niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 maja 2016

Amnezja premier Ewy Kopacz? Nie pamięta czy była w ZSL

Dodano: 23.12.2014 [14:46]
Amnezja premier Ewy Kopacz? Nie pamięta czy była w ZSL - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
- Nie przypominam sobie (…) Zawsze myślałam, że moją pierwszą partią była Unia Wolności  - oświadczyła na konferencji prasowej premier Ewa Kopacz. Ku wielkiemu zdziwieniu zarówno dziennikarzy jak i wszystkich oglądających konferencję prasową, Ewa Kopacz przekonywała, że nie pamięta swojej partyjnej przeszłości. Tymczasem jeszcze we wrześniu na łamach portalu niezalezna.pl informowaliśmy o tym, że Ewa Kopacz była członkiem Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego. Tę sensacyjną informację podał Krzysztof Kosiński - rzecznik PSL.

Jak pisaliśmy na łamach naszego portalu o członkostwie Ewy Kopacz w ZSL poinformował Krzysztof Kosiński - rzecznik PSL. W rozmowie z reporterem niezalezna.pl dziwił się, że ta informacja nie była wcześniej publicznie znana. Jak udało się ustalić naszym dziennikarzom Ewa Kopacz zgłaszała się również do spadkobiercy komunistycznego stronnictwa chłopów – PSL (Więcej na ten temat TUTAJ). Tymczasem polityczna biografia nowej premier na Wikipedii zaczyna się w 1990 r.
 
Dziś na konferencji prasowej Ewa Kopacz odniosła się do informacji na temat swojej przynależności do ZSL.

- Nie przypominam sobie (…) Zawsze myślałam, że moją pierwszą partią była Unia Wolności  (...) Sięgnę do archiwów i sprawdzę, jak się mogło zdarzyć, że wstąpiłam do ZSL – oświadczyła Ewa Kopacz.

Na te słowa błyskawicznie zareagowali dziennikarze oraz internauci komentujący całą sprawę na Twitterze:
 
- PBK nie pamięta, czy czytał aneks do raportu, RS zawodzi pamięć w sprawie spotkania DT z Putinem, PEK nie pamięta czy była w ZSL  - napisał Michał Szułdrzyński z „Rzeczpospolitej”.
 
- ZSL - Zapomniałam Swojej Legitymacji – rozwinął skrót organizacji Michał Majewski z tygodnika „Wprost”.

Dopytywana o szczegóły Ewa Kopacz rzuciła jedynie lakonicznie: „Jak będę wiedziała spotkam się z Państwem, żeby to szczegółowo wyjaśnić”.

Zjednoczone Stronnictwo Ludowe (ZSL) to jedna z najdłużej funkcjonujących partii komunistycznej dyktatury w Polsce. Stronnictwo rozpoczęło swoją działalność w 1949 r., a w deklaracji ideowej na Kongresie ZSL zapisano, że funkcja polityczna chłopów ogranicza się do roli czynnika, który popiera klasę robotniczą. Samo ZSL uznano za ugrupowanie wspierające PZPR. ZSL działało do 1989 r., gdy zmieniło nazwę na Polskie Stronnictwo Ludowe, a jeszcze w trakcie obrad Okrągłego Stołu ZSL reprezentowało dotychczasową czerwoną koalicję.

O przynależności Ewy Kopacz do ZSL pisał m.in. Tygodnik „Gazeta Polska” w listopadzie. W gazecie opublikowano również skany dokumentów.
Poniżej fragment tekstu:
Działaczka Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego, szefowa koła tej partii, wysłanniczka do NRD pierwszego sekretarza Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Radomiu – tak m.in. wyglądała działalność Ewy Kopacz w latach 80. Jej mąż był w tym czasie prominentną postacią lokalnej społeczności – pełnił funkcję zastępcy prokuratora rejonowego w Kozienicach - ujawnia „Gazeta Polska” (CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT)
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

To kopaczowa ma komunistyczne korzenie. Zawsze mi cos smierdzialo gdy na nia patrzylem.

Kopacz po mężu,prokuratorze. Z domu Lis. Niby lis to nie lisienko,ale kto ciągle kłamie może i lisienko...? Do tego berliński taniec na ,,pijanym'' dywanie.Do tego udział w reklamie ciuchów,w głupiutkiej gazetce.Nie wspominając Smoleńska.Ta kobieta na drugie imię ma_ KOMPROMITACJA! Ryży mianował toto by nas do reszty upodlić./ona ma dużo podobnych sobie koleżanek,właśnie dostają stanowiska/

Tym bardziej do łopaty.

Nami wciąż rządzą komuniści, tylko partie mają inne nazwy. I wmawia nam się, że jest to demokracja.

Łopata na metr

Ciągle widzę twoje dłonie
Mocno wsparte o łopatę
Która na metr ziemię kopie
I wspomina tamtą datę
Gdy posłanka ta Beata
Którą agent Tomek pieścił
Zeznawała wobec świata
Że z frontmenką będą pierwsi

Kto frontmenką był pamiętasz?
A kto był ministrem zdrowia?
Ta wiedza to elementarz
W pamięci go lud zachował

Tu przemilczę marszałkinię
Która najróżniejsze świnie
Zostawiała na mównicy
Głos skracając opozycji

A na koniec przyszła era
Specjalisty Alzhejmera
Który jak oszustów wielu
zapomniał o PSLu

Gdy od kłamstwa premierzyco
Wstydem ci zapłonie lico
Ciało swe wysmagaj batem
I chwyć znowu za łopatę

Nie no, to już są jaja na bezczela...

Jakoś dziwnie przed świętami Bożego Narodzenia politycy PO zaczynają chorować na amnezję. Premier nie pamięta swojej przynależności partyjne , prezydent RP nie pamięta nic na temat " afery marszałkowskiej " . Jak może funkcjonować państwo skoro dwie najważniejsze osoby chorują .Na szczęście ktoś chyba za nich pociąga za sznurki i jakoś turla się nasza smutna polska rzeczywistość .Wodzowie mają ważniejsze priorytety - sesje zdjęciowe , robienie kotylioników , paczuszek dla biednych , palenie zniczy w okienkach. W koło robi się ciepło, miło i bezpiecznie.

Jestem arogancka baba na wysokim stanowisku i moge mowic co mi sie podoba.... i pamietac tez.

Homo Neandertaltis czy Pitekantropus?

Ta zoologiczna nienawiść PO-ruso-żydo-komunistycznych funkcjo-

nariuszy do Polaków-Patriotów jest wynikiem stalinowskich genów

u tych POlskojęzycznych obrzydliwych gebelsiaków, których mowa

nienawiści w prostej linii POchodzi od dawnej mowy nienawiści PRL-

wskiej, stalinowskiej propagandy. Trzeba ciągle Polakom przypominać,

że żerująca dzisiaj na Polsce sitwa Plugawych Oszustów i Pier..ych

Sowiecki Ludzików oraz opłacane przez nich ruso-żydo-komunistyczne

łże-media głównego rynsztoka to PO-tomkowie zrzuconej do Polski

przez ludobójcę stalina ruso-żydo-komuny. Patrz - Bul z jego żydo-

ubecką wielorybnicą czy zakapiorna, tępa komunistka, ZSL-ówa i PRL-ówa

tow. Kłamacz, która załgiwała przekopanie miejsca zbrodni smoleńskiej

do 1 metra, załgiwała swój udział w sekcjach ofiar zamachu smoleńskiego,

a teraz na rozkaz gebelsa-urbana obrzuca błotem najbardziej oczciwego

z Polaków - Jarosława Kaczyńskiego - plugawym esbeckimi paszkwilami

spreparowanymi przez sowiecko-esbecką gnidę tow. Lesiaka pachołka TW

Bolka i ruso-żydo-komuny !

Gdzie teraz jest Cenckiewicz,w Biedronce? Niech idzie ochoczo do archiwum IPN-u,zeby Kopacz nie zdarzyla przed nim i nie przekopala i wyrwala te kartki z deklaracja do ZSL-u.Tak mu bylo spieszno co do osoby prof.Kiezuna? Acha,ida
Swieta.Wtedy tlumaczyl sie idiotycznie"jak nie teraz,to kiedy?"Wiec przez analogie,jak nie teraz to po Swietach
bedzie po herbacie,juz ona zadba o te papiery.Jezeli udac glupa,ze sami ubecy,bez jej wiedzy ja tam dopisali,to
moze,niech Cenckiewicz znajdzie reszte dokumentacji prof.Kiezuna i moze bedzie aneksik,ze wpisujemy bez jego
wiedzy,bo moze nam sie przydac,chocby jako tlumacz,bo my nawet po polsku nie umiemy sie poprawnie wyslawiac.

Nie dość, że kłamczucha smoleńska to jeszcze ma demencję, dokąd ten nasz biedny kraj zmierza.

O jeny,
tylko nie pokazujcie tej gęby w Świąteczne dni,
człek będzie przejedzony - różnie może być ...
Nie powiem CO ! Teraz Panie tworzą Swiateczne dania,
co ruszą muszą je próbować - ważna to sprawa !
Bądźmy IM pomocni, tzn. nie przeszkadzajmy,
docenią to napewno - poczekajmy ;~)

Ps.Miłych świąt dla PAŃ.

Standardy demokratyczne PO. Na Warszawskim Ursynowie PO przegrało wybory mimo nagonki medialnej i fałszerstw wyborczych. Więc kupili sobie radnego z Naszego Ursynowa Teresę Owczarek. I już PO wbrew wynikom wyborów w korytku.

Pani Kopacz łże jak pies. Nie pierwszy raz zresztą. Przykro na nią patrzeć, jest bezradna, bez pomysłu. Jak już premier mojego kraju kłamie, to nie jest dobrze. Jest niebezpiecznie.

Proszę donieść pani premier ,powinna koniecznie udać się do lekarza pierwszego kontaktu ,cierpi na zaniki pamięci moze to wirus ,który załapał pan prezydent najważniejsze osoby Rzeczpospolitej cierpą na tą samą przypadłość.

Demencją mataczniczą wykazał się pan Komorowski w czasie ostaniej rozprawy sądowej (ponad 100 przypadków ), a teraz Jej Excelencja Premierzyca. Wygląda to na chorobę zakażną , podobnie jak kwaśna żółtaczka zakażna, przenoszona przez cytryny.

przypadek że nie pamięta> przypadek żekomorows ki tez nie pamięta? NIE SĄDZĘ !

Nie pamieta czy paliła, ale sie nie zaciągała.

Jakie kłamstwo? Fadroma się wstydzi posądzeń o jakiekolwiek związki z koalicjantem, z którym od 7 lat rozkradają Polskę. Arbuzom to nie przeszkadza,aby koryto. Wiocha, buractwo, kwintesencja chamówy.

Bo tu trzeba pokopac w pamięci na co najmniej metr w głąb chyba, że ta prostytutka nie pamięta, że nazywa się kopacz.

Ogolnopolska amnezja i lemingoza. W sadzie najwyzszym sedziowi nie pamietaja czy brali lapowki czy nie brali, Sikorski nie pamieta co gadal w Rosji z Tuskiem, Komorowski nie pamieta czy czytal aneks czy go nie czytal i z kad go mial, Kopaczowa nie pamieta z kad zaczela sie jej kariera, ciekawe czy pamieta swoj pierwszy raz czy tak dawala wszem i w obec ze juz i tego nie pamieta. Lemingi i polactwo nie pamieta ze PO z PSL obiecywalo gruszki na wierzbie jak SLD, obiecuje i obiecuje obiecanki cacanki od 8 lat a durny narod nie pamieta ze klamstwo i cwaniactwo wlasnie ich dotyczy takze. Jakies kompletne uposledzenie , Polska choroba stoi , jeszcze troche nikt nic nie bedzie pamietal, alez komfort psychiczny !!!

[*** ODNOSNIE Notki "o aresztowaniu mlodego Polaka"- pozwole sobie powtorzyc moj komentarz.***] >>>>> "A to ci dopiero PRL-skie psy! Wyraznie widac, ze ta rezimowa antypolska POlicja dziala przeciw patriotycznej, polskiej mlodziezy! *****Polacy! Wspierajcie swoja mlodziez, ("kiboli") bo to Oni beda pierwsi, ktorzy stana w obronie Naszej Ojczyzny, naszej religii i nas samych! Wspierajmy Ich jak tylko mozemy najbardziej! Nie pozwolmy tym "czerwonym sQ***synom" zagasic patriotycznego ducha w tych odwaznych, mlodych Polakach!"<<<<<

Widocznie pasuje większości mieszkańców miast i WSI władza która która ten lud po prostu bez żenady dyma. Tacy są perwersyjni. Szkoda gadać.

Przciez ONA jest dziecinna, socjopatka na czele rzadu ona nie tylko w plot wejdzie ale was w plot wprowadzi- Caly Kraj.

Za kilka lat tak samo będą się wstydzili członkowoe PO:-) pamięć ich będzie zawodziła

Przeca toto to czerwone ŁAJNO!!!!!!

Gdzie jest Palikot? Tak mu zależało na publicznym raporcie o stanie zdrowia śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a o raport o stanie zdrowia pani premier jakoś się nie dopomina. A przecież nie trzeba być lekarzem, by wiedzieć, że zaniki pamięci nie sygnalizują niczego dobrego.

Jak widać amnezja jest szczególnie zaraźliwa, udzieliła się Ewie Kopacz od Radosława Sikorskiego (np. jego przypadek dot. rozmowy D. Tuska z W. Putinem ws. Ukrainy). Żenujące jest to, że używa się wszelkich metod, by tylko wyłgać się od kompromitujących, czy niewygodnych sytuacji (faktów). To wystawia odpowiednie świadectwo o człowieku ...

LUDZIE !!!
Przejrzyjcie wreszcie na oczy !!!
Czy wy tego nie widzicie że ludzie tego pokroju zniszczyli nasz kraj a my Polacy jesteśmy traktowani jako tania siła robocza na zachodzie !!!
Czy wy naprawdę nie widzicie tego że mimo wszystkich tych afer nic się nie dzieje !!!
To wszystko jest jeden wielki układ mafijny w którym słowo demokracja nie istnieje !!!
W tym demokracji nie ma i jezeli nic się nie zmieni długo jeszcze nie będzie a oni dalej będą robić to co chcą sprawiedliwość ich nigdy nie dosięgnie bo przecież można ją w tym kraju kupić a do tego dalej będą się wam śmiać w twarz że glupie Polaki.
Z drugiej strony rozumiem wszystkich tych którzy chcieli by coś zmienić a nie mogą a wiecie dlaczego ?
Ponieważ w erze internetu prawda jest taka ze istnieją wyspecjalizowane jednostki które wyłapują informacje i to nie tylko te związane z terroryzmem ale również te które mogą przyczynić sie do obalenia danego rządu który niszczy nasz kraj. Tacy ludzie są zagrożeniem dla ogólnie panującego systemu i dobra ludzi którzy są w tym systemie
Ten układ zamknięty jest chory i nie ma nic wspólnego z demokracją.
Ten twór jest dzisiaj czymś znacznie gorszym niż czasy komuny !!!
Wystarczy posłuchać na internecie mądrych ludzi z róznych środowisk niezależnych którzy wypowiadają się na ten temat
A prawda jest jedna !!!
"Aby pozbyć się chwasty należy wyrwać je z korzeniami a nie tylko sporadycznie niszczyć to bo będzie tylko na jakiś czas a później te chwasty ponownie wyrosną"
Jeżeli umiecie samodzielnie myśleć porównajcie sobie to wszystko z obecna sytuacją która ciągnie sie 89 roku !!!!

Prawdziwy Patriota POLAK

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl