niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 września 2016

Platforma zablokowała wniosek PiS. Nie będzie debaty w PE o wyborach samorządowych

Dodano: 24.11.2014 [18:46]
Platforma zablokowała wniosek PiS. Nie będzie debaty w PE o wyborach samorządowych - niezalezna.pl
foto: flickr.com/photos/european parliament
Parlament Europejski odrzucił wniosek PiS (EKR) o przeprowadzenie debaty ws. „wyborów samorządowych i zagrożenia dla demokracji w Polsce”.

Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w PE złożyła w poniedziałek wniosek z inicjatywy PiS, w którym ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego domagało się debaty na temat przebiegu wyborów samorządowych w Polsce.

Państwowa Komisja Wyborcza odpowiedzialna za przeprowadzenie wyborów, policzenie głosów i ogłoszenie wyników nie wywiązała się z tego zadania. Zamiast tego mieliśmy festiwal konferencji, błędów i w końcu wyniki, które znacząco odbiegają od badań exit polls. Wszystko to zmusza do zadania pytania o rzeczywisty przebieg tych wyborów” – podkreślało w swoim oświadczeniu PiS.

Platforma Obywatelska od razu postanowiła zablokować pomysł Prawa i Sprawiedliwości.

Pilne. Z ostatniej chwili: Właśnie zwróciliśmy się do EPP (wniosek w imieniu PO-PSL złożył Jan Olbrycht) o odrzucenie wniosku PiS. Mamy poparcie swojej frakcji w Parlamencie Europejskim” – napisał na Facebooku Adam Szejnfeld. 

We wniosku znalazło się również odniesienie do sprawy dziennikarzy zatrzymanych przez policję w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej.

W rozmowie z portalem niezalezna.pl europoseł Ryszard Czarnecki zaznaczył, że jeżeli „PO i PSL, które są w Europejskiej Partii Ludowej, akceptują aresztowanie dziennikarzy”, to zagłosują przeciwko wnioskowi PiS. –Wtedy niech cała Polska i Europa wiedzą, kto jest za zamordyzmem typu Putin i Łukaszenko – dodał Czarnecki.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: , Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Trolle tu na forum próbują wciskać kit , ponieważ boją się o swoje wbetonowane w koryto gęby.
A tu lista co zrobił PIS w niespełna 2 lata, i każdy kto pamięta te lata to wie że żyło się lepiej.

-produkt krajowy brutto w czasie rządów PIS-u przyrastał rocznie o ponad 6%, produkcja przemysłowa o ponad 10%, inwestycje o 20%, produkcja budowlana o ponad 60%.
-w okresie 2005-2007 powstało 1,2 mln miejsc pracy w kraju
- spadło bezrobocie z ponad 3 mln osób w 2005 do około 1 mln 100 tys. w 2008
- inflacja była niska ( spełniała kryteria wejścia do strefy euro), a zloty stabilny ( złoty nie przekroczył bariery 3.50 za euro).

-zmniejszono deficyt finansów publicznych z około 4 proc. PKB do w 2006 do 3 proc. PKB ( jedno z kryterium do przyjęcia waluty unijnej) ( Tu warto przypomnieć, że za rządów PIS Polska spełniała wszystkie kryteria przyjęcia do strefy euro. Jednak Kaczyński sensownie uznał, że jesteśmy za słabi gospodarczo i ekonomicznie, żeby starać się o wejście do korytarza ERM2 ( zamrożenie kursu złotego na dwa lata)
-zlikwidowano podatek od spadków i darowizn
- zmniejszono podatek dochodowy od osób fizycznych
- obniżono o ponad polowe składkę rentową, dzięki czemu wzrosły pensje
- podniesiono znacząco najniższą płacę.

- wprowadził w ramach polityki prorodzinnej nieznane w Polsce a powszechne w Europie Zachodniej odpisy od podatku na każde dziecko
- wydłużył urlopy macierzyńskie
- wprowadził też tzw. „becikowe”, czyli zapomogę z tytułu urodzenia dziecka
- na dożywianie dzieci przeznaczył 500 mln zł rocznie.

-zainicjował politykę bezpieczeństwa energetycznego przez poszukiwanie niezależnych źródeł energii w kraju i zagranicą
- sprzeciwiał sie budowie gazociągu północnego z Niemiec do Rosji
- zainicjował budowę „gazoportu”.

-wprowadził mechanizmy konkurencji w telefonii komórkowej: spadły o prawie połowę ceny dostępu do internetu i ceny usług telefonicznych
-stworzył Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciw praktykom monopolistycznym.

-nakłady na ochronę zdrowia wzrosły o ponad 10 mld zł, tj. o 26%, a niedopłacanym latami pracownikom tej branży podniesiono wynagrodzenia o blisko jedna trzecią. Żaden rząd tego nie przeprowadził do tamtej pory, a i do dziś.

Za rządów PiS 86% Polaków deklarowało, ze czują sie zadowoleni, a ponad 60% twierdziło, ze żyje sie im dostatnio.

To był niewiarygodnie pracowity rząd
Nazwałabym to co zrobił Rząd PIS -jako JEDYNY Rząd w ostatnim dwudziestoleciu:
POKAZAŁ że MOŻNA, a nie MÓWIŁ że CHCE.

WIADOMO, NA ZŁODZIEJU CZAPKA GORE!

•-Wiadomo, że dla PO, korupcja, fałszowanie i ustawianie za posadę wyborów, prywata, kumoterstwo, to standard! Mają głęboko w d… sprawy państwa, dobra publicznego i jego Obywateli. Zawsze mają gębę pełną frazesów, sloganów i komunałów, a tak naprawdę liczą się tylko; kasa, układy, kolesiostwo i nepotyzm. Kolesiostwo istnieje nie od dzisiaj i jest rakiem toczącym nasze elity władzy czyli tzw. klasę pasożytniczą. Znaczną część swojej energii tracą na ustawienie siebie, rodziny i kolesi, tak aby w przypadku nie dostania się do koryta, przy następnych wyborach Parlamentu być odpowiednio ustawiony w tzw. ”układzie zamkniętym” w radach nadzorczych w Agencjach. Wszelkie apanaże typu rady nadzorcze, fundusze europejskie, przetargi, ławnicy, członkowie różnych komisji, zlecenia dla zarządców nieruchomości, przypadają głównie im. Na dodatek - wydający krocie publicznych pieniędzy na takie cele jak: alkohol, obiadki po 1300 zł, cygara, drogie ubrania dla rodzin, wynajęcie stadionu do gry w piłkę a dla młodzieżówki nawet "darmowy" striptiz! -http://niezalezna.pl/58445-gdzie-i-za-ile-jedli-politycy-po-na-posilki-w-restauracjach-w-2013-r-wydano-majatek.
•-http://www.pb.pl/2841223,15705,lista-wstydu-platformy-obywatelskiej; ponad 440 -tu Krewnych i znajomych I "Królika Baksa " (ciocie , wujkowie, szwagrowie, kochanki itd. w Radach Nadzorczych spółek Skarbu Państwa!
• https://www.facebook.com/patriocimlodzi/photos/a.305692792900973.1073741826.305692709567648/512565442213706/?type=1&theater
• http://www.gazetapolska.pl/30574-utrzymanki-niemieckiego-rzadu;
• http://www.klamstwakopacz.pl/
• http://www.fakt.pl/polityka/takie-pieniadze-maja-politycy-z-rzadu,galeria,503126.html
• http://wpolityce.pl/polityka/220488-prof-spiewak-o-po-to-partia-kadrowa-ktora-wygrywa-wybory-tylko-dzieki-pieniadzom-z-budzetu
• http://kmn.info.pl/?p=22189
• http://vod.gazetapolska.pl/6361-amber-gold-podsumowanie-afery
• http://vod.gazetapolska.pl/7701-chronimy-uklad-ch-dupa-i-kamieni-kupa-18
• http://wpolityce.pl/wydarzenia/60395-kancelaria-donalda-tuska-placi-za-prorzadowa-propagande-w-internecie-vagla-ujawnia-umowe-miedzy-kprm-a-firma-brandaddicted
• https://www.facebook.com/photo.php?fbid=327218860796360&set=gm.752019568211110&type=1&theater
• Ok 1800 AFER [ http://markd.pl/afery-po-ii-kadencja-cz-ii-od-1500-do-1799/ przez 7 lat, miliardy wypłynęły POd "stołem" , w tym "Zegarmistrza' i jego podatkowa oraz http://niezalezna.pl/41163-nowy-przekret-w-tuskolandzie-za-system-wart-550-tysiecy-zaplacono-27-milionow AFERA NR 1549 ), ZAMIECIONO POD DYWAN I CISZA ZE STRONY MEDIÓW MAINSTREAMOWYCH

Szanowna niby opozycjo z PiS, jak widzę i słyszę, te wasze "ostre" protesty i wystąpienia, to się pokładam ze śmiechu. Reżim już 8-my rok szczęśliwie rządzący III RP (świadomie nie piszę Polską) zapewne patrząc na wasze działania nie tylko się śmieje, ale wręcz otwiera szampana i pije wasze zdrowie, żebyście dalej tak cudnie grali nie tylko frajerów, ale wręcz niesłychanie zidiociałych pożytecznych idiotów. Było takie 5 minut kilka dni temu, kiedy niektórym się zdawało, że błyskawicznie powstanie "polski majdan" i zmiecie z powierzchni politycznej sceny zarówno gajowego, jak i jego zwierzaczki POtulnie realizujące instrukcje płynące z Brukseli. Ale wyście, zamiast wesprzeć okupację tej skompromitowanej PKW i rozszerzyć ją na Belweder, Sejm i resztę miejsc zebrań rządzącej sitwy, wybrali "drogę prawnych" protestów. Te działania są wyjęte żywcem z teatru absurdu, w którym do Stalina wysyłane są listy z pogróżkami jako forma walki z jego antyludzkim systemem. Moje najserdeczniejsze gratulacje w związku z tak wspaniałymi pomysłami. A tak przy okazji, tę ewidentnie pro reżimową rolę niby opozycji gracie społecznie, czy za jakąś godziwą gażę?

Święte słowa panie antykoszer!
To tylko pic na wodę, starannie wyreżyserowane odwrócenie uwagi ludzi i danie im pozornej alternatywy dla (w zasadzie to chyba nie ma dziś terminu oddającego to odrażające zjawisko) paranoi i bezprawia, która panuje w naszej Polsce.
Ludzie kochani, przecież pis już był przy korycie...
Nawet rozwiązania, które proponują (powtórka wyborów) - przecież to nic a nic by nie zmieniło - co da powtórka tej samej szopki? Ano nie da nic ale Polacy mieliby poczucie wzięcia udziału w "uczciwych wyborach", które w najlepszym przypadku zostały by trochę subtelniej sfałszowane.

Przypomnijcie sobie słowa niejakiego posła Gruszki wyprowadzanego ze zdaje się sejmu przez policję po przedstawieniu bzdurnego zarzutu o szpiegostwo w jego otoczeniu: "ja wiem o sprawach, za które jest 8 lat (...) wy wszyscy pójdziecie w końcu siedzieć".

Nie ma ani jednego sprawiedliwego w tej rządowej sodomie.

Rodacy, obudźcie się zanim będzie za późno!

Pamiętam doskonale na czym polega ten "mechanizm blokowania", stosowany przez Platformę "Obywatelską", który jak widać na cytowanych poniżej przykładach nie przekłada się na dobro Polski i coraz bardziej ubożejącego społeczeństwa ale służy wyłącznie partykularnym interesom tego "jedynie słusznego" ugrupowania. Wszystko co jest niewygodne i godzi w jej interesy, pozycję jest blokowane, niszczone, ośmieszane, oddalane: 1. Marszałek Ewa Kopacz nie wpuściła na galerię sejmową delegacji Solidarności gdy głosowana była ustawa o podwyższeniu wieku emerytalnego do 67 lat. 2. Ten sam "manewr" skopiował marszałek Senatu Bogdan Borusewicz przy wspomnianej ustawie i też delegacji Solidarności uniemożliwił uczestniczenie w tym "doniosłym akcie głosowania". 3. Dzięki większości głosów koalicji PO+PSL oddalana są wnioski społeczeństwa w sprawie przeprowadzania referendów w istotnych sprawach dla Polski i społeczeństwa (jak np. w sprawie obowiązku szkolnego 6-latków). Na przykład w Szwajcarii przeprowadzenie referendów jest bezproblemowe, uznane jako demokratyczna normalność. 4. Oddalanie wniosków o votum zaufania m.in. dla Donalda Tuska, Vincenta Rostowskiego, Bartosza Arłukowicza. 5. Z całą zaciekłością tępione są wnioski o powołanie sejmowych komisji śledczych. 6. Kpina ze społeczeństwa dot. raportu w sprawie "afery podsłuchowej" niespełniona deklaracja samego premiera - raportu oczywiście nie będzie. 7. Otaczanie parasolem ochronnym "elity PO" doszczętnie skompromitowanej w wyniku skandali i afer. Tym "wybrańcom najlepszych z najlepszych" przecież nie może się stać nic złego... Czyż trzeba jeszcze więcej przykładów na to, jakimi "szlachetnymi metodami" posługuje się PO? ... Doszło już też do tego, że dziennikarzom zakłada się kajdanki na ręce, wdraża procesy karne ...

Widziałem w TV fragment tego głosowania....aż sobie usiadłem jak zobaczyłem z jaką łatwością odrzucili wniosek PiS. Nie jestem fanatykiem PiS ani zwolennikiem PO lub innych podobnych. Moim zdaniem władza, bez względu na frakcję i przekonania, w pierwszej kolejności powinna dbać o porządek w państwie, tu i zagranicą, a już na pewno o podstawy demokracji jakimi są do cholery wybory. Dzisiaj zwątpiłem we wszystko. Robią sobie z nas jaja. To jest zwyczajna kpina.

Prof. Andrzej Nowak: Miałem wrażenie, że dzieją się rzeczy bardzo nie w porządku już cztery lata temu. Wtedy na północnym Mazowszu doszło do tego, do czego dziś doszło w całym kraju. Mamy obecnie takie standardy głosowania, jakie zaakceptowaliśmy dla północnego Mazowsza w 2010 roku. Na razie mamy niepełne wyniki głosowania, ale widać już dużą liczbę głosów nieważnych. Dotychczasowe wyniki mówią o około 20 proc. głosów nieważnych. To jest rzecz potworna, rzecz, którą można zrozumieć i zaakceptować tylko, jeśli uznajemy, iż jesteśmy narodem kretynów, którymi mają prawo rządzić łajdacy.

UE w obecnej formie jest już sama zagrożeniem dla demokracji...

To tylko świadczy o tm,że z tymi prawami człowieka,wolnością w samej UE jest wielki problem.

Kolega putina tusk juz podpalil Polske, jak widzimy co sie dzieje...Nasz czlowiek z warszawy POdpalil Polke i zwial z Polski!!

Komoruski kolega ruskich zaprosil ich na stale do Polski!!

Ja na UE nie licze bo tam rzadzi taka sama banda jak w Polsce...ale w krajach UE jest taka sama opozycja jak u nas...!

A przecież takie to proste:

https://www.youtube.com/watch?v=rXLj10G-Vns

Tylko nie da się tego zrealizować, tak jak nie da się zapoznać z aneksem..

Dążą otwarcie do konfrontacji, uzbrojeni w PRL-owskie metody, chronione interesownym unijnym parasolem .

Teraz nie można już popuścić - to z Polski ma wyjść iskra..

Blokowanie,inaczej jest to przyznanie ,ze sie ma cos do ukrycia! To jest patologia sitwy!

bo siedzi tam ta szmata tusk i blokuje, nie na darmo tam sie wpieprzył.

Niestety to nie czas na debaty,skargi cz wnioski

Jak widać ten rak zżera wszystko nawet organy Unii Europejskiej. Musimy więc zadbać sami o siebie.

To jest kolejny czynnik wskazujacy ze wybory zostaly sfalszowane!!

Nie wolno odpuszczac , bo bedzie coraz gorzej i coraz trudniej jak holota coraz bardziej sie rozbestwi!!

Niech PiS powysyla do wszytkich instytucji miedzynarodowych o sfalszowanych wyborach, uwazam ze trzeba robic protesty nie wolno odpuszczac!!!!

Powtarzac jak mantre w kolko to samo i nie wyciszac tematu robic protesty!!!

JEŚLI NIE MA ZGODY NA DEBATĘ W SEJMIE NA TEMAT SFAŁSZOWANYCH WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH , NIE POZOSTAJE POLAKOM NIC INNEGO , JAK MASOWE DEMONSTRACJE ZE STRAJKIEM GENERALNYM WŁĄCZNIE .

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl