niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 czerwca 2016

Wyszkowski: Porozumienie to wielki sukces górników, ale władza ma plany diaboliczne

Dodano: 17.01.2015 [22:42]
Wyszkowski: Porozumienie to wielki sukces górników, ale władza ma plany diaboliczne - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Wielkim sukcesem Ślązaków, górników i NSZZ „Solidarność” nazwał Krzysztof Wyszkowski porozumienie podpisane między stroną rządową i związkowcami. Jednak jego zdaniem, za działaniami rządu może się kryć coś więcej. – Trzeba patrzeć władzy na ręce, bo tutaj są jakieś plany, które określiłbym jako diaboliczne – mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl twórca Wolnych Związków Zawodowych i działacz opozycji antykomunistycznej.

To wielki sukces Ślązaków, górników, związku „Solidarność”, w ogóle strajkujących, że zmusili rząd do porzucenia metody reformy górnictwa poprzez likwidację kopalń. Z drugiej strony ten konflikt ujawnił metodę, którą władze przyjęły. Okazuje się, że całe to porozumienie to nic innego, niż przewidywany już od kilku miesięcy – i ujawniony przez Tomasza Tomczykiewicza, wiceministra gospodarki – plan konsolidacji kopalń ze spółkami energetycznymi. Władza chciała tu odnieść fenomenalny sukces przez takie cudowne uzdrowienie całego systemu. Kosztem miała tu być likwidacja kilku kopalń, które zostały uznane za jakoś przeszkadzające. Górnicy się temu przeciwstawili – mówi Wyszkowski.

Jednak, jak dodaje, to wszystko odbyło się wielkim kosztem społecznym. – Państwo przeżyło niesłychane niepokoje, nadwyrężone zostało zaufanie do rządu, a w sobotę w Zabrzu, gdzie miał przyjechać prezydent Komorowski ostatecznie doszło do rozruchów – zaznacza w rozmowie z niezalezna.pl.

Zdaniem Krzysztofa Wyszkowskiego, pokazuje to „przepaść między rządzącymi czyli Platformą Obywatelską a społeczeństwem”. – Robi to jednak trochę takie wrażenie, jakby rządowi na tym zależało, jakby rząd chciał się pokazać jako ktoś, kto dysponuje nadwyżką mądrości i siły, również przemocy – podkreśla jednocześnie.

Obawiam się, że po tej potyczce rządu z lekarzami i teraz górnikami, następnym krokiem będzie wybranie jakiegoś innego pola walki, gdzie rzeczywiście użyje się siły, tak jak w Zabrzu. Z informacji, które stamtąd dochodzą, okazuje się, że nie było potrzeby, aby policja musiała używać broni gładkolufowej i rozpylać gazu, a jednak to zrobiono – mówi twórca WZZ.

Według niego, „realizowany jest jakiś szerszy plan”. – Przez niepokoje społeczne, które zostaną stłumione siłą, władza Platformy Obywatelskiej ma się pokazać jako jedyny czynnik, który utrzymuje Polskę w jako takim porządku – wyjaśnia. – Być może to wszystko służy temu celowi, który Ewa Kopacz ujawniła – że jej głównym zadaniem jest niedopuszczenie Prawa i Sprawiedliwości do władzy i gotowa jest zrobić wiele, aby tylko zrealizować swoje plany – zastanawia się Krzysztof Wyszkowski.

Teraz więc trzeba patrzeć władzy na ręce, bo tutaj są jakieś plany, które określiłbym jako diaboliczne – podsumowuje w rozmowie z niezalezna.pl.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jesteśmy jedynym regionem, który jest wstanie skutecznie przeciwstawić się jakiemukolwiek rządowi w Polsce. W Śląskiej tradycji i jedności siła, która POwstrzyma złodziei, która umie powiedzieć twarde "nie".

"...tutaj są jakieś plany, które określiłbym jako diaboliczne –" a ONE WYGLĄDAJĄ TAK:

1. Od 2008 roku koszty utrzymania Zarządu Kompani Węglowej wzrosły z 1,2 mld
zł do 2,4 mld zł /Zarządy były i są obsadzane przez koalicję PO-PSL, czyli kasa płynie do ich kieszeni/, aby kasa była większa to co roku lub co dwa wmienia się Zarządy a odchodzącym wręcza milionowe odprawy, które wędruja na zasilenie Funduszu wyborczego Koalicji. Często wymieniane Zarządy są coraz mniej kompetentne co pozwala na doprowadzenie KW do bankructwa, w celu ratowania Kompani proponuje się likwidację kilku elementów składowych /kopalni/ co miało miejsce obecnie. Znowelzowana /w nocy/ Ustawa i podpisane Porozumienie odsuwa ten plan w czasie. Jeżeli OTUMANIENI Ślązacy w najbliższych wyborach ponownie zagłosują na tą Koalicję to historia się powtórzy i metodą "salami" stopniowo Kompania zostanie zlikwidowana. A W JAKIM CELU??? Niemcy i Australijczycy obecnie w Polsce budują kopalnie więc USŁUŻNY RZĄD czyści im rynek aby miały gdzie sprzedawać swój węgiel z nowo
wybudowanych kopalni.

2. Po stopniowym zlikwidowaniu Polskich Firm będzie można stopniowo zająć się stopniowym likwidowaniem Polskiej Administracji na tym terenie. A co za tym idzie przejęcia tych terenów przez OBCYCH.

3. I TO JEST GŁÓWNY CEL TYCH - S P R Z E D W C Z Y K Ó W.

A Pan Kolorz tak krzyczał, że nie da się zrobić w ciula. Porozumienie jest tylko do wyborów. Związkowcy jak wszyscy pseudodziałacze np. w spółdzielniach mieszkaniowych myślą tylko o swojej kasie a czy robole będą oskubani to nie ich interes. Nie ich wóz nie będzie ich wiózł. Przy wyborach nie tylko parlamentarnych ale w spółdzielniach mieszkaniowych, wspólnotach, związkach 10 razy się zastanówcie zanim oddacie głos. Najwyższy czas na zmiany
na każdym szczeblu. Nie dajcie się zrobić w ciula tak jak P. Kolorz.

Pan Krzysztof, z całym szacunkiem, powinien wyciągnąć wnioski z faktu, że został oszukany przez wałka a więc przez sb-cję, i bardzo ostrożnie podchodzić do takich kolejnych "sukcesów", bo może się okazać, że znowu nieopatrznie firmuje swoim nazwiskiem kolejne oszustwo tej władzy...

POrozumienie POnad ustawami !
Macie za ciasne hełmy czy brak rozumu ?

Sz.Panie Wyszkowski!Mniemam że jest Pan człowiekiem wykształconym. A nie , jak by wynikało z pańskich
wypowiedzi ukształtowanym!
Pan wie że jak pan użytwa, powiedzewnia WŁADZA, to ma pan na myśli WŁASNOŚĆ!
Bo powiedzenie WŁASNOŚĆ, określa tak że, STANOWIENIE PRAWA NA TEJ WŁASNOŚCI!
Jeżeli mamy na myśli DEMOKRACJĘ to mówi Pan że to my obywatele jesteśmy
WŁAŚCICIELAMI tej ziemi i TO MY STANOWIMY PRAWO NA TEJ ZIEMI!
Z przyczyn czysto technicznych /wszyscy naraz nie zmieścimy się w sejmie/ wybieramy
swoich URZĘDNIKÓW zwanych POSŁAŃCAMI /POSŁAMI/ którzy to robią, kierując się naszą WOLĄ!
Niektórych z nas odpłatnie, mianujemy URZĘDNKAMI
, A CI NIE STANOWIĄ WŁADZY!
Mają tylko obowiązek wykonywać przypisane do ich funkcji OBOWIĄZKI!
i PODKREŚLAM jeżeli je właściwie wykonują, nabierają KOMPETENCJE związane z wykonywanymi
OBOWIĄZKAMI! NIE SPRAWUJĄ ŻADNEJ "WŁADZY"!
Jest pan ofiarą tego oszukańczego komunistycznego systemu,KTÓRY WMAWIAŁ ludziom że
sprawują "władz" a prawo czyli władzę sprawował SAM!
Teraz te żule, korzystają z waszej niewiedzy, i zachowują się tak jak ich w swojej
głupocie nazywacie i są"WŁADZĄ" czyli prawodawcą!

W powyzszej wypowiedzi brak ladu i skladu.Pracowalam za komuny. Nie powiem, ze bylam wszystkim zachwycona, ale ustalanie plac dla wszystkich zatrudnionych bylo rzetelne i nie ograniczane tajemnica. Byla ustalona siatka plac, ktora byla ustalana na kazdym stanowisku od do. Teraz nik nic nie wie. Nie wiadomo ile zarabia najglowniejszy Prezes, kierownik finansow i pozostala administracja, ktorej jest duzo wiecej od gornikow. Chcialabym tez wiedziec ile rodzaji jest zwiazkow, napewno nie konczy sie to na dwoch lub trzech. Kazdy tez jest rozbudowany w administracje. Glowno dowodzacy kazdego zwiazku zarabia przynajmniej 15 tys.zl. miesiecznie , a gornikowi daja 4 lub 5 tys.zl. Wiec walcza o tego biednego gornika i slusznie, tylko niech swoimi zarobkami dorownaja temu gornikowi. I tu jest caly szkopul ja widze w demonstracjach malo gornikow a wiecej zwiazkowcow. Tak bylo z lekarzami. Oni walczyli dla siebie, a pozostaly personel medyczny nie dostal zadnej podwyzki. Ludzie na wyzszych stanowiskach nie maja serc.

Komorowski i mafia PO PSL tak złupili Polaków i polski budżet, że grozi to od 5 lat bankructwem. Dlatego okradają dalej co się da - pieniądze z OFE, pieniądze z autostrad i stadionów, pieniądze ze służby zdrowia. W każdej dziedzinie państwowej jest katastrofa, dlatego rząd i Komorowski prowokują konflikty z poszczególnymi grupami zawodowymi (PiS, katastrofa smoleńska, lekarze, nauczyciele,kibice, internauci, stoczniowcy a teraz z górnikami), aby wyprowadzić ludzi na ulicę i żeby doprowadzić do rozwiązań siłowych i stanu wyjątkowego. Dowodem na to jest to , że 4 lata temu Komoruski zainicjował ustawę o stanie wyjątkowym. TYM BANDYTOM POTRZEBNY JEST PRZECIWNIK, KTÓREGO PRZEDSTAWIĄ GŁUPIEMU NARODOWI JAKO WROGA LUDOWEGO. DLATEGO NIE DAJMY SIĘ , WYJDZIEMY NA ULICĘ PO NASTĘPNYCH FAŁSZOWANYCH PRZEZ TĘ MAFIĘ WYBORACH. Ale wtedy wszystkie ręce na pokład w każdym mieście wojewódzkim, bo nie będą mieli tyle sił, aby rzucić je na 16 ośrodków.

A co z ustawą...

...trzykrotnie czytaną w ciągu 72 godz. i pod osłoną nocy przyjętą głosami zabójczej koalicji PO-ZSL? Ledwie została przyjęta a już się zdezaktualizowała? Rezydent ją podpisze czy wyrzuci do kosza?

Górnicy! Ostrzegam! Bądźcie czujni, bo oni nie byli, co prawda przygotowani na taki opór i jego skalę, ale coś obrzydliwego wymyślą, jak amen w pacierzu!

Te kanalie trzeba pozbawić władzy siłą. Oni mają respekt tylko dla siły. Popatrzcie, jak umiłowany rezydent wszystkich Polaków, ten dobrotliwy safanduła z 70% poparciem uciekł przed imprezką w Zabrzu. Oni wiedzą, że my wiemy, jak było. Przecież nie spieszył się na kolację z kaszalotą... Należy ich na każdym kroku walić prawdą między oczy, bez oglądania się na maniery. Dla zdrajców, złodziei, kłamców nie ma względów i litości!
Albo pozbędziemy się ich albo pozbędziemy się OJCZYZNY! Oni wyjadą wtedy z rodzinami na dożywotnie wakacje w ciepłych krajach, bo tam mają już swoje konta.

Zastanawiające jest tak łatwe ustąpienie rządu i "ugięcie" sie pod wpływem zapowiedzi strajku. Nie bardzo rozumiem też, dlaczego tak łatwo do porozumienia przystąpili górnicy i związki. Według mnie, to zaakceptowanie drugiego zła, ponieważ nie ma mniejszego. Ciągle w "obrocie" majątkiem narodowym pozostaja SPÓŁKI. Czyje te spółki są? Kto nimi rządzi?. Z czyjego nadania? Obym sie mylił, pisząc, że wpadli z deszczu pod rynnę. W tym przypadku, to nie górnicy wygrali, to wygrał rząd, ponieważ tak samo jak poprzednio, dalej będą zakładnikami. A na pewno dalej nie podmiotem, a przedmiotem. W całej rozciągłości zgadzam się z autorem artykułu, że "coś tu nie gra".

Kości zostały rzucone. Nie ma już POLSKI???? Napisałem kilka godzin temu i pozwalam sobie zamieszczać aby choć kilka osób ze Śląska przeczytało sobie mój komentarz. Ja sobie przypominam jak dwa dni i noce okupowaliśmy Urząd Wojewódzki w Wałbrzychu w obronie kopalń Wałbrzyskich. I co się stało??? Górników KUPIONO odprawami a myśmy wspomagający zostali jak te DUPKI. A jaki koniec??? Mili Górnicy czy wiecie co to są BIEDA SZYBY w WAŁBRZYCHU??? Polecam lekturę na necie o Wałbrzyskich BIEDASZYBACH. Chcecie tak utrzymywać rodziny? Jak pozwolicie sobie zabrać POLSKIE kopalnie, Wasze miejsca pracy, które są jak MATKA co karmi Swoje dzieci, to zaznacie BIEDY jak w Wałbrzychu i Nowej Rudzie na Dolnym Śląsku, skończą się odprawy i zaczną się tragedie w rodzinach, zacznie się alkoholizm, zawitają komornicy, co powiecie jak wnuczka powie Wam "dziadziusiu kup mi bułeczkę" a Wy nie będziecie mieli nawet na lizaka??? ŚLĄZACY POLACY w Was cała nadzieja na uratowanie POLSKI z rąk tych co nie kochają Naszej Ojczyzny, tych dla których Polskość to nienormalność. Przypominam Wam Polacy Górnicy, w Polsce w ciągu tych 25 lat, Patrioci dbali o Polskę tylko przez 2,5 roku. Rząd Jana OLSZEWSKIEGO i Rząd najpierw małego Kazia a potem Jarosława Kaczyńskiego, koalicyjnego Rządu PiS, Samoobrona i LPR. Życzę Wam zwycięstwa i sobie też, bo Polska jest w Waszych RĘKACH. POLSKA BYŁA W WASZYCH RĘKACH i los WASZYCH DZIECI i WNUKÓW TEZ. Teraz zostanie Waszym dzieciom tylko los ROBOLA u BAUERA przy szparagach i na ZMYWAKU u Araba w Anglii.

Przeciez na Śląsku stale zwycięża platforma, to o co chodzi? Niech się cieszą z ich nierządów!
Gdyby więcej myśleli - inaczej głosowaliby!

POwtarzam =ZDRADA . Sprzedano gonikow .Od POczatku tj.89 roku plan jest jeden= ZNISZCZYC POLSKE .

No nie będzie zadymy, nie będzie strajków, nie będzie Majdanu, nie będzie można obalić rządu, bo przecież chodzi o to, żeby przejąć władzę. Wielka szkoda i wielka frustracja wśród wiecznie przegranych.

MIREK TY NIE JESTES POLAKIEM

Wielu szanownych Rodakow zdaje sie nie wiedziec, ze panstwo polskie, ktore kiedys bylo mocarstwem (miedzy 1400-1700), utracilo
prawo bytu wraz z nadejsciem nowego porzadku europejskiego/swiatowego po 1939 roku. W tym porzadku utrwalonym na korzysc moskwy i berlina moze istniec tylko panstwo teoretyczne/fasadowe -- dojownia dla prawdziwych i obcych kapitalistow,....chyba ze Polska odrodzi sie w Duchu Prawdy i zawalczy o godne dla siebie miejsce. A Duch tchnie , gdzie chce.

"Ja premier E.K " lub " słowa E.K premiera tego rządu " ona TRYUMFUJE . Mówi ona o sukcesie, ja uważam że jest zagubiona , bo jej zdanie zmieniło się pod naciskiem solidarnym górników. Rząd podpadł nauczycielom , gdy pouczała ich przed świętami wielopartyjna "czerwony kubraczek" Kluzik-Rostkowska, z lekarzami skłócił się Arukowicz, teraz górnicy. Ten rząd jest obłudny i wszelkiego zła po nim można się spodziewać .

W Kompanii Węglowej, co podaje wiele źródeł, zarejestrowanych jest 161 organizacji zwiazków zawodowych - to jest ich zwyciestwo, zwycięstwo złodziei i złodziei
na górze, nie górników. To jest zwykła złodziejska komuna. PRL-bis.

W normalnej firmie górnicy by zarabiali 3-4 razy więcej, gdyby nie te tabuny złodziei.

Ale przecież cały establiszmęt to złodziejska komuna, rząd też, to dlaczego Kompania Węglowa miałaby nie być taka sama ?

Dużo "zmieniono" po 1989 roku tak, by wszystko zostało po staremu. Z taką różnicą, że wygnano z kraju miliony ludzi za chlebem, bo inaczej zbankrutowaną komunę
naród prędzej czy później by wyrżnał. Ale udało się nadmiar ludzi odsprzedać europejskim komuchom zachodnim, którzy potrzebowali białych murzynów do czarnej
roboty.

No i po rewolucji.

Wszystko jest po nasza kontrola WSI=KGB.

Ile razy mozna sie dac robic w kona,rzadzacy Polska bolszewiki znow obiecali gruszki na wierzbie.Piotr Duda to Bolek-2.Dopuki rzadza PO-PSL=bolszewiki to gornicy wyda jak Zablocki na mydle i jak stocznowcy.

Oj durny ten Polski narod, bo co innego mozna powiedziec? zaloze sie ze Kopacz sie smieje z tego ich porozumienia. Napewno to jej plan awaryjny.

Kochani gornicy zostaliscie oszukani ten dokument jest funta klakow warty.Kazdy student prawa i uczciwy czlowiek wam to powie.Przyklad, Sejm jest organem ustawodawczym a rzad organem wykonawczym.

Zobaczcie tylko jaką "prestiżową" nagrodę otrzymał komoruski, diamentowy laur:

http://regionalna.tvp.pl/18483831/9-osob-zatrzymanych-po-manifestacji-w-zabrzu

przy okazji oglądnijcie jak kłamią o wybrykach chuliganów.
BUL już przekroczył magiczne 100% poparcia.

To jest gówno nie sukces.
Żadnego problemu nie rozwiązano.

Z jednej strony cieszę się, że górnicy wyjeżdżają na powierzchnię i kończą protest. Ale z drugiej mam pewne obawy. Być może porozumienie to POdstęp. Związki zawodowe zostaną ponownie okrojone o kolejne sprywatyzowane kopalnie. Zmarnowana została okazja do zmiany tej OSZUKAŃCZEJ władzy.Nie zapominajmy, że niedługo protesty rozpocznie 80 tysięcy pielęgniarek i położnych z OPZZPiP. One bez górników, stoczniowców czy hutników zostaną pozostawione same sobie, a władza je zmiecie.

Teraz takie czasy nastały, że wszystko człowiek powinien robić za pośrednictwem czegoś co już jest wszystkim dobrze znane. A zatem protestować, czy strajkować możesz za pośrednictwem "znakomitych" związków zawodowych, wyrażać swój sprzeciw wobec obecnie panującym możesz poprzez głosowanie w wyborach na znaną wszystkim opozycję. Jak ludzie dojdą do wniosku, że trzeba budować wszystko samodzielnie a nie za czyimś pośrednictwem to chyba wtedy odniosą dopiero sukcesy. Jeszcze gorzej jeżeli zaczną to robić z pominięciem internetu czy komórkowego telefonu. To może być prawdziwy cios dla tego co tak wspaniale funkcjonuje od 25-ciu lat.

Na Śląsku jest sporo agentury służącej antypolskiej władzy,dlatego tak szybko zostało podpisane porozumienie w celu wyciszenia niepokojów. Największa siatka agentury jest w związku "Solidarność"i to ona wchodzi w układy z władzą i okłamuje górników.Górnicy jeszcze nie wiedzą co ich czeka,ale z pewnością związkowcy ich przehandlowali. Tylko dlaczego cała Polska musi na tym stracić?Cała nadzieja była w górnikach, teraz została pogrzebana,a antypolska władza coraz bezczelniej będzie nas Polaków spychać na dno.

Nie domagali się wstrzymania importu ruskiego węgla ani wycofania ustawy, co świadczy, że to jest ustawka.

Szanowny Krzysztofie, mylisz się i jesteś w błędzie.

Obibok na własny koszt

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl