niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 czerwca 2016

Kasprowy Wierch w rękach spółki z Luksemburga - oto efekt prywatyzacji kolei liniowych

Dodano: 19.01.2015 [20:25]
Kasprowy Wierch w rękach spółki z Luksemburga - oto efekt prywatyzacji kolei liniowych - niezalezna.pl
foto: EMeczKa; creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/
Kolejkę linową na Kasprowy Wierch przejmie wkrótce firma z Luksemburga. Zgodę wydało właśnie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych - informuje Radio Kraków.

Resort spraw wewnętrznych zezwolił właśnie na przeniesienie majątku Polskich Kolei Linowych do nowej spółki PKG. Jak informuje Radio Kraków - wkrótce właścicielem terenów m.in pod kolejką linową na Kasprowy Wierch stanie się tak naprawdę spółka Altura z Luksemburga.

Podhalańscy samorządowcy są oburzeni decyzją MSW. W jej wyniku tereny i infrastruktura nie tylko przy Kasprowym Wierchu, ale także w innych miejscach (Zakopane, Kościelisko, Szczawnica) mogą wpaść w ręce prywatnej spółki z zagranicy.

"Ta zgoda na wniesienie nieruchomości i całego majątku PKL do PKG, która jest spółką z dominującym kapitałem zagranicznym, jest dla mnie zaskakująca. Majątek PKL jest rozległy, zwłaszcza ten najcenniejszy, w Tatrach. W moim przekonaniu minister Spraw Wewnętrznych wydał rozstrzygnięcie niezgdonie z prawem. Ustawa z 2001 roku o narodowym charakterze strategicznych zasosobów narodowych kraju mówi wyraźnie, że zaoby przyrodnicze parków narodowych nie podlegają przekształceniom własnościowym. A właśnie nieruchomości w Tatrach, skały, turnie i ine tereny, na których są budynki PKL, są cześcią tych zasobów przyrodniczych" - powiedział Radiu Kraków Piotr Bąk, starosta tatrzański.

Decyzja MSW zostanie być może zaskarżona przez podhalańskie samorządy.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Powinna być wprowadzona kara śmierci za ZDRADĘ OJCZYZNY!!!!! Politycy jawnie okradają nasz kraj.

Altura SARL
Company
Altura SARL Address
11-13 Boulevard De La Foire CityLuxembourg - 1528
Country
LUXEMBOURG

Jeśli to ta firma to wygląda na typową "spółkę"

To jest tak, gdy do władzy dorwią się ludzie o mentalności azjatyckiej dziczy.
Rabować, rabować, rabować...

Czy jest szansa, żeby społeczeństwo cofneło jakoś tą decyzje skoro nie jest zgodna z konstytucją!?

Swoją drogą założe się, że społka luksemburska należy do jakiegoś z "żondu", śmiesznie bo podatki też bedą płacić w lux

eh co za kraj

Goralu czy ci nie zal PO PSL zrobila was w ciula

Tak, tak, znamy ten schemat do bólu !! W takiej Zielonej Górze sprzedano (bezmyślnie - czy aby na pewno ???) super prosperujący POLMOS - jeden z trzech najlepszych w kraju,zatrudniający 750 ludzi, z gigantycznymi obrotami, zdrowymi planami inwestycyjnymi, o finansowanie których biły się banki, regularnie i terminowo wpłacającym do budżetu podatki (akcyza, VAT,dochodowy) oraz dywidendy dla SP - słowem "kurę" znoszącą rok w rok złote jajka !! I co ?? Po 3 latach tego POLMOS-u już prawie NIE MA !!! Jest tylko na papierze w stanie szczątkowym !! Dziękujemy bardzo za takie "prywatyzacje" !!! Ciekawe ile "swojaki" wyjęli spod stołu ???? PS. Górnicy, nie bądźcie naiwni was też wydymają i to "bez mydła" !!!!!

Mimo to w woj.zielongórskiem głosuja na PO nie rozumiem tego, to tak jakby masochista głosował za sadystą

Likwidacja Polski, Rozbiór Polski pod nadzorem tego skorumpowanego rządu . Co na to uśpiony narodzie z wypłukanym mózgiem przez media obce z jęz. pilskim.

Co robi Polak z maszynką do robienia pieniędzy ?
Sprzedaje ją...

Później się dziwi że opowiadają o nim kawały.

Widać, że ta rządząca ferajna ma jeszcze trochę do ukradzenia. Im dłużej te szajka będzie rządzić tym gorzej dla nas.

Niewątpliwy skandal. W 2011 roku byłem w Australii, w Carins (wschodnie wybrzeże, mekka nurkowa). Tam rząd zgodził się na budowę kolejki linowej w sąsiednie góry (wyjątkowe lasy tropikalne) przez spółkę pod dwoma warunkami:
1. teren nie zmienia właściciel
2. spółka przed rozpoczęciem budowy wpłaca wadium w wysokości pełnych kosztów przyszłej rozbiórki kolejki i przywrócenia terenu do stanu pierwotnego.
To jest przykład prawidłowego myślenia i dbałości o majątek wspólny.
Nasz rząd stoi nierządem i dlatego są podejmowane takie decyzje. Złodzieje!

Jak chcesz coś zmienić klawiaturą, to weź ją ze sobą kiedy będziesz szedł na ulicę protestować.

Dziamganie i narzekanie pod artykułami już nie wystarczy.

Wcześniej oczywiście kolejkę wyremontowano i zakupiono nowe wagony za państwowe.

E tam ,spółka z Luksemburga, kupili ci sami , co zawsze i wszystko kupują !

TAK tylko ją zarejestrowali w Luksemburgu. Co na to Kopaczka smoleńska.

Wcale mnie to nie dziwi. Przeciez od kilku lat mozna bylo zauwazyc podchody ktorych efektem jest wlasnie kolejne i Polakow!!! B

I tak stopniowo Polska dzielona jest na slabe i nic nie znaczace drobiny/dzielnice/regiony. Polacy zamieniani sa w tanich robotnikow - ludzi nie potrafiacych ani myslec o swojej rodzinie , ani o Ojczyznie. Polska staje sie terytorium HANBY i SROMOTY i Glupoty. Co zostanie dla nastepnego pokolenia ? NIC i Narzekanie na ojcow i matki! Stocznie sprzedane, kopalnie , ziemia, LASY, kolejka, KAMIENICE. Ale PO i PSL i hartman i palikot i michniki zawsze tu beda istniec.

Kasprowy Wierch...
Prosze, nastepna prywatyzacja, jeszcze jedna nie zastygla, juz nastepna. Czemu gorole pozwolita na to? gzie wy jestesta? Miejta czucie, bo sickie gory nam wezma. Rupta tak jak gornicy, nie pozwolamy i basta.

CZy Niezalezna ma mozliwosc sprawdzic nazwiska tych,ktorzy pra do oddania PKL w rece Luksemburczykow? To po jaka
cholere,gorale w ogromnym wysilku budowali ta kolejke,zeby teraz oddac w inne rece.Nie wazne,czy z zyskiem,czy bez
Decyzja nigdy MSW nigdy nie powinna powstac,a jesli to podhalanskie samorzady,wymienic.Zanim to nastapi,nie byc moze zostanie zaskarzona,ale ma byc zaskarzona.Tyle czasu to walkuja i byla cisza,myslalem,ze kolejka jest
uratowana.

Rusy kupili poprzez Luxemburg tylko to wyjdzie na jaw za kilka miesiecy.

czy p.Bak widzial, jak wyglada urzedujacy minister spraw wewnetrznych? To prawdziwy cud, ze MSW nie nakazalo rytualnego uboju kozic w ramach redukcji poglowia nierogacizny zgodnie z dyrektywa UE.

Czas gadania się skończył "Co nam obca przemoc wzięła..[..]"

4 góralskie miasta postanowiły sprywatyzować się na państwowej kolejce linowej na Kasprowy Wierch oraz zainwestować w infrastrukturę w swoim regionie, w związku z tym przymierzyły się do założenia spółki Polskie Koleje Górskie , lecz gdy policzyły kasę, to okazoło się, że mają tylko drobne 400 tys.zł. Mało, za mało dudków na taki biznes. Dokooptowały więc do nowopowstającej spółki kogoś z prawdziwą kasą, czyli inwestora dysponującego kasą z funduszu luxemburskiego i oddały mu za tę kasę 99% akcji spółki PKG. Spółka PKG powstała jakiś czas temu i zamierza teraz zrealizować swoje plany, tzn kupić PKL, by nim zgodnie z zamierzeniami zarządzać. >>> Gdzie tu jest jakiś przekręt??? >>> Należy może ubolewać, że gminy tatrzańskie nie dysponują dużym majątkiem i muszą zabiegać o współpracę inwestora zagranicznego, który owszem, da 99% kapitału, ale zyski również sobie weźmie w 99%, ale "life is brutal" - jak chce się prowadzić duże interesy, to trzeba na to mieć duże dudki. Może wiele lat temu trzeba było podnieść podatki lokalne, by szykować się do powstania takiej spółki, może dudków zarobionych na turystach by wtedy starczyło na takie lokalne przedsięwzięcia? Bonusem dla tatrzańskich gmin na pewno będzie infrastruktura, a co za tym idzie, ożywienie i rozwój turystyki na tym terenie, na czym skorzystają na pewno mieszkańcy wynajmujący turystom kwatery, hotele, pensjonaty, gastronomia, przewodnicy... ogólnie branża turystyczna.

Dyletantyzm kopary & spółki przynosi niezłe profity....
Coś jest jeszcze do wyprzedaży...?

To qurestwo nie ma końca.

a czy za tą luksemburską firmą nie stoi czasem jakiś tajemniczy inwestor z okolic placu czerwonego ?!

górale powinni wynająć sobie górników, bo sami, zaślepieni dudkami, dawno stracili już jaja

bojkotować złodziejski "zakup" i nie używać/nie jeździć nią

W informacji brak nazwiska decydenta. Ktoś tu jako żywo dostał w łapę!

Sprzedadzą, sprawa trafi do sądu. Sąd wyda orzeczenie o sprzedaży niezgodnie z prawem. Sprawa niby zostanie odkręcona, majątek wróci do właścicieli, a spółka z Luksemburga wniesie pozew o odszkodowanie przeciwko Skarbowi Państwa i będziemy mieć kolejny cyrk jak z Eureko. W końcu dojdzie do ugody i po cichu SP wypłaci odszkodowanie (w milionach rzecz jasna). A my znów się będziemy zastanawiać jak to się stało, że coś niby sprzedaliśmy ale jednak nie sprzedaliśmy i jeszcze za to zapłaciliśmy.

niczego się nie nauczyliśmy, za wygodnie nam się żyje.
Za kilkadziesiąt lat prawdopodobnie aby odzyskać Polskę znów trzeba będzie przelać polską krew,
może znów zginie kilka milionów Polaków.
Warszawa która w czasie 2 wojny dawała przykład bohaterskich postaw, stała się teraz największym siedliskiem sprzedawczyków w kraju i wiochą lemingów po studiach.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl