niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 października 2016

​Protest jednoczy Śląsk. Z górnikami idą kibice, studenci. „Nie możemy liczyć na rząd!”

Dodano: 14.01.2015 [19:12]
​Protest jednoczy Śląsk. Z górnikami idą kibice, studenci. „Nie możemy liczyć na rząd!” - niezalezna.pl
foto: Tomasz Piasecki
„Dość takich rządów”, „Nie możemy liczyć na rząd” skandowali protestujący przed kopalnią w Brzeszczu. W manifestacjach biorą udział nie tylko górnicy. Na ulice wyszli również kibice, sportowcy, nauczyciele, studenci, taksówkarze, pracownicy zakładów pogrzebowych. - Do protestów gotowi są przyłączyć się również inne grupy zawodowe z całej Polski. Stoczniowcy powiedzieli, że przyjadą, jeśli będzie trzeba – mówił Piotr Duda, szef „Solidarności”. 
 
Bytom jest zablokowany. Przez miasto przechodzi manifestacja w obronie Kopalni Węgla Kamiennego (KWK) Bobrek-Centrum. Strajk jest coraz większy. Protestuje już 2,5 tys. górników i 14 kopalń. Nawet 10 tysięcy osób bierze udział w marszu protestacyjnym w tym mieście- Rozmawiałem ze stoczniowcami z Gdańska i Szczecina. Powiedzieli mi: przekaż, że zlikwidowali stocznie i tak samo chcą zlikwidować polskie górnictwo. Nie dajcie się. Jeżeli potrzeba będzie, to stoczniowcy tu przyjadą. Ludzie z całego kraju z różnych firm, nawet osoby indywidualne, które każą przekazać wam pozdrowienia. Jesteśmy z was dumni, ale pamiętajcie o jednym: powiedzieliśmy A, musimy powiedzieć B – mówił Piotr Duda w Bytomiu.

Przez przejście w Kaliningradzie do Polski "miesięcznie przejeżdża ponad 100 tysięcy ton rosyjskiego surowca, który jest później sprzedawany jako polski".Tymczasem rząd Kopacz chce likwidować kopalnie na Śląsku, bo rzekomo są nierentowne. Na ten szwindel już rok temu zwracali uwagę górnicy, którzy obecnie protestują w obronie miejsc pracy. CZYTAJ WIĘCEJ
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Sorry, ale nie rozumiem: pracownicy zakładów pogrzebowych? Przecież to właśnie dzięki temu rządowi system zdrowotny został juz calkiem rozwalony i właśnie zakłady pogrzebowe mogą sie przygotowywać na zyski. Może oni jako wtyczki rządowe ida z manifestantami? A może rządają powrotu rządu Tuska?

Jak takie ŚCIERWO Niesiołowski ma czelność mówić komukolwiek w tym kraju że nie będzie dopłacał do górników którzy pracują ciężko za grosze w warunkach które gwarantują im nie dożycie do emerytury. To chamskie i aroganckie ŚCIERWO nie dokłada ani jednego grosza, a wręcz żyje z naszych podatków i właśnie tych górników. Górnicy i cały Śląsk jesteśmy z Wami. Jestem energetykiem z Bełchatowa i u nas jest to samo. Pełno spółeczek, holdingów rad nadzorczy, prezesów, prezesów generalnych, dyrektorów, dyrektorów departamentów i wszystko pensyjki 200.000 do kilku milionów złoty miesięcznie ( Zadroga pocitek Grasia, Kiljan i teraz ten który wręczał statuetkę na Gali Mistrzów Sportu naszym siatkarzom w rozchebłanej marynarce) Wszystko to są pomioty kolesi PO z życiorysami PZPR. Rudy z Bieńkowską bujają się z Wami na Barbórkę tak samo jak u nas w Dzień Energetyka gdy przyjeżdżają stoma limuzynami po kasę i aby nażreć się na libacjach za nasze. Strajkujcie do upadku tego rządu i wcześniejszych wyborów, gdzie opony. Zróbmy im Majdan. U nas też wszystko już się gotuje. Dosyć rozkradania tego kraju i ostatniego majątku ( kopalnie, lasy, szpitale, elektrownie ). Gdzie jest PROKURATURA. Jak w Bełchatowie kolesie z PO prezes generalny Kaczorowski sprzedał elektrowniany ośrodek zdrowia Mega Med. Górnicy ze Śląska dawajcie znać kiedy mamy rozpoczynać STRAJK i wywozić tych złodzieji na taczkach z gnojem bo tam jest ich miejsce.

Idą... to dobrze że idą jak sie już przejdą to w papucie i szukać pracy:>

Cytat z Józefa Piłsudskiego: "Żadne zdrowe społeczeństwo nie będzie, bez zdobycia się na opór czynny, znosić gospodarki bandytów, podtrzymywanych przez władze, i władz, podtrzymywanych przez bandytów". Aktualne również i dziś.

A poparcie dla agenturalnego kandydata na Prezydenta rośnie i rośnie - w sondażowniach oczywiście.

Stoczniowcy niech nigdzie nie jadą, zacznijmy rewoltę również na drugim końcu Polski w Gdańsku Szczecinie ludzie budźmy się , budźmy się . Za chwilę będzie za późno proszę proszę. Niech Gdańsk się włączy niech stanie cała Polska przeciwko tym zdrajcom.

kochajmy naszych poetów, wiele możemy się nauczyć z ich wierszy, polecam:

Póki w narodzie myśl swobody żyje,
Wola i godność i męstwo człowiecze,
Póki sam w ręce nie odda się czyje
I praw się swoich do życia nie zrzecze,

To ani łańcuch, co mu ściska szyję,
Ani utkwione w jego piersiach miecze,
Ani go przemoc żadna nie zabije-
I w noc dziejowej hańby nie zawlecze.

Zginąć on może z własnej tylko ręki:
Gdy nim owładnie rozpacz senna, głucha,
Co mu spoczynek wskaże w grobie miękki-

I to zwątpienie, co szepcze do ucha:
Ze jednym tylko lekarstwem na męki
Jest dobrowolne samobójstwo ducha.

Adam Asnyk, sonet XXIX

Najpierw zrobić porządek z szatańskimi mediami!

Uważajcie tylko na prowokatorów by żadnych zadym nie było, bo będą mieli argumenty w wyborach. Bóg jest z nami i modlimy się z wami.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl