niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 września 2016

To musi być rok wielkiej mobilizacji - mówił J. Kaczyński. Jestem przekonany, że potrafimy zwyciężyć

Dodano: 10.01.2015 [22:57]
To musi być rok wielkiej mobilizacji - mówił J. Kaczyński. Jestem przekonany, że potrafimy zwyciężyć - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek
Jesteśmy i będziemy, bo Polska nie jest ciągle taka jaką być powinna. Bo nasza Ojczyzna przeżywa czas trudny pod bardzo wieloma względami, czas zły - powiedział dzisiaj Jarosław Kaczyński podczas uroczystości 57. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Prezes PiS podziękował także wszystkich, którzy wzięli udział w Marszu Pamięci, pomimo fatalnej pogody, jaka dzisiaj była w Warszawie.

- Szanowni państwo, to już 6 rok kalendarzowy, w którym odbywają się te marsze, te spotkania pod pałacem, w których czcimy pamięć, tych którzy zginęli, a jednocześnie domagamy się prawdy, domagamy się ich upamiętnienia, domagamy się upamiętnienia prezydenta Rzeczpospolitej Lecha Kaczyńskiego i wszystkich, którzy zginęli - mówił Jarosław Kaczyński. - Domagamy się by nasze życie publiczne było uczciwe. Było, używając najprostszych słów, przyzwoite. To jest nasz cel i z tego celu nie zrezygnujemy. Ci którzy myśleli, że się zmęczymy, że czas ostudzi emocje, mogą dzisiaj zobaczyć, że ich oczekiwania okazały się złudne. Jesteśmy i będziemy, bo Polska nie jest ciągle taka jaką być powinna. Bo nasza Ojczyzna przeżywa czas trudny pod bardzo wieloma względami, czas zły. Czas triumfu nieprawości i kłamstwa. Czas polityki, w której nie liczą się interesy Polaków, polskich rodzin, naszej Ojczyzny, a liczą się interesy jednostek, różnego rodzaju małych, acz wpływowych pod wieloma względami grup - podkreślał.

- Dziś mamy w trakcie kryzys polskiego górnictwa, kryzys na Śląsku. Mamy nową próbę zabrania ludziom - górnikom – pracy, uderzenia w ich rodziny, uderzenia w Śląsk. Musimy o tym pamiętać i chciałbym was zapewnić, że będziemy się temu przeciwstawiać. Musimy bronić polskiego przemysłu, energetyki, musimy bronić interesów polskich rodzin. Bronić polskiego Śląska - tłumaczył prezes PiS.


fot. Zbyszek Kaczmarek

- Ale przecież dosłownie przed paroma dniami trwał kryzys w służbie zdrowia. On trwa zresztą przez cały czas i nie kończy się. To zresztą też sprawa ogromnej wagi odnosząca się do interesów każdego Polaka. I tu potrzebne są zmiany. Potrzebna jest polityka, która kieruje się zasadą dobra wspólnego, zasadą, która tak głęboko tkwi w naszej historycznej pamięci. Tej dobrej pamięci wszystkich, którzy dobru wspólnemu służyli, którzy służyli Polsce. Ta pamięć musi być wznawiana. Musimy ją umacniać bo w oparciu o nią możemy iść w tym decydującym 2015 roku do zwycięstwa. Do tej wielkiej zmiany, której potrzebujemy. Bo tak potrzebujemy zmiany. Po to by zrealizować te cele, dla których tutaj przychodzimy, dla których uczestniczymy we mszy w katedrze, a także te cele, które odnoszą się do innych spraw, do Polski. Musimy ten rok potraktować jako szczególny. To musi być rok wielkiej mobilizacji, wielkiego wysiłku wszystkich. Tych którzy chcą utrzymać status quo, aby ten fatalny stan trwał, będziemy musieli umieć przekonać, że ich knowania do niczego nie prowadzą, że potrafimy się obronić, że potrafimy zwyciężyć. Jestem przekonany że potrafimy - zapewniał Jarosław Kaczyński.


fot. Zbyszek Kaczmarek

- Dlatego te nasze spotkania, co 10., mają taki sens. Mają sens kiedy są bardziej liczne, i mają szczególny sens wtedy gdy jest nas mniej. Bo taki dzień, bo taka fatalna pogoda, bo inne przyczyny. Chciałem wam, którzy tutaj dzisiaj przyszli, podziękować. Z całego serca podziękować. Pokazaliście determinację, nie przestraszyliście się deszczów ani huraganów. Jesteście tutaj i służycie Polsce. Będziemy służyć Polsce aż do tego dnia w którym będziemy mogli powiedzieć zwyciężyliśmy - podziękował uczestnikom dzisiejszego Marszu Pamięci, który odbywał się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych.

PRZEMÓWIENIE J. KACZYŃSKIEGO I APEL A. CZERWIŃSKIEJ
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jeśli PIS znowu nie przypilnuje uczciwego liczenia głosów w wyborach, to przegra PO raz kolejny i nic nie pomoże jakaś tam mobilizacja, bo mobilizować nie ma po co, ludziska dobrze już wiedzą "kto jest kim"!!! I tak to będzie trwało jeszcze z 50 lat, choćby na ulicach demonstrowały miliony zdesperowanych z niezadowolenia !! Nie ważne bowiem kto jak głosuje, ważne jest kto głosy liczy !!!!!!!!!!!

Górnicy nauczeni przykładem oszukanych stoczniowców powinni być mądrzejsi i nie dać temu (nie)rządowi zamknąć kopalń.
Kiedy Tusk zamykał polskie stocznie, rzekomo pod presją Komisji Europejskiej, Merkel powiedziała Komisji raus! i rozbudowała stocznię w Rostoku.
Teraz Merkel rozbudowuje i unowocześnia niemieckie kopalnie węgla, a Kopacz pokornie spełnia życzenia niemieckie przekazywane przez Unię i zamyka polskie kopalnie. Za 5 lat te same kopalnie, już jako własność niemiecka, będą rozbudowane i unowocześnione. Powiedzcie Górnicy Kopacz :Raus!

Panie Prezesie poproscie Kanade o pomoc - ona ma technologie i moglaby pomoc zrobic uczciwe i sprawne wybory w Polsce. Tu jest duzo Polakow na roznych szczeblach wladzy. Jeszcze jest czas.

Dzieki Górnikom za obecnosc i swietną asystę.
W Was nasza nadzieja, stoczni juz nie ma !!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl