niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 września 2016

Rażące błędy w dokumentach PKW. Wyniki różnią się nawet o 130 tys. głosów!

Dodano: 23.11.2014 [14:57]
Rażące błędy w dokumentach PKW. Wyniki różnią się nawet o 130 tys. głosów! - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Okazuje się, że podani wyników wyborów, nie kończy skandali wokół PKW. Po tym, jak szef PKW Stefan Jaworski podając oficjalne wyniki wyborów samorządowych, zmienił liczbę mandatów zdobytych na Śląsku, okazało się, że to nie jedyny rażący błąd PKW dotyczący tego województwa. Okazuje się, że w komunikacie mającym stanowić sprostowanie informacji podanych przez Jaworskiego podano dane dotyczące ważnych głosów oddanych w wyborach do sejmiku na Śląsku. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dane te różnią się aż o 130 tys. głosów od danych podawanych wcześniej przez Wojewódzką Komisję Wyborczą.

A wszystko zaczęło się od błędnej informacji podanej przez szefa PKW. Podczas wczorajszej, odbywającej się późnym wieczorem, konferencji Państwowej Komisji Wyborczej, jej szef Stefan Jaworski zaprezentował wyniki wyborów samorządowych. Wprawdzie początkowo nie chciał podać wyników procentowych głosowania (tutaj więcej na ten temat), ale ujawnił liczbę mandatów zdobytych przez poszczególne partie: PO - 179 mandatów, PiS - 169, PSL - 159; SLD - 28.

Już po kilkudziesięciu minutach wyszło na jaw, że Jaworski wprowadził opinię publiczną w błąd. Dziennikarze TVP Info odkryli kłamstwo analizując wcześniej podane przez Wojewódzką Komisję Wyborczą w Katowicach, oficjalne wyniki głosowania na Śląsku. Według nich  PiS zdobył 16 mandatów, a PSL 5 mandatów, a nie jak sugerował wcześniej Jaworski: Prawo i Sprawiedliwość 14 mandatów, a PSL 7 mandatów.

Państwowa Komisja Wyborcza zapowiedziała sprostowanie w tej sprawie. Tymczasem okazało się, że gdy komunikat został rozesłany do mediów, zawierał jeszcze bardziej rażące błędy. Z ustaleń dziennikarzy TVN 24 wynika, że źle podano liczbę głosów ważnych oddanych w wyborach do sejmiku na Śląsku. Zamiast liczby 1 348 961 podano liczbę 1 481 479. Skala błędu jest szokująca, różnica wynosi bowiem aż 132 518 głosów.

Błędne dane pojawiły się w arkuszu kalkulacyjnym dotyczącym wyników głosowania do sejmików wojewódzkich. Cały dokument został rozpowszechniony razem z treścią sprostowania rozsyłanego do mediów przez biuro prasowe PKW.

Gdy kolejna już rażąca kompromitacja PKW wyszła na jaw, Państwowa Komisja Wyborcza zaczęła przekonywać, że jedyne oficjalne, a co za tym idzie wiążące wyniki wyborów zawiera protokół przygotowany przez Wojewódzką Komisję Wyborczą.

Skąd w dokumencie PKW wzięło się ponad 130 tys. dodatkowych głosów eksperci Państwowej Komisji Wyborczej, nie mają pojęcia.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

https://www.youtube.com/watch?v=azrEgIaSja4 Sfałszowane wybory.Manifestacja w Krakowie.

Nie udawajcie, że się dziwicie!!!!

Wszyscy wiedzą, że oszustwa na WIĘKSZĄ skalę były w wyborach prezydenckich i do sejmu RP począwszy od 1989r.

Nikt się już nie dziwi, to oczywiste oszustwa na mega skalę.
Trochę za późno wyszło szydło z worka.

TW i agenci wśród sędziów, ruskie serwery, niezweryfikowani SB-cy na wysokich stanowiskach!!!
Oczywistym jest, że lemingi też ponoszą pewną odpowiedzialność, no powiedzmy około 20%.

Ni ma co śmiać się z Białorusi mamy te same problemy.

NAJGORSZE JEST TO ŻE STARYCH LEŚNYCH DZIADKÓW ZASTAPIĄ TACY SAMI MLODZI LEŚNI DZIADKOWIE!!
KOSMETYKA NIE ZMIANY. DO PKW to powinni wybierać obywatele nie żaden płezydęt i kolesie z tego samego bagna

KTO jest zwierzchnikiem tych z PKW? No chyba nie Komorowski. KTO powinien zając sie oszustami z PKW?

130 tys. dodatkowych głosów na PSL i PO z nieba spadło. Gamonie i oszuści siedzą w PKW.

Zauwazyliscie panstwo, ze ta cala UE, ani slychu aby zabrac glos w sprawie sfalszowanych wyborow, natomiast co do Wegier w sprawie Orba , ktory jest im nie na reke nie wykonujacy ich nakazow i zakazow co rusz upomina Orbana.

Takie mamy w UE wybiorcze "prawa czlowieka " i "wolnosc slowa", kto im sluzy mafijnie i okradal swoj narod ten bedzie tolerowany i wynagradzany!!!

UE - funta kłaków niewart!!!

UE nie ślepa i widzi durnowaty narodek polski co głosuje na swoich wrogów, więc nie wtraca sie. Widocznie Polacy chca być "Sowiecką Reubliką" o czym krzyczano na manifestacjach. To polska hołota wraz z komuchami wybrała nam antypolski rząd PrOsowiecki, wybrała prezydenta, który obraża Polaków, wzór Bolka wałeśającego się i gledzącego od rzeczy, straszącego, grożącego.

ja jako stary warszawiak ,w nastepnych wyborach glosuje na KOZLA maja zona na KOZLOWA a corka na LODZIE z CZEREPAKIEM ,syn obiecal ze idzie w slady LAWECZKI od 2 lat szuka pracy w zawodzie inzZOMOTECHNIK,nawet zwracal sie do tvn o rozmowe z iiiii profesor TW:STOKROTKA niestety nie otrzymal pozwolenia stokrota wery bezzy ewrej dej.Polska osiega dno na dnie.

Ci niby sędziowie PKW też na niby powinni odpowiadać karnie okaże się że mają demencję jak staną przed Polskim Sądem ci sędziowie to zbrodniarze postkomunistyczni żadna demencja ich nie ochroni .

Polacy zdajecie sobie sprawe jakie miliony z naszych podatkow ida w bloto, to takie grzybiarnie czerwonych muchomorow zatruwaja polske ,niszcza co popadnie ,miony ida w miliardy ,dlug rosnie kraj podzielony ,pracy brak wyprzedawali wyprzedawaja w bialych rekawiczkach -zomo ormo kgb sb wsi -KLAN z KLANEM na ty.jak dlugo polska idiotow czerwonych na uslugach kremla bedzie tolerowac,to bydlo nigdy wladzy nie odda ,to czerwone gangryny na dzieciach zeruja ,kosztem szkol szpitali lekow pomocy biednym starym chorym,takie wypasione buchaje koryto za wlasne maja. jaki to sejm ,to jest OKRAGLA OBORA czerwonej kremloskiej gangryny z gajowym na czele.o odyncu szkoda pisac.

Konstytucjonaliści twierdzą, że wybory można powtórzyć tylko na obszarze gdzie wystąpiły rażące błędy, bo to są wybory samorządowe. Ponieważ rażące błędy wystąpiły w PKW, więc dotyczy to obszaru całej Polski.

Na czym polegały błędy PKW by uniewaznic wybory ? Zajrzyj malutki na stone PKW wydrukuj protokoly z województw zsumuj to oblicz co trzeba i porównaj z tym co podało PKW.. Nie pal głupa. Nie PKW a województwa organizuja wybory od urny po protokół przesłany do PKW. CHyba nie myslisz ze wszystkie protokoły z obwodów sa liczone w PKW? Lesne dziadki nadzoruja wybory

Sędzia wojskowy stanu wojennego awansował na stanowisko Wiceprzewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej

oto kwity:

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=6098

BOLSZEWIA nadal się ma dobrze- tylko zdecydowany ruch prawdziwych polakow cos zmieni

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl