niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 września 2016

Wyszkowski: Porozumienie to wielki sukces górników, ale władza ma plany diaboliczne

Dodano: 17.01.2015 [22:42]
Wyszkowski: Porozumienie to wielki sukces górników, ale władza ma plany diaboliczne - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Wielkim sukcesem Ślązaków, górników i NSZZ „Solidarność” nazwał Krzysztof Wyszkowski porozumienie podpisane między stroną rządową i związkowcami. Jednak jego zdaniem, za działaniami rządu może się kryć coś więcej. – Trzeba patrzeć władzy na ręce, bo tutaj są jakieś plany, które określiłbym jako diaboliczne – mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl twórca Wolnych Związków Zawodowych i działacz opozycji antykomunistycznej.

To wielki sukces Ślązaków, górników, związku „Solidarność”, w ogóle strajkujących, że zmusili rząd do porzucenia metody reformy górnictwa poprzez likwidację kopalń. Z drugiej strony ten konflikt ujawnił metodę, którą władze przyjęły. Okazuje się, że całe to porozumienie to nic innego, niż przewidywany już od kilku miesięcy – i ujawniony przez Tomasza Tomczykiewicza, wiceministra gospodarki – plan konsolidacji kopalń ze spółkami energetycznymi. Władza chciała tu odnieść fenomenalny sukces przez takie cudowne uzdrowienie całego systemu. Kosztem miała tu być likwidacja kilku kopalń, które zostały uznane za jakoś przeszkadzające. Górnicy się temu przeciwstawili – mówi Wyszkowski.

Jednak, jak dodaje, to wszystko odbyło się wielkim kosztem społecznym. – Państwo przeżyło niesłychane niepokoje, nadwyrężone zostało zaufanie do rządu, a w sobotę w Zabrzu, gdzie miał przyjechać prezydent Komorowski ostatecznie doszło do rozruchów – zaznacza w rozmowie z niezalezna.pl.

Zdaniem Krzysztofa Wyszkowskiego, pokazuje to „przepaść między rządzącymi czyli Platformą Obywatelską a społeczeństwem”. – Robi to jednak trochę takie wrażenie, jakby rządowi na tym zależało, jakby rząd chciał się pokazać jako ktoś, kto dysponuje nadwyżką mądrości i siły, również przemocy – podkreśla jednocześnie.

Obawiam się, że po tej potyczce rządu z lekarzami i teraz górnikami, następnym krokiem będzie wybranie jakiegoś innego pola walki, gdzie rzeczywiście użyje się siły, tak jak w Zabrzu. Z informacji, które stamtąd dochodzą, okazuje się, że nie było potrzeby, aby policja musiała używać broni gładkolufowej i rozpylać gazu, a jednak to zrobiono – mówi twórca WZZ.

Według niego, „realizowany jest jakiś szerszy plan”. – Przez niepokoje społeczne, które zostaną stłumione siłą, władza Platformy Obywatelskiej ma się pokazać jako jedyny czynnik, który utrzymuje Polskę w jako takim porządku – wyjaśnia. – Być może to wszystko służy temu celowi, który Ewa Kopacz ujawniła – że jej głównym zadaniem jest niedopuszczenie Prawa i Sprawiedliwości do władzy i gotowa jest zrobić wiele, aby tylko zrealizować swoje plany – zastanawia się Krzysztof Wyszkowski.

Teraz więc trzeba patrzeć władzy na ręce, bo tutaj są jakieś plany, które określiłbym jako diaboliczne – podsumowuje w rozmowie z niezalezna.pl.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jesteśmy jedynym regionem, który jest wstanie skutecznie przeciwstawić się jakiemukolwiek rządowi w Polsce. W Śląskiej tradycji i jedności siła, która POwstrzyma złodziei, która umie powiedzieć twarde "nie".

POrozumienie POnad ustawami !
Macie za ciasne hełmy czy brak rozumu ?

Kości zostały rzucone. Nie ma już POLSKI???? Napisałem kilka godzin temu i pozwalam sobie zamieszczać aby choć kilka osób ze Śląska przeczytało sobie mój komentarz. Ja sobie przypominam jak dwa dni i noce okupowaliśmy Urząd Wojewódzki w Wałbrzychu w obronie kopalń Wałbrzyskich. I co się stało??? Górników KUPIONO odprawami a myśmy wspomagający zostali jak te DUPKI. A jaki koniec??? Mili Górnicy czy wiecie co to są BIEDA SZYBY w WAŁBRZYCHU??? Polecam lekturę na necie o Wałbrzyskich BIEDASZYBACH. Chcecie tak utrzymywać rodziny? Jak pozwolicie sobie zabrać POLSKIE kopalnie, Wasze miejsca pracy, które są jak MATKA co karmi Swoje dzieci, to zaznacie BIEDY jak w Wałbrzychu i Nowej Rudzie na Dolnym Śląsku, skończą się odprawy i zaczną się tragedie w rodzinach, zacznie się alkoholizm, zawitają komornicy, co powiecie jak wnuczka powie Wam "dziadziusiu kup mi bułeczkę" a Wy nie będziecie mieli nawet na lizaka??? ŚLĄZACY POLACY w Was cała nadzieja na uratowanie POLSKI z rąk tych co nie kochają Naszej Ojczyzny, tych dla których Polskość to nienormalność. Przypominam Wam Polacy Górnicy, w Polsce w ciągu tych 25 lat, Patrioci dbali o Polskę tylko przez 2,5 roku. Rząd Jana OLSZEWSKIEGO i Rząd najpierw małego Kazia a potem Jarosława Kaczyńskiego, koalicyjnego Rządu PiS, Samoobrona i LPR. Życzę Wam zwycięstwa i sobie też, bo Polska jest w Waszych RĘKACH. POLSKA BYŁA W WASZYCH RĘKACH i los WASZYCH DZIECI i WNUKÓW TEZ. Teraz zostanie Waszym dzieciom tylko los ROBOLA u BAUERA przy szparagach i na ZMYWAKU u Araba w Anglii.

Przeciez na Śląsku stale zwycięża platforma, to o co chodzi? Niech się cieszą z ich nierządów!
Gdyby więcej myśleli - inaczej głosowaliby!

No nie będzie zadymy, nie będzie strajków, nie będzie Majdanu, nie będzie można obalić rządu, bo przecież chodzi o to, żeby przejąć władzę. Wielka szkoda i wielka frustracja wśród wiecznie przegranych.

Kochani gornicy zostaliscie oszukani ten dokument jest funta klakow warty.Kazdy student prawa i uczciwy czlowiek wam to powie.Przyklad, Sejm jest organem ustawodawczym a rzad organem wykonawczym.

To jest gówno nie sukces.
Żadnego problemu nie rozwiązano.

Teraz takie czasy nastały, że wszystko człowiek powinien robić za pośrednictwem czegoś co już jest wszystkim dobrze znane. A zatem protestować, czy strajkować możesz za pośrednictwem "znakomitych" związków zawodowych, wyrażać swój sprzeciw wobec obecnie panującym możesz poprzez głosowanie w wyborach na znaną wszystkim opozycję. Jak ludzie dojdą do wniosku, że trzeba budować wszystko samodzielnie a nie za czyimś pośrednictwem to chyba wtedy odniosą dopiero sukcesy. Jeszcze gorzej jeżeli zaczną to robić z pominięciem internetu czy komórkowego telefonu. To może być prawdziwy cios dla tego co tak wspaniale funkcjonuje od 25-ciu lat.

Nie domagali się wstrzymania importu ruskiego węgla ani wycofania ustawy, co świadczy, że to jest ustawka.

"Przez niepokoje społeczne, które zostaną stłumione siłą, władza Platformy Obywatelskiej ma się pokazać jako jedyny czynnik, który utrzymuje Polskę w jako takim porządku –"

To nie władza PO "ma się pokazać jako jedyny czynnik, który utrzymuje Polskę w jako takim porządku –", ale B.Komorowski, który chce przejąć władzę nad PO. Do rekonstrukcji rządu i wypchnięcia Tuska z rządu, doprowadziły służby stojące za Komorowskim, uruchamiając aferę podsłuchową. W trakcie rekonstrukcji rządu chciał postawić na czele rządu swojego człowieka, T.Siemoniaka, ale na razie mu się to nie udało- załatwił mu tylko fotel wicepremiera, ale również na czele MSZ postawił swojego G.Schetynę i doprowadził do sytuacji jaka była za czasów Wałęsy, pod rządami Małej Konstytucji z 1992 roku, czyli "resorty prezydenckie"
Niepokoje społeczne mogą posłużyć Komorowskiemu do usunięcia Kopacz z rządu.
Po ostatecznym końcu polityki resetu USA-Rosja(po postawieniu się Obamie przez Putina w Syrii), w Polsce zaczęła się wymiana ludzi władzy w PO i PSL(najpierw usunięto Z.Skorżę, człowieka Pawlaka w ABW, a potem wymieniono Pawlaka na Piechocińskiego. Potem wypchnięto Tuska, grilluje się Sikorskiego i Kopacz(wpuszczając ją we wpadki, a teraz w konflikt z górnikami).
Gdy wystąpią niepokoje, Komorowski je ugasi poprzez zawetowanie ustawy i będzie mógł usunąć Kopacz.

I wyrolowali górników podobnie jak stoczniowców, których przedstawiciele związkowi również podpisywali porozumienia z sitwą. Górnicy powinni tych swoich przedstawicieli posłać na drzewo i przejąć kopalnie bez jakiegokolwiek gadania z sitwą. Im prędzej tę sitwę szlag trafi tym lepiej dla ogółu wszystkich uciemiężonych ludzi i tego doświadczanego łajdakami kraju. Póki co poker z szulerem trwa, policja pałuje ludzi i robotników jak za ‘’dobrych’’ bolszewickich czasów, banda krzepnie w arogancji i bezczelności, które zaczynają powodować wściekłość i nienawiść.

Zagłosujecie znowu na PO i znów Was wyrypią i Polskę przy okazji.
Teraz będziecie bronić rządu, który jest słaby i dał gwarancje.
Nie martwcie Bury Wam pomoże w kopalnictwie.
Kopacz jest wspaniała-twarda dzielna premier, która pomaga Polakom (sami z PO ten syf sprokurowali i tolerowali na spółkę z szefami związków), liderzy związków obronili koryta do wyborów, a potem górnicy dostaną łomot.
No i naród fajnie podzielony-ci z Polski poza Śląskiem nie pokwapią się by Wam pomóc w potrzebie-widzą, że są Wam niepotrzebni.
Górnicy uwierzą, że Polska ich olewa i sami sobie dadzą radę.

Do założenia związku zawodowego potrzebnych jest 10 osób... Kpina po prostu. Zmienić ustawę o związkach i przynajmniej ten rak, który toczy polski przemysł zniknie.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl