niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 września 2016

Trzy dni, dwie nocne zmiany i "wygaszanie" kopalń załatwione. Co zrobi Śląsk?

Dodano: 16.01.2015 [02:07]
Trzy dni, dwie nocne zmiany i "wygaszanie" kopalń załatwione. Co zrobi Śląsk? - niezalezna.pl
foto: Tomasz Piasecki
Rozmowy ze związkowcami nie zostały dokończone... A w trzy dni, pod osłoną nocy rząd PO-PSL zlikwidował cztery kopanie na Śląsku. Cały proceder nazywa "wygaszaniem". Po godzinie 01:00 koalicja rządowa przegłosowała w Sejmie nowelizację ustawy węglowej, która dotyczy Kompanii Węglowej. Teraz trafi ona do Senatu.

Projekt, trafił do Sejmu jako "poselski", by przyspieszyć procedowanie. We wtorek wieczorem I czytanie projektu odbyło się w komisji ds. energetyki. Wczoraj z kolei, również późno w nocy Sejm głosami koalicji rządowej skierował do dalszych prac projekt nowelizacji.

W nocy z 15 na 16 stycznia PO i PSL przegłosowały likwidację kopalń. Z posłów koalicji nikt się nie wstrzymał od głosu (w tym krytykujący projekt w mediach Eugeniusz Kłopotek). 5 posłów niezrzeszonych (Ryszard Galla, John Abraham Godson, Tomasz Górski, Jarosław Tomasz Jagiełło i Jan Tomaszewski) poparło rząd.

Łącznie głosowało 450 posłów. "Za" głos oddało 240, "Przeciw" 208, "Wstrzymało się" 2 (Ludwik Dorn i Jerzy Ziętek). Nie głosowało 9 parlamentarzystów.Przed głosowaniem premier Ewa Kopacz wystąpiła z orędziem, tłumacząc decyzje rządu dotyczące zamknięcia czterech kopalni. - Naszym celem nie jest zwalniać, ale zapewnić stabilną przyszłość górnikom - stwierdziła Kopacz. Powiedziała, że rząd "stanął przed brakiem wyboru". W swoim wystąpieniu tłumaczyła, że "działania przez rząd muszą być zgodne z zasadami obowiązującymi w Unii Europejskiej" i nie likwidowanie kopalń, "narazi nas na utratę ogromnych środków z unijnego budżetu".


Chcę bardzo wyraźnie podkreślić, celem spółki restrukturyzacyjnej nie jest likwidacja, ale naprawa - mówiła Ewa Kopacz. Tak się jednak składa, że słowo likwidacja w projekcie, który forsuje rząd odmieniany jest przez praktycznie wszystkie przypadki.

Uzasadnienie projektu likwidacji kopalń górniczych mówi wyraźnie: "Wprowadzenie zmian w ustawie jest niezbędne w celu umożliwienia nabycia kopalń przez SRK S.A. i przeprowadzenia ich likwidacji, - ustanowienia zasad restrukturyzacji zatrudnienia w kopalniach likwidowanych przez SRK".Górnicy protestują już tydzień. Zdjęcie poniżej pochodzi z KWK "Sośnica-Makoszowy".Na piątek zapowiedziany jest wielki marsz solidarności z protestującymi górnikami w Gliwicach. Rozpocznie się on o godzinie 15.00. Organizatorzy manifestacji wystosowali odezwę do pracowników kopalni i mieszkańców Śląska. (CZYTAJ WIĘCEJ)

W środę odbyła się największa demonstracja przeciw planom rządowym. Ulicami Bytomia przeszło około 10 tysięcy ludzi.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Czytam te Wasze wpisy, wszyscy macie rację! To nie nasz Rząd i nigdy nim nie będzie! Tam gdzie są wielkie pieniądze tam jest władza i nikt jej nie będzie rozliczał, bo zawsze znajdzie się płatnik! Kult pieniądza jaki wprowadzono do tego biednego kraju rzucił się ludziom na głowy, stali się wrogami swojej własnej nacji, swojego kraju! Chcą żyć jak mówi mój znajomy dziennikarz! A reszta pytam - nie chce! Pewnie chce, ale kapitał zawsze należał do mniejszości i służył zniewoleniu większości! Ale historia kołem się toczy! Pauperyzacja narodów europejskich, niszczenie klasy średniej, niszczenie rynków finansowych, spekulacja ponadnarodowa prędzej czy później doprowadzi do rewolucji społecznej, a to przyśpieszy decyzję tzw. elit o wojnie! Myślę, że to kwestia jakichś dwóch lat! Rosja i USA muszą wejść na tą ścieżkę bez względu na konsekwencje! Inaczej doprowadzą do zmian statusu "Rządzenia Światem" na rzecz Chin, co z Rosji uczyni podległego wasala, a z USA bankruta (zastąpienie dolara!) i przegranego tego wyścigu. Kapitał odpłynie do Azji, a to znaczy, że pauperyzacja obywateli USA musi doprowadzić do ogólnonarodowego powstania, stąd obozy FEMA, dodatkowe wojskowe wyposażenie policji, w tym stanowych i zaostrzenie prawa wewnątrz USA. Dopiero po tej wojnie - ma początku pełzającej, może wykluć się nadzieja na zastąpienie skompromitowanych europejskich łżelit przez następne rozdanie "Grupy z Bilderbergu" i "Klubu Rzymskiego".
Polacy są straceni - albo nas "rozbiorą" -Wschód Rosja, a Zachód Niemcy, labo rozbiją dzielnicowo jak Jugosławię! Nie widzę innego rozwiązania. A to tylko dlatego, że POlacy nie są narodem, a jako zbiór różnych pseudo indywidualności nie umie współpracować ze sobą na rzecz wspólnego dobra, bo nauczony jest przez te 25 lat pseudotransformacji "martwienia się o siebie" i swoich bliskich!

Manipulacje obecnego RZADU osiągneły APOGEUM !!!!!!!!!!!!!!!!

Jakoś ludzie z KLD i spółki lubią uchwalać wałki po nocach. Co pierwszy raz zademonstrowali w 1992 r.

Oglądałem tyen żałosny spektakl w wykonaniu PO-PSL.Nigdy nie przypuszczałem , że ludzie mieniący się poważnymi politykami zachwują się jak banda podpitychy nastolatków.Krzyki ,typanie w podłogę, wyzwiska . Czysta żenada.I ten tępy upór koalicji , aby za wszelką cenę dopiąć swego.Mimo ciągłych apeli opozycji o niepozbawianie górników miejsc pracy, apeli o wstrzymanie głosowani , koalicja pozostała głucha. GÓRNICY , PRZYJEŻDŻAJCIE DO WARSZAWY I PRZYPOMNIJCIE KTO JEST DLA KOGO ! TA BANDA NIE ZASŁUGUJE NA TO ABY ZASIADAĆ W ŁAWACH POSELSKICH. psl-po TO DNO.

Ten RZad zostal wybrany na CZASOWO i nie ma prawa decydowac o przyszlych losach i przyszlym STULECIU POLSKI....(....)

Ciekawe ile sitwa wzięła w łapę za przeforsowanie tej ustawy ?

Ten przekręt, złodziej i zdrajca, który spie...przył do Brukseli miał dostatecznie dużo czasu przez 7 lat, by skompletować sobie sitwę POdobnych do niego. Nie ma co liczyć że ta szemrana ferajna ma jakiekolwiek zachamowania. Tym bardziej nie ma się co tego spodziewać po tej jego burej s..., którą namaścił na kontynuatora tego antypolskiego syfu.

Gornicy do Warszawy!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl