota R. został zatrzymana dziś rano i przewieziona do warszawskiej prokuratury okręgowej. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński informował, że chodzi o sprawę przeciwko m.in. Emilowi S. i Jackowi M. „podejrzanych o nakłaniania innych, ustalonych w sprawie osób do zmuszania Emila H. do określonego zachowania poprzez groźby”.

Media pisały o „współpracy” obecnego chłopaka piosenkarki Emila S. z – jak informowała – „gangsterami, którzy mieli nakłaniać jej byłego partnera, Emila H. do wpłaty miliona złotych zadośćuczynienia na jej rzecz”.

Adwokat H. Jerzy Jurek, wcześniej mówił, że „podejrzani w tej sprawie realizowali iście filmowy scenariusz”. 

Pan Emil przez wiele miesięcy pozostawał w poczuciu zagrożenia i dobrą wiadomością dzisiejszego dnia jest to, że to poczucie zagrożenia ustępuje. Mogę powiedzieć tylko tyle, że na łamach prasy krajowej w zeszłym roku były wobec niego formułowane takie żądania 
– mówił pytany o to, czy były jakiekolwiek próby wyłudzenia pieniędzy od jego klienta.

Zaznaczył, że jego klient jest „najbardziej zadowolony z tego, że będzie mógł wrócić do swojego dawnego trybu życia”. 

Przestaje w dniu dzisiejszym żyć z poczuciem zagrożenia. Moim zdaniem sprawa jest poważna i tak powinna być od początku traktowana. Od prokuratury oczekujemy solidnej pracy i wygląda na to, że taka praca jest wykonywana i chcę tylko powiedzieć, że jeżeli chodzi o działania policji i reakcję w chwili, kiedy się pierwsze zagrożenia pojawiły, to jesteśmy pełni uznania 
– powiedział.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl