niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 września 2016

Rozpoczęło się legalizowanie fałszerstw. Sąd w Krakowie oddala protest

Dodano: 09.12.2014 [12:30]
Rozpoczęło się legalizowanie fałszerstw. Sąd w Krakowie oddala protest - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Sąd Okręgowy w Krakowie oddalił protest wyborczy dwóch osób, które oddały dwa głosy na kandydata PiS do sejmiku wojewódzkiego, a według protokołu kandydat ten nie uzyskał żadnego głosu. Sąd stwierdził, że 90 nieuwzględnionych głosów na kandydata PiS... nie wpływają na wynik wyborów.

Jak wynika z ustaleń krakowskich reporterów TVN24 oddaleniem zakończył się protest wyborczy, w którym alarmowano o rażących nieprawidłowościach przy liczeniu głosów i rozbieżnościach w podawanych wynikach.

Wszystko zaczęło się od tego, że po publikacji oficjalnych wyników wyborów, dwaj wyborcy spostrzegli, że kandydat, na którego głosowali... nie uzyskał żadnego głosu. W celu zbadania tej sprawy zgłoszono protest wyborczy w krakowskim Sądzie Okręgowym.

Po weryfikacji protokołów i ponownym sprawdzeniu kart do głosowania sąd przyznał, że faktycznie doszło do pomyłki i kandydat do sejmiku wojewódzkiego z listy PiS nie miał żadnego głosu, choć faktycznie głosowało na niego co najmniej dwóch wyborców, którzy składali protest. Jednocześnie sąd uznał, że błędy w liczeniu głosów... nie miały wpływu na wynik wyborów, ponieważ głosy, których nie policzono w przypadku tego kandydata, zostały dopisane do innego kandydata z tej samej listy.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że po ponownym przeliczeniu głosów z komisji obwodowej nr 77 w Krakowie było 90 kart z głosami oddanymi na kandydata PiS Jana Dudę ubiegającego się o miejsce w sejmiku województwa oraz jeden głos nieważny, ponieważ zamiast „krzyżyka” w kratce do głosowania widniał „ptaszek”. Oficjalnie jednak, w oparciu o dane zawarte w protokole pojawiała się informacja, że na Jana Dudę nikt nie głosował. W protokole przy jego nazwisku nie było żadnych głosów.

Głosy te przypisane zostały innemu kandydatowi z tej listy. Sąd uznał więc, że cała sprawa nie miała znaczenia dla ogólnego wyniku wyborów i protest oddalił.

Opinię sądu w tej sprawie podziela komisarz wyborczy Teresa Rak, przekonując, że i tak nie mogło dojść do innego podziału mandatów w poszczególnych okręgach, ze względu na „duże różniece w głosach oddanych na poszczególne listy, że ewentualne uchybienia w zakresie ustalenia wyników głosowania w obwodzie, a nawet w kilku obwodach, pozostają bez wpływu na wynik wyborów”.

Członkowie komisji przekonywali, że za błędy w przypisaniu głosów odpowiada system. Nie wykluczali również, że mogło dojść do „pomyłki”.

Decyzja sądu o oddaleniu protestu nie jest prawomocna.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Sprawa ta powinna byc naglosniona, aby glosujacy byli swiadomi, ze jezeli namaluja ptaszka zamiast krzyzyka to ich glosowanie bedzie niewazne! Czy zawsze tak byly traktowane nasze glosy? Czy w innych panstwach tez jest takie postepowanie? A moze gdzie indziej musi byc ptaszek a jeszcze gdzie indziej tylko ptaszek a jeszcze gdzie indziej trzeba zamalowac caly kwadracik?!

Sądy w 16 województwach powinny napisać na "wrotach sprawiedliwości" jeden wielki komunikat
WNIMANIE - wszystkie 1500 protestów nie miały wpływu na wynik wyborczy. Dalsze procedowanie
"reklamacji" uważa się za bezcelowe i niesłusznie politycznie, CZA ten chocholi taniec
raz na zawsze przeciąć, skalpelem, niczym wrzód na dupie, a jak nie to warcholstwem sprawiedliwość
się zajmie, w tedy nie będzie już tak miło, pisowskim niedorżniętym watahą mówimy stanowcze NIE będzie kaczystowski katopisoludek pluł nam w twarz, ogłosimy Wici na całym obszarze III RP, wyłowimy wszystkie węże jaszczury i jaszczurki, nadziejemy kaczora na pal sprawiedliwości POwskoPSLlowskiej.

Ja wójt z Ruskiej Budy wam to mówię.

Nie jestem prawnikiem, ale jestem ciekawy czy sztuczne określenie o sądach, ze to "niezależne" sądy oznacza, że ci sędziowie - a wielu z nich to dzieci resortowe - którzy i tak nie wiadomo dlaczego są już ponad prawem i traktowani jako rasa wyższa, bo nie odprowadzają składek do ZUS na przyszłe swoje super wysokie emerytury, że sa nietykalni i im wszystko wolno!? Czy nikt w Polsce nie ma prawa tych cwaniaków z tymi ohydnymi ich werdyktami rozliczać!? Przecież to ewidentne łamanie Konstytucji RP, która określa ze wszyscy obywatele RP są równi.

jest jedna możliwość - trzeba, zrobić wszytko aby odczuli że nie są bezkarni. Wszyscy bez wyjątku. Sędziowie bo od dawna nie są sprawiedliwi i uczciwi, Politycy bo okradają nas jak chcą. Trzeba też przestać płacić ZUS i podatki bo dzięki tej kasie właśnie oni nas mogą okradać. Jeżeli ktoś oglądał film V jak vendetta albo czytał komiks to byłoby najlepsze rozwiązanie takie jak w finale filmu. Nie mogą ukarać wszystkich na raz. Oni już się boją ale ludziom brakuje jeszcze bodźca dzięki któremu wyjdą na ulicę. Ale w końcu to się stanie i wtedy mam nadzieję że wszyscy odpowiedzą za swoje grzechy. Cały rząd i wymiar sprawiedliwości powinien powstać od nowa. Bez ani jednej osoby która w tej chwili obejmuje tam jakieś stanowisko.

Rzeczony , krakowski sąd , nie tylko ODDALIŁ protest wyborczy. On ODDALIŁ się przede wszystkim od elementarnego poczucia sprawiedliwości i rzeczywistości, elementarnej znajomości logiki itp. Uzasadnienie trochę śmieszne ,ale bardziej , straszne. CDN ?

Szeroko rozumiany wymiar niesprawiedliwości podreperował sobie w Krakowie /ociupinkę/ opinię,za sprawą prokuratora,który sprawnie zajmuje się kolejną sprawą. Nie oznacza to jednak,że i sprawami głosów wyborczych zajmą się rzetelnie.Akurat sądy krakowskie nie mają dobrej opinii,a do tego dochodzi zjakisko "krakówka". "Krakówek"? wiadomo.

Błędy w liczeniu wskazują że komisja nie umie liczyć - czy nieumięjętność liczenia ma wpływ na wynik wyborów? Ja bym jeszcze sprawdził czy wszyscy członkowie komisji umieją pisać i czy czytają tekst ze zrosumieniem

Skoro sady sa niezalezne bo nie poddane lustracji i ,,PO-srane,,tylko czekac jak ich rodzice zaczna orzekac jak dawniej ,,zabojstwa sadowe,, by pozniej w chwale spoczac na Powazkach w asyscie honorowej tak jak tussek czy buzek za zbrodie w brukseli....

To ni sąd oddala protesty lecz personalnie ,,judaszowy sędzia,, lub zespół sędziowski.

Mamy prawo i obowiazek z imienia i nazwiska podawać kto orzeka kalajace KONSTYTUCJE RP wyroki!!!!!

I pod ich domami glosic swoje oburzenie!!!!

Tak nie nekamy judaszowych sedziow lecz egzekwujemy jawność w poszanowaniu i przestrzeganiu prawa-----ktore jawnie jest ,,gwalcone,,

Brak jednego prawidłowego głosu a nie uwzględnionego w protokole wyborczym stawia podejrzenie że wybory zostały sfałszowane. Takie praktyki były w PRL-u.

Ja też twierdzę, że winny jest system, który konserwuje ten układ niestety.

Nie ma co liczyć na sprawiedliwość, czy uczciwość sądów. Część sędziów to postkomunistyczna scheda, która sama siebie oczyściła oświadczeniami podczas lustracji. Część to nieuki oraz osoby pod wpływem układów. Jaki Trybunał, takie sądownictwo. Jak kiedyś pisałem TK orzekł niezgodność ustawy z Konstytucją, jednak uznał jej obowiązywanie do końca roku. To kpina z Polaków i Polski!!!

"Sąd stwierdził, że 90 nieuwzględnionych głosów na kandydata PiS... nie wpływają na wynik wyborów".

To znaczy, że wg sądu w tym państwie jednostka g... znaczy. Bo tak naprawdę to każdy obywatel powinien mieć święte prawo do tego, by jego głos był uwzględniony w sposób niepodważalny.

Dziennikarze - sporządzajcie i publikujcie, na bieżąco, IMIENNE LISTY SĘDZIÓW orzekających w sprawie wyborów i nazwisk Prezesów orzekających Sądów.

No, przecież "jeszcze rozgrzani sędziowie" czyli prezesi TK, NSA i SN wydali wspólne oświadczenie bezpośrednio po naradzie u naszego Czomolungmy Intelektu,że wybory nie są zagrożone oszustwem czy fałszerstwem. A takie wspólne oświadczenie "jeszcze rozgrzanych sędziów" jest instrukcją dla wszystkich podległych im SO, które rozpatrują protesty we własnej sprawie bo to "niezależny" wymiar sprawiedliwości organizuje i przeprowadza wybory w tym skorumpowanym państwie a także kontroluje je.

I po to nie wdrażają JOW bo zawsze mozna powiedzieć ze jakiś okręg nie ma wpływu na całość głosowania

Kto dziś siedzi w tych naszych sądach? Czy tylko potomki komusze? Jawnie pomagają ukryć fałszerstwa genialnej władzy , masakra. Polska przestaje być krajem unijnym, normalnym, bezpiecznym krajem. Sądy to porażka Polski.

Sąd uznał, że wynik wyborów został zmanipulowany, czyli sfałszowany - DOBRZE!!!
APELOWAĆ KONIECZNIE!!! Nie odpuszczać !!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl