niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2016

Setki tysięcy ton węgla z Rosji trafia do Polski. A kopalnie na Śląsku chcą zamknąć!

Dodano: 14.01.2015 [13:21]
Setki tysięcy ton węgla z Rosji trafia do Polski. A kopalnie na Śląsku chcą zamknąć! - niezalezna.pl
foto: arch.
Rząd Kopacz chce likwidować kopalnie na Śląsku, bo rzekomo są nierentowne. Tymczasem Radio Zet podało właśnie, że przez przejście w Kaliningradzie do Polski "miesięcznie przejeżdża ponad 100 tysięcy ton rosyjskiego surowca, który jest później sprzedawany jako polski". Na ten szwindel już rok temu zwracali uwagę górnicy, którzy obecnie protestują w obronie miejsc pracy.

Radio Zet podał informację jako pilny news. "Tylko przez przejścia z Obwodem Kaliningradzkim przejechało w zeszłym roku 1,7 mln ton rosyjskiego węgla", a rzecznik Izby Celnej w Olsztynie Ryszard Chudy podał dokładne liczby. W październiku 116 tysięcy ton, w listopadzie 160 tysięcy ton, a w grudniu 164 tysiące ton.

Poza tym reporter rozgłośni zwraca uwagę, że węgiel z Rosji trafia do Polski także przez przejścia z Białorusią i Ukrainą. A polski węgiel zalega na składach. Miliony ton.

Problem z rosyjskim węglem sprowadzany do Polski znany jest od dawna. We wrześniu zeszłego roku z tego powodu górnicy zablokowali przejście graniczne z Obwodem Kaliningradzkim, aby powstrzymać transport węgla. Wówczas udało się zatrzymać pięć wagonów.

- Od miesięcy rząd obiecywał, że ureguluje kwestię importu rosyjskiego węgla i koncesji na handel surowcem. I jak zwykle nic nie zrobił. Było tylko kwestią czasu, że ludzie wezmą sprawy w swoje ręce i właśnie jesteśmy tego świadkami - mówił ponad trzy miesiące temu TVN24 Dominik Kolorz z górniczej Solidarności.

Nie trzeba było długo czekać na ciąg dalszy...

Na ten sam problem zwracała wczoraj - w rozmowie z portalem niezalezna.pl - wiceprezes PiS Beata Szydło. Dziwiąca się, że rząd Kopacz chce zlikwidować cztery dobre. - Już się mówi między wierszami, że być może ktoś to kupi, ciekawe za ile. Pamiętajmy, że sprzedaż kopalni to nie jest tylko sprzedaż majątku, to również prawo do wydobycia tego co jest pod ziemią – wyjaśnia Beata Szydło. - I druga kwestia to jest wpuszczenie na rynek taniego węgla rosyjskiego, czyli uzależnienie Polski po raz kolejny, już nie tylko gazowe, ale węglowe od Rosji. Próbuję wierzyć, że nie są to celowe działania.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

To ruskie błoto mają czelność nazywać WĘGLEM ????

SKANDAL

A ja kupiłem sowiecki bo nasz kosztuje 890zł a sowiecki 650zł na dodatek ten ruski ma 27mj a nasz 25mj więc nie mam zamiaru przepłacać i paść spółki górnicze

Ja kupuję polski - przepłacam, to wiem. Co stoi na przeszkodzie obniżyć cenę polskiego węgla. Te hałdy milionowe by zniknęły.
Wtedy by nie było importu węgla na taka skalę. Ale nasi wolą składować (czyt.utylizować) własny węgiel niż spuścić z ceny.
Przed wrzuceniem kartki do urny należy odświeżyć pamięć.

Jedzcie polskie jabłka a my wam wciśniemy po cichu ruski węgiel - rządowa propaganda.

wystarcza 4 osoby by zniszczyc torowisko na odcinku 2 metrow WYSTARCZY by pociagi nie przejechaly I TYLE !

Polacy zablokować tory,drogi do Polski tam gdzie wjeżdzają Rosyjskie towary do Polski.
Tak jak kiedyś Lepper,wysypać węgiel na tory.Polski rząd ma dbac o polskie miejsca pracy a nie o ruskie.

tego węgla ruskiego nie wożą autami, więc dlaczego kolejarze obsługują te transporty ?
nie wysyłać żadnych wagonow po węgiel ani nie przeładowywać z ruskich !

to sa obcy w tyg.gazety polskiej jest jak jebaki spiewaja hymn gazpromu to jest cos obrzydliwego cos strasznego Lemingi obudzcie sie co wy ruskich popieracie

W Polsce nie będzie zielonych ludzików.
W Polsce będzie zlikwidowany przemysł wydobywczy węgla.

Władymirze Władymirowiczu - JESTEŚCIE GENIALNI!

Toż podobno PIS w 2006 jak to TVN24 a za nimi reszta - kabarety i inni, miał podsłuchiwać, wprowadzać agentów, fałszować wybory i benzyna po 5 zł miała być.

Węgiel importuje nie spółki skarbu państwa a prywatne podmioty takie jak pana Falenty od afery podsłuchowej.

A kto od nich kupuje?
A kto sprowadza złom samochodowy i kto go kupuje?

Putinowska agentura w rządzie i Belwederze, omija w ten sposób, światowe embarga nałożone na Rosję. Przepłacając trzykrotnie za gaz i kupując węgiel,ratuje upadającą gospodarkę. Dzięki temu, reżim pomimo sankcji zachodu, jeszcze nie upadł!.

Już teraz wiem, że mam węgiel z Rosji. Wymieszany jest z kamieniami i nie spala się do końca. Jego się nie opłaca stosować bo musi się go wypalić więcej.

Jeśli kamienie a kocioł ślimakowy to zawleczki Ci ścina zapewne co kilka dni?

A czy któryś was zna co nakazał putin swojemu wspólasowi,
a ten Kopaczce?
Nie wiedziałeś? to teraz wiesz!

A ja chciałbym zapytać dlaczego węgiel importowany z Rosji nie jest objęty cłem antydumpingowym??? czytałem że jest transportowany 3 000 kilometrów do Polski! Moim zdaniem, przewiezienie (nawet koleją) tony węgla przewyższa jego wartość! Gdyby transport był właściwie naliczony do wartośći celnej, to ruski węgiel byłby droższy od polskiego! Cena węgla rosyjskiego jest zaniżona i między innymi dlatgo polskie kopalnie mają problem

Jeszcze im nikt nie pokazał, ze mamy swój? Jak handlarze nie wiedzą, to wywslic na tory z jeden wagon, to zobaczą sprzedawczyki i ten ruski chłam sobie w ... kieszenie wsadzą.

Jeżeli pozwolimy, żeby BANDYCKA KOALICJA PO/PSL/KOMOROWSKI dalej rządziła – to oni RAZEM ZNISZCZĄ POLSKIE KOPALNIE, TO KAŻDA POLSKA RODZINA BĘDZIE PŁACIŁA SWOJĄ KRWAWICĄ ZA RUSKI GAZ I WĘGIEL – a tak wyłudzone od nas pieniądze PÓJDĄ DO NIEMIECKIEJ I RUSKIEJ KIESZENI! Czyli jak za zaborów, będziemy niewolnikami i żebrakami we własnym kraju, a nasi śmiertelni wrogowie będą nas dobijać i okradać ze wszystkiego, aż wyzdychamy.
Czy o to nam chodzi?

Módlmy się by nie przywieźli ryskiego węgla, więcej nic nie trzeba robi. Wystarczy szczera modlitwa dla Boga niema nie!

Chciałbym wiedzieć jak wyglądały wybory na przewodniczącego związku Solidarność. Na pewno nie wiele różniły się od tych samorządowych. Sfałszowany duda.

Ale przynajmniej nie jest prowokatorem i ludzi na ulice nie wyprowadza. Pomódl się lepiej ty trollu!

Musimy pamiętać, że póki co, węgiel to nasze "czarne złoto", dlatego kopalnie, być może należy sprywatyzować, być może połączyć organizacyjnie z energetyką ale przede wszystkim, koniecznie należy zreorganizować ich zarządzanie.

Zarządzającym, należy dobrze płacić ale za wyniki, za dobrą robotę a nie za to, że siedzą za biurkami. Zamknąć należy kopalnię dopiero wtedy, gdy już węgla w niej nie ma.

Nie powinien rząd straszyć górników Unią Europejską, tylko opracować plan restrukturyzacji i reorganizacji, szczególnie zarządzania kopalń i energetyki, przedstawić to w UE i wynegocjować poparcie KE, dla tych działań. Rząd musi powrócić do Komisji trójstronnej, wszelkie zmiany musi konsultować z pracownikami, w tym przypadku z górnikami i reprezentującymi ich związkami zawodowymi a nie narzucać zmian górnikom, informując ich o tych, żywotnych dla nich zmianach, dopiero gdy są one już w Sejmie. Rząd nie powinien napuszczać Polaków na górników ...!!!

Stary sposób złodziejstwa w kraju. Działając w zorganizowany sposób dofinansować wszystko maksymalnie za gigantyczne pieniądze i jednocześnie czynnikami zewnętrznymi doprowadzić takie super przedsiębiorstwo do upadłości.
POtem kolesiowi z Mafii sprzedać to za grosze by później dofinansowywać organizacje przestępcze które kryją się POd szyldami partii. One sprawują dyspozycyjny nadzór nad organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości które jak wynika wprost z prawa od 1995 r. bezspornie przyznają że są skorumpowani i wszystkie ważne POstępowania świadomie prowadzą wadliwie w celu ukrycia prawdy i ochrony Mafii Okrągłostołowej!

Tak samo do Polski trafia węgiel z Czech, USA, Ukrainy a nawet Kolumbii. A dlaczego tak się dzieje? Bo ten węgiel jest po prostu tańszy i w większości dużo lepszej jakości niż wydobywany w Polsce (można między bajki włożyć teksty o tym jak marny jest węgiel z Rosji, marne to jest to co z niego potem robią nieuczciwi sprzedawcy w Polsce, dodając miał czy nawet piach). I wtedy zaczyna działać rynek. Bo można deklarować bycie patriotą ale jak przychodzi do płacenia za węgiel w zimie to każdy Polak kupuje to co będzie tańsze.

czyim propagandystą jesteś debilu ??? - wiesz ile kosztuje tona węgla z Rosji a ile może kosztować tona węgla polskiego ? - debilu, problem w tym, że polski węgiel jest o wiele tańszy "w produkcji" natomiast banda która zarządza polskimi kopalniami zagarnia olbrzymie kwoty nie mające nic wspólnego z kosztami wydobycia - ze swoimi komentarzami wypieprzaj na onety....

Analityk
Ty analityk czy palisz tym węglem????
na tym węglu zarabiają spekulanci POwiązani z POmyjami,PSL,TR,SLD.Czy jest różnica w cenie węgla na składowiskach ???Te manewry się robi w kraju okuPOwanym bo w chwili obecnej Polska jest krajem okuPOwanym!!!Czas skończyć z tą hołotą antypolską !!!!!!!!!!!!!!

Ciekawe, czy matka Ewa obecnie rzuca się na dywan i robi brzuszki, czy przepierkę w miednicy wszak to sytuacja dla niej stresowa.

Taki jest efekt braku własności prywatnej. Gdyby istniała w Polsce własność prywatna i to co pod ziemią aż do jego jądra należało do właściciela ziemi to nie było by mowy o wyprzedaży majątku. Bo jaki prywatny właściciel sprzedał pole pod którym jest węgiel za bezcen?? Ludzie nie zdajecie sobie nawet sprawy jak bardzo jesteście ubezwłasnowolnieni i ograbieni z prawa o decydowaniu o swojej własnosci.

Oj tak, tak już niedługo w przyszłym roku przyspieszą prace nad prawem własności. Wejdzie w życie ustawa, która umożliwi rozporządzanie zasobami i bogactwami, które będzie można wykopać na swojej ziemi. Trzeba jedynie poczekać, aż wejdzie ustawa o nieograniczonym obrocie ziemią w 2016r.w Polsce (już podobno mazury wykupione przez niemców na tzw. słupy). Obcokrajowcy będą mogli kupować ile popadnie. Jak tylko znajdą się nowi zagraniczni właściciele polskiej ziemi, wówczas szybciutko ustawę o własności kopalin się uchwali....

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl