niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 lipca 2016

Wybory dawno za nami, a liczba głosów nieważnych... rośnie! Już ponad 5 milionów

Dodano: 19.01.2015 [12:25]
Wybory dawno za nami, a liczba głosów nieważnych... rośnie! Już ponad 5 milionów - niezalezna.pl
foto: Gary Mcinnes/sxc.hu
Krajowe Biuro Wyborcze przesłało jednemu z internautów dane dotyczące głosów nieważnych podczas niedawnych wyborów samorządowych. I są tam niezłe "kwiatki". Skandalem jest, że nadal nie zliczono wszystkich protokołów. Zdumiewa też liczna głosów nieważnych. Ona stale rośnie!

Dzisiaj rano portal niezalezna.pl otrzymał ciekawą wiadomość. "Na koniec tygodnia otrzymałem z Krajowego Biura Wyborczego tabelkę z danymi o liczbie głosów nieważnych na poszczególnych szczeblach wyborów" - napisał autor wiarygodnewybory2014.blog.pl

Co ujawniło KBW? Według oficjalnych danych liczba głosów nieważnych w wyborach samorządowych 2014 wyniosła:
 
do rad gmin i miast na prawach powiatu - 697 335
do rad powiatów - 1 713 586
do sejmików wojewódzkich - 2 470 178
w wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast - 295 143
w całych wyborach samorządowych - 5 176 242


Co istotne, są to dane bez 944 protokołów z Warszawy i powiatu ciechanowskiego. Jakim cudem, dwa miesiące po wyborach, nie zostały jeszcze policzone? Rzekomo są liczone ręcznie, i będą znane dopiero w lutym!Autor wspomnianego bloga zwraca uwagę na kolejny wątek. "PKW miała policzoną liczbę 4 806 544 głosów nieważnych już na konferencji prasowej w dniu 22 listopada, na której ogłosiła wyniki wyborów samorządowych 2014. Chociaż przewodniczący PKW Stefan Jaworski mówił o "ogromnym zainteresowaniu problematyką głosów nieważnych" nie podał tej liczby dziennikarzom, usłyszeli tylko wyniki procentowe. Po napłynięciu wszystkich danych z wyborów do sejmików wojewódzkich liczba głosów nieważnych na tym szczeblu wzrosła do 2 470 178, co powiększyło liczbę w skali całego kraju do 5 176 242, jednak PKW na swojej stronie internetowej w dniu 11 grudnia zamieściła tylko statystykę głosów nieważnych do sejmików."
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Wygląda więc, że brak podania do publicznej wiadomości analizy przyczyn dużej ilości głosów nieważnych wynika z obaw przed wywołaniem skandalu (a więc z braku potencjalu operacyjnego dla skutecznej eliminacji problemu.

Andrzej Duda w Wierzchosławicach - pełna relacja!!!

mocne słowa o Komorowskim

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=6331

Kraina Bigosu,czekoladą płynąca,..Morzełły nocą i rolnictwo dalekomorskie,oraz uprawa śledzia Bałtyckiego...Kraj Cudów..i tak dobiega końca V ty rozbiór Polski

Było, minęło. Przed nami nowe wybory i nowe zadania. Zakasajmy rękawy i weźmy się do roboty - solidnej, uczciwej, wytrwałej roboty dla naszej umiłowanej Rzeczypospolitej. Nie oglądajmy się wstecz, lecz już dziś budujmy jutro Polski - naszego wspólnego domu i naszego wielkiego zbiorowego obowiązku.

Panie Kalasanty.To państwo jest obrzydliwe, niemoralne i zepsute na wskroś od góry poczynając. Kilka przykładów:
1)Złodzieje, których jest pełno sejmie i w senacie kradną na potęgę wykorzystując przepisy o tzw kilometrówkach, wystawiając olbrzymie rachunki mimo nieposiadania samochodów. Marszałek Sejmu zamiast wyeliminować niejasność i zakazać kilometrówek przez osoby nie posiadająca samochodów, wprowadza kryminogenny niemoralny przepis o rozliczaniu niezależnie od posiadania samochodu. Efekt – zamiast ograniczyć nadużycia wszyscy parlamentarzyści dorwą się do niemałej kasy. Kasy jak pokazano w kilku przypadkach sięgającej w ciągu 2 lat około 100 tys zł. Kasy nieopodatkowanej podczas kiedy Kowalski w zakładzie pracy używając prywatnego samochodu do celów służbowych może wnioskować o zwrot maksymalnie 250 zł miesięcznie.OPODATKOWANYCH. 2).Becikowe. Radosna twórczość parlamentu i ministra Kamysza doprowadziła do sytuacji w której dla samotnej matki jeżeli ma jakiekolwiek dochody i ojciec mający duże dochody nie wyparł się dziecka, becikowe nie przysługuje Z drugiej strony tenże sam ojciec i matka nie mogą rozliczyć się wspólnie z podatku dochodowego jeżeli nie zawarli małżeństwa. Skurwysyństwo nie przepisy. 3). Sejm na wniosek rządu od kilku lat zamroził na poziomie około 3 tys zł kwotę wolną od podatku dla ogółu obywateli. Dla siebie też ograniczył tą ulgę ale do kwoty 27 tysięcy. No bo każdy poseł jest 9 razy lepszy i bardziej zasłużony od przeciętnego Kowalskiego. Skurwysyństwo. Ale mimo wszystko dziwię się niezmiernie i pytam jakich potraw człowiek musi używać żeby pod kopułą mieć sieczkę a nie szare komórki i pieprzyć głupoty o fałszerstwie wyborów. Tylko zadymieni Smoleńskim czadem mogą pieprzyć takie głupoty i otumaniać i tak już skołowane moherowe berety. Czy Wy bezmózgowcy smoleńscy nie widzicie że takie androny potrzebne są dla PO? Bo normalni ludzie mając do wyboru czubków lub złodziei i krętaczy wybierają tych drugich. I tak naprawdę to Wy jesteście winni złej sytuacji w kraju. Bo każdy propagandzista udowodni że PO zrobiło więcej niż fantazjujące hordy oszalałych z nienawiści moherów i kaczystów. Dzięki Wam Platforma trwa. Kolejne burdy o przypadkowo wybranym Rządzie, pomyłce przy Komoruskim, zamachu smoleńskim, sfałszowanych wyborach świadczą że wszczynają je czuby bo nie umieją merytorycznie pokazać prawdy i uczciwie walczyć o prawdę. Kłamstwem i insynuacją jeszcze nikt nic trwałego nie wywalczył.

polacy ale nic sie niestalo ZASLONCIE OCZY REKAMI I ZASPIEWAJCIE DALEJ SIEDZCIE W DOMU I LICZCIE CZY DO 1GO WYSTARCZY A MOZĘ 500 ODLOZYCIE JESTESCIE LEPSI NIEBLAZNUJMY TYLKO CIEZKA PRACA DLA ANDRZEJA DUDY BO JEST ZLE

Ludzie jak czytam wasze wpisy to mam wrazenie ze ja snie albo tu polowa ludzi jest niepelnosprawna umyslowo.Pytam sie z kim chcecie nowe wybory robic z falszerzami przeciez ich trzeba aresztowac i to natychmiast.

Od 1.89% do 6.00% wahają się głosy nieważne w wyborach do gmin, na wójtów/burmistrzów/prezydentów.
Od 14.28% do 22.77 wahają się głosy nieważne (sejmiki i rady powiatów).
Oszustwo widać gołym okiem.

Jestem pewien, że wszystkie te nieważne głosy to głosy oddane na PIS!!!!!!

Oszust za oszustem,
Złodziej za złodziejem,
Szuler za szulerem,
A za tym szulerem,
Donek za Kopaczem,
Wszyscy razem skaczą,
A Polacy płaczą!
Głosują,głosują,
A Oni fałszują!
Władzy nie oddają,
Na sądy czekają,
Sędziów dobierają!

polacy nic sie nie stalo nic sie nie stalo -bulowi dano LAUROWE LISCIE -i to na slasku tam gdzie po murzynsku laski zrobiono.nic sie nie stalo wszystko gra bulo ma 99% od WSI KGB. i schetyny.

MIŁOŚCIWIE NAM PANUJĄCA platforma z psl-em POLAKÓW MA ZA IDIOTÓW , którzy nie wiedzą gdzie postawić krzyżyk przy głosowaniu. Już niedługo tego SZUBRAWSTWA , ZŁODZIEJSTWA , KRĘCENIA LODÓW , AFER .
(poczytajcie książkę ; NIETYKALNI /kulisy polskich prywatyzacji/Piotr Nisztor Wojciech Dudziński wydana pod koniec ubiegłego roku WŁOS SIĘ NA GŁOWIE JEŻY jak się to czyta , można na temat książki poczytać również w internecie)

Czy na Czerskiej i Woronicza znaja te liczby?-bo jakas cisza na ten temat.Czy to fałszerstwo czy mamy 5 milionowe niedouczone spoleczenstwo? A może brak honoru im inteligencji wśród piszących ze wszystko było okej?.

trzymają takich nieuków na stanowiskach co liczyć nie potrafią , a ludzie pracy nie mają

Wybory sfalszowane = wladza nielegalna.

To rząd za kuriozalną liczbę głosów nieważnych najpierw do dymisji a potem do pudła powinien iść!

a co tak cicho w sprawie zbrodniarza komunistycznego kiszcaka - policja obywatelska dowiozla kanalie na badania i co .... zdolny czy nie na process sadowy ?

To jest bardzo powazne przestepstwo. A ci nowo wybrani sa nielegalnie na swoich stanowiskach. Te sprawe trzeba jak najpredzej naswietlic w Unii Europejskiej i powturzyc wybory, oczywiscie musza byc przy tym zagraniczni obserwatorzy.

To jest czrwona zaraza K... mac przciez oni nieprawnie sprawuja wladze siedza na wszystkich urzedach.Za sfalszowanie wszystkich wyborow i zrobic destrukcje Kraju powinni dostac najwyszy wymiar kary(wyrok smierci)Ludzie wychodzcie na ulice cala Polska.

Hasło = Tylko umysłowo chory idzie na wybory - aktualne jak za dawnych lat. Powód jest prosty - po co z siebie robić idiotę skoro karty rozdaje PKW i nikt nie jest w stanie tego zmienić a nawet tzw. opozycja.

Demokracje trzeba zachować i wybory też, ale ludzie muszą zrozumieć, że takich rzeczy jak wybory trzeba ciągle pilnować, bo od nich zależy całe nasze życie i przyszłość dzieci. Demokracja jak każdy inny system jest zależna od ludzi nimi kierujących. Każdy system jest tak słaby jak jego najsłabsze ogniwo. W demokracji tym najsłabszym ogniwem jest człowiek. Jeśli systemem kierują ludzie, którzy fałszują wybory to nie ma demokracji. Ewentualnie niektórzy próbują udawać, że jest :-)

To pewnie nie koniec z głosami tzw. nieważnymi. Należy tę statystykę przekazać do Parlamentu Europejskiego i do OBWE, która winna znać stan "demokracji" w Polsce i przybyć na wybory prezydenckie i parlamentarne w roli obserwatora. Te wybory winny zostać powtórzone, bo ich organizacja i wynalazek "nieważnych głosów"stosowany już w 2010 roku spodobał się zapewne tzw. elicie, która uznała się za jedyną słuszną Partię Oświeconych następców komunistycznej dyktatury.

No to teraz nikt do wyborów nie będzie chodził prócz popierających PO.

Cały skład PKW postawić należy przed Sądem polskim. To sa przestępcy.

Polski sąd to takie samo bagno jak PKW.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl