niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 września 2016

​Cudowne rozmnożenie głosów w urnie. Sprawą zajęła się prokuratura

Dodano: 25.11.2014 [17:22]
​Cudowne rozmnożenie głosów w urnie. Sprawą zajęła się prokuratura - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
W miejscowości Chociszew (woj. łódzkie) w urnie było więcej kart do głosowania niż wydała komisja. O sprawie zostali powiadomieni policja, komisarz wyborczy oraz prokuratura. Ta ostatnia wszczęła już czynności sprawdzające.
 
Przedstawiciele komitetu Razem dla gminy Parzęczew postanowili powiadomić odpowiednie organa, ponieważ mają wątpliwości, co do pracy komisji wyborczej w Chociszewie. – W urnie było więcej kart, niż wydała komisja. Chodzi o 31 głosów „widmo” – tłumaczy portalowi tvn24.pl jeden z przedstawicieli komitetu Razem dla gminy Parzęczew.

W zawiadomieniu, skierowanym do prokuratury rejonowej w Zgierzu, poinformowano również o tym, że członkowie komisji mogli ignorować ciążące na nich obowiązki. Chodzi o to, że komisja wyborcza mogła wydawać karty bez wcześniejszego zweryfikowania, czy dana osoba znajduje się na liście uprawnionych do głosowania.

To jednak nie wszystko. Zdaniem zawiadamiających, karty do głosowania były w wyłącznej dyspozycji przewodniczącego komisji i zastępcy. Kazimierz Kurtasiński z komitetu Razem dla gminy Parzęczew nie wyklucza, że „część kart do głosowania została wyniesiona z magazynu przy udziale jednej z tych dwóch osób”. – Potem część kart została wypełniona i trafiła „hurtem" do urny – mówi tvn24.pl.
 
Krzysztof Kopania z łódzkiej prokuratury potwierdza, że w sprawie zostały wszczęte czynności sprawdzające. – Chcemy ustalić czy faktycznie doszło do nieprawidłowości i popełnienia przestępstwa – wyjaśnia.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

zostawcie to gdybanie. Sam fakt ze ci faceci co licza glosy jezdza po wskazowki do moskwy juz ich degraduje. czerwoni to zrobili zeby kasa ktora ma przyplynac z Brukselii wplynela do czerownych PO kieszeni. Nigdy PSL nie mial takiej ilosci zwolennikow. I to juz jest czysty przekret. Przypatrzcie sie jak sie maja kraje gdzie dokonano dekomunizacji? Zwracam jak widze czym was karmia i te rezimowe media z funkcjonariuszami juz bezczelnie odwalaja swoja robote na korzysc czerwonych PO. A tych facetow z PKW trzeba zapytac ze maja wizy na pobyt w POlsce?

Tak sobie myślę żeby uniknąć fałszerstw przy dodawaniu kart do urn to najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie kart ponumerowanych tak jak na banknotach (seria numer)Każda komisja wyborcza otrzymała by odpowiednią ilość ponumerowanych kart w pakietach i zaksięgowanych.Po wydaniu kart dla głosujących po potwierdzeniu odbioru pozostała reszta kart ponumerowanych już była by wielkim utrudnieniem do wrzucenia do urny.

o czym my tutaj dyskutujemy ,nie ma najmniejszej mozliwości sprawdzenia i ponownego przeliczenia głosów ,bo karty są gdzieś zdeponowane ,i nikt ich nie przeliczy bez wyroku właściwego sądu a taki tuleja czy inny ch... na to nie pozwoli ,poza tym karty wyborcze są niszczone PO /peło/ 2 tygodniach od ogłoszenia oficjalnych wyników przed sąd ,bardzo ciekawe dlaczego? Zwykły Kowalski musi trzymać wszystkie dokumenty i rachunki przez 5 lat. Polska to niestety ale ch... ,du-pa i kamieni kupa ,państwo istnieje tylko teoretycznie jak twierdził nijaki Bartłomiej Sienkiewicz , POlsza to kacaplandia

"Krzysztof Kopania z łódzkiej prokuratury potwierdza, że w sprawie zostały wszczęte czynności sprawdzające. – Chcemy ustalić czy faktycznie doszło do nieprawidłowości i popełnienia przestępstwa – wyjaśnia". NIE! Panie Kopania. To Duch Święty wtarabanił te karty do urny. Albo Niewidzialny Człowiek. Albo rozmnożyły się przez pączkowanie. A może same tam wlazły? Wszak cudów nad urną w Polsce ci u nas dostatek. A właściwie nadmiar.

A czy urny były sprawdzone przed rozpoczęciem głosowania? Oni nie chcą przeźroczystych urn. Wiadomo dlaczego.

DLACZEGO PIS nic nie robi!!!!!!!
13 Grudnia to baardzo za późno!!!!!

DOKŁADNIE! Powinni mieć doświadczenie po Śmoleńsku już...
Takie rzeczy się załatwia od razu póki gorące!

"Dziadki z Lasu, znów chcą wybrać Dziadków z Lasu"

W skład Państwowej Komisji Wyborczej wchodzi dziewięciu sędziów trzech sędziów wskazanych przez prezesa Trybunału, trzech sędziów wskazanych przez pierwszego prezesa SN, i trzech wskazanych przez prezesa NSA. - Nikt z nich nie przeszedł lustracji.

We wtorek prezydent Bronisław Komorowski rozpoczął serię spotkań w sprawie nowego składu PKW.

Komorowski zaznaczył w poniedziałek, że obecnych członków PKW powoływali wszyscy prezydenci, którzy pełnili obowiązki po 1989 roku. Zwrócił uwagę, że wnioski o powołanie były kontrasygnowane przez premierów, m.in. Leszka Millera i Jarosława Kaczyńskiego.- Co jest prawdą, ale kto jednak wtedy przypuszczał, że PKW fałszuje wybory? / Nikt! / Nie ma więc co głupoty, maskować kolejną głupotą! - "Nie z nami te numery, Bruner!"

- Nie warto więc drodzy panowie udawać, że kształt personalny PKW, który przeżywa dziś głęboki kryzys to dzieło krasnoludków plus Komorowskiego. Wszyscy mieli tutaj swójudział w istotnych decyzjach. - dodał prezydent. / Zapomniał dodać, że sam w tej sprawie jest tylko "figurantem", notariuszem zatwierdzającym decyzje innych.

wPolityce.pl: Okazuje się, że cuda nad urną zaczęły się na długo przed wyborami samorządowymi. Nie ma dziś prawnej możliwości rozliczenia głosów nieważnych? Bo z Kodeksu wyborczego w dziwnych okolicznościach usunięto odpowiedni artykuł! Przez długie miesiące prac nad Kodeksem wyborczym w 2010 roku taki obowiązek był zapisany w ustawie, zniknął w tajemniczych okolicznościach na finiszu prac - donosi "Fakt".

Kluczowa jest tu data 13 grudnia 2010 roku. Wówczas dwaj senaccy legislatorzy - Marek Jarentowski i Jakub Zabielski – wydali opinię, w której proponują zmianę zapisu o konieczności analizowania nieważnych głosów. W ich propozycjach znika podział głosów nieważnych ze względu na przyczynę nieważności! — podkreśla gazeta.

Szef komisji, która zajmowała się Kodeksem, Waldy Dzikowski z PO, najpierw nie potrafił sobie przypomnieć okoliczności wykreślenia przepisu, a potem stwierdził, że takie były sugestie PKW. - „Fakt” zaznacza, że owe sugestie nigdy nie padły w czasie posiedzenia komisji.

- Można się więc zapytać o to, kto zlecił komisji sejmowej zmianę Ordynacji Wyborczej regulującej pracę PKW? - Sama PKW?

No zobaczymy jak popisze sie nasza? POlicja i Prokuratura. Złapać szajkę kanalii i bezwzględnie aresztować, więzienie a wyrok 15 lat. To jest zdrada Polski.

Wybory jak pamiętamy orzeczenie z rozmnożenia głosów w Belgii będą ważne. 31 głosów nie zmienia wyniku wyborów. I koniec!

Jest szansa na uniewaznienie wyborow, prosty a zarazem genialny sposob.
https://www.youtube.com/watch?v=HKggOIevYEs

wiele m-cy wcześniej mailowałem do biura PiS o kamerki internetowe w każdym lokalu - to załatwiłoby problem, ale woleli olać licząc chyba na pańską łaskawość przy podziale łupu na zielonym stoliku

PIS proponował zmiany dotyczące wyborów w tym wejście kamerek. Zostało to odrzucone.

Kto rządzi w POlsce? "Hrabia z sierpem i młotem + Urban w spódnicy":-(
Chaos wyborczy był kontrolowany - uczestniczyłeś w wyborach? Masz wątpliwości co do nieprawidłowości przeprowadzonych wyborów? Jesteś szaleńcem według niego !!!
"Osip Szczynukowicz vel Komoruski"

Spójrz w lustro hrabio z sierpem i młotem a zobaczysz największego z szaleńców...
Także Urban w spódnicy przekopał ziemię na jeden metr i to jest zafałszowane szaleństwo!!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl