Nie żyje prof. Krystyna Kamieńska-Trela

Gazeta Polska VD

  

Zmarła prof. Krystyna Kamieńska-Trela, specjalistka z Instytutu Chemii Organicznej PAN, niezależna ekspert zaangażowana w wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej. Profesor odeszła 11 lutego. – Bezkompromisowa jako naukowiec, odważna jako człowiek. Wspaniała Polka i wielka kobieta – mówił o zmarłej Antoni Macierewicz.

To wiadomość, która spadła na nas wszystkich zupełnie niespodziewanie. Jeszcze wczoraj, kiedy przechodziła operację wydawało się, że wszystko będzie w porządku. To tragiczna i niespodziewana wiadomość – powiedział Antoni Macierewicz w rozmowie z portalem Telewizji Republika.

Jak dodawał, „wszyscy pamiętamy jej determinację w badaniach, które wykazały, że na wraku tupolewa były ślady materiałów wybuchowych”. – Ostatnie lata swojego życia poświęciła na wyjaśnienie przyczyn zamachu smoleńskiego. Swoim działaniem zawstydziła cały aparat państwowy – mówił o zmarłej poseł PiS. – Bezkompromisowa jako naukowiec, odważna jako człowiek. Wspaniała Polka i wielka kobieta – ocenił.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się 13 lutego 2015 roku o godz. 10.00 w kościele pod wezwaniem św. Zofii Barat (na Grabowie) przy ul. Tanecznej w Warszawie, po którym nastąpi wyprowadzenie na miejscowy cmentarz.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: telewizjarepublika.pl,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Areszt dla 3 handlarzy narkotyków

/ qimono

  

Trzy osoby trafiły do aresztu w związku ze sprawą zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem narkotykami, alkoholem, papierosami i tytoniem. Grupa działała w województwie lubuskim. Zarzuty w tej sprawie usłyszało dotąd 13 osób.

Członkowie grupy są podejrzani o przestępstwa narkotykowe i akcyzowe. Grozi im nawet 15 lat więzienia. Według śledczych rozbita tzw. grupa "Ziela" naraziła Skarb Państwa na stratę około 42 mln zł.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą prokuratorzy Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji.

Dział Prasowy Prokuratury Krajowej poinformował, że dotąd zatrzymano 13 osób. W wyniku przeszukania zabezpieczono m.in. 60 kg tytoniu, 300 paczek papierosów różnych marek bez znaków akcyzy, opakowania i surowce do produkcji papierosów.

Prokuratorzy ustalili, że zorganizowana grupa przestępcza od stycznia 2015 r. do września 2016 r. działała w Sulechowie i w innych miejscowościach województwa lubuskiego. Grupa wprowadziła na rynek narkotyki w postaci co najmniej 7 kg kokainy, co najmniej 10 kg marihuany i co najmniej 20 kg amfetaminy o łącznej wartości rynkowej nie mniejszej niż 2,6 mln zł.

"Prokuratorzy ustalili również, że w tym okresie członkowie grupy bezprawnie wprowadzili na rynek wyroby akcyzowe w postaci alkoholu, papierosów i tytoniu, co do których łączna wartość niezapłaconej akcyzy wynosi nie mniej niż 42 mln zł"

– podała Prokuratura Krajowa.

Prokuratorzy przedstawili zatrzymanemu Piotrowi Z. zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i zarzuty dotyczące przestępstw narkotykowych. Pozostałym zatrzymanym ogłosili zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, obrotu znaczną ilością środków odurzających oraz przestępstwa skarbowe.

Z uwagi na obawę matactwa i grożącą podejrzanym wysoką karę prokuratorzy skierowali wobec trzech osób wnioski do sądu o tymczasowy areszt. Sąd uwzględnił te wnioski.

Wobec pozostałych podejrzanych prokuratorzy zastosowali środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policji połączonego z zakazem kontaktowania się ze sobą określonych osób.

CBŚP informowało, że w związku ze sprawą zabezpieczono m.in. anaboliki, papierosy bez polskich znaków akcyzy, krajankę tytoniową, a także odzyskano samochód osobowy wart około 65 tys. zł. W akcji brało udział prawie 200 funkcjonariuszy CBŚP, Straży Granicznej, Krajowej Administracji Skarbowej i Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP w Gorzowie Wielkopolskim.

Prokuratorzy na poczet kar dokonali zabezpieczenia majątkowego w kwocie około 20 tys. euro i około 220 tys. zł. Śledztwo ma charakter rozwojowy, prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl