niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 czerwca 2016

Trzy dni, dwie nocne zmiany i "wygaszanie" kopalń załatwione. Co zrobi Śląsk?

Dodano: 16.01.2015 [02:07]
Trzy dni, dwie nocne zmiany i "wygaszanie" kopalń załatwione. Co zrobi Śląsk? - niezalezna.pl
foto: Tomasz Piasecki
Rozmowy ze związkowcami nie zostały dokończone... A w trzy dni, pod osłoną nocy rząd PO-PSL zlikwidował cztery kopanie na Śląsku. Cały proceder nazywa "wygaszaniem". Po godzinie 01:00 koalicja rządowa przegłosowała w Sejmie nowelizację ustawy węglowej, która dotyczy Kompanii Węglowej. Teraz trafi ona do Senatu.

Projekt, trafił do Sejmu jako "poselski", by przyspieszyć procedowanie. We wtorek wieczorem I czytanie projektu odbyło się w komisji ds. energetyki. Wczoraj z kolei, również późno w nocy Sejm głosami koalicji rządowej skierował do dalszych prac projekt nowelizacji.

W nocy z 15 na 16 stycznia PO i PSL przegłosowały likwidację kopalń. Z posłów koalicji nikt się nie wstrzymał od głosu (w tym krytykujący projekt w mediach Eugeniusz Kłopotek). 5 posłów niezrzeszonych (Ryszard Galla, John Abraham Godson, Tomasz Górski, Jarosław Tomasz Jagiełło i Jan Tomaszewski) poparło rząd.

Łącznie głosowało 450 posłów. "Za" głos oddało 240, "Przeciw" 208, "Wstrzymało się" 2 (Ludwik Dorn i Jerzy Ziętek). Nie głosowało 9 parlamentarzystów.Przed głosowaniem premier Ewa Kopacz wystąpiła z orędziem, tłumacząc decyzje rządu dotyczące zamknięcia czterech kopalni. - Naszym celem nie jest zwalniać, ale zapewnić stabilną przyszłość górnikom - stwierdziła Kopacz. Powiedziała, że rząd "stanął przed brakiem wyboru". W swoim wystąpieniu tłumaczyła, że "działania przez rząd muszą być zgodne z zasadami obowiązującymi w Unii Europejskiej" i nie likwidowanie kopalń, "narazi nas na utratę ogromnych środków z unijnego budżetu".


Chcę bardzo wyraźnie podkreślić, celem spółki restrukturyzacyjnej nie jest likwidacja, ale naprawa - mówiła Ewa Kopacz. Tak się jednak składa, że słowo likwidacja w projekcie, który forsuje rząd odmieniany jest przez praktycznie wszystkie przypadki.

Uzasadnienie projektu likwidacji kopalń górniczych mówi wyraźnie: "Wprowadzenie zmian w ustawie jest niezbędne w celu umożliwienia nabycia kopalń przez SRK S.A. i przeprowadzenia ich likwidacji, - ustanowienia zasad restrukturyzacji zatrudnienia w kopalniach likwidowanych przez SRK".Górnicy protestują już tydzień. Zdjęcie poniżej pochodzi z KWK "Sośnica-Makoszowy".Na piątek zapowiedziany jest wielki marsz solidarności z protestującymi górnikami w Gliwicach. Rozpocznie się on o godzinie 15.00. Organizatorzy manifestacji wystosowali odezwę do pracowników kopalni i mieszkańców Śląska. (CZYTAJ WIĘCEJ)

W środę odbyła się największa demonstracja przeciw planom rządowym. Ulicami Bytomia przeszło około 10 tysięcy ludzi.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Czytam te Wasze wpisy, wszyscy macie rację! To nie nasz Rząd i nigdy nim nie będzie! Tam gdzie są wielkie pieniądze tam jest władza i nikt jej nie będzie rozliczał, bo zawsze znajdzie się płatnik! Kult pieniądza jaki wprowadzono do tego biednego kraju rzucił się ludziom na głowy, stali się wrogami swojej własnej nacji, swojego kraju! Chcą żyć jak mówi mój znajomy dziennikarz! A reszta pytam - nie chce! Pewnie chce, ale kapitał zawsze należał do mniejszości i służył zniewoleniu większości! Ale historia kołem się toczy! Pauperyzacja narodów europejskich, niszczenie klasy średniej, niszczenie rynków finansowych, spekulacja ponadnarodowa prędzej czy później doprowadzi do rewolucji społecznej, a to przyśpieszy decyzję tzw. elit o wojnie! Myślę, że to kwestia jakichś dwóch lat! Rosja i USA muszą wejść na tą ścieżkę bez względu na konsekwencje! Inaczej doprowadzą do zmian statusu "Rządzenia Światem" na rzecz Chin, co z Rosji uczyni podległego wasala, a z USA bankruta (zastąpienie dolara!) i przegranego tego wyścigu. Kapitał odpłynie do Azji, a to znaczy, że pauperyzacja obywateli USA musi doprowadzić do ogólnonarodowego powstania, stąd obozy FEMA, dodatkowe wojskowe wyposażenie policji, w tym stanowych i zaostrzenie prawa wewnątrz USA. Dopiero po tej wojnie - ma początku pełzającej, może wykluć się nadzieja na zastąpienie skompromitowanych europejskich łżelit przez następne rozdanie "Grupy z Bilderbergu" i "Klubu Rzymskiego".
Polacy są straceni - albo nas "rozbiorą" -Wschód Rosja, a Zachód Niemcy, labo rozbiją dzielnicowo jak Jugosławię! Nie widzę innego rozwiązania. A to tylko dlatego, że POlacy nie są narodem, a jako zbiór różnych pseudo indywidualności nie umie współpracować ze sobą na rzecz wspólnego dobra, bo nauczony jest przez te 25 lat pseudotransformacji "martwienia się o siebie" i swoich bliskich!

Kopacz i rzadzaca koalicja musiała doprowadzic do likwidacji i sprzedazy 4 kopalń. Pieniądze sa jej widocznie potrzebne na wybory prezydenckie. A to, że te prywatne kopalnie powodują upadek nastepnych, to rzad i koalicje nie obchodzi A prezydent Komorowski podpisze ustawę bo inaczej nie otrzyma od Kopacz czyli PO -funduszy na wybory. Przecież ta koalicja już prawie cała Polskę wyprzedała.Wiadomo,że wybory nie odzwierciedlają głosowań narodu. SĄ fałszowane. I co ztego , że całe PKW PODAŁA SIĘ DO DYMISJI , CO ŚWIADCZY O FAŁSZOWANIU WYBORÓW Na ten temat już się nie mówi. O wszelkich aferach redaktorzy już zapomieli. Teraz przytakują i chwalą rząd i koalicję.

Kopacz nie wie co mówi, a mówi nie rozumiejąc niczego z gospodarki.

Sorry, ale prawda jest taka, że pokrzyczą i pójdą do domu. Władza poogląda w tv zajścia siedząc w fotelu i popijając whiskacza . I po balu panno Lalu. Jak zwykle w naszym narodzie niewolników i frajerów, którzy przy urnach do głosowania z zachwytem wybierali zabójców własnego prezydenta.

Manipulacje obecnego RZADU osiągneły APOGEUM !!!!!!!!!!!!!!!!

NOCNA ZMIANA CZ.II?

Dokładnie

Zawsze to powtarzam ,ze głosowanie na PO jest idiotyzmem bo w gruncie rzeczy oznacza to wystąpienie przeciw własnym interesom.

Elektorat PO stanowią bandyci ,złodzieje , łapówkarze . Ilu ich jest ??? No ilu ??? 1 -2 % ???

Reszta elektoratu PO to idioci otumanieni przez TVN 24 , Polsat , Gazete wybiórczą i służalczych reżimowi "dziennikarzy" takich jak Lis , Zakowski czy Olejnik.

Jak można być tak głupim by głosować wbrew własnym interesom???

Przykładem klinicznym jest Śląsk , który tradycyjnie wybiera PO. I dziś zbiera owoce własnej niezmierzalnej głupoty.

Ludzie. PO wygasza Polskę a wy jeszcze chcecie na nich głosować!!!!!???

Ludzie. Odstawcie TVN 24 i GW - tego raka który toczy wasze umysły.

Zacznijcie myśleć do jasnej cholery!!!

Nur für Deutsche
W POLSCE
NIE!!!!
_______________ _______________ _______________

NISZCZENIE KOPALN TO POCZATEK ODLACZANIA SLASKA OD POLSKI
moga to zrobic administracyjnie

przeanalizujcie proniemieckorosyjska polityke kolaborantow z wiejskiej w sprawie polskiej energetyki!!!!!

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
KW to ostatnia grupa co umie i moze potrzas rzadem (nierzadem) jej rozbicie zrobi swoje
Bóg prywatyzacji Aron Bucholtz (Leszk Balcerzowicz), od 1969 r. do 1999r. w PZPR i jemu podobni sa zlem POLsKI i gwarancja upadku kopaln na slasku
+====================================================================================++

Jakoś ludzie z KLD i spółki lubią uchwalać wałki po nocach. Co pierwszy raz zademonstrowali w 1992 r.

Póki Śląsk nie odłączy się od złodzieji warszawskich ,to zginie

"wigilius"(05:33) Pojebalo Cie.To tam wybrano PO i oni robia wszystko,zeby Niemcy przejeli kopalnie,a wiec teren,
ktory jest czescia Polski.Potem po kawalku i odlacza Slask,a polscy gornicy beda wyrobnikami za nizsze stawki,
jakie dostana Niemieccy gornicy w tych samych kopalniach.Jesli beda szemrac to na bruk,ale juz nie beda mogli
protestowac w Warszawie,tylko w Berlinie,ciemniaku.Ze jeszcze taka bidula bierze sie do komentarzy.

Wystarczy wpisac w Google,"Herbatka z Historia-dr Piotr Gontarczyk o prof.Witoldzie Kiezunie" Tylko 28:03min
wywiadu udzielonego pani dr Mirze Modelskiej-Creech.Na koncu wywiadu podano b.krotka info o tej pani.
Polecam to wszystkim,ktorzy walczyli ze mna,atakujac bezpardonowo prof,Kiezuna.To jeszcze nie koniec batalii o
dobre imie profesora.Oczywiscie popieram gornikow,nawet gdyby nie mieli racji,poniewaz moja racja,jest obalic
ten zdradziecki rzad.Zawsze mowilem,zamiast Zwiazek Radziecki,Zdradziecki,bo przynajmniej bylo to adekwatne z faktami.

Oglądałem tyen żałosny spektakl w wykonaniu PO-PSL.Nigdy nie przypuszczałem , że ludzie mieniący się poważnymi politykami zachwują się jak banda podpitychy nastolatków.Krzyki ,typanie w podłogę, wyzwiska . Czysta żenada.I ten tępy upór koalicji , aby za wszelką cenę dopiąć swego.Mimo ciągłych apeli opozycji o niepozbawianie górników miejsc pracy, apeli o wstrzymanie głosowani , koalicja pozostała głucha. GÓRNICY , PRZYJEŻDŻAJCIE DO WARSZAWY I PRZYPOMNIJCIE KTO JEST DLA KOGO ! TA BANDA NIE ZASŁUGUJE NA TO ABY ZASIADAĆ W ŁAWACH POSELSKICH. psl-po TO DNO.

Teraz Polacy naprawia rzadzenie majatkiem narodowym. WYGASZA RZAD , NIERZAD.

A może jakiś analityk pokusi się o przypuszczenie KTO i CO OBIECAŁ tej....... za kontynuację Gospodarczego Rozbioru mojej Ojczyzny POLSKI

Nie drukujecie opinii, kulturalnych bez wulgaryzmów, dlaczego? cenzura prewencyjna? Przestaje was kupować. Na razie tylko gazeta..

Ten RZad zostal wybrany na CZASOWO i nie ma prawa decydowac o przyszlych losach i przyszlym STULECIU POLSKI....(....)

Wydymaja was, managerowie i bankierzy.Caly kraj wydymaja, wczesniej niz pozniej bo w zasadzie juz jest wydymany.
Wegiel byl jest i bedzie potrzebny tyle ze nie bedzie wasz.

Ciekawe ile sitwa wzięła w łapę za przeforsowanie tej ustawy ?

Klopotek jak zwykle ma klopocik.Co innego gada,a co innego robi.Poslom,ktorzy sie wstrzymuja,powinno sie wstrzymac
wyplate za ten dzien.Przeciez im placa za nacisniecie guzika.A Jan Tomaszewski zszedl juz na psy.Teraz sam sobie
strzela gola i nie potrafi obronic.Tempo legislacji znakomite.Widac obiecywano poslom nie tylko zaplate za godziny
nocne,ale pewien procent od zlikwidowanych kopaln.

Ten przekręt, złodziej i zdrajca, który spie...przył do Brukseli miał dostatecznie dużo czasu przez 7 lat, by skompletować sobie sitwę POdobnych do niego. Nie ma co liczyć że ta szemrana ferajna ma jakiekolwiek zachamowania. Tym bardziej nie ma się co tego spodziewać po tej jego burej s..., którą namaścił na kontynuatora tego antypolskiego syfu.

Gornicy do Warszawy!

teraz tylko MAJDAN w Wa-wie

Niestety, ale Polacy wyrośli już z takich akcji jak Majdan'2013/2014 - Maluchy i Polonezy zamienili na stare używki z Niemiec (po pierwszym właścicielu, niepalącym, emerycie), ze znastwem konesera kupują na raty badziewiaste jakościowo mebelki ze szwedzkiej Ikei (zrobione przez małe chińskie rączki), w Szarm-el-Szejk mogą poczuć się panami świata (za pożyczkę z Providentu) i wręczyć dolara napiwku pokojówce. Spać w namiocie bez TV i Wi-FI - to juz tylko za Bugiem....

teraz cala Polska marsz na Warszawe z taczkami,widlami I......woda egzorcyzmowana Pod ziemia nieh zostana gornicy,zeby te sk......nie mogly wygasic kopalnii
Potem sprzedadza za zlotowke szwabowi ktory tym sposobem nabedzie PRAWO DO KOPALIN,wszystko co pod ziemia bedzie jego oddadza klucz do skarbca,a biednym polakom zrobia laske jak za miske zupy bedzie dla nich w pocie czola fedrowal

LARUM GRAJA

Ciekawostka !

Głosowanie o likwidacji odbyło się w piątek nad ranem, dlaczego ?

Bo w piątek ludzie szykują się już do wikendu, jadą z miast do domów na wsi, młodzi idą na dyskoteki.

Nikt nie zdąży nic zrobić. Szybko nadejdzie cicha i spokojna sobota i niedziela.

A potem to już wszyscy zapomną. Pojawią się nowe tematy.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl