niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 lipca 2016

Pendolino - nowa katastrofa PO. Superpociąg Nowaka oraz spółki psuje się i spóźnia

Dodano: 03.01.2015 [10:14]
Pendolino - nowa katastrofa PO. Superpociąg Nowaka oraz spółki psuje się i spóźnia - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Informację o awariach i opóźnieniach "superpociągu" muszą podawać nawet mainstreamowe media, bo zgłaszają się do nich ich wściekli widzowie i słuchacze. "Supernowoczesny pociąg super szybko zakończył swoją podróż w Szeligach pod Warszawą" - napisał o pendolino do TVN internauta o nicku kamilokrk. Z kolei słuchacz RMF, jadący pendolino na innej trasie, zadzwonił do tej stacji z następującą wiadomością: "Usłyszeliśmy komunikat, że jest usterka systemu hamowania, że nie pojedziemy dalej".

"Co chwilę - pociąg - jakby przyspieszał i zaczynał gwałtownie hamować. Tak było kilka razy, w końcu się zatrzymaliśmy. Usłyszeliśmy komunikat, że jest awaria systemu hamowania, że nie pojedziemy dalej" - poinformował słuchacz radia RMF FM, który jechał pendolino z Krakowa do Warszawy. Zepsuty skład został podmieniony przez inne... pendolino. Czy obędzie się bez awarii - zobaczymy.

90 minut opoźnienia miało też pendolino jadące z Warszawy do Gdyni. Jak podaje Radio Zet - przyczyną była awaria hamulca lokomotywy.

Pendolino, które miało być błyskawicznym superpociągiem, nie dojeżdża na czas także z powodu innych defektów. W miejscowości Szeligi na Mazowszu doszło do usterki komputerowego systemu sterowania ruchem. Efekt? Ponad 100 minut opóźnienia pendolino.

Za dwadzieścia włoskich pociągów zapłaciliśmy prawie 2 miliardy złotych. Jak przypomina RMF FM - firma, od której polski rząd kupił pendolino, została ukarana za posługiwanie się łapówkami przy uzyskiwaniu rządowych kontraktów w różnych państwach.
 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

577.Pendolenie.

Pędzi po szynach pendolino,
Ale ten pęd jakby ktoś trzymał,
A i szyny są byle, jakie,
Bo pendolino nie na takie,

Mizerne drogi pokrzywione,
Ten, kto kupił chyba wykonał,
Interes być może życiowy,
I powiększył swe konto zdrowo,

Bowiem wyszło, że producenci,
Umieli nabywców zachęcić,
Lecz teraz płacić zdrowo muszą,
Dostrzegli i dali po uszach,

Szybkość jednak bije w oczy,
Więc można nawet to przeoczyć,
Że mamy podobne maszyny,
Dużo lepsze dla naszej szyny,

Co z tego, że także tańsze,
Lecz decydenci wolą zawsze,
Wykorzystać okazję świetną,
Bo im łapy ciągle się lepią,

Mogą nasze maszyny śmigać,
W bogatych krajach się ścigać,
Dawać dla naszych ludzi pracę,
Nie po to jednak są krętacze,

Oni muszą błysnąć sukcesem,
Bo przecież zacofani nie są,
Więc na ich pychę pendolino,
Jest wymarzoną wprost maszyną,

Na obiecywane standardy,
To łgarstwo, pic niewiele warty,
Taka błyskotka, by omamić,
Stało się jak zwykle, tak samo,

Wiara, że można marną szyną,
Ogromnej klęski jest przyczyną,
Więc zmniejszyć trzeba szybkość było,
By, to cudo nie wyskoczyło,

Ale nawet to nie pomogło,
Bo jakieś fatum wagon zmogło,
A to drzwi się nie zamykają,
Lub komputery nawalają,

Z Gdańska po Kraków i Wrocław,
Fikcja kolejowych autostrad,
Rodzi się wreszcie po terminie,
Lecz dużo jeszcze czasu minie,

Zanim ta namiastka postępu,
Szybkość osiągnie oraz tempo,
Których wykonać się nie dało,
Bo uczciwości było mało,

A zgraja, która nami rządzi,
Chociaż głupoty ciągle ględzi,
Trzyma się mocno u koryta,
Jak jakaś zaraza nabyta,

Ta zaraza jest obrzydliwa,
Usiłuje naród wykiwać,
Trzeba jej pozbyć się natychmiast,
By zastopować afer listę,

Więc jeśli mamy taką szansę,
Że nawet może udać nam się,
To ją wykorzystajmy wreszcie,
Sami zdecydujmy nareszcie,

Czas, żeby przestali pendolić,
Oszukiwać, kraść i swawolić,
Robić poddanych z narodu,
Stawiać na piedestale smrody.
03.01.2015 jerry

Jest proste wytłumaczenie. Dziwne że TVN i GW jeszcze o tym nie informują. To sabotaż! Kolejarze-agenci PiS uszkadzają ten cud techniki. Przecież w innych krajach się nie psuje, bo chyba nikt by tego nie kupował. No chyba, że nikt tego poza Nowakiem nie kupił. Zresztą tylko kretyn kupuje coś włoskiego bardziej skomplikowanego od młotka.

To wszystko nic, pasażerowie żyją i to jest najważniejsze. Oby tylko nie doszło do tragedii, bo tego typu awarie to potencjalne zagrożenie katastrofą. Niestety, ale rządy popaprańców, dla których najważniejszy jest zewnętrznie PR i propaganda, a wewnętrznie nabijanie sobie kabzy, jest zagrożeniem dla życia i zdrowia rządzonych.

Za to Pierdolino ktoś powinien odpowiedzieć . Tuskomatoły wzieli łapówkę od producenta i za pieniądze podatników zakupili Pierdolino i się śmieją że ich wyborcy jeżdżą włoskim gratem.

Czy dowiemy się wreszcie kto i ile wziął łapówki za podpisanie tego kontraktu? Nie tylko bezpośrednio (oczywiście do raju podatkowego), ale z kim się pan N podzielił i w jakiej wysokości? I na koniec kiedy i na ile "zainteresowani" pójdą siedzieć za ten intratny interes?
A warto się spieszyć, bo najwyraźniej niektórzy nie muszą pracować (np. być posłami..) i wyjadąna "saksy". A jak wiadomo wyspy takie, czy owakie, nie mają z postPRL umowy o ekstradycji..
Bo jak dotąd "psy szczekają, a ICH karawana sobie jedzie dalej". Taka jest ich filozofia!

czy nowak juz siedzi w areszcie, ponoc nie ma juz imunitetu poselskiego moze prokuratura ruszy dupskiem bo jak zrobiom z niego jakiegos innego ministra albo prezydenta to sie znowu usra.

Kupili Pindolino nie dali zarobić Polakom. Ile wzięli za tą transakcje dla siebie. Od momentu zakupu wiadomo było , że to badziewie. To jest gospodarka tego nierządu. Co na to premierzyca

W Pendolinie jest malo miejsc siedzacych na ktore sa tylko sprzedawane bilety........MIE MOZNA sobie postac w korytarzu i swobodnie POGADAC.........

Rządy PO pod sąd !!!!!

– Nasyfam się Yon Yonson,
Przybyłem tu z Fisconsin,
Zajęcie tam w tartaku dobre mam.
Gdziekolfiek się pokażę,
Fesołe fidze tfarze
I fszyscy proszą mnie:
“Ach przedstaf, przedstaf się!"
Więc odpofiadam, że
Nasyfam się Yon Yonson...

zwolennicy PO jadący w pindolino sa zachwyceni , dostali w promocji za darmoche dodatkowe 90 minut :)

Zakup pendolino to:
"Himalaje niegospodarnosci, marnotrawstwa dotacji z UE",,,
Dotacje UE trzeba splacic jako dlug,
a polskie fabryki pociagow wyeliminowano z mozliwosci produkcji,,,

Jaka niegospodarność przecież to nie idioci.

ludzie p£acą mnostwo kasy za bilety, ciekawe czy zwracają rożnice za jazde superpociągiem ktory sie spoznia dwie godziny.

Musimy przypominać i wyjawić w odpowiednim czasie że 2 miliardy mają do rozliczenia za co muszą odpowiedzieć włącznie z Tuskiem.Czy napisałam coś z nieprawdy-jeżeli nie to dlaczego atak?.

Pier...do..lino to taka Peło w pigułce.

Szanowni Państwo. Ktoś już tutaj napisał, że ten rząd to przestępcy i tak powinni być traktowani. Ponadto wysługując się mafijnymi strukturami, którymi objęto nie tylko media ale wszystkie dziedziny życia w tym wymiar sprawiedliwości, społeczeństwo pozbawione jest dostępu do rzetelnych informacji a co za tym idzie w dużej mierze jest niedoinformowane lub manipulowane. Przestańmy więc opowiadać brednie o demokracji, o suwerenności itp, itd. bo tak po prostu nie jest. Myślę, że my jako obywatele powinniśmy wywierać większy nacisk również na partie opozycyjne aby te mając przecież większe możliwości niż zwykły obywatel, wymusiły konkretne zmiany dotyczące choćby mediów. Trzeba odsobaczyć te płaszczyzny życia społecznego, które kształtują świadomość obywateli. Informacja powinna być rzetelna i miarodajna. Inaczej każda kolejna afera będzie zamiatana, tak jak odbywa się to do tej pory.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl