niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 czerwca 2016

​Protest jednoczy Śląsk. Z górnikami idą kibice, studenci. „Nie możemy liczyć na rząd!”

Dodano: 14.01.2015 [19:12]
​Protest jednoczy Śląsk. Z górnikami idą kibice, studenci. „Nie możemy liczyć na rząd!” - niezalezna.pl
foto: Tomasz Piasecki
„Dość takich rządów”, „Nie możemy liczyć na rząd” skandowali protestujący przed kopalnią w Brzeszczu. W manifestacjach biorą udział nie tylko górnicy. Na ulice wyszli również kibice, sportowcy, nauczyciele, studenci, taksówkarze, pracownicy zakładów pogrzebowych. - Do protestów gotowi są przyłączyć się również inne grupy zawodowe z całej Polski. Stoczniowcy powiedzieli, że przyjadą, jeśli będzie trzeba – mówił Piotr Duda, szef „Solidarności”. 
 
Bytom jest zablokowany. Przez miasto przechodzi manifestacja w obronie Kopalni Węgla Kamiennego (KWK) Bobrek-Centrum. Strajk jest coraz większy. Protestuje już 2,5 tys. górników i 14 kopalń. Nawet 10 tysięcy osób bierze udział w marszu protestacyjnym w tym mieście- Rozmawiałem ze stoczniowcami z Gdańska i Szczecina. Powiedzieli mi: przekaż, że zlikwidowali stocznie i tak samo chcą zlikwidować polskie górnictwo. Nie dajcie się. Jeżeli potrzeba będzie, to stoczniowcy tu przyjadą. Ludzie z całego kraju z różnych firm, nawet osoby indywidualne, które każą przekazać wam pozdrowienia. Jesteśmy z was dumni, ale pamiętajcie o jednym: powiedzieliśmy A, musimy powiedzieć B – mówił Piotr Duda w Bytomiu.

Przez przejście w Kaliningradzie do Polski "miesięcznie przejeżdża ponad 100 tysięcy ton rosyjskiego surowca, który jest później sprzedawany jako polski".Tymczasem rząd Kopacz chce likwidować kopalnie na Śląsku, bo rzekomo są nierentowne. Na ten szwindel już rok temu zwracali uwagę górnicy, którzy obecnie protestują w obronie miejsc pracy. CZYTAJ WIĘCEJ
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

nie odpuszczać,jak raz odpuścimy,sprzedadzą nas,kasę wzięli za kopalnie dlatego tak szybko debatują,łamią zapisy konstytucji,należy wprowadzić demokrację bezpośrednią co już się czyni w postaci protestów wtedy można odwołać te bandę na mocy konstytucji,ludzie wybierali to i ludzie mogą odwołać.NIE można dopuścić do sytuacji pod sejmem kiedy odpuszczono jak byli zaspawani.

Witam tak sobie siedza i mysla to ze my tu na slasku strajkuje,y taksowkarze,kibice, studenci itd. To jo tych tam w rzadzie niy ruszo bo to sie dzieje unos na slasku to by musoeli w Warszawie elektrownie stanac taxowkarze o kibice z Warszawsy stanac za naszy,i gornikami ponpc sport łaczy wiec chopcy do dzieła . Powodzenia sercem z wami corka i wnuczka gornika !!!!!!

Sorry, ale nie rozumiem: pracownicy zakładów pogrzebowych? Przecież to właśnie dzięki temu rządowi system zdrowotny został juz calkiem rozwalony i właśnie zakłady pogrzebowe mogą sie przygotowywać na zyski. Może oni jako wtyczki rządowe ida z manifestantami? A może rządają powrotu rządu Tuska?

Jestesmy ze Slazakami i zyczymy im zeby PO-gonili ten PO-miot PO-mylencow !!!

Wszystkie wybory na śląsku od lat wygrywała PO.
Nawet wtedy gdy grabarz Jerzy Buzek zamykał kolejne kopalnie.
Podobnie jest w Wałbrzychu.
To tak jakby ludziom na powieszenie w centrum miasta kazano przynieść ze sobą sznur !
Dalej oglądajcie media ogólnego koryta.One z Buzka zrobią BOGA.
wasze kopalnie mogą wydobyć nawet 100 mln ton węgla lecz ta sitwa go nie sprzeda a sprowadzi z Kaliningradu i ze szczecina węgiel Rosyjski i Australijski.
na wasz węgiel nałoży kolejny podatek i bankructwo gotowe.!!
Wcisną wam taki kit jak ze Smoleńskiem.Prezydenci nie giną w przypadkowych katastrofach.
https://www.youtube.com/watch?v=vnfwdhtlu5A
Jeszcze tylko sfałszują kolejne wybory i spacyfikują resztę narodu.Zostały tylko lasy do sprzedania.
KGB=Komorowski = III-RP

A cala Polska mysli ze ruskim weglem sie ogrzeje, ze nie pojdzie cena wegla w gore jak cena gazu dla Polakow? Dzisiaj padna gornicy a pojutrze cala nie dogadana Polska z bolszewikami. Wiecie jak sie u takiegi bolszewickiego prywaciarza pracuje? Mozna zapomniec o urlopach wyzysk na maxa i zero praw. Wlasnie o te wasze prawa chodzi tak na warunkowym zrobicie wszystko by miec na chleb

W ciągu 14-stu lat kwoty wypracowane przez sektor węgla kamiennego osiągnęły poziom niemal 100 miliardów złotych.
Zapłacone przez górnictwo należności związane z ubezpieczeniami społecznymi i zdrowotnymi sięgnęły36,5 mld zł.
Podatek od osób fizycznych i prawnych wyniósł prawie 14 mld zł. Opłaty i kary uregulowane na rzecz gmin, w tym opłata eksploatacyjna zamknęły się kwotą 3,5 mld zł. Te dane bronią się same.
Ile dopłacamy do 1 tony węgla? Wersji jest co najmniej kilka. Wg ministra sprawiedliwości C. Grabarczyka twierdzi, że 60 zł. ,a wg pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji tego sektora W. Kowalczyka wylicza, że tylko
34 zł.
Skąd te rozbieżności? Otóż w ostatnim czasie pojawiło się całe mnóstwo statystyk, stworzonych na zamówienie agend rządowych przez różne instytucje wyspecjalizowane w tego typu działalności.
Za duże pieniądze są w stanie napisać i wyliczyć wszystko. W większości są to firmy warszawskie, z których jedna ma nawet w nazwie słowo "instytut".
W ostatnim czasie obserwujemy na szeroką skalę kampanię antygórniczą, a tworzą ją nieprzychylne nam media i politycy. Za punkt honoru przyjmują szkalowanie branży górniczej i okłamywanie społeczeństwa o tym, że każdy obywatel musi dopłacać do 1 tony węgla.
Teraz trochę statystyki: obciążenie podatkami 1 tony węgla w 2000r. wynosiło 35,45 zł., w 2005r. było to już 73,49 zł., a w 2011r. obciążenie wzrosło już do 120,46 zł.i nadal oscyluje wokół 100 zł.
Tymczasem w latach 2003-2013 górnictwo otrzymało niespełna 11 mld zł. dotacji. Tymczasem sam podatek z tytułu VAT i akcyzy wpłacony w ub.r. do budżetu państwa przez spółki węglowe sięgnął prawie 30 mld zł.
W sumie w ciągu minionych 14 lat kwoty wypracowane prze sektor węgla kamiennego osiągnęły poziom niemal
100 mld zł.
Pozdrawiam ludzi myślących.

Jak takie ŚCIERWO Niesiołowski ma czelność mówić komukolwiek w tym kraju że nie będzie dopłacał do górników którzy pracują ciężko za grosze w warunkach które gwarantują im nie dożycie do emerytury. To chamskie i aroganckie ŚCIERWO nie dokłada ani jednego grosza, a wręcz żyje z naszych podatków i właśnie tych górników. Górnicy i cały Śląsk jesteśmy z Wami. Jestem energetykiem z Bełchatowa i u nas jest to samo. Pełno spółeczek, holdingów rad nadzorczy, prezesów, prezesów generalnych, dyrektorów, dyrektorów departamentów i wszystko pensyjki 200.000 do kilku milionów złoty miesięcznie ( Zadroga pocitek Grasia, Kiljan i teraz ten który wręczał statuetkę na Gali Mistrzów Sportu naszym siatkarzom w rozchebłanej marynarce) Wszystko to są pomioty kolesi PO z życiorysami PZPR. Rudy z Bieńkowską bujają się z Wami na Barbórkę tak samo jak u nas w Dzień Energetyka gdy przyjeżdżają stoma limuzynami po kasę i aby nażreć się na libacjach za nasze. Strajkujcie do upadku tego rządu i wcześniejszych wyborów, gdzie opony. Zróbmy im Majdan. U nas też wszystko już się gotuje. Dosyć rozkradania tego kraju i ostatniego majątku ( kopalnie, lasy, szpitale, elektrownie ). Gdzie jest PROKURATURA. Jak w Bełchatowie kolesie z PO prezes generalny Kaczorowski sprzedał elektrowniany ośrodek zdrowia Mega Med. Górnicy ze Śląska dawajcie znać kiedy mamy rozpoczynać STRAJK i wywozić tych złodzieji na taczkach z gnojem bo tam jest ich miejsce.

Nie było lustracji, dekomunizacji, dezynsekcji - stąd ta gangrena, nie odsunięto od koryta złodziei i bandytów, więc jest co jest : smród do nieba.

W PRL czerwona hołota była pod sowieckim batem, była dyscyplina, gdy bata zabrakło - hulaj dusza piekła nie ma !

I Ubekistan pokazał i pokazuje swoją bandycką mordę - tam nie ma ludzi sumienia, dobrej woli ... nic tam nie ma ludzkiego, przyzwoitego, mądrego, jest tylko
nieskończona chciwość i głupota. Ubekistan dlatego zawali się prędzej czy później, i raczej będzie to prędzej niż później.

Idą... to dobrze że idą jak sie już przejdą to w papucie i szukać pracy:>

Cytat z Józefa Piłsudskiego: "Żadne zdrowe społeczeństwo nie będzie, bez zdobycia się na opór czynny, znosić gospodarki bandytów, podtrzymywanych przez władze, i władz, podtrzymywanych przez bandytów". Aktualne również i dziś.

Mam niewielki warsztat samochodowy z którego pieniędzy starcza tylko na przeżycie (zarabiam rocznie ok 15 tyś). Od tego roku rząd wprowadził obowiązek posiadania kasy fiskalnej dla takich małych przedsiębiorców jak ja (fryzjerzy, zakłady kosmetyczne, gastronomia itp)Jakie się z tym wiążą koszty i problemy nie muszę tłumaczyć (serwisowanie itp.)Jest to krok rządu w kierunku całkowitego zniszczenia najmniejszych podmiotów. Dołączmy do protestów, nie siedźmy cicho zanim będzie za późno.

Potwierdzam. Prowadzę podobną mikro firmę i śmiem twierdzić, że, konkurencja nie jest w stanie mnie wykończyć, zapotrzebowanie na usługi niewielkie, ale jeszcze jest . Zrobią to urzędnicy dokładając coraz to nowych opłat, obowiązków itd. Cel jasny, likwidacja. Jestem z drugiego końca Polski, ale jak będą protesty u nas, z pewnością się dołączę.

Zwyciężymy pod warunkiem, że cała Polska będzie protestowała na swoim tak jak górnicy a nie obwoziłasię autobusami. Ile dało obwożenie się autobusami widać po wynikach protestu przed sejmem w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego.
Efekt będzie wtedy gdy stanie górnik w Bytomiu, kolejarz w Szymankowie, pocztowiec w Warszawie, stoczniowiec w Szczecinie, rybak w Ustce, leśnik w Białowieży, student w Krakowie, lekarz w Gdańsku i rolnik pod Poznaniem. Szansa jest.

Tak!!! Polski majdan na co czekamy , trzeba pozbyć się chwastu ( pO ) z rządu

Czas rozdziału między tymi, którzy wybrali dobro i tymi, którzy wybrali zło. Czas jednoczenia się Polaków. Początek końca okupacji. Z Bożą pomocą.

A poparcie dla agenturalnego kandydata na Prezydenta rośnie i rośnie - w sondażowniach oczywiście.

niedługo 110 % :)

Stoczniowcy niech nigdzie nie jadą, zacznijmy rewoltę również na drugim końcu Polski w Gdańsku Szczecinie ludzie budźmy się , budźmy się . Za chwilę będzie za późno proszę proszę. Niech Gdańsk się włączy niech stanie cała Polska przeciwko tym zdrajcom.

W pełni solidaryzuje się z górnikami i ich rodzinami! Nie rozumiem jak w 21w. w dużym państwie w centrum Europy można niszczyć przemysł, insynuować że jest nierentowny a jednocześnie importować miliony ton śmieciowego węgla (niska kaloryczność, duże zanieczyszczenie) z zagranicy i tolerować hordy żerujących na węglu pośredników którzy swym procederem zawyżają cenę końcową i obniżają zysk kopalni co jest równoznaczne z obniżonymi wpływami do budżetu. Jeśli jedynym pomysłem rządu PO-PSL jest najpierw podpisanie szkodliwego pakietu klimatyczne a później restrukturyzacja przez likwidację to ludzie Ci winni podać się do dymisji bo są nie poważni nie używając mocniejszych słów!

Tomasz Tomczykiewicz, wiceminister gospodarki i szef śląskich struktur Platformy Obywatelskiej oświadczył, że nierentowne kopalnie przynoszą 10 mln strat dziennie.

Szkoda, że nie powiedział, ile strat przynosi 1 mln urzędników dziennie. Przyjmując, że urzędnik zarabia 100 zł dziennie, to marnotrawstwo (bo od kiedy to urzędy
są rentowne ?) kosztuje podatnika 100 mln dziennie. Górnik produkuje, wydobywa węgiel, węgiel jest zaś źródłem energii elektrycznej, jest również surowcem
w przemyśle chemicznym. Likwidacja 100 tys. posad urzędniczych i możemy mieć na dopłaty do kopalń. Wypadało by w pierwszym rzędzie wykopsać tego cymbała
Tomczykiewicza. Zlikwidowanie korupcji i rozgonienie złodziei-kolesi z PO - i zapewne nie trzeba by było do tych kopalń dopłacać. Potrzebne jest umiejętne
rządzenie, ochrona własnego krajowego rynku, bo ważniejsze są polskie miejsca pracy a nie rosyjskie czy jakiekolwiek inne. Wygląda na to, że upartyjnienie państwa
przez PO, ogromna rozbudowa aparatu urzędniczego miała dwa cele : stworzenie swojego klientystycznego elektoratu i osiągnięcie możliwości prowadzenia zwykłej
grabieży do kupy razem z nim (korupcja). Ci złodzieje z PO, którym udowodni się korupcję - powinni zostać rozstrzelani.

Co psiakrew produkują urzędnicy oprócz czystych strat ? Co konkretnie produkuje taki Tomczykiewicz ? ZERO ! NIC ! Menda, karierowicz !

W obecnym SYSTEMIE przez partyjniackie tunele przychodzą do władzy głupcy. Mówi to także coś o partyjnych liderach. Ten SYSTEM nie pracuje. I nie tylko nie pracuje -
on gnije. Strasznie śmierdzi - nie czuć ?

Rząd twierdzi, że kopalnie są nierentowne, że dopłaca do nich 10 mln zł dziennie.

Jeśli weźmiemy pod uwagę 1 mln urzędników i ich dzienny zarobek, powiedzmy 100 zł dziennie,
to otrzymamy 100 mln dziennie. Tyle kosztują podatnika.

Pytanie : co produkują urzędnicy ? Czy ich działalność jest rentowna ?

Kto powie, co produkują urzędnicy, w tym rząd ? Ile kosztuje poza tym utrzymanie urzędów,
remonty, meble, setki tysięcy komputerów i oprogramowanie do nich, drukarki, papier
(ile setek tysięcy lub milionów ton rocznie zużywają ? ), woda, energia, telefony itd. itd. ?

Górnik wydobywa węgiel, jest to produkcja potrzebna, a co - jeszcze raz : co produkują
urzędnicy w tym rząd ?

kochajmy naszych poetów, wiele możemy się nauczyć z ich wierszy, polecam:

Póki w narodzie myśl swobody żyje,
Wola i godność i męstwo człowiecze,
Póki sam w ręce nie odda się czyje
I praw się swoich do życia nie zrzecze,

To ani łańcuch, co mu ściska szyję,
Ani utkwione w jego piersiach miecze,
Ani go przemoc żadna nie zabije-
I w noc dziejowej hańby nie zawlecze.

Zginąć on może z własnej tylko ręki:
Gdy nim owładnie rozpacz senna, głucha,
Co mu spoczynek wskaże w grobie miękki-

I to zwątpienie, co szepcze do ucha:
Ze jednym tylko lekarstwem na męki
Jest dobrowolne samobójstwo ducha.

Adam Asnyk, sonet XXIX

trzeba walczyć do końca bo nas zniszczą te szuje.

do ich konca

Jesli rzad nie zmieni zdania to dopiero sie zacznie-pokazemy swoja sile.

Opozycja z prawa i lewa powinna co dziennie robić konferencję prasowe i rządać od Koipaczowej i jej bandy odpowiedzi na podstawowe pytania : kiedy będzie gotowy gazoport?;kiedy rozpocznie się wydobywanie w Polsce gazu łupkowego?Co rząd robił przez te osiem lat w sprawie górnictwa węglowego w kraju?-konkretnie, kto tym zarzadzal , po nazwisku, kto ile kasy wyciągał z kopalń i kto poniósł odpowiedzialność za doprowadzenie do tej sytuacji-po nazwisku itd.?Dlaczego w Polsce energia jest tak wysoko opodatkowana i droga zamiast być tania i być podstawowym czynnikiem dla rozwoju przemysłu?Powiedziec narodowi prawdę jakie siły stoja w kraju i poza polską (UE. Niemcy itd.) które gniota polski rozwój i zmieniają systemem nakazowym Polską gospodarke i ekonomie?!!Co dziennie...konkretnie...pytac i rządac odpowiedzi!!!Inaczej to będzie tylko gadanina i nic więcej!W końcu-musimy się zjednoczyć-dzisiaj wszyscy powinniśmy być górnikami-precz z tymi rządami.,jawnymi już Unijnymi (*czyt. niemieckimi) agentami w Polsce!!!
ps. zaraz dowiemuy się od Kopaczowej, że postulaty górnicze pisane były cyrulicą...zobaczycie!!!

Najpierw zrobić porządek z szatańskimi mediami!

Oj tak! Oni dobrze wiedzą, że gdyby nie załgane reżimowe media, tłum już dawno by ich zmiótł z powierzchni ziemi.

TO WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA!CZYŻ DEMON ZAWISŁ NAD NASZĄ OJCZYZNĄ??NAJUKOCHAŃSZY KSIĘZE MAŁKOWSKI-MOŻE TRZEBA WIĘCEJ EGZORCYZMÓW ODPRAWIAC W NASZEJ OJCZYŹNIE,W NASZYCH MIASTACH,WSIACH I DOMACH.ODPĘDŹMY TEGO RYCZĄCZEGO SZATANA ZA SPRAWĄ MICHAŁA ARCHANIOŁA,ABY WRÓCIŁ DO NASZEJ POLSKI POKÓJ BOŻY...CIEBIE PROSIMY MATKO BOŻA.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl