niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 września 2016

Setki tysięcy ton węgla z Rosji trafia do Polski. A kopalnie na Śląsku chcą zamknąć!

Dodano: 14.01.2015 [13:21]
Setki tysięcy ton węgla z Rosji trafia do Polski. A kopalnie na Śląsku chcą zamknąć! - niezalezna.pl
foto: arch.
Rząd Kopacz chce likwidować kopalnie na Śląsku, bo rzekomo są nierentowne. Tymczasem Radio Zet podało właśnie, że przez przejście w Kaliningradzie do Polski "miesięcznie przejeżdża ponad 100 tysięcy ton rosyjskiego surowca, który jest później sprzedawany jako polski". Na ten szwindel już rok temu zwracali uwagę górnicy, którzy obecnie protestują w obronie miejsc pracy.

Radio Zet podał informację jako pilny news. "Tylko przez przejścia z Obwodem Kaliningradzkim przejechało w zeszłym roku 1,7 mln ton rosyjskiego węgla", a rzecznik Izby Celnej w Olsztynie Ryszard Chudy podał dokładne liczby. W październiku 116 tysięcy ton, w listopadzie 160 tysięcy ton, a w grudniu 164 tysiące ton.

Poza tym reporter rozgłośni zwraca uwagę, że węgiel z Rosji trafia do Polski także przez przejścia z Białorusią i Ukrainą. A polski węgiel zalega na składach. Miliony ton.

Problem z rosyjskim węglem sprowadzany do Polski znany jest od dawna. We wrześniu zeszłego roku z tego powodu górnicy zablokowali przejście graniczne z Obwodem Kaliningradzkim, aby powstrzymać transport węgla. Wówczas udało się zatrzymać pięć wagonów.

- Od miesięcy rząd obiecywał, że ureguluje kwestię importu rosyjskiego węgla i koncesji na handel surowcem. I jak zwykle nic nie zrobił. Było tylko kwestią czasu, że ludzie wezmą sprawy w swoje ręce i właśnie jesteśmy tego świadkami - mówił ponad trzy miesiące temu TVN24 Dominik Kolorz z górniczej Solidarności.

Nie trzeba było długo czekać na ciąg dalszy...

Na ten sam problem zwracała wczoraj - w rozmowie z portalem niezalezna.pl - wiceprezes PiS Beata Szydło. Dziwiąca się, że rząd Kopacz chce zlikwidować cztery dobre. - Już się mówi między wierszami, że być może ktoś to kupi, ciekawe za ile. Pamiętajmy, że sprzedaż kopalni to nie jest tylko sprzedaż majątku, to również prawo do wydobycia tego co jest pod ziemią – wyjaśnia Beata Szydło. - I druga kwestia to jest wpuszczenie na rynek taniego węgla rosyjskiego, czyli uzależnienie Polski po raz kolejny, już nie tylko gazowe, ale węglowe od Rosji. Próbuję wierzyć, że nie są to celowe działania.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

tego węgla ruskiego nie wożą autami, więc dlaczego kolejarze obsługują te transporty ?
nie wysyłać żadnych wagonow po węgiel ani nie przeładowywać z ruskich !

to sa obcy w tyg.gazety polskiej jest jak jebaki spiewaja hymn gazpromu to jest cos obrzydliwego cos strasznego Lemingi obudzcie sie co wy ruskich popieracie

A czy któryś was zna co nakazał putin swojemu wspólasowi,
a ten Kopaczce?
Nie wiedziałeś? to teraz wiesz!

Jeszcze im nikt nie pokazał, ze mamy swój? Jak handlarze nie wiedzą, to wywslic na tory z jeden wagon, to zobaczą sprzedawczyki i ten ruski chłam sobie w ... kieszenie wsadzą.

Jeżeli pozwolimy, żeby BANDYCKA KOALICJA PO/PSL/KOMOROWSKI dalej rządziła – to oni RAZEM ZNISZCZĄ POLSKIE KOPALNIE, TO KAŻDA POLSKA RODZINA BĘDZIE PŁACIŁA SWOJĄ KRWAWICĄ ZA RUSKI GAZ I WĘGIEL – a tak wyłudzone od nas pieniądze PÓJDĄ DO NIEMIECKIEJ I RUSKIEJ KIESZENI! Czyli jak za zaborów, będziemy niewolnikami i żebrakami we własnym kraju, a nasi śmiertelni wrogowie będą nas dobijać i okradać ze wszystkiego, aż wyzdychamy.
Czy o to nam chodzi?

Chciałbym wiedzieć jak wyglądały wybory na przewodniczącego związku Solidarność. Na pewno nie wiele różniły się od tych samorządowych. Sfałszowany duda.

Tak samo do Polski trafia węgiel z Czech, USA, Ukrainy a nawet Kolumbii. A dlaczego tak się dzieje? Bo ten węgiel jest po prostu tańszy i w większości dużo lepszej jakości niż wydobywany w Polsce (można między bajki włożyć teksty o tym jak marny jest węgiel z Rosji, marne to jest to co z niego potem robią nieuczciwi sprzedawcy w Polsce, dodając miał czy nawet piach). I wtedy zaczyna działać rynek. Bo można deklarować bycie patriotą ale jak przychodzi do płacenia za węgiel w zimie to każdy Polak kupuje to co będzie tańsze.

Ciekawe, czy matka Ewa obecnie rzuca się na dywan i robi brzuszki, czy przepierkę w miednicy wszak to sytuacja dla niej stresowa.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl