niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Pomysł PSL na pomoc hodowcom. Promocja wieprzowiny wśród... muzułmanów

Dodano: 25.11.2014 [14:54]
Pomysł PSL na pomoc hodowcom. Promocja wieprzowiny wśród... muzułmanów - niezalezna.pl
foto: facebook.com/SIALintheMiddleEast
Minister rolnictwa Marek Sawicki przebywa na targach żywności w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. To muzułmański kraj, ale polskiemu rządowi to nie przeszkadza, aby promować tam naszą wieprzowinę. Jest tylko pewien dosyć istotny szczegół - Islam zabrania swoim wiernym jeść tego rodzaju mięso.

Wizyta Sawickiego i film, który został upubliczniony w internecie stał się już przedmiotem żartów.

Minister Sawicki promuje polską wieprzowinę w Zjedn.Emiratach Arabskich. To prawdopodobnie klucz do sukcesu PSL - pisze na twitterze użytkownik Macko.

Minister broni się. Przypomina, że w Zjednoczonych Emiratach Arabskich mieszkają nie tylko wyznawcy islamu. - ZEA chce wieprzowinę dla przyjezdnych - napisał Sawicki na twitterze.Szkoda, że minister Sawicki nie pamięta o problemach koncernu Cadbury w innym muzułmańskim kraju. Kilka miesięcy temu malezyjskie ministerstwo zdrowia przeprowadzało testy produktów firmy. Ich wyniki wykazały śladowe ilości wieprzowiny w dwóch produktach brytyjskiego koncernu. Po kontroli Cadbury musiało wycofać swoje produkty z tego rynku.

ZOBACZ FILM

Autor: Źródło:
Opinie użytkowników
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl