niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 września 2016

TYLKO U NAS! Andrzej Gwiazda: Jeśli górnicy się poddadzą, Polska jest stracona

Dodano: 16.01.2015 [15:25]
TYLKO U NAS! Andrzej Gwiazda: Jeśli górnicy się poddadzą, Polska jest stracona - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska

- Po 25 latach niszczenia państwa - to zniszczenie do Polaków dotarło. Można to porównać do 1989-90 roku kiedy wywalali wszystkich na bruk i nie pytali, co dalej. Teraz też dzieje się tak samo, bez skrupułów - mówi portalowi niezalezna.pl Andrzej Gwiazda. Opozycjonista przyznaje, że widzi wyraźną analogię do wydarzeń z sierpnia 1980r.

Andrzej Gwiazda pytany o to czy obserwując aktualną, coraz bardziej napiętą sytuację w kraju przypomina mu się sierpień 1980 r., mówi, że choć patrzy na Śląsk z innej pozycji bo „wtedy to my organizowaliśmy, a teraz jesteśmy świadkami” - uważa, że obecna sytuacja pokazuje, iż w końcu część Polaków stwierdziła, że „ma dość”.

- Po 25 latach niszczenia państwa - to zniszczenie do Polaków dotarło. Można to porównać do 1989-90 roku kiedy wywalali wszystkich na bruk i nie pytali co dalej. Teraz też dzieje się tak samo, bez skrupułów - mówi.
 
Gwiazda twierdzi, że kluczowe jest dziś to, jak na protest na Śląsku odpowiedzą inne regiony kraju bo to, że „popierają górników centrale związkowe jest ważne, ale szczególnie istotne jest, czy poprze ich całe społeczeństwo”.

- Ważne jest poparcie protestu w sposób widoczny. Jeśli 70 proc. popiera górników to tych ludzi musi być widać. Dopóki popierają, a tego nie demonstrują poprzez wiece czy marsze - to możne temu łeb ukręcić, przegadać czy przykryć". Trzeba manifestować poparcie dla Śląska - dodaje w rozmowie z portalem niezalezna.pl Andrzej Gwiazda.
 
Były członek Komitetu Strajkowego Stoczni Gdańskiej podkreśla, że widoczne są również szczególnie niepokojące działania władz.


– Obecny rząd to jest nie tylko banda kilku ministrów, ale i duża grupa ludzi głosujący na nich. Ten rząd nie wziął się przecież znikąd, ale z samobójczego instynktu Polaków. Dlaczego Sejm miał głosować w nocy? Jest o wynik typowej manipulacji - mówi Gwiazda. Jego zdaniem walka z górnikami może być  efektem pewnej kalkulacji politycznej. - Tusk Cameronowi za poparcie swojego stanowiska obiecał wsparcie wycofania osłon socjalnych dla polskich emigrantów. A co obiecał Niemcom? Być może likwidację polskiego górnictwa. Jego posada nie była za darmo. Teraz 40 tys. Ślązaków ma iść na zieloną trawkę, bo zostali sprzedani i to za prywatne korzyści - mówi Gwiazda.
 
Pytany, o to, co dziś chciałby przekazać strajkującym górnikom Andrzej Gwiazda mówi:

- Dziś mój sąsiad powiedział mi, że jeśli górnicy się poddadzą to Polska jest stracona. Zgadzam się z tymi słowami. Wydaje mi się, że teraz na nich spadł ciężar obrony Polski - podsumowuje Andrzej Gwiazda.
 

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jak już zaczeliscie "powstanie" to trzeba isc za ciosem -jak ustapicie oni znowu Was wyciulaja.Wiekszosc społeczeństwa macie za sobą.Jeszcze Wy jesteście w stanie obronić Polske przed ta libertyńsko-genderowska "wataha".Szukajac pieniędzy nie zredukują zatrudnienie w administracji państwowej,ZUSie,urzedach skarbowych i w spolkach skarbu państwa-nie chcą bo to ich elektorat.

Proszę sobie przypomnieć doktrynę Putina, który jak wiadomo jej pierwszy nie wymyślił,lecz przejął ją od swoich poprzedników bez wyjątku śmiertelnych wrogów Polski...
Mówi ona o dążeniu do sytuacji w której to między między wypróbowanymi przyjaciółmi Rosją i Niemcami nie powinno egzystować żadne suwerenne i niepodległe państwo,bo to było przyczyną wybuchu wszystkich wojen w tym II wojny światowej.
Putin powiedział to 1 września 2009 roku na Westerplatte,podważał otwarcie postanowienia traktatu wersalskiego,który ustalił porządek po pierwszej wojnie w tym granice II Rzeczpospolitej...Za kwestionowanie granic Polski na polskiej ziemi moskiewski psychopata został nagrodzony oklaskami ze strony Salonu współczesnej targowicy ze skundlonym zaprzańcem i zdrajcą Tuskiem na czele.
Jedynym,który ostro zareagował na słowa Putina był św.pamięci Prezydent Lech Kaczyński (wystąpienie dostępne na YouTube)...
Za te słowa został zamordowany pod Smoleńskiem wraz z elitą polskich patriotów.
To otworzyło drogę sowieckim agenturom do osiągnięcia tego, co nie udało rosyjskim imperialistom w 1920 roku,czy w okresie stalinowskiego terroru po II wojnie światowej.
Obecna władza przeistoczyła w sowiecką agenturę dążącą z niczym niepohamowaną wolą do całkowitej POdległości Sowietom.

""Na nich spadł ciężar obrony Polski"" - to prawda - to ostatnia szansa na obronę polskiej suwerenności,jeśli dziś brać górnicza nie powstrzyma zdrajców i zaprzańców to przy rechocie rzygowiska michnikowskich mediów i ich resortowych dzieci stracimy wszystko.......................................................

Sytuacja jest podobna do tej z ostatnich wyborów, gdy w proteście wyborczym do PKW weszli P. Ewa Stankiewicz i P. Grzegorz Braun, PiS ostro zareagował potępiając ich reakcję. Skutek: sfałszowane wybory.
Teraz PiS też nic nie robi, pytam, czy ma jakiś układ z PO-SLD czy się boi?
Teraz gdy opozycja ma okazję ostatecznie rozprawić się z bandytami, czeka na co? Na wybory znowu sfałszowane?
Wszystko to nie podoba mi się i nic na to nie poradzę, żle się dzieje, jeżeli górnicy i opozycja teraz przegra, nie będzie koryt dla PiS, dla Związkowców, dla zwykłych Obywateli bo nie będzie pracy. Już jest głód, smród i ubóstwo w Polsce, nędza z bidą w parze idą.
Chorzy nie mający na lekarstwa, służba zdrowia nie działa, skorumpowany wymiar sprawiedliwości, prywatne przedsiębiorstwa, handel, budownictwo rozwalane, frank w górę załatwi 700.000 rodzin na bruk z mieszkań, teraz pójdą pod młotek lasy, jeziora, a wreszcie dojdzie podatek katastralny, ONI tylko na to czekają by do reszty upodlić nasz Naród, wyrzucić pod mosty, przejąć nasze mieszkania i zlikwidować Polskę.
MUSIMY już temu zapobiec, organizować się, zjednoczyć i już pod Sejm, na Warszawę.
Nie mamy czasu na dialogi ze zdrajcami, z terrorystami Polaków!!!
Jesteśmy gotowi iść na Warszawę, i na strajk ogólnopolski generalny nawet za cenę pracy teraz, której i tak nie będzie jeżeli nie zmienimy rządu zdrajców i agentów na Polski rząd gdyż mafia rozkradnie nam całą Polskę i odda nas jako niewolników, i majątek narodowy w ręce szwabów i rusków.

A moze to jest ustawka z tym wszystkim. Przed nami wybory, najpierw prezydenckie.Przy odrobinie fantazji mozna sobie wyobrazic ze koalicja rzadowa a pozniej Senat sa za rozwaleniem kopalni.Pozniej ustawa trafia do Prezydenta,ktory bedzie ja wetowal.W ten sposob Komorowski przypunktuje w oczach narodu a raczej Slazakow, co oczywiscie niepozostanie bez wplywu na wynik w wyborach prezydenckich.A pozniej sa wybory parlamentarne w ktorych tez mozna cos wykombinowac,ale to dopiero na jesieni.

i kto to ma towarzystwo rozruszać?? Kto to skrzyknie jak u góry nie ma komu tego zrobić??? Jedno porządne hasło i ludzie wyjdą. Ale trzeba je dać najpierw , a nie mówić o nim!!

Polskie górnictwo tak jak stocznie zosrało zaorane by wioelkie gospodarcze niemcy mogły się cieszyć z ich podbojów ! Dlatego Polska i Polacy powinni się modlić na różańcu dzień i noc ! Dodatkowo odmawiać nowennę do Miłosierdzia Boskiego św. Faustyny !

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl