niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 lipca 2016

Nie żyją, a… głosują. Zmarłe osoby w rejestrach wyborców. ZGŁOŚ PROTEST!

Dodano: 25.11.2014 [15:56]
Nie żyją, a… głosują. Zmarłe osoby w rejestrach wyborców. ZGŁOŚ PROTEST! - niezalezna.pl
foto: protestwyborczy.pl
– Widzimy chaos administracyjny poprzez sygnały, że w aktualnym spisie wyborców funkcjonowały osoby, które już nie żyły. Ten błąd nie powinien mieć wpływu na wybory, ale niestety, ktoś mógłby zagłosować za taką nieobecną osobę – mówi portalowi niezalezna.pl Marek Steinhoff-Traczewski, koordynator projektu protestwyborczy.pl, akcji zorganizowanej przez Klub Jagielloński.

Otrzymaliśmy ponad 50 zgłoszeń, które dotyczą nieprawidłowości podczas ostatnich wyborów samorządowych i spodziewamy się, że ich liczba będzie jeszcze wzrastać. Kilka zgłoszeń dotyczyło pytania, ile osób z komisji powinno znajdować się w pomieszczeniu, gdzie oddawane są głosy. Zdarza się, że w pomieszczeniu jest tylko jeden członek komisji, co dla głosujących wydaje się "podejrzane". Przepisy kodeksu wyborczego nie regulują kwestii obecności członków komisji w pomieszczeniu, gdzie odbywa się głosowanie. Mówią one natomiast o obecności członków komisji na terenie lokalu, gdzie odbywa się głosowanie. Były również powtarzające się zgłoszenia dotyczące błędów z wydawaniem kart do głosowania, gdzie wyborcy dostawali niepełną ilość kart, bądź brakowało na nich niektórych kandydatów – tłumaczy Marek Steinhoff-Traczewski.

Okazuje się również, że w rejestrze spisu wyborców figurowały często błędne dane. Zdarzały się nawet przypadki, że jako osoby z prawem do głosowania figurowali ludzie zmarli.

– Zgłaszane problemy dotyczyły również tego, że w rejestrze spisu wyborców były błędne dane wyborcy. Widzimy również chaos administracyjny poprzez sygnały, że w aktualnym spisie wyborców funkcjonowały osoby, które już nie żyły. Ten błąd nie powinien mieć wpływu na wybory, ale niestety, ktoś mógłby zagłosować za taką nieobecną osobę – wyjaśnia koordynator projektu protestwyborczy.pl.
 

Pojawiały się również przypadki agitacji bezpośrednio w lokalu wyborczym. Na przykład wyborcy dostawali do postawienia krzyżyka na kartach do głosowania długopisy z imieniem i nazwiskiem jednego z kandydatów.

– Inny przykład nieprawidłowości spowodowany został tym, że na terenie lokalu wyborczego były długopisy oznaczone imieniem i nazwiskiem jednego z kandydatów. Zdarzyło się, że pani będąca córką jednego z kandydatów, miała otrzymywać w lokalu wyborczym pogróżki. W lokalach brakowało np. kart do głosowania – wyborcy dostali dwie karty, a nie trzy, choć wielu uświadomiło sobie to dopiero po rozmowie z bliskimi już po głosowaniu. Niewydane karty można było później np. dorzucić do ogólnej puli głosów. W ramach naszej akcji zajmujemy się przede wszystkim pomocą prawną dla osób rozważających złożenie protesty wyborczego. Diagnoza najczęściej pojawiających się problemów jest niejako skutkiem ubocznym naszych działań – dodaje Steinhoff-Traczewski.

Wszystkie nieprawidłowości w zauważone w czasie wyborów można zgłaszać za pośrednictwem strony protestwyborczy.pl
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Mam pytania:

Rozumiem, że obwodowe komisje wyborcze otrzymują listy ze spisami wyborców rano w niedzielę w dniu głosowania.

1. Czy osoby zmarłe to osoby które zmarły w dniu głosowania, albo w dniu poprzedzającym głosowanie, czy też np. miesiąc lub rok wcześniej. Jeżeli w dniu głosowania albo w dniu poprzedzającym to jaka jest procedura drukowania tych list. Kiedy osoby w urzędach miast czy urzędach gmin odpowiedzialne za rejestry wyborców drukują te listy chyba nie w soboty czy w nocy z soboty na niedzielę. Ciekawe jakie są przepisy prawa dotyczące osoby, która zmarła w sobotę lub w niedzielę rano a spis jest wydrukowany np. w piątek.

2. Jeżeli na listach były osoby zmarłe (nieważne czy dużo wcześniej czy też np. w dniu poprzedzającym głosowanie, a listy już były wydrukowane) to w takiej sytuacji chyba trzeba po prostu sprawdzić, czy przy tych osobach ktoś się podpisał. Bo jeżeli była osoba zmarła, a na liście się nikt za nią nie podpisał to trzeba sprawdzić dlaczego jest na liście a na wynik taka sytuacja nie miała wpływu.

Może grupa nieboszczyków była potrzebna do podniesienia bądź obniżenia progu wyborczego 50%?

Wykazy osób zmarłych chyba dostają od CZŁONKÓW PO, którzy mają firmy pogrzebowe na, których bez ryzyka mogli POSTAWIĆ KRZYŻYK na ULUBIONEGO CZŁONKA PO lub ZSL, Czyli członek popiera członka i MAMY NIEZAKŁÓCONE RZĄDY NIEFRAJERÓW. K. mać ONI rządzą a w Kryminałach biedrońki czekają. No trochę cierpliwości, nasi rodacy JUŻ< JUŻ mają dosyć gangreny Tuskawicy i z całą pewnością Oni tam trafią.

Tofaszystwo nie tylko potrafi więc rozmnażać, ale i wskrzeszać. Tofaszysz Tusk obiecał cuda, to i są.

Dla mnie oskarzenia PIS w sprawie sfalszowania wyborow sa mialkie nie przekonujace ludzi, natomiast szachraje, mafiozi POlszewiki potrafia prosto w oczy obrazac, oskarzac , lgac, klamac, czego nie potrafi robic PiS, chodzi mi szczegolnie o merytoryczne twarde dowody falszerstw na szczeblu wojewodztw i przeplywu do komisji lesnych dziadow.

Nie potrafia mowic, ze obecne prawo wyborcze jakie zmienilo Po-PSL pokazuje ze celowo zostaly zmienione przepisy na szczeblu senatu przez Borusewicza wykreslajac rodzaj liczenia glosow niewaznych...powinni zadawac pytania czy juz wtedy byl planowany przekret wyborczy??

Ludzie zmanipulowani przez tvn kategorycznie bronia przekreciarzy z PO-PSL, bo oni potrafia odwaznie bronic swoich przekretow czego nie robi piS godzac sie na wywiadach na oskarzania... ze podplaja Polske!!

Dlaczego nikt nie przypomina sienkiewicza, ktory powiedzial ze juz nie ma Polski tylko...kupa kamieni.."

Polityka medialna PiS jest bardzo slaba!!!! Bardzo slaba!!

To nie sama propaganda tu działa. Faktycznie 50% Polaków wybory nie interesują, a znając ich koszty (no, że są bardzo kosztowne :) )nie chcą się zgodzić na powtórkę. Przecież oni nie pójdą do urn czy tak, czy tak. Dorzuć jeszcze 22% wyborców PO i PSL. Wychodzi, że maksymalnie zainteresowanych powtórką może być 28% społeczeństwa, choć ja bym jeszcze odjął za 2% zadowolonych z sukcesów ich lokalnych komitetów. Czyli zostaje może 25% przekonanych. żadne przebijanie się w mediach nie pomoże. Skoro taśmy prawdy nie pomogły ...
Tak naprawdę w Polsce trzeba wprowadzić przymus głosowania w wyborach do Sejmu. Bo tak system jest zabetonowany i faworyzuje ekipę aktualnie przy władzy

Jeżeli zwykły obywatel np. źle wypełni PIT i pomyli się płacąc podatek to też nie ma wieklszego wpływu na budżet państwa... a mimo to jest ścigany. W Polsce jest zagwarantowana równość konstytucyjna obywateli.

ONI swoje a ja swoje!
I tak np. czy to jakiś wojewódzki czy to kowalewski i setki innych z tej samej gliny, tej samej nacji- oficjalnie kpią z nas, Polaków. A ci ONI co rządzą nami to się kryją i kpią w inny sposób. Jak widać wszędzie! A ja swoje powiem: są żydzi- oszołomy dorwawszy się do władzy patrzą tylko na pieniądze i walkę między sobą o wpływy i utrzymanie koryta.
Jak nie zrobimy jeszcze raz Solidarności ale bez Michników, Mazowieckich ,Komorowskich... Wszyscy ich znacie, to znowu zrobią nam mydło!

i o co ten rwetes to jest "świętych obcowanie", a tak na poważnie naprawdę ktoś myśli, że ta publiczna k... wyborcza zwana komisją i to państwową zrobi jakiś ruch w celu wyjaśnienia co się działo?
Mieli zamówienie wykonali i teraz się wymiksują składając dymisje czyli po piłatowemu umywając ręce.
Za chwilę dostana medale, nagrody i wszystko zostanie jak było.

No ja przepraszam ale lokalem wyborczym jest dla mnie pomieszczenie z urną wyborczą, ewentualnie łączone z drugim tak by urna była cały czas widoczna. Czy jak postawimy urnę w holu 100 piętrowego biurowca to daje to komisji wyborczej możliwość rozpełzania się po całym budynku? Mają być bodajże trzy osoby z komisji stale obecne w lokalu w tym przynajmniej zastępca przewodniczącego, koniec kropka.

Ponoc lewactwo tanczyli na cmentarzu niedawno. Przeciez Janusza ludzie uprawiali "vampire party" I to nawet sie nie wstydza.

Jarosław Kaczyński w Gdańsku: „Przypomnijcie sobie, kto był na czele tych burłaków ciągnących samolot… To zdjęcie-symbol rządów PO”

http://wpolityce.pl/polityka/223454-jaroslaw-kaczynski-w-gdansku-przypomnijcie-sobie-kto-byl-na-czele-tych-burlakow-ciagnacych-samolot-to-zdjecie-symbol-rzadow-po

Nawet na Haiti praktyki VOODOO w czasie wyborów nie są możliwe, ale w III RP , jak najbardziej. Zakłócanie spokoju Ś.P. Zmarłym , jest w naszej tradycji obce, ale jak widać PO-ZSL, postanowiły z tym "przesądem " skończyć. Tylko trudno wyobrazić sobie sesję organu samorządowego , gdzie zasiadają zwłoki , strupieszałe lub po przemianie woskowo-gnilnej. Nazbyt to nowatorskie , nawet na XXI wiek.

METODA NA GRZESKA-po co wnuczek wystarczy zbyszek grzesiek miro rycho-oni pierwsi metode z cmentarza odkryli -nic nowego ,wnuczek juz nie modny.

Przy pobraniu karty do głosowania należy okazać dokument tożsamości.

ty celinka juz nie pij -zmien diete. gdzie ty zyjesz od kiedy zyjesz albos wczoransza albos taka durna jak te 1010%w ZSL

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl