niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 czerwca 2016

TYLKO U NAS! Andrzej Gwiazda: Jeśli górnicy się poddadzą, Polska jest stracona

Dodano: 16.01.2015 [15:25]
TYLKO U NAS! Andrzej Gwiazda: Jeśli górnicy się poddadzą, Polska jest stracona - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska

- Po 25 latach niszczenia państwa - to zniszczenie do Polaków dotarło. Można to porównać do 1989-90 roku kiedy wywalali wszystkich na bruk i nie pytali, co dalej. Teraz też dzieje się tak samo, bez skrupułów - mówi portalowi niezalezna.pl Andrzej Gwiazda. Opozycjonista przyznaje, że widzi wyraźną analogię do wydarzeń z sierpnia 1980r.

Andrzej Gwiazda pytany o to czy obserwując aktualną, coraz bardziej napiętą sytuację w kraju przypomina mu się sierpień 1980 r., mówi, że choć patrzy na Śląsk z innej pozycji bo „wtedy to my organizowaliśmy, a teraz jesteśmy świadkami” - uważa, że obecna sytuacja pokazuje, iż w końcu część Polaków stwierdziła, że „ma dość”.

- Po 25 latach niszczenia państwa - to zniszczenie do Polaków dotarło. Można to porównać do 1989-90 roku kiedy wywalali wszystkich na bruk i nie pytali co dalej. Teraz też dzieje się tak samo, bez skrupułów - mówi.
 
Gwiazda twierdzi, że kluczowe jest dziś to, jak na protest na Śląsku odpowiedzą inne regiony kraju bo to, że „popierają górników centrale związkowe jest ważne, ale szczególnie istotne jest, czy poprze ich całe społeczeństwo”.

- Ważne jest poparcie protestu w sposób widoczny. Jeśli 70 proc. popiera górników to tych ludzi musi być widać. Dopóki popierają, a tego nie demonstrują poprzez wiece czy marsze - to możne temu łeb ukręcić, przegadać czy przykryć". Trzeba manifestować poparcie dla Śląska - dodaje w rozmowie z portalem niezalezna.pl Andrzej Gwiazda.
 
Były członek Komitetu Strajkowego Stoczni Gdańskiej podkreśla, że widoczne są również szczególnie niepokojące działania władz.


– Obecny rząd to jest nie tylko banda kilku ministrów, ale i duża grupa ludzi głosujący na nich. Ten rząd nie wziął się przecież znikąd, ale z samobójczego instynktu Polaków. Dlaczego Sejm miał głosować w nocy? Jest o wynik typowej manipulacji - mówi Gwiazda. Jego zdaniem walka z górnikami może być  efektem pewnej kalkulacji politycznej. - Tusk Cameronowi za poparcie swojego stanowiska obiecał wsparcie wycofania osłon socjalnych dla polskich emigrantów. A co obiecał Niemcom? Być może likwidację polskiego górnictwa. Jego posada nie była za darmo. Teraz 40 tys. Ślązaków ma iść na zieloną trawkę, bo zostali sprzedani i to za prywatne korzyści - mówi Gwiazda.
 
Pytany, o to, co dziś chciałby przekazać strajkującym górnikom Andrzej Gwiazda mówi:

- Dziś mój sąsiad powiedział mi, że jeśli górnicy się poddadzą to Polska jest stracona. Zgadzam się z tymi słowami. Wydaje mi się, że teraz na nich spadł ciężar obrony Polski - podsumowuje Andrzej Gwiazda.
 

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

"A co obiecał Niemcom? Być może likwidację polskiego górnictwa." A wiecie dlaczego? Niemcy dbają o swoją przyszłość energetyczną. Chodzi o to by zakończyć wydobycie złóż na Śląsku. Jak już za parę lat polska jako państwo się rozleci i w europie zapanuje rozpierducha to nie będzie przeszkód by skorygować europejskie granice. Jak już zakończy się chaos,większość nowoczesnych elektrowni będzie zniszczona to możliwe,że niemiecki (jak i też francuski,angielski...) przemysł energetyczny będzie musiał powrócić do paliwa o nazwie węgiel. A gdzie on będzie ? W Oberschlesien, tzw. odzyskanych niemieckich ziemiach. Teoria SF ? Nie do końca.

mA RACIĘ P, GWIAZDA. jEST TO OSTATNI BASTION RATUJĄCY POLSKĘ. jEŻELI ZLIKWIDUJĄ TE CZTERY KOPALNIE , TO PRZECIEŻ INNE KOPALNIE ICH NIE PRZYJMĄ ,BO U NICH TEZ JEST SŁABO. dLACZEGO TO OBCYM OPŁACIĄ SIE TE KOPALNIE , TYLKO POLSCE NIE.Toczy się bój juz nie tylko o górników ale o Polskę. Panie Duda zastanów się czy to rząd proponuje jest zgodne z prawem.

Jak już zaczeliscie "powstanie" to trzeba isc za ciosem -jak ustapicie oni znowu Was wyciulaja.Wiekszosc społeczeństwa macie za sobą.Jeszcze Wy jesteście w stanie obronić Polske przed ta libertyńsko-genderowska "wataha".Szukajac pieniędzy nie zredukują zatrudnienie w administracji państwowej,ZUSie,urzedach skarbowych i w spolkach skarbu państwa-nie chcą bo to ich elektorat.

Drodzy gornicy w Was sila przezylismy niemca,przezylismy ruska, przezyjemy Thuska!

Gornicy gornikami ale najpierw trzeba zdelegalizować PO.
Nie ma innego wyjscia

Mnie najbardziej intersuje czy gornicy maja co jesc , czym sie okryc , jak oni wytrzymuja tam na dole. My wlasciwie nie mamy zadnych informacji od gornikow, dlaczego solidarnosc nie ma news-u jakie sa warunki strajkujacych gornikow.

Jak mowie po raz wtory, wszystkie polskie dzwony powinny raz dziennie uderzac na trwoge. To jest sytuacja podbramkowa. Wlasciei stan wojenny zalatwi zwyciestwo kgbowskiego sledzia, przed tym makrela odbierze sobie pomorze i slask i w zasadzie po wszystkim.

Kochani, jak my kiedykolwiek możemy wygrywać, gdy wielu niby naszych wpisuje się w tą bezsensowną narrację zaprzańców? Słuchałem dzisiaj pana Gowina w tvp-info, który bez ogródek powiedział, że górnicy powinni zrezygnować z przywilejów, by ratować kopalnie? Jakie to przywileje, 14 pensja, deputat węglowy, 5-dniowy tydzień pracy, kartki żywnościowe. Bez zastanowienia, bez oceny systuacji, skąd te tzw. przywileje? Ostatnio kilku górników pokazało swoje paski z wynagrodzeniem, było tam za ich ciężką pracę pod ziemią srednio między 2-2,5 tyś.miesięcznie to jest mniej niż srednia krajowa. Te przywileje, to nic innego jak należny element wynagrodzenia, który zamiast w godziwej pensji, jest podzielony na pewne dodatki uzależnione od dobrej czy złej woli władzy, która uzależnia górnika do bezwarunkowego posłuszeństwa. Czym jest deputat węglowy? Komuniści, zamiast dawać podwyżki płac, przyznawali każdej branży wszelkiego rodzaju deputaty, zależnie gdzie kto pracował miał deputat, czy to drewno, czy papier czy samochód po specjalnej cenie w branży motoryzacyjnej. W ten sposów pracownik zarabiał jak nędzasz a w zamian miał deputat? Deputat w naturze miał to do siebie, że nie odprowadzano od niego składek na nZUS, nie płACONO PADATKÓW? A to w dalszej perspektywie obniża emerytury czy renty i kółko się zamyka? Tak więc, panie Gowin, najpierw trzeba godziwie płacić, by potem możnabyło z czegoś zrezygnować. Jeśli chodzi o górnictwo i wielokrotne pomnażanie kosztów wydobycia, przedstawie na przykładzie przysłowiowej śruby, która w sklepie kosztuje 2złote a menadżerowie kopalni czy kampani kupują ją dla kopalni za 10złotych, zwykły drewniany klin, kosztuje 10złotych. Wystarczy tylko zestawić ceny produktów kupowanych dla kopalni z ich cenami na rynku, by odnaleść brakujące, zdefraudowane przez menadżerów miliardy. Te pieniądze nie znikają, ktoś je ma. To jest tedn sam problem, którego niestety nie rozwiązano od czasu małej prywatyzacji z lat osiemdziesiątych, którą wprowadził Rakowski, to był początek uwłaszczania się komunistów na majątku narodowym, niestety trwa to do dziś. Doi się poństwowe firmy, doprowadza do upadku, by potem ktoś kupił to za [przysłowiową złotówkę, na przetargu o którym wie tylko ten, kto ma to kupić? Teraz jest skok na kopalnie.

Apeluję do pana Piotra Dudy, przewodniczącego "Solidarności". Związek jest silny, trzeba walczyć.

Mamy do czynienia z bandą PO i PSLu na skalę tylko widoczną w bolszewickich partiach! Umowa gazowa,likwidacja stoczni,pakt klimatyczny,wreszcie likwidacja powolna górnictwa węgla TO DZIAŁANIA NA ZLECENIE OBCYCH. Kłamią jak z nut własny naród, niespotykany w demokracji EXPRES USTAWY bez konsultacji i...wielka nagroda dla TUSKA.I racje ma ANDRZEJ- to ostatnia szansa na obalenie antypolskiego rzadu, bo już nic innego, wobec fałszerstw , bo może jeszcze raz wezmą się za ...lasy państwowe. Ogłupiały naród i sprzedawczyki z rozdanych stołków - OBUDZCIE SIĘ, bo to przypomina okres przedrozbiorowy i nic i wam nie zostanie. Kłamstwo i korupcja to jedyne co można powiedzieć o rządach od 8 lat. POLSKA MOZE BYĆ STRACONA!!!

Mamy do czynienia z bandą PO i PSLu na skalę tylko widoczną w bolszewickich partiach! Umowa gazowa,likwidacja stoczni,pakt klimatyczny,wreszcie likwidacja powolna górnictwa węgla TO DZIAŁANIA NA ZLECENIE OBCYCH. Kłamią jak z nut własny naród, niespotykany w demokracji EXPRES USTAWY bez konsultacji i...wielka nagroda dla TUSKA.I racje ma ANDRZEJ- to ostatnia szansa na obalenie antypolskiego rzadu, bo już nic innego, wobec fałszerstw , bo może jeszcze raz wezmą się za ...lasy państwowe. Ogłupiały naród i sprzedawczyki z rozdanych stołków - OBUDZCIE SIĘ, bo to przypomina okres przedrozbiorowy i nic i wam nie zostanie. Kłamstwo i korupcja to jedyne co można powiedzieć o rządach od 8 lat.

Wielkie dzieki za ten wywiad z Andrzejem Gwiazda.

Ma ON calkowicie racje stawiajac pytanie, co Tusk obiecal Niemcom za stanowisko, chociaz antypolski herr Tusk robilby dla Niemiec wszystko za darmo.

Dzialalnosc Ewy Kopacz jest tego wyrazem, ona nie popelnia szalenstwa.
Przy tym to nie jest dzialanie polskiem premier Ewy Kopach, tylko administracji niemieckiej rzadzacej Polska przy pomocy Tuska czy teraz Kopacz.

Ono jest jasne, logiczne i precyzyjne.

Celem jest przejecie przez Niemcy Slaska, kopalnie sa poczatkiem tego procesu.

Akcja musiala zostac rozpoczeta TERAZ, poniewaz mozliwa jest wygrana PiS i porazka PO, co oznaczaloby dla Niemcow koniec oblednch marzen, mogliby sobie je wybic z glowy.

Dlatego teraz jest ostatni moment przed wyborami, zeby Niemcom kopalnie przekazac przez wpedzenie je w bankructwo na wypadek wygranej PiS.

Dokladnie ten scenariusz jest realizowany.

Mam nadzieje, ze media niezalezne zaczna mobolizowac spoleczenstwo do generalnego strajku z celem wymuszania wczesniejszych wyborow a co najmniej odwolana rzadu i uniewaznienia ustaw.

Mam nadzieje ze rownoczesnie media beda bezwglednie wskazywac na PiS jak jedyna mozliwosc wyjscia z kryzysu.

Zaniechanie tego oznaczoloby przylozenie reki do utrzymania III RP przy wladzy.
Teraz jest rzeczywiscie moment albo, albo. Moment do walki o nowa swiadomosc polityczna Polakow.

PO ma zelazny elektorat liczacy okol 4-5 mln wyborcow wlacznie z ich rodzinami.
To sa ludzie zyjacy z ukradzionych pieniedzy polskich podatnikow, sa zatrudnionieni w przeroznych formach bezsensownych, absolutnie niepotrzebnyc prac zleconych. Nie w administracji panstwowej.
Oni beda PO popierac do konca.

Dlatego konieczne jest aktywacja tych potencjalnych wyborcow PiS, ktorzy nie biora teraz udzialu w wyborach poniewaz PiS nie jest w stanie do nich dotrzec. Ale media niezalezne i srodowiska wokol z nich moga.
Zrobcie wszystko zeby tak stala.
Przestancie pasywni.

Uważam, że Tusk wcale nie zapłacił za swoją posadę jakimiś obietnicami. Nikt trzeźwy, nawet na zachodzie nie uwierzy w nic Tuskowi. Tak więc Tusk zapłacił z góry. A jak płaci "uczciwy" człowiek jak chociażby Tusk. Płaci w taki sposób, aby nie można było kasy z nim powiązać. Oczywiście nie swoimi pieniędzmi. Tak to każdy głupi potrafi (o ile ma na zbyciu taką potężną kasę). Zapłacił "pożyczką" na ratowanie gospodarek południowej Europy. To był jego wkład na chwilę, gdy grunt zacznie palić się pod nogami. Czy Deutsche Bank lub powiedzmy Unia oddali Polsce te nasze pieniądze? Z pewnością oddają w ratach. Na ręce Donalda.

Proszę sobie przypomnieć doktrynę Putina, który jak wiadomo jej pierwszy nie wymyślił,lecz przejął ją od swoich poprzedników bez wyjątku śmiertelnych wrogów Polski...
Mówi ona o dążeniu do sytuacji w której to między między wypróbowanymi przyjaciółmi Rosją i Niemcami nie powinno egzystować żadne suwerenne i niepodległe państwo,bo to było przyczyną wybuchu wszystkich wojen w tym II wojny światowej.
Putin powiedział to 1 września 2009 roku na Westerplatte,podważał otwarcie postanowienia traktatu wersalskiego,który ustalił porządek po pierwszej wojnie w tym granice II Rzeczpospolitej...Za kwestionowanie granic Polski na polskiej ziemi moskiewski psychopata został nagrodzony oklaskami ze strony Salonu współczesnej targowicy ze skundlonym zaprzańcem i zdrajcą Tuskiem na czele.
Jedynym,który ostro zareagował na słowa Putina był św.pamięci Prezydent Lech Kaczyński (wystąpienie dostępne na YouTube)...
Za te słowa został zamordowany pod Smoleńskiem wraz z elitą polskich patriotów.
To otworzyło drogę sowieckim agenturom do osiągnięcia tego, co nie udało rosyjskim imperialistom w 1920 roku,czy w okresie stalinowskiego terroru po II wojnie światowej.
Obecna władza przeistoczyła w sowiecką agenturę dążącą z niczym niepohamowaną wolą do całkowitej POdległości Sowietom.

""Na nich spadł ciężar obrony Polski"" - to prawda - to ostatnia szansa na obronę polskiej suwerenności,jeśli dziś brać górnicza nie powstrzyma zdrajców i zaprzańców to przy rechocie rzygowiska michnikowskich mediów i ich resortowych dzieci stracimy wszystko.......................................................

Sytuacja jest podobna do tej z ostatnich wyborów, gdy w proteście wyborczym do PKW weszli P. Ewa Stankiewicz i P. Grzegorz Braun, PiS ostro zareagował potępiając ich reakcję. Skutek: sfałszowane wybory.
Teraz PiS też nic nie robi, pytam, czy ma jakiś układ z PO-SLD czy się boi?
Teraz gdy opozycja ma okazję ostatecznie rozprawić się z bandytami, czeka na co? Na wybory znowu sfałszowane?
Wszystko to nie podoba mi się i nic na to nie poradzę, żle się dzieje, jeżeli górnicy i opozycja teraz przegra, nie będzie koryt dla PiS, dla Związkowców, dla zwykłych Obywateli bo nie będzie pracy. Już jest głód, smród i ubóstwo w Polsce, nędza z bidą w parze idą.
Chorzy nie mający na lekarstwa, służba zdrowia nie działa, skorumpowany wymiar sprawiedliwości, prywatne przedsiębiorstwa, handel, budownictwo rozwalane, frank w górę załatwi 700.000 rodzin na bruk z mieszkań, teraz pójdą pod młotek lasy, jeziora, a wreszcie dojdzie podatek katastralny, ONI tylko na to czekają by do reszty upodlić nasz Naród, wyrzucić pod mosty, przejąć nasze mieszkania i zlikwidować Polskę.
MUSIMY już temu zapobiec, organizować się, zjednoczyć i już pod Sejm, na Warszawę.
Nie mamy czasu na dialogi ze zdrajcami, z terrorystami Polaków!!!
Jesteśmy gotowi iść na Warszawę, i na strajk ogólnopolski generalny nawet za cenę pracy teraz, której i tak nie będzie jeżeli nie zmienimy rządu zdrajców i agentów na Polski rząd gdyż mafia rozkradnie nam całą Polskę i odda nas jako niewolników, i majątek narodowy w ręce szwabów i rusków.

Zgadzam się z moimi przedmówcami już czas najwyższy aby tych ŻŁOBÓW odsunąć od KORYTA .Panie DUDA niech się Pan bierze do roboty,nie ma na co JUŻ czekać.WYPROWADZAJ PAN LUDZI NA ULICE.

Od TRZECH DNI alarmujemy: WSZYSCY JESTEŚMY GÓRNIKAMI!!! Ta zakompleksiona i bez skrupułów "premier" jeśli odniesie "zwycięstwo" Polska jest POgrzebana! Państwo Gwiazdowie! Jedźcie, na Boga, do Warszawy!!!Wezwijcie Polaków do gwiazdzistego pospolitego ruszenia na to gniazdo zdrady i pazerności niesłychanej! WSZYSCY jak jedna żona i jedem mąż jesteśmy GORNIKAMI I ROLNIKAMI!!! Oni sami bez nas umrą jak muchy oślizłe i obrzydle.

Panie Andrzeju Gwiazda, sami górnicy się nie obronią. Był Pan w solidarność więc wie Pan,
ze musi być w takich sprawach poparcie Narodu,a ściślej minimum 2O milionów. A naród śpi i myśli,
że będzie wciąż ktoś za niego nadstawiał głowę!!! Przecież górnicy walczą o nas wszystkich. Pan,
jako znany wybitny solidarnościowiec powinien odezwać się do Narodu . Takie pokątne pojękiwania
nic nie dają.Gdzie jest reszta żywych jeszcze solidarnościowców? Czas powtórzyć 198Or, bo Polska ginie!!

Po okrągłym stole, Nocnej Zmianie 1 jest niszczenie gospodarcze Polski. Na początek poszły PGR-y ludzie zostawieni sami sobie. Teraz dalej idzie dewastacja państwa, Sitwa ma się dobrze. Nikomu włos z głowy nie spadł .

W całości popieram zdanie pana Andrzeja Gwiazdy!
Ja walczę z Mafią Okrągłostołową od 18.12.1990 r.!
Bezsporne dowody na to znajdują się w nie tylko poznańskich aktach spraw z których powstały skargi do E.T.P.C. w Strasburgu nr:34894/03 i 9827/13 oraz z nierozłącznymi aktami XII C 2162-XII C 2406/10,I ACa 670/12, I ACz 1829/13, IV W-053-59/14/Sk oraz 2DS 3855/13/12, III Kp 46/14/K.

Dlaczego w Polsce do węgla trzeba dokładać?
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HDp-WpXj9w4

Czas WYGASIĆ ten nierząd oszustów z PO-PSL,jeśli ustąpicie to będzie wasz pogrzeb!!!! Rozwalić to platfusowe-zielone tałatajstwo w pył,niech UCIEKAJĄ Z KRAJU,za swym naczelnym OSZUSTEM,człowiekiem DEMOLKĄ !!!!

nocne głosowanie w Sejmie

nocne głosowanie za likwidacją lasów państwowych
nocne głosowanie nad służbą zdrowia
nocne głosowanie nad likwidacją kopalń

czy nie przychodzi Wam na myśl, że rząd jak taki zwykły gang - pracuje tylko POd osłoną nocy?
na włam, na rympał

i jeszcze piechociński bezczelnie mówi:
"...WIEDZIAŁEM, że rząd kłamie, że rząd chce rozpierd...lić górnictwo - ale NIE POWIEDZIAŁEM! a kuku! a co mi zrobicie frajerzy i pajace?"

pewno o rozpier....leniu kolejnictwa i energetyki też wie, ale co się będzie wychylał?

ENERGETYCY!
KOLEJARZE!
PROLETARIUSZE WSZYSTKICH ZAKŁADÓW PRACY (którzy JESZCZE pracujecie) ŁĄCZCIE SIĘ!!

Stocznowcy już Was nie wesprą - bo ich już rozpiep.... obiecując ....Katarskiego inwestora
Budowlańcy/drogowcy Was nie wesprą - bo siedzą po sądach licząc na ochłapy za swoje roboty
Rolnicy zaorali swoje pola, wycięli sady, wyrzucili wyprodukowaną żywność i nie mają za co Was wspierać

wyjmują Was/Nas po kolei jak ryby z saka

Ten rząd działa podobnie jak przestępcy, złodzieje, mordercy, bandyci. Pod osłoną ciemności obalili rząd Olszewskiego, w nocy też próbowali przeprowadzić zmianę konstytucji, która umożliwiłaby im grabież lasów. Teraz tak samo pod osłoną nocy łajdacki rząd przegłosował zamknięcie kopalń. Głosują nocą aby w dzień w imieniu prawa mogli grabić i rozkradać Polskę. Na to nie może być zgody, nie może być zgody aby łajdacy rządzili Polskim Narodem, uchwalając sobie ustawy im potrzebne, aby w ten sposób zapewnić sobie niekaralność i zrobić wrażenie, że postępują zgodnie z prawem.

Pozwolę sobie na pewną podpowiedź. Uważam, że pierwszym postulatem strajkowym powinien być postulat utworzenia na czas strajku niezależnego ( czyt.: naszego) studia strajkowego w TVP1 ! Np dwa razy dziennie po godzinie. To pozwoliłoby pozyskać niezdecydowanych i może nawet też zapobiec ew. rozlewowi krwi! Moim zdaniem, jest to bardzo potrzebne rozwiązanie.

Szanowny panie Andrzeju! Bardzo Pana szanuję i zgadzam się z Panem w ocenie sytuacji w kraju .Popieramy górników i wszystkich ludzi którym zależy na dobru naszej Polski i naszego narodu tylko jest jedno małe "ale": otóż kto ma wyjść i protestować???? W niedawno pokazanym filmie w tv Republika młodzi ludzie na emigracji w Anglii czy Irlandii stwierdzili ,że wrócą do kraju jak zmienimy ten rząd - to znaczy nadstawialiśmy głowy,tyłki,ryzykowaliśmy zdrowiem,życiem,nie tylko swoim bo i rodziny przez 40 lat i wychodzi z tego ,że teraz my - emeryci,stare schorowane dziady mamy znów brać się "do roboty" by "młodzi - /nie/wykształceni " mogli wrócić na gotowe.W niektórych regionach Polski nie ma zakładów pracy,np.w Poznaniu zlikwidowano zakłady produkcyjne -staliśmy się "państwem usługowym" i oto chodziło eurokołchozowi gdy nas do niego dopuszczono.Kiedy ten szwabski kaszub likwidował nasze stocznie - niemra dofinansowywała swoje w Rostocku aby tylko nie było bezrobocia w Niemczech i tak ze wszystkim.

Jestem pierwszy do wyjścia na ulice, byłem górnikiem ...

A moze to jest ustawka z tym wszystkim. Przed nami wybory, najpierw prezydenckie.Przy odrobinie fantazji mozna sobie wyobrazic ze koalicja rzadowa a pozniej Senat sa za rozwaleniem kopalni.Pozniej ustawa trafia do Prezydenta,ktory bedzie ja wetowal.W ten sposob Komorowski przypunktuje w oczach narodu a raczej Slazakow, co oczywiscie niepozostanie bez wplywu na wynik w wyborach prezydenckich.A pozniej sa wybory parlamentarne w ktorych tez mozna cos wykombinowac,ale to dopiero na jesieni.

magda ogórek początek kariery https://www.youtube.com/watch?v=P3ejPR8v48o&feature=youtu.be

w nosie to mam. kiedys tematem zastępczym była mama madzi, teraz jakas madzia ogórek. Mówmy o ważnych sprawach a nie takich bzdurach.

i kto to ma towarzystwo rozruszać?? Kto to skrzyknie jak u góry nie ma komu tego zrobić??? Jedno porządne hasło i ludzie wyjdą. Ale trzeba je dać najpierw , a nie mówić o nim!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl