niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 września 2016

Drwiny polityków PO ze zmarnowanych milionów. Sławomir Nowak śmieje się z PKP.

Dodano: 20.01.2015 [08:13]
Drwiny polityków PO ze zmarnowanych milionów. Sławomir Nowak śmieje się z PKP. - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
W 2013 r. ujawniono wnioski z wewnętrznego audytu spółki PKP. Wynika z niego, że w firmie dochodziło do nieprawidłowości przy ogłaszaniu przetargów. W sprawie zakupu systemów bezpieczeństwa, za które PKP przepłaciły 50-krotnie, prokuratura nadal prowadzi postępowanie. Dla polityków PO to jednak jeszcze jeden powód do żartów. „W PKP 30 baniek to nie jest wielki pieniądz. […] Tam rozmowa zaczyna się od 100” – mówi na „taśmach prawdy” Sławomir Nowak i śmieje się ze złodziejstwa w spółce.

Na systemy bezpieczeństwa Polskie Koleje Państwowe wydały 27 mln zł. Przetarg według kontrolerów Grupy PKP zawierał jednak liczne nieprawidłowości. „W ramach kontroli wewnętrznej przeprowadzonej przez PKP Cargo w 2009 r. zostały wykryte pewne nieprawidłowości w procedurze przetargowej dotyczącej wyboru oraz zawarcia przez Grupę umów z podmiotem odpowiedzialnym za wdrożenie i nadzór nad systemem zarządzania bezpieczeństwem informacji. Stwierdzone nieprawidłowości obejmowały m.in. niepełną i nieodpowiednią dokumentację przetargową, niepełne udokumentowanie prac komisji przetargowej, niewłaściwy skład komisji przetargowej, nieprzestrzeganie przez komisję przetargową regulacji i wymogów wewnętrznych przy podejmowaniu decyzji oraz nieumieszczenie w umowie niektórych zapisów wymaganych zgodnie z wewnętrznymi procedurami Spółki dla zabezpieczenia jej interesów” – czytamy w prospekcie emisyjnym Grupy PKP.

Konkretnie sytuację na „taśmach prawdy” nagranych w restauracji Sowa i Przyjaciele opisują Sławomir Nowak (były minister transportu), Andrzej Parafianowicz (były już wiceminister finansów) i Dariusz Zawadka (PERN).

S.N.: „W PKP 30 baniek to nie jest wielki pieniądz. Oczywiście to jest bardzo duży pieniądz. Ale mówię, jakie oni mieli podejście zawsze w PKP. Tam od 100 się rozmowa zaczynała”.
D.Z.: „Za 30 to bezpieczeństwo informacji zrobili. Coś, co było warte może z 80 tys.”.
S.N.: „Ha, ha, 20 baniek, k…a”.
D.Z.: „Jak ja to zobaczyłem, to, k…a, po prostu mówię, co to jest?”.
S.N.: „Bezpieczeństwo informacji i certyfikaty ISO. Wdrożenie norm jakości. 20 baniek wzięli za to od PKP. A spółka nawet z Grupy PKP, która ma te same uprawnienia itd. PKP Informatyka chciało to zrobić za 500 tys. zł. Tamci 20 coś milionów, a ci 500 tys. No i wzięli tą za 20 baniek”.
A.P.: „Im ten miś droższy, tym…?”.
S.N.: „Tym? Otwieramy oczy niedowiarkom”.
A.P.: „To nie może być tanie. A to przepraszam, to podwójnie poproszę. Koniaczek”.
S.N.: „Nie, nie, ty musisz oszczędzać. […] Ty chcesz robić słomiane oszczędności za 100 czy 200 tys., żeby byle łajza z kontroli wzięła nas za dupę. Ten twój pilot niech fruwa z twoją żoną. My wynajmiemy helikopter po pełnej stawce od instytucji”.
A.P.: „A misia nie sprzedamy nawet Muzeum Narodowemu. Poleży sobie do jesieni i napiszemy protokół zniszczenia”.


Panowie śmieją się przy tym do rozpuku z marnotrawienia pieniędzy. Wydają się nie mieć wątpliwości, że sytuacja w PKP ma charakter korupcyjny. Mimo że od czerwca 2013 r. toczy się w tej sprawie postępowanie, nikt jeszcze nie usłyszał zarzutów. – Śledztwo zostało wszczęte w kierunku przestępstwa niegospodarności z art. 296 par. 1 kodeksu karnego, tj. wyrządzenia pięciu spółkom z o.o. znacznej szkody majątkowej poprzez niedopełnienie obowiązków lub nadużycie udzielonych uprawnień. Śledztwo zostało w całości powierzone do prowadzenia CBA – mówi nam prok. Przemysław Nowak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Jak twierdzi, w toku śledztwa przesłuchano kilkadziesiąt osób i zabezpieczono niezbędne dokumenty. – Nie postawiono nikomu zarzutów, postępowanie jest prowadzone w sprawie. Postępowanie dowodowe jest kontynuowane – dodaje prok. Nowak.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Akurat, Szanowni Redaktorzy, ten fragment podsłuchanej rozmowy świadczy o nich jak najlepiej - celnie przedstawiają sytuację w państwowych spółkach. Kwestia, że sami za taką sytuację odpowiadają [powinni odpowiadać] - to już inna sprawa

dla przypomnienia systemy bespieczenstwa na kolei miedzy innymi wykonywal kolego prezydenta komorowskiego ,a ze przy tego typu urządzeniach doszło do zdeznia pociagow to już inna sparawa,fakt ze koles komorowskiego wziol kase,

Jak zawsze POwiew Odoru.

Prokurator Marek Kosmalski Prokuratury Okręgowej w Koninie blokuje zawiadomienie o przestępstwie dokonanym przez Bronisława Komorowskiego:
http://forum.dlapolski.pl/viewtopic.php?t=3427
Tomasz Turowski i tajemnicza wizyta B.Komorowskiego w Smoleńsku:
http://niepoprawni.pl/blog/1945/tomasz-turowski-i-tajemnicza-wizyta-bkomorowskiego-w-smolensku
Piszę w sprawie tych afer do Andrzeja Dudy ten nic nie odpowiada. Poseł Witold Czarnecki i Zbigniew Dolata też nie odpowiadają

Treść rozmowy z tej taśmy, to kapitalny spot wyborczy dla PiS-u w jesiennej kampanii wyborczej do Sejmu - wymarzony, żeby nie powiedzieć wyśniony wprost.

NOWAK - TO GĘBA I USPOSOBIENIE BOLSZEWICKIE (ZEGARKI)... })

Dobrze jedli i bawili się za państwowe pieniądze. O korupcji też wiedzieli nic, a nic nie reagowali / jedna szajka złodziejska/ . To są rządy tej koalicji PSL i POdłości. Jak sprawa przedstawia się z Pindolino ?

Akurat Pendolino nie zostało przepłacone. 20 mln euro za sztukę to standardowa cena za pociąg tej klasy.

Ale modernizacje infrastruktury faktycznie są w Polsce bardzo drogie.

Wiadomo, że PO_lszewia to złodziejska banda. Korzenie sięgają Kongresu Liberalno_Demokratycznego, który też kradł, ale nie na taką skalę jak PO_lszewia! Zachętą dla złodziejskiego rozpasania był wybór tej mafii na drugą kadencję. Zmanipulowany i ciemny lud chce złodziejstwa?

Oto macie skutki waszych zaniedbań! Chcieliście utworzyć"nowe państwo" a ze starym skończyliście?
NIE ZA BARDZO! Za dużo z Was spijało śmietankę ze starego systemu KOMUNISTYCZNEGO
!
SYSTEMU OSZUSTWA INTELEKTUALNEGO.
Szczyciliście się tym że jesteście "klasą robotniczą "!
Daliście sobie wmówić że "bycie robotnikiem" to zaszczyt,
Tak wam pasowało BO NIEUCTWO I LENISTWO UMYSŁOWE" zostało POCHWALONE!
Ale i wykozystane przez cwaniaczków w rodzaju nowaczka i jego kumpla
rudego żula z podwórka, na trzepaku wychowanego!
Zwalczajcie dalej ludzi inteligentnych, a cwaniaczki pzprowskie wrócą!
SPYTAM KRÓTKO, CZY PZPR i jego ramię zbrojne UB=SB zostały uznane
za ORGANIZACJE ZBRODNICZE jakimi BYŁY!
NIE? To zapomnijcie o PAŃSTWIE PRAWA!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl