niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 września 2016

Zeznania obciążają Kancelarię Prezydenta. Sąd nie wpuszcza kamer na rozprawę

Dodano: 02.12.2014 [11:44]
Zeznania obciążają Kancelarię Prezydenta. Sąd nie wpuszcza kamer na rozprawę - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Decyzją sądu, dziennikarze nie zostali wpuszczeni na salę rozpraw. Odmówiono im możliwości bezpośredniego relacjonowania i rejestrowania tego, co dzieje się przed sądem. Swoją decyzję sąd tłumaczy „warunkami lokalowymi” oraz tym, że oskarżonych i świadków obecność kamer... mogłaby peszyć.

Jak informuje Michał Rachoń z Telewizji Republika Sąd Rejonowy przy ul. Marszałkowska 82 w Warszawie zdecydował o nie udzieleniu dziennikarzom zgody na bezpośrednie relacjonowanie, rejestrowanie oraz transmitowanie przebiegu procesu w sprawie zatrzymania na 24 i 48 godzin dziennikarzy relacjonujących protest w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej.

- Rozprawa trwa. Nie dane nam jest ją rejestrować. Nie można robić zdjęć. Sędzia stwierdził, że nie pozwalają na to warunki lokalowe, a obecność kamer mogłaby peszyć oskarżonych i świadków – tłumaczył na antenie TV Republika reporter tej stacji Jan Korab.

Publiczność może co prawda przebywać na sali rozpraw i przysłuchiwać się przebiegowi procesu, jednak sąd wydał zakaz nagrywania obrazu i dźwięku na sali rozpraw.

Na jednej z wcześniejszych rozpraw dyrektor Biura Ochrony Kancelarii Prezydenta Konrad Komornicki zeznał, że to Kancelaria Prezydenta wydawała polecenia policji.

Przypomnijmy, że ostatnio policja, najwyraźniej niechcący, ujawniła, że to Kancelaria Bronisława Komorowskiego rządzi w PKW. Okazało się, że Państwowa Komisja Wyborcza nie ma swojej siedziby, a jedynie… podnajmuje pomieszczenia od Kancelarii Prezydenta. Podczas posiedzenia zespołu parlamentarnego ds. wolności słowa podisnp. Mariusz Sokołowski, zapewne nieświadomie ujawnił bardzo ważną informację. Dzięki jego relacji z interwencji policji w PKW wyszło na jaw, że to Kancelaria Prezydenta rządzi siedzibą Państwowej Komisji Wyborczej.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

PRL bis... to PO.

A co na to episkopat? że tak doją "ich" baranki i owieczki? no nic bo mają od dojacych zadośćuczynienie bezpośrednie

W Rosji zeby nie wpuścić ludzi na salę rozpraw albo zakazać demonstracji, to ustawiano roboty drogowe albo remont budynku. Tłumaczenie rodem od nich. hi hi

Niestety to jest ich reakcja po drugiej turze wyborów "dali na nas głos możemy jeszcze bardziej przykręcać śrubę".
Chyba czas na pakowanie walizek bo ten większościowy naród niczym nie różni się od bronka-wsi

GŁUCHO W SĄDZIE, CIEMNO W SĄDZIE , co to będzie, coto będzie - jak w DZIADACH przy gusłach cmentarnych. Jako Naczelny Guslarz III RP - Gajowy.

sąd ??? jeżeli to jest sąd to tusk jest uczciwy- a komorowski, czy jak mu tam jest biegły w j.pol. - Dzisiaj najbardziej "uczciwym" -"prawdomównym" politykiem pod szyldem PO-PSL okazuje się sienkiewicz ...państwo polskie nie istnieje !!! ch....itd.

Jak mawiał klasyk ,,prawdziwa cnota krytyk,się nie lęka"
Ta cała elyta z POmyj,PSL,TR,SLD z rezydentam żyrandoli to konfidenci na sowiecki garnuszku.Michnik ze swoimi psami gończymi z mendi GÓWNEGO-ŚCIEKU plują nam Polakom w twarz.Czas,żeby te wszystkie ścierwa antypolskie wytykać palcami i golić jak za okupacji,robiono z q--mi!!!

jedno sprosowanie1 dzisiaj jest proces przeciwko trzem oskarżonym:
Grzegorzowi Senatorskiemu
Zenonowi Nowakowi
Rafałowi Mossakowskiemu

Oczywiście są to zatrzymani owego feralnego dnia(nocy), spędzili 48 h i są sądzeni w trybie przyspieszonym.

A podobno jesteśmy wolni od 25 lat?

Pani Stankiewicz, Panie Braun i wszyscy,którzy stanęli w obronie demokracji, trzymajcie się!
Racja i Prawda są po waszej stronie!
Dziękuję wam za wasza odwagę, mądrość, bezkompromisowość i nieugiętość! BRAWO!
Dzięki wam ruszy się cała patrioryczna Polska!
TRZYMAJCIE SIĘ!

Sąd jak za Stalina.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl