niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 czerwca 2016

WOŚP zbiera dzisiaj kasę, a Matka Kurka punktuje Owsiaka. Na co idą pieniądze...

Dodano: 11.01.2015 [11:00]
WOŚP zbiera dzisiaj kasę, a Matka Kurka punktuje Owsiaka. Na co idą pieniądze... - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek
Trwa dzisiaj 23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a Jerzy Owsiak zachęca do wrzucania pieniędzy do puszek. Tymczasem bloger Matka Kurka w kilkunastu punktach przeanalizował jak rozdzielane są zebrane pieniądze. Nie tylko przez wolontariuszy, ale również w trakcie internetowych aukcji, a szczególnie ciekawe wygląda rozliczenie "1 procenta" na WOŚP.

Wątpliwości wokół "charytatywnej działalności" Jerzego Owsiaka przybywa z każdym rokiem. Tym bardziej, że na jaw wychodzi coraz więcej dokumentów, choć szef WOŚP broni się przed upublicznieniem finansowej dokumentacji. Zresztą we wczorajszym wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" po raz kolejny przyznał, że nie pokaże kwitów Polakom, choć to oni finansują całą imprezę. "Tam są tajemnice handlowe i nikt na świecie nie zgodziłby się na ich ujawnienie. Świadomie zrezygnowaliśmy z okazania tych dokumentów" - stwierdził Owsiak. Zresztą pytania o słynną już spółkę "Mrówka Cała" wywołują bardzo nerwową reakcję. Włącznie z wyrzucaniem dziennikarzy, którzy drążą temat. Spotkało to Michała Rachonia z Telewizji Republika.

A lista zarzutów rośnie... "Gazeta Polska Codziennie" ujawniła wczoraj, że "nie tylko żona Jerzego Owsiaka i jego córki znajdują zatrudnienie w Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i przyległych spółkach. Jacek Stachera – współorganizator finałów WOŚP i Przystanku Woodstock, współpracujący z Telewizją Polską, TVN-enem i Canal+ – jest w bliskich relacjach z córką Owsiaka Aleksandrą".

Przy okazji dzisiejszego 23. finału WOŚP bloger Matka Kurka przygotował ciekawe zestawienie. Oparte głównie na dokumentach i cyfrach. Ich porównanie momentami szokuje. Chociażby jak dzielone są pieniądze w ramach "1% podatku na WOŚP".Matka Kurka obala też mit, że całość pieniędzy z aukcji na Allegro, trafia do symbolicznych "puszek".

"Allegro nigdy nie należało do zbiórki zwanej Finałem i nigdy pieniądze z Allegro w całości, a nawet w połowie nie zostały przeznaczone na cele zbiórki" - pisze Matka Kurka i cytuje treść uchwały WOŚP:

W wyniku zbiórki Fundacja WOŚP zebrała 50 657 747,68 zł. Po odliczeniu kosztów przeprowadzenia
zbiórki  oraz  środków  uzyskanych  poza  wymogami  ustawy  z  dnia  15  marca  1933  
o zbiórkach publicznych
(aukcje Allegro dopisek red.), do rozliczenia w MAiC pozostała kwota 45.023.597,47 zł.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Interesy Owsiaka.
http://niezalezna.pl/63124-wosp-zbiera-dzisiaj-kase-matka-kurka-punktuje-owsiaka-na-co-ida-pieniadze
http://24legnica.pl/ostro-koniec-procesu-owsiaka-i-wosp-z-matka-kurka/

Kto zapełni słoik Owsiaka? http://fanatik.ogicom.pl/?p=3946

Rubta co chceta .Rezimowa telewizja pokazuje waskie kadry ustawki ,kwiaty ,banery szpanery,biedoty nie widac ,falsz i obluda i Muzyka gra ,a Polska gospodarka od lat jak Tytanik tonie!

Partia (PO), rząd, TVN, TV Polsat, TVP, G. Wyborcze, jednym głosem zachęcają: Daj datek na Owsiaka. Może jest złodziejem, ale naszym złodziejem.

Ludzie to z waszych placonych abonamentow dla TVP robiona jest co roku transmisja za darmo dla kapeli ju.. ju.. jurka. Pytanie kto im dal na to upowaznienie.

Daje się kase "do kieszonki" komu trzeba ( zaufane
i zainteresowane "kieszonką" osoby dcyzyjne ) i juz
robimy program za publiczne pieniadze
albo "szoł" w miescie za pieniadze samorzadu !
Gdyby tak ni było to musiałoby być jakieś
rozliczenie finansowe takich "usług", jest takie ?
Teraz jasne ?

niech opublikują wydatki rządowe z publicznych pieniędzy na orkiestr.Sypie się och sypie się jalk dominof

dodam swoja opinię
Nie rozliczając się ze swej fundacji, przed wszystkimi, ogólnie narodem , administracją lub sądem
popełnia wyłudzenie, kręcenie obrotem gotówkowym, które jest karalne, więc gdzie my żyjemy, zapytam już najwyżej,
rząd i premiera tego rządu, bo w mniejszej skali fundacji i dotacji, rachunki bardzo restrykcyjnie muszą być pokazane i rozliczone.

dzisiejsza "Loża Prasowowa" TVN-24: dziennikarze zgodnie ubolewają (szczególnie Blumsztajn) nad szarganiem dobra narodowego, jakim jest Owsiak. I żaden nie zająknie się, że Owsiak nierzetelnie rozlicza się z zebranych pieniędzy. Po prostu nawet sądowi odmawia pokazanie faktur. Czyli, nazywając rzecz po imieniu - podkrada społeczne pieniądze i w efekcie musi kręcić.

Oho, zaczął się dzień pieniaczy na Orkiestre.
Czujesz się okradany - nie dawaj, to nie rząd, że musisz.
nie naztwaj za to nikogo złodziejem jeśli nie masz dowodów.
W sieci każdy mądry a Matka Kurka ani się nazwiskie. Nie podpisze ani nie przypomni, ze przegrał w sądzie.

11 stycznia ogólnopolski dzień PANDY... Pan Da.... Pan Da....Pan
Da....Pan Da....Pa

Z końcowego artykuły wynika właśnie, że przy podawaniu środków zebranych w trakcie finału (głównie do puszek) podawane są także pieniądze uzyskane na aukcjach. Środki te nie są rozliczane MAiC jako pochodzące ze zbiórki publicznej.
Gdzie tu kontrowersja?

Kolejny człowiek-wydmuszka WSI "zrobiony" do zarabiania kasy i zaciemniania rzeczywistości.

Już dziś zaatakowała nas czerwona orkiestra. Ratuj się, kto może. W telewizji przedstawią ją jako ostatnią nadzieję dla upadającej służby zdrowia. Od tego, ile zbierze gość w czerwonych spodniach, zależy przyszłość oddziałów dziecięcych. Mniej więcej taki będzie przekaz medialny. A że jest to kompletna bzdura to nawet nie będę udowadniał, bo szanuję swoich Czytelników.

Owsiak znowu ma owsiki. A razem z nim cała masa tzw. ludzi dobrego serca. WOŚP to jedyna fundacja spośród kilkunastu tysięcy, która może liczyć na darmową reklamę przez kilkanaście dni w roku, w każdej telewizji. Jest to fenomen nie tylko na skalę krajową, ale i światową, bo nigdzie na świecie żadna telewizja nie poświęca całej swojej uwagi jednemu przedsięwzięciu. A w Polsce? W programie TVP 2 relacje z WOŚP potrwają w sumie 6 godzin!!! Jutro program wypełniony będzie informacjami o tym jacy to wspaniali i szlachetni są Polacy. Ale będzie to przede wszystkim darmowa reklama dla gościa, który nie jest i nie powinien być żadnym przykładem dla młodzieży. Niektórzy wręcz twierdzą, że jest on autorytetem. W jakiej dziedzinie? Biznesu? Propagandy? A może po prostu oszustwa?

http://prawymsierpowym.pl/index.php/2015/01/swieta-krowa-znowu-ma-owsiki/

Niech kwestują przed ZUS-em i Ministerstwem Zdrowia. W zamian za regularnie płacone składki zdrowotne,Polacy otrzymują opiekę lekarską na poziomie obywateli Trzeciego Świata. Zamknięte przychodnie,kilometrowe kolejki do specjalistów,czekanie miesiącami na najprostszy zabieg,niekompetencja służby zdrowia i brak kompetencji lekarzy w szpitalach,głównie tych powiatowych,choć nie zawsze tylko w tych,niszczejący,niewłaściwie serwisowany sprzęt medyczny w szpitalach i ośrodkach zdrowia,tym wszystkim Polacy żyją na co dzień ,a nie od święta ,gdy gra Wielka Orkiestra dla pacjentów ,rodziny Owsiaków i fanów ostrego,rockowego brzmienia.

Tajemnice handlowe w akcji charytatywnej ?

Przelewam co miesiąc 100zł na niezależne media.

Tylko szersza akcja plakatowa i ulotkowa o interesach Owsiaka ma sens.
Tamten układ medialny jest szczelny.https://ewastankiewicz.wordpress.com/2015/01/10/nieprawidlowosci-w-spolkach-zwiazanych-z-fundacja-wosp/
Widać to było gdy uruchomiono akcję Smoleńsk-2010.
https://ewastankiewicz.wordpress.com/2015/01/03/beata-gosiewska-nasi-bliscy-zostali-zamordowani/

Wielka orkiestra ŚWIĄTECZNEJ pomocy...

swoja drogą 11 stycznia - co to za święto?

...światowy dzień wegetarian!!!

List otwarty działaczki patriotycznej: harcerze, nie zbierajcie na WOŚP!

http://www.pch24.pl/list-otwarty-dzialaczki-patriotycznej--harcerze--nie-zbierajcie-na-wosp--owsiak-zniecheca-do-kosciola,33255,i.html

bańska pękła odkąd Matka Kurka mówi jak wyglądają przekręty

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=5964

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl