WOŚP zbiera dzisiaj kasę, a Matka Kurka punktuje Owsiaka. Na co idą pieniądze...

Zbyszek Kaczmarek

Trwa dzisiaj 23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a Jerzy Owsiak zachęca do wrzucania pieniędzy do puszek. Tymczasem bloger Matka Kurka w kilkunastu punktach przeanalizował jak rozdzielane są zebrane pieniądze. Nie tylko przez wolontariuszy, ale również w trakcie internetowych aukcji, a szczególnie ciekawe wygląda rozliczenie "1 procenta" na WOŚP.

Wątpliwości wokół "charytatywnej działalności" Jerzego Owsiaka przybywa z każdym rokiem. Tym bardziej, że na jaw wychodzi coraz więcej dokumentów, choć szef WOŚP broni się przed upublicznieniem finansowej dokumentacji. Zresztą we wczorajszym wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" po raz kolejny przyznał, że nie pokaże kwitów Polakom, choć to oni finansują całą imprezę. "Tam są tajemnice handlowe i nikt na świecie nie zgodziłby się na ich ujawnienie. Świadomie zrezygnowaliśmy z okazania tych dokumentów" - stwierdził Owsiak. Zresztą pytania o słynną już spółkę "Mrówka Cała" wywołują bardzo nerwową reakcję. Włącznie z wyrzucaniem dziennikarzy, którzy drążą temat. Spotkało to Michała Rachonia z Telewizji Republika.

A lista zarzutów rośnie... "Gazeta Polska Codziennie" ujawniła wczoraj, że "nie tylko żona Jerzego Owsiaka i jego córki znajdują zatrudnienie w Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i przyległych spółkach. Jacek Stachera – współorganizator finałów WOŚP i Przystanku Woodstock, współpracujący z Telewizją Polską, TVN-enem i Canal+ – jest w bliskich relacjach z córką Owsiaka Aleksandrą".

Przy okazji dzisiejszego 23. finału WOŚP bloger Matka Kurka przygotował ciekawe zestawienie. Oparte głównie na dokumentach i cyfrach. Ich porównanie momentami szokuje. Chociażby jak dzielone są pieniądze w ramach "1% podatku na WOŚP".Matka Kurka obala też mit, że całość pieniędzy z aukcji na Allegro, trafia do symbolicznych "puszek".

"Allegro nigdy nie należało do zbiórki zwanej Finałem i nigdy pieniądze z Allegro w całości, a nawet w połowie nie zostały przeznaczone na cele zbiórki" - pisze Matka Kurka i cytuje treść uchwały WOŚP:

W wyniku zbiórki Fundacja WOŚP zebrała 50 657 747,68 zł. Po odliczeniu kosztów przeprowadzenia
zbiórki  oraz  środków  uzyskanych  poza  wymogami  ustawy  z  dnia  15  marca  1933  
o zbiórkach publicznych
(aukcje Allegro dopisek red.), do rozliczenia w MAiC pozostała kwota 45.023.597,47 zł.
Źródło: niezalezna.pl,kontrowersje.net

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Celny komentarz ministra do Rady Krajowej PO. „Przyjechali, ponarzekali i pojechali”

/ Zrzut ekranu z TVP Info

– Można to streścić w trzech słowach: przyjechali, ponarzekali i pojechali. Radosław Sikorski upewnił nas w tym, że nienawidzi PiS i Jarosława Kaczyńskiego – mówił w programie "Gość Wiadomości" TVP minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk, odnosząc się do dzisiejszej Rady Krajowej PO.

Jestem przekonany, że inwestycje na drogach na drogach i kolei będą prowadzone na podobnym poziomie. Dzisiaj dzięki unijnym pieniądzom nie będziemy mieli takiej sytuacji jak na autostradzie A2, gdzie przejazd kosztuje krocie – powiedział minister Adamczyk, odnosząc się do kwestii przyszłego budżetu unijnego.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Firma założona przez Kulczyka pod lupą prokuratury. Jest śledztwo ws. autostrady A2

Odnosząc się do dzisiejszej Rady Krajowej PO i ewentualnego powrotu Radosława Sikorskiego do polityki minister ocenił, że "dzisiaj Radosław Sikorki spotkał się ze swoimi kolegami".

Można to streścić w trzech słowach: przyjechali, ponarzekali i pojechali. Radosław Sikorski upewnił nas w tym, że nienawidzi PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Myślę, że to politykom Platformy, a szczególnie przywołanemu tutaj Radosławowi Sikorskiemu, nie odpowiada i dlatego taki wybuch nienawiści, wybuch emocjonalny, w którym odniósł się do dzisiaj sprawujących rządy. Poza tym Sikorski niczego więcej nowego nie powiedział– wskazał.

Źródło: PAP, TVP Info, niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl