niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 lipca 2016

Zobacz „wygaszone” zakłady. Tak wygląda „restrukturyzacja” – AKCJA INTERNAUTÓW

Dodano: 16.01.2015 [17:35]
Zobacz „wygaszone” zakłady. Tak wygląda „restrukturyzacja” – AKCJA INTERNAUTÓW - niezalezna.pl
foto: twitter.com/Czekacz
Pod osłoną nocy rząd PO-PSL zlikwidował cztery kopanie na Śląsku. Cały proceder niszczenia kluczowych polskich zakładów pracy nazywa przy tym ich „wygaszaniem” albo „restrukturyzacją”. Jak w rzeczywistości wyglądają „wygaszone” fabryki można zobaczyć w internecie.

W nocy z 15 na 16 stycznia PO i PSL przegłosowały likwidację kopalń. Z posłów koalicji nikt się nie wstrzymał od głosu (w tym krytykujący projekt w mediach Eugeniusz Kłopotek). Pięciu posłów niezrzeszonych (Ryszard Galla, John Abraham Godson, Tomasz Górski, Jarosław Tomasz Jagiełło i Jan Tomaszewski) poparło rząd.W sieci trwa akcja, w której internauci przypominają, co spotkało zakłady już „wygaszone” czy też „zrestrukturyzowane”. Na zdjęciach widać zrujnowane i niszczejące fabryki, m.in. Zakłady Chemiczne Chemitex Sochaczew, Zakłady Chemiczne Wiskord Szczecin, czy Fabrykę Wagon w Ostrowie Wielkopolskim. Zdjęcia z całej Polski umieszczane są pod hashtagiem #Wygaszone [LINK]

Czy „wygaszone” i „zrestrukturyzowane” kopalnie podzielą ich los?


 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

No tak ... z lasami nie wyszło, ale sami leśnicy wytną je w pień, aby zapłacić nałożony przez rząd haracz. Z górnikami się przeciąga. pewnie trochę potrwa... Co by tu jeszcze wybudować (wygasić), panowie i panie liberałki? Podpowiadam, zostały jeszcze szpitale - budynki można opchnąć, a hołota albo zapłaci , albo wymrze. No i jeszcze szkoły wyższe i instytuty. Za dużo tych mędrków niewdzięcznych, co nie doceniają poświęcenia PO. A wykształconych też już wystarczy, niemcy się może już nasycili tanimi pracownikami z całej europy. Zresztą jak naród za mądry to sprawia kłopoty. Jak kto chce marnować pieniądze na naukę, to niech wyrzuca swoje. Historia pokazała, że najlepsi premierzy, to ci co malowali kominy albo pasali krowy na (nie)swoich włościach. Zaś najlepsi prezydenci to albo mają zawodówkę przyfabryczną, albo zawodówkę przy agenturze...

To był kiedyś jeden z największych producentów ręczników frote w Polsce. Teraz wygląda tak:
https://www.youtube.com/watch?v=jlnVxcAjke4

MYSZKÓW - obecnie Górny Śląsk, niegdyś dział tutaj Wartex czyli potocznie bawełnianka, Mystal-huta stali, Światowit-emaliowanka( produkcja garnków itp.), Papiernia jeszcze dyszy, natomiast w tej chwili po wyburzeniu części budynków stoi Kaufland!!! Kto to rozpi........???? Pytam kto??? Polska mogła i nadal może być potęgą, tylko komuś na tym bardzo zależy żeby się tak nie stało, pytanie kto?

Wszystko przez Putina, bo gdybyśmy się go nie bali - byśmy niczego nie oddali. Nawet guzika.
Powstaje pytanie do wszystkich Polaków. No i co teraz zrobimy?
Wiadomo co - trzeba rozmawiać bo, warto rozmawiać i krytykować i smagać biczem satyry i oświecać i pouczać, bo zbłądzili a przede wszystkim wybaczać, nawet, gdy nie proszą.
Fajny kraj - naprawdę fajny.

To nie wina Putina. Putin to smieszny pionek. To grupa bildenberg za tym stoi. Poczytaj sobie na ich temat. chcą rządzić całym światem. Uważają że można kontolować wszystkie narody, oprócz narodów słowiańskich. Dlatego chcą wytępić wszystkich słowian. Zobaczcie co się dzieje na ukrainie, w polsce czy w rosji. Dodatkowo Hipokrates przepowiedział, że Polska po 3 wojnie światowej będzie największym mocarstwem. To może być powód tego co się dzieje z polską i polakami. Popatrzcie też jak Polacy są dyskryminowani na świecie.

http://okres-prl.blog.onet.pl/2013/06/04/swieto-likwidacji-polskiej-gospodarki-nie-wolnosci/
http://okres-prl.blog.onet.pl/2013/01/05/dewastacja-polski-ciag-dalszty-woj-wilekopolskie/
http://okres-prl.blog.onet.pl/2014/03/26/polacy-budowali-solidarnosc-zniszczyla-w-imie-likwidacji-komuny/

dech zaparło ,to już tylko taczki szykujemy,Oni się boją większych skupisk , szabrują i niszcza to co ludzkie rece wybudowały.Dranie i łajdacy.

Patrząc na ten obraz zniszczeń dokonanych przez Tuska i jego postkomunistyczną szajkę dochodzę do wniosku, że jego "rządy" były dla Polski i Polaków nie mniej destrukcyjne, jak rządy Hitlera w czasie okupacji. Skala zniszczeń gospodarki za Tuska była większa, a straty demograficzne podobne - oczywiście za Tuska była to emigracja wywołana biedą i bezrobociem, a za Hitlera eksterminacja.

Niemcy rządza w Polsce i likwidują wszystko co polskie, cała gospodarkę, a górnictwo, to ostatnia polska branża, kgtóra należy zniszczyć, aby grupa górników nie zagrażała Niemcom i rządzącym w Polsce.

Wprowadźcie w Google hasło, Zakłady Radiowe Diora w Dzierżoniowie na Dolnym Śląsku. Zobaczycie, co z tego wielkiego zakładu zostało. Diora mogła być konkurentką dla niemieckiego Simensa, miała nie gorsze wyroby i cenowo była atrakcyjniejsza więc też została zamknięta, a następnie w większości zrównana z ziemią.

Mnie tylko dziwi jedno, że pracownicy tych zakładów, których zdjęcia są opublikowane w tym artykule, nie protestowali przeciwko likwidacji tych zakładów. Nie słyszałem o tym, żeby protestowali pracownicy Fabryki Wagon w Ostrowie Wlkp., Zakładów Celulozy w Niedomicach, Zakładów Chemicznych Wiskord w Szczecinie, Zakładów Chemicznych w Sochaczewie, Zakładów Bawełnianych w Bielawie? Czy nie było tam nigdzie związków zawodowych?
W przypadku tego przedsiębiorstwa w Bielawie jest napisane, że zostało sprywatyzowane. Czyli ktoś kupił, następnie zwolnił ludzi, sprzedał to co było wartościowe, a następnie buldożerami zniszczył budynki, hale produkcyjne itp. Zresztą na zdjęciu widac koparkę i ciężarówkę, więc dalsze niszczenie trwa... Widocznie temu człowiekowi takie działanie się opłaca, ale jest to zastanawiające, chyba że chce to miejsce całkowicie zruinowac i sprzedac teren np. Biedronce pod kolejny supermarket? Co myślicie na ten temat? Czy Wy jak byście mieli dużo pieniędzy i jak byście kupili taki zakład w Bielawie to byście go niszczyli tak jak widac na zdjęciu, czy jednak nadal prowadzili w nim działalnosc?

Pierwsza rzecz to odbić TVP z rąk komuchów!!! Ci ludzie protestowali, ale NIKT tego nie pokazała, zobacz co teraz pokazuje dzienniki TVP, SRAVN czy POL(?)sat. Półroczny serial o zamordowanym niemowlaku, o zaginionych kotkach i reformie w szaletach miejskich. Przejażdżka bufetowej NIECZYNNYM METREM itp.

Być może protestowali - ale w mediach o tym nie przeczytałeś. Zwróć też uwagę - Nasz Dziennik istnieje kilkanaście lat. Gazeta Polska - dłużej - ale bardzo długo było to pismo niszowe o małym nakładzie. Pomysl jak wyglądał internet 10-15-20 lat temu.

mogły o tym pisać prawicowe bieda-pisemka - ale to czego nie ma w TV to nie istnieje...
mogły być potyczki, bitwy z policją etc.

po prostu nie wiedzieliśmy.

Kara śmierci dla morderców Narodu Polskiego.

Hutą Zabrze wygasił wpływowy polityk PO z Częstochowy,Leszek Kulawik

Masz racje moj tesciu tam pracowal

W sejmie, na nocnej zmianie zaaplikowało tabletkę PO.

Autorze tego artykułu, w/w zdjęć proponuję pojechać do Kaczyc, czyli miejscowości oddalonej ok. 12 km na północny zachód od Cieszyna! Stała tam za miliardy złotych i dewiz wybudowana najnowocześniejsza kopalnia z najlepszym w Świecie węglem koksującym KWK MORCINEK, którą wybudowano w latach 1970 do 1985 a którą za rządów Buzka zrównano z ziemią i pozbawiono pracy z okolic Cieszyna i Jastrzębia ok. 4000 osób! Jestem gotowy osobiście pomóc Panu Redaktorowi i udać się na miejsce tego największego po 1945 roku przekrętu, o którym się w mediach nie pisze!

Co z tego, że huczycie wszyscy w słusznej sprawie! Jak przyjdą wybory to i tak będzie jak do tej pory. Byłem dwa i pół roku za granicą, godnie zarobiłem. W 2009 roku wróciliśmy razem z żoną do Polski (w międzyczasie w Anglii urodziła się nasza córka).Za dwa i pół roku pracy w Anglii kupiliśmy mieszkanie z ogrodem, garażem itp. W chwili obecnej stać nas na normalne życie, kupiliśmy auto za ok. 110 tyś (nowy hyundai ix 35). Mimo tego, że nasz rząd to sprzedawczyki i qrwy to jak ktoś ma łeb na kraju to można sobie radzić

Wszyscy mają łby na karkach, nogi w dupie tyle że pod stopami zamiast Polski błoto chlupie i karki miękkie. Nas niebawem nie będzie, może tak ma być by nas nie było, byśmy się wynarodowili za Hundaje, apartamenty i normalne mieszczańskie życie z kafelkowanymi wygódkami. Ot taka czarna urabiana masa do roboty, ciemna i prosta w obsłudze, bez tradycji, bez początku i końca, ogniwo w łańcuchu ewolucji. Gratulować samopoczucia !!! Dzieci w pierwszym pokoleniu już po polsku nie mówią, są bardziej angielscy czy bardziej inni niż tubylcy. Polska jest wstydem, utrapieniem, bośmy o nią nie zawalczyli, oddaliśmy skur…..om na pastwę i robią z nią co chcą. W wyborach zamiast być nas 10 milionów jest garść sprzedajna co u koryt i reszta straceńców robiąca bezowocny raban. Jak mawiał Marszałek Piłsudski Polacy by chcieli by niepodległość i Polska kosztowały 2 grosze. Jesteśmy potwornie głupim narodem, boleśnie głupim, o czym świadczą ostatnie wybory. Śląsk płacze, dlaczego płacze skoro głosował na swych oprawców ? Dlaczego podnosi się protest skoro rządzą ci których jakoby wybrała większość ? W 2007 cała emigracja angielska i irlandzka była za złotym Donaldem, gdzie teraz jest ? Po co wam wszystkim Polska ? Do czego potrzebna ???

Nasz kraj ginie,to już agonia . 7 lat nierządu to gorzej niż wojna , tylko z tą różnicą ,że nie giną ludzie ale za to emigrują.Nie ma już prawie żadnego przemysłu, chcą pozbawić kraj energii/węgla/, lasy też chcą zabrać .Ludzie ratujmy kraj , wygonić rządzących do kraju dla którego pracują.Smutek , coraz częściej myślę o emigracji.

Prawdziwe przyczyny likwidacji górnictwa w Polsce

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=6315

dolny śląsk KOWARY FABRYKA DYWANÓW NIEMA WSPOMNIENIE,FABRYKA FILCÓW GRUZY ZOSTAŁY,FABRYKA PORCELANY WSPOMNIENIE ZBURZONA,BIELNIK FILIA ORŁA MYSŁAKOWICE ZBURZONY ORZEŁ MYSŁAKOWICE ZBURZONY POLSPORT ZBURZONY W TYM MIEJSCU BIEDRONKA TAK NA PRZESTRZENI 25 LAT WYGLĄDA RESTRUKTURYZACJA I PRYWATYZACJA W JEDNEJ MIEJSCOWOSCI JAKĄSA KOWARY.

W Gliwicach wygrała PO!!!!!!
Więc nie bardzo wierzyć się chce w nagłą "odmianę"
Przyjdą wybory lemingi zagłosują stadnie jak należy.

Wystarczy wejść na Opuszczone.pl ,Forgotten.pl żeby się załamać...Zrujnowane fabryki,mleczarnie,szkoły...Zmarnowany dorobek tysięcy ludzi...Płakać się chce.Albo pogonimy te PSL POwskie ścierwa teraz albo Polska zniknie z mapy na kolejne 100 lat i nasze wnuki będą musiały wolność wywalczyć karabinem!!!
Z nimi nie ma już żadnych rozmów!Tylko pała!

na co jeszcze czekamy?

TAK, TRZEBA ROBIĆ ZDJĘCIA TYCH ZNISZCZONYCH ZAKŁADÓW , DOKUMENTOWAĆ WSZYSTKO ORAZ
NOWE TABLICZKI: "ZNISZCZONO PO WSTĄPIENIU DO UE".
Następnie w formie plakatów rozwieszać w miastach i we wsiach.

Niestety opozycja nie ma ludzi którzy by potrafili merytorycznie i skutecznie przeciwstawić się PeOwskiej propagandzie.Np. siedzi sobie w studio TVRepublika Święcicki, i pozwala sobie na wygadywanie takich bzdur że ręce opadają.Powiedział, że w dobrym zarzadzaniu kopalniami i spółkami delegowanym przez koalicję PO i PSL przeszkadzały związki zawodowe.To ja się pytam-kto z tych kuźwa "delegatów partyjnych" w ciągu ostatnich ośmiu latach podał się do dymisji i oświadczył w mediach że nie jest w stanie zarzadać spółką w takich warunkach i że ma związane rece i przedstawił wyliczenia z których wynika że przedsiębiorstwom grozi bankrutctwo?Niestety siedzący obok poseł PiSu nie nadąża za nim i daje się wywieść w pole.Mówienie o tym że państwowym nie da się dobrze zarządzać nie wytrzymuje słów oburzenia i krytyki!!!Państwowa amerykańska agencja kosmiczna NASA,w latach sześćdziesiątych postawiła człowieka na Księżycu , a metody i standardy zarzadzania wypracowane w tej agencji stały się wzorcowe dla prywatnych koncernów i firm o kapitale większym niż budżet Polski!!!Co, mam jeszcze podać przykład Gazpromu..?!!

„Zrestrukturyzujmy” rząd przy urnach!

CZY COŚ TRZEBA WIĘCEJ ŻEBY POGONIĆ TYCH ZDRAJCÓW LUDZIE TERAZ ALBO NIGDY BO NIEDŁUGO NAS BĘDĄ WSADZAĆ ZAMYKAĆ ZA TAKIE OPINIE.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl