niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 września 2016

Pendolino - nowa katastrofa PO. Superpociąg Nowaka oraz spółki psuje się i spóźnia

Dodano: 03.01.2015 [10:14]
Pendolino - nowa katastrofa PO. Superpociąg Nowaka oraz spółki psuje się i spóźnia - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Informację o awariach i opóźnieniach "superpociągu" muszą podawać nawet mainstreamowe media, bo zgłaszają się do nich ich wściekli widzowie i słuchacze. "Supernowoczesny pociąg super szybko zakończył swoją podróż w Szeligach pod Warszawą" - napisał o pendolino do TVN internauta o nicku kamilokrk. Z kolei słuchacz RMF, jadący pendolino na innej trasie, zadzwonił do tej stacji z następującą wiadomością: "Usłyszeliśmy komunikat, że jest usterka systemu hamowania, że nie pojedziemy dalej".

"Co chwilę - pociąg - jakby przyspieszał i zaczynał gwałtownie hamować. Tak było kilka razy, w końcu się zatrzymaliśmy. Usłyszeliśmy komunikat, że jest awaria systemu hamowania, że nie pojedziemy dalej" - poinformował słuchacz radia RMF FM, który jechał pendolino z Krakowa do Warszawy. Zepsuty skład został podmieniony przez inne... pendolino. Czy obędzie się bez awarii - zobaczymy.

90 minut opoźnienia miało też pendolino jadące z Warszawy do Gdyni. Jak podaje Radio Zet - przyczyną była awaria hamulca lokomotywy.

Pendolino, które miało być błyskawicznym superpociągiem, nie dojeżdża na czas także z powodu innych defektów. W miejscowości Szeligi na Mazowszu doszło do usterki komputerowego systemu sterowania ruchem. Efekt? Ponad 100 minut opóźnienia pendolino.

Za dwadzieścia włoskich pociągów zapłaciliśmy prawie 2 miliardy złotych. Jak przypomina RMF FM - firma, od której polski rząd kupił pendolino, została ukarana za posługiwanie się łapówkami przy uzyskiwaniu rządowych kontraktów w różnych państwach.
 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Kupili Pindolino nie dali zarobić Polakom. Ile wzięli za tą transakcje dla siebie. Od momentu zakupu wiadomo było , że to badziewie. To jest gospodarka tego nierządu. Co na to premierzyca

– Nasyfam się Yon Yonson,
Przybyłem tu z Fisconsin,
Zajęcie tam w tartaku dobre mam.
Gdziekolfiek się pokażę,
Fesołe fidze tfarze
I fszyscy proszą mnie:
“Ach przedstaf, przedstaf się!"
Więc odpofiadam, że
Nasyfam się Yon Yonson...

Szanowni Państwo. Ktoś już tutaj napisał, że ten rząd to przestępcy i tak powinni być traktowani. Ponadto wysługując się mafijnymi strukturami, którymi objęto nie tylko media ale wszystkie dziedziny życia w tym wymiar sprawiedliwości, społeczeństwo pozbawione jest dostępu do rzetelnych informacji a co za tym idzie w dużej mierze jest niedoinformowane lub manipulowane. Przestańmy więc opowiadać brednie o demokracji, o suwerenności itp, itd. bo tak po prostu nie jest. Myślę, że my jako obywatele powinniśmy wywierać większy nacisk również na partie opozycyjne aby te mając przecież większe możliwości niż zwykły obywatel, wymusiły konkretne zmiany dotyczące choćby mediów. Trzeba odsobaczyć te płaszczyzny życia społecznego, które kształtują świadomość obywateli. Informacja powinna być rzetelna i miarodajna. Inaczej każda kolejna afera będzie zamiatana, tak jak odbywa się to do tej pory.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl