niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 czerwca 2016

"Okupacja nie jest rozwiązaniem, pogłębia chaos". Oświadczenie PiS ws. akcji w PKW

Dodano: 20.11.2014 [22:20]
"Okupacja nie jest rozwiązaniem, pogłębia chaos". Oświadczenie PiS ws. akcji w PKW  - niezalezna.pl
foto: twitter.com/
"Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie negatywnie ocenia dzisiejsze wydarzenia pod siedzibą PKW. Wtargnięcie do instytucji państwa i jej okupacja nie są rozwiązaniem problemu i mogą  tylko pogłębić chaos, który jest związany z przedłużającym się procesem podania wyników wyborów samorządowych" - pisze w specjalnym oświadczeniu rzecznik PiS, Marcin Mastalerek.

Dziś wieczorem, po manifestacji na ul. Wiejskiej, która skończyła się pod siedzibą Państwowej Komisji Wyborczej, część manifestantów wdarła się do środka. Bez oporów policji, której na początku nie było w ogóle na miejscu, weszli do sali konferencyjnej i zaczęli okupację.

Grupie osób, która przebywa w PKW dowodzi Przemysław Wipler (partia Korwina-Mikke), Robert Winnicki (Ruch Narodowy) i dwójka reżyserów: Ewa Stankiewicz i Grzegorz Braun. – Nie opuścimy budynku, dopóki cała PKW nie poda się do dymisji – mówi portalowi niezalezna.pl Ewa Stankiewicz.

PiS w swoim oświadczeniu wyraża zrozumienie dla protestów, jednak wskazuje na demokratyczne metody, jako skuteczne do walki o uczciwe wybory.

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Dzięki tej akcji, PKW i PO zyskały dodatkowy argument, że opóźnienie w przekazaniu ostatencznego komunikatu nastąpiło z winy osób, które zajęły PKW.

Panie Prezesie PiS ! Panie Jarosławie i liderzy PiS-u i Prawicy ! Widać wyraźnie, że jesteście NIESKUTECZNI !!!!! Waszymi konferencjami, oświadczeniami itp. NIKT z rządzącej SITWY nie przejmuje się !!!! A Prawo jest takie, że zabezpiecza przestępcze układy ! Uważam, że wszystkie formacje straciły wiarygodność z różnych powodów. Dajcie ludziom działać, nie krytykujcie i nie przeszkadzajcie jak nie wypada wam lub nie chcecie pomóc !!!!!!!

To ja, jeszcze raz. Do wypowiedzi z godz. 9.25 21.XI.br. Przepraszam, błędnie napisałem "denta" zamiast "dęta" w sensie dymana, dmuchana czy rozdmuchana w sposób sztuczny, ponad miarę.

Jeszcze jedno. Słuchałem wczoraj całej audycji przez internet od godz. 17 45 do około 19 30. Później poszedłem słuchać Aud. informacyjnej Radia Maryja, i na tyle solidaryzuję się z Warszawiakami, którzy wczoraj nie przyszli na zadymę pod PKW. Gdyby była możliwość ponownego odsłuchania "nie czyszczonej" tej audycji - wielu by przejrzało na oczy. Pozdrawiam z Sudetów. Idzie zima. Jak tam sprawy z opałem? Polecam wszystkim odsłuchać audycję prof. Orion-Jędryska w archiwum Radia Maryja(z mijającego tygodnia). Ten gość naprawdę wie, o czym mówi. Wracam do obierania chrzanu. Będzie tarcie, a więc płacz.

W wielu sprawach Braun i Stankiewicz mają rację. Jednak ich ekspresyjna narracja podobnie jak prof. Pawłowicz szkodzi PISowi. Dobrze, że tym razem politycy tej partii odcieli się od tej formy protestu.

Uczciwe i jasne, w pięknym języku wyrażanie swoich poglądów /racjonalnych/ w sprawach Polski i Polaków nazywasz "zbyt ekspresyjną"?
Drogi, spokojnie przy stole rozmawiają szulerzy. Rozumiesz? Szulerzy.Oni trzymają nerwy na wodzy do końca. Potem dopiero zgarniają pulę. Ale w życiu chyba nie o to chodzi, by kogoś oszwabić. Prawda? Gdyby rozumowano jak Ty, I Kadrowa NIGDY by z Oleandrów nie wyszła.

Zaczynam mocno zastanawiać się nad rolą PiS w dzisiejszej Polsce. W sytuacjach gdy naród się budzi i chce w końcu definitywnie zakończyć historię PRL, partia mieniąca się jako patriotyczna, konserwatywna i skrajnie opozycyjna wobec rzeczywistości III RP, temperuje i torpeduje nastroje dezaprobaty. PiS zachowuje się niczym ten symboliczny zawór bezpieczeństwa. Jego przedstawiciele wiele mówią, obiecują, wymachują szabelką, a jak trzeba w końcu wykonać cięcie lub stanąć na czele spontanicznego ruchu obywatelskiego, który dobędzie szabel nie na żarty, to mówią ... porozmawiajmy, nie tędy droga. Taktyka panowania nad społeczeństwem poprzez kreowanie się na obrońcę narodu, ale tylko w gębie, póki co się sprawdza, ale jak długo jeszcze damy się tak prowadzić na postronku ? Wiem, nie łatwo jest pogodzić się z nastepnym rozczarowaniem, w stosunku do kolejnego ugrupowania politycznego. Nie bądźmy jednak frajerami ! Nie ufajmy bezgranicznie i wyciągajmy wnioski z faktów dokonanych. W ostatnich dniach wielokrotnie padło nawoływanie do powtórzenia Majdanu, tym razem w Warszawie. Wydawało się, że upodlenie narodu przy urnach wyborczych jest kroplą, która przelała czarę goryczy. Jaka jest reakcja tych, którym zawierzyliśmy, którym bezgranicznie ufaliśmy i traktowaliśmy jak najlepszych naszych ambasadorów w walce o prawdziwie niepodległą Polskę ?! Chyba rzeczywiście jedynym wyjściem jest zorganizowanie się oddolne, bez udziału formalnego przywództwa partyjnego. Majdan w czystej postaci to chyba jedyna nasza szansa na wyrwanie Polski z układu pookrągłostołowego.

PiS będzie wkrótce tracił swoich wyborców przez takie oświadczenia potępienia protestujących.

Co nasi wybrani kandydaci na posłów uczynili by temu POłożyć kres? Te sPOtkania na cmentarzu była taka głośna afera hazardowa, sędziowie na telefon np. Ryszard Milewski z Gdańska, autostrady, stadion Narodowy, Pendolino, Smoleńsk, deal polityczny (taśmy prawdy), które miały być bombą do wysadzenia rządu i powołanie tymczasowego do czasu wyborów i co...? Dosłownie afera za aferą, POrażka POrażkę POgania...!

Czy komuś za to wszystko włos z głowy spadł? Jaka jest skuteczność opozycji względem obecnego obozu rządzącego?
Obóz rządzący czuje się w swojej POlsce jak ryba w wodzie z tak nieudolną opozycją.
Wyborca się udziela, idzie głosować na partię Prawo i Sprawiedliwość i co z tego ma? Ma niekończący ciąg afer: złodziejstwo, oszustwo, szkodzenie obywatelom ustawami prawnymi bez odpowiedzialności za działania na szkodę obywatela polskiego, etc., etc. . .
.
I gdzie te skuteczne metody do obalenia przestępczego obecnego koalicyjnego rządu?

da, da, tak nada gawarit. choroszaja rabota, tow. leutnant!

nie dziwię się reakcji Kaczyńskiego na okupację PKW, które każda inna partia opozycyjna w obliczu sfałszowanych wyborów powinna podjąć. PiSowi widmo wygrania wyborów i rządzenia w zbankrutowanym kraju zagląda w oczy. Wyobrażacie sobie Błaszczaka jako ministra infrastruktury na przykład? Strach w oczach. Lepiej brać pensyjkę poselską i składać co kwartał wnioski o wotum nieufności, które i tak nie przechodzą.

Zuzanna Kurtyka - o wyborach - ich powtórzeniu i scenariusz wydarzeń na kilka następnych dni

świetny wywiad!

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=6097

chcecie tych komunistycznych sedziow zostawic do liczenia glosow? Juz teraz macie z glowy nastepne wybory. Niech premier Kaczynski przesle oficjalnie przekaz do Polakow wtedy uwierze i musze wiedziec ze to On mowi. Dosyc juz bylo wrogow uderzajacych nas Polakow w samo serce. Kluzik, Policjusz (sorry nie znam dokladnie nazwiska), Jakubiak, sikorski, kurski, ten gruby ktory lata jak opetany po rezimowych mediach tez "wychowanek PIS-u), i jeszcze wielu z nich. Wprost szokuje kiedy w najbardziej nieoczekiwanych momentach wychodza wredne psy z ukrycia i uderzaja, dwulicowe zwykle swinie. P. Stankiewicz, p. Braun - to oni byli wtedy kiedy bylo zle, niebezpiecznie, badzmy z nimi - bo to oni sa prawdziwymi Polakami.Mamy prawo zeby czerwoni sedziowie nie dotykali naszych kart/glosow. Nie malujmy rzeczywistosc w propagande i nie pomagajmy im manipulowac nami. Wkrotce moze nie byc naszej Polski na mapie. Tego chcecie?

Dzięki!

Prasa niemiecka juz donosi o "zajeciu przez grupke" protestujacych gmachu komisji wyborczej, ktora miala "TYLKO" jeszcze 2% golsow do przeliczenia i podania "prawidlowych" wynikow wyborow

http://www.welt.de/newsticker/news2/article134566467/Demonstranten-besetzen-Sitz-der-Wahlkommission-in-Warschau.html

Wyglada na to po przeczytaniu tej wzmianki ze jakas banda gowniarzy zajela gmach PKW

Panie Mastalerek - wasze (PiS) metody nie są skuteczne w zwalczaniu
przestępców obecnie rządzących w POlse!

test

"Oczekiwac przyzwoitości od Komorowskiego, PO i PSLu to samobójstwo, to smierć". "Ta władza się otwarcie smieje z Narodu Polskiego, jak ktoś jeszcze tego nie widzi to jest całkowitym idiotą...".

Gosciu, jest taka prawda natury.Jak swini nie p......lisz obuchem w leb to od koryta nie odejdzie.Taki mamy swinski rzad.A kto to jest Komorowski?Prezydent po trupach Smolenskich.A jezeli tego goscia tytuuje sie Prezydentem to tylko panstwa jakie w tej chwili mamy.To jest panstwo h...j dupa I kamieni kupa.I on jest Prezydentem tego Panstwa a nie Plski.Ostatnie wybory to na 100% pokazaly jakie mamy panstwo.

Brawo PIS !

Okupacja PKW,przerywa liczenie glosow,a chaosu juz nie da sie poglebic,bo dotknal dno.Teraz tylko mozna sie odbic.
Szybko wybrac nowa komisje do drugiej tury,co nie ma sedziow?Tymczasem wprowadzic alternatywne liczenie,oraz
dokonczyc przerwane liczenie pod nadzorem kamer.Porownac wyniki.Tydzien czasu powinien wystarczyc.Rownolegle
debaty w duzych miastach,bo podobno tam,ostateczne wyniki na prezydentow juz podano.

To może ruszysz dupsko z tej canady i postawisz choć browara chłopakom co za ciebie nastawiają tyłek? Po jakie licho się odzywasz skoro ciebie to nie dotyczy, to nie twój kraj, nie płacisz tu podatków i nie mamy z ciebie żadnego pożytku, tylko jeszcze dodatkowo tu rzygasz i nastawiasz jednego na drugiego. Polak na odległość się znalazł, brzydzę się takimi....

Nudny jak smiesz na nas pluc. Skad wiesz ile my zaplacilismy za "swoja cene" - i ile dal nam w tylek komunizm? W moim przypadku napewno tego nie chcialbys. Bylbys nawet przerazony a wiec nie pluj PO-loczku, nie pluj. Wlasnie ten "nieobecny respekt do kazdego z nas" rozbija nas na strzepy, smieci. Pomysl, to nie kosztuje. W moim pokoleniu nie bylo tyle tchorzy, my wiedzielismy kto byl po przeciwnej stronie barykady i kto byl obok czerwonym kundlem. Ale moze wlasnie za ta "zdolnosc" dostalo nam sie od wrogow zbyt duzo. Dlatego gardze takimi jak ty.

@ Nudny - kretynie jak śmiesz odnosić się w ten sposób do rodaka? Nie każdemu dane było zostać w Polsce, wielu Polaków (20mln) los zostawił poza granicami naszego Państwa, bardzo wielu nie z ich woli a ty śmiesz tu pisac że nie mamy z nich żadnego pożytku???!!! KTO dał ci prawo pluć na rodaków?? Wynoś się stąd idioto bo widać nie rozumiesz co to znaczy być Polakiem!!

Mozna by sie spierac kto ma racje a kto nie,ale emocje w tym wypadku sa bardzo szkodliwe!!PiS stara sie tylko uspokoic sytuacje i wydajac to oswiadczenie udowadnia,ze nauczyli sie czegos po wczesniejszych wpadkach!Tak robi sie polityke i dlatego kto tego nie rozumir jest kiep!! Uczcie sie od ukraincow!Uczcie sie ich determinacji i spokoju bo od polskiego majdanu jestesmy jeszcze lata swietlne ( przynajmniej od sytuacji ktora zmusila ludzi do takiej determinacji)! Nie znaczy to jednak,ze nie powinnismy reagowac,ale czy pan Braun ( przestalem go lubic i szanowac bo nie toleruje tych ktorzy nawoluja do brutalnych rozwiazan silowych) i brunatne pacholki Moskwy z Ruchu Narodowego sa najlepsza reprezentacja polskiego spoleczenstwa!? Zdecydowanie nie!! A pan Wipler wart jest tyle samo szacunku co jego partyjny pryncypal!jeden i drugi dla kariery gotowi sa niszczyc Polske!! Szkoda mi tylko pani Ewy bo znalazla sie tam ( zreszta i inni przedstawiciele Solidarnych2010) kierujac sie emocjami nad ktorymi jak nie raz sie okazywalo nie potrafila zapanowac! Dosc wybuchowa mieszanka,ale ona chociaz robi to z pruekonania a nie z wyrachowania tak jak wczesniej wspomniane pacholki!Niech Was reka broni przed takim zaagnieniem sytuacji,ze Moskwa korzystajac ze wsparcia swojego czlowieka w Belwederze bedzie probowala wprowadzic swoje porzadki!! paamietajcie,ze wiekszosc z tych co pocuagaja ta sznurki jest umoczona w Smolensku i gotowi sa nawwet doprowadzic do rozlewu krwi byle tylko uniknac odpowiedzialnosci! Dlatego nie krytykowac PiS-u a wspierac pania Ewe! Ale wspierac tak by miala mozliwowsc zapanowania nad emocjami( w jej poblizu widze na zdjeciach ludzi ktorzy sa bardziej opanowani)!!I nie liczcie w tym momencie na spoleczenstwo! Ono jest i na razie pozostanie bierne,a druga strona czeka tylko( vide: samochody TVN zaparkowane w poblizu protestu) zeby ulec prowokacjom!

Niestety nie ma już tam pana Wiplera. Poszedł do domu przepłukać eliksirem gardło. Szkoda bo tak porywająco przemawia.

Jak każdy prowokator. Inaczej żadna prowokacja by się nie udała.

Ta szumowina od motyli i pcheł "niesioł" już oskarżyła PiS dzisiaj w tvp info, że inspirują te zajścia !!!
Kawał świni z tego POdłego typa i tyle !!!
Takiemu tylko w ryja przywalić !!!

Ja już to pisałam-PiS-ie!Nie tędy droga!Ten wasz strach przed tymi wszystkimi "prowokacjami" spowoduje,że ludzie przestaną się z wami utożsamiać.A szczególnie młodzi ludzie,którzy sa złaknieni silnych przywódców.Na wasze miejsce wejdzie Winnicki i Wipler.Nie ma cudów. Przed chwilą wysłuchałam u Pana Pospieszalskiego Andrzeja Dudę...Namawia on do składania indywidualnych protestów wyborczych do sądów,czyli kolegów i koleżanek leśnych dziadków...Pan Duda jest jednym z nielicznych,którzy wierzą jeszcze w niezawisłość sądów.Gratulacje.Panie Duda-jeśli się pan nie weźmie za siebie,to ja się milion razy zastanowię zanim nie postawię przy pana nazwisku krzyżyk.Czym pan zamierza przyciągnąć do siebie młodych ludzi?Prawniczym ględzeniem?

Dobrze, że PiS wskazuje na prawnicze rozwiązania, ale kto ich słucha? Władza i media mają w nosie... Tak samo jak w nosie mają prawdę o Smoleńsku i dostarczane przez komisję pana Macierewicza dowody na ich kłamstwa. Dobrze, że są te dowody i prawnicze rozwiązania, ale kto jeszcze wierzy w sens ich używania przy tej arogancji władzy i ich mediów....

zle sie stalo,zajecie siedziby PKW NIE DOPROWADZI do zdymisjonowania lajdakow,a jedynie dostarczy wymarzonego PRETEKSTU dla WSIoka komorowskiego do wprowadzenia ostrych restrykcji dla przecietnych,uczciwych ludzi protestujacych,a glowny atak pojdzie na PiS

jestem pewna,ze wiplerowi I innym z endeckiej wierchuszki wlos z glowy nie spadnie,chyba,ze chca im dorobic do zyciorysu karte kombatancka dlaczego przed wyborami NAGLE wyplynal filmik z obijania pala wiplera,czy to przypadek watpie

czym innym byloby gremialne wyjscie na ulice w calej Polsce,wtedy zbiry dostaliby ze strachu rozwolnienia

szkoda,ze dzielna pani Stankiewicz zostala wciagnieta w tryby planow narodowcow,bo w koncu kaza jej umilowac putina
Narodowcy dali dowod,ze sa wciagnieci w polityke palacu namiestnikowskiego

"Leda" bez wątpienia jest utajnionym miłośnikiem Putina. Pisanie prowokacyjnych bzdur łaczących Narodowców z pałacem namiestnikowskim wskazuje na cechę przewrotności autora takiego tekstu.
Po przewrotnych tekstach rozpoznacie ich przewrotnych autorów.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl