niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 czerwca 2016

​PILNE! Demonstranci zajęli siedzibę PKW!

Dodano: 20.11.2014 [19:42]
​PILNE! Demonstranci zajęli siedzibę PKW! - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Kilkadziesiąt osób, po manifestacji, która rozpoczęła się o godz. 17:00, weszło do siedziby Państwowej Komisji Wyborczej w Warszawie przy ul. Wiejskiej 10! Żądali ustąpienia całego składu PKW i rozpisania nowych wyborów samorządowych. Na czele protestujących w siedzibie PKW byli Ewa Stankiewicz i Grzegorz Braun. Po północy policja wyprowadziła Brauna i inne osoby, które zajęły salę w budynku PKW.

Po proteście przeciwko manipulacjom wyborczym, który odbywał się przed siedzibą Państwowej Komisji Wyborczej, kilkadziesiąt osób weszło do środka i zajęło budynek. 

– Nie opuścimy budynku, dopóki cała PKW nie poda się do dymisji – mówi portalowi niezalezna.pl Ewa Stankiewicz. – Wzywamy ludzi, którym zależy na Polsce, aby przyszli na Wiejską 10, pod siedzibę Państwowej Komisji Wyborczej – zaapelowała Stankiewicz.

Szefowa stowarzyszenia Solidarni 2010 dodaje, że, jeśli nie uda się odwołać składu PKW i rozpisać nowych wyborów, to możemy mówić o „całkowitym upadku demokracji w Polsce”.

W demonstracji brało udział około trzech tysięcy osób – relacjonuje nam Krzysztof Siuciak z vod.gazetapolska.pl, który również jest w środku. – Po proteście jakieś dwadzieścia osób weszło do budynku i zajęło główna salę w PKW, tę, w której odbywają się wszystkie konferencje – dodaje. Jak zaznacza, większość z demonstrantów, którzy weszli do środka, to ludzie młodzi. 

Około godz. 19:30 do siedziby PKW weszło jeszcze kilkanaście osób, m.in. Robert Winnicki z Ruchu Narodowego oraz senator Mieczysław Gil. Po tym policja zabezpieczyła wejście i nie wpuszcza już nikogo. Winnicki podczas swojego wystąpienia podkreślił, że solidaryzuje się z protestującymi i zgłosił trzy postulaty – dymisję PKW, unieważnienie wyborów oraz zmianę ordynacji wyborczej. Z kolei senator Gil powiedział, że zdumiewa go, iż PKW nie jest w stanie ogłosić wyników wyborów. – Życzę, żeby wasza postawa przyniosła efekty – zwrócił się do protestujących. 


fot.: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

W środku jest także Przemysław Wipler. – Są tu różne środowiska, wszystkim zależy na Polsce. To będzie zaczyn szerszej zmiany – powiedział poseł Nowej Prawicy. – Mamy swoje zielone ludziki w komisjach wyborczych – dodał.

Natomiast Winnicki i Stankiewicz zaapelowali do warszawiaków, żeby przyszli pod siedzibę PKW. Na Wiejskiej, przed siedzibą Państwowej Komisji Wyborczej zaczynają gromadzić się ludzie. 

Nie jesteśmy anarchistami, jesteśmy przeciwko sędziom mianowanym jeszcze w stanie wojennym. Ci ludzi muszą natychmiast opuścić budynek – oświadczył Grzegorz Braun.  

Jak informuje Magdalena Piejko, dziennikarka „Gazety Polskiej Codziennie” i portalu niezalezna.pl, przed siedzibą Państwowej Komisji Wyborczej zbiera się coraz więcej osób. Zgromadzeni skandują: „Złodzieje, złodzieje”. 

Okupujący budynek zwrócili się do wszystkich, którzy mają dowody na fałszerstwa wyborcze, aby przynosili je do siedziby PKW. Zgromadzeni przed budynkiem ludzie odśpiewali hymn Polski.

Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie negatywnie ocenia dzisiejsze wydarzenia pod siedzibą PKW. Wtargnięcie do instytucji państwa i jej okupacja nie są rozwiązaniem problemu i mogą  tylko pogłębić chaos, który jest związany z przedłużającym się procesem podania wyników wyborów samorządowych” – pisze w specjalnym oświadczeniu rzecznik PiS, Marcin Mastalerek.

Przed siedzibą PKW jest europosłanka PiS Jadwiga Wiśniewska oraz Anna Sikora – była posłanka PiS, która obecnie stoi na czele akcji „Uczciwe wybory” – ale policja nie chce wpuścić ich do środka. Sikora przyniosła protestującym wodę i jedzenie. 

Po godz. 22:00 rzeczniczka PKW wezwała dziennikarzy – jak tłumaczyła, ze względów bezpieczeństwa – do opuszczenia budynku. Przed siedzibą Państwowej Komisji Wyborczej pojawiło się mnóstwo policjantów, którzy m.in. legitymują i spisują osoby zgromadzone. fot.: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska


fot.:  Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska


fot.: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska


fot.: print screen
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Mam potrzebę podzielenia się na niezależnym forum moimi dzisiejszymi spostrzeżeniami.Otóż zobaczyłam pewne rzeczy w całkiem nowym świetle.Zawsze uważałam, że w Polsce jest wolność słowa,byłam wiernym widzem tvn 24 i użytkownikiem popularnych portali internetowych, raczej nie angażowałam się w politykę. Aż dzisiaj poczułam potrzebę podzielenia się swoją opinią. I tu spotkało mnie wielkie zdiwienie na forum tvn 24 wogóle nie ukazał się mój post (nie obrażam nikogo ani nie używam wulgaryzmów). Natomiast gdy wyraziłam swoje oburzenie na popularnym portalu internetowy po kilku godzinach otrzymałam wiadomość.
Ku zaskoczeniu moja wypowiedź została usunięta a inne pełne obraz i wulgaryzmów zostały. Poniżej przytaczam swoją wypowiedź i krytykę moderatorów.

Z powodu naruszenia regulaminu dodawania opinii Twój wpis został usunięty.
Tytuł wpisu: Interwencja policji była
Treść wpisu: Interwencja policji była konieczna, ale żeby dziennikarzy???? Pan Pawlicki spokojnie relacjonował zdarzenia i co cenzura?? Przecież ktoś musi ludziom pokazać co się dzieje. Jak w Rosji!!! Relacjonował coś czego władza sobie nie życzy i kratki!!! Oburzające.

..........Zaczynam się bać

Szturmujący PKW miłośnicy Putina odważyli się zatknąć flagę Przywiślańskiej Noworosji, czy nie? Czapeczki w "stonkowych" kolorach separatystów/terrorystów po lewej na zdjęciu piękne! P.S. Ktoś może wie, co bierze p. Kopacz? Bo plecie, jak potłuczona.

Protestujący powinni niezwłocznie wyjść z siedziby PKW. Jeśli tego nie zrobią, po kuilkakrotnym wezwaniu ich by to uczynili Siły porządkowe powinny robić to co do nich należy. Natomiast prowodyrów należy niezwłocznie dopprowadzic do aresztu i surowo osądzić ich postepek. Inaczej będą powtórki takich czynów przy różnych okazjach. Jeśli to ma być demokracja jaka nam proponują to ja za nia dziekuje. To nie jest nic innego jak kpina z demokracji. Pani |Stankiewicz i inni pogą sobie pikietować w Redakcji Gazeta Polska bądz w siedzibie PiS a nie w siedzibach Urzędu Państwowego który jest aktualnie w trakcie wykonywania obowiazków jakie na niego ustawa nałożyła. Czy Pan Winpler, Braun i Korwin Mike o tym nie wiedzą? Jeśli nie uznają takich czy innych wyników wyborów to niech wystosują pozew do Sądu a nie organizuja demolki. A kto poniesie koszty zdemolowania siedziby PKW? Panowie Korwin Mike i Biedroń? Nie - My Podatnicy.

Mama wie że ćpiesz?? My Podatnicy zapłaciliśmy za całe te wybory których wiarygodność jest śmieszna. Ludzie pracujący w sektorze prywatnym za takie nieprawidłowości następnego dnia nie mieliby po co przychodzić do pracy. Mówisz żeby to pozwolić zakończyć procedury wyborcze i kierować sprawę do sądów, przecież przewodniczący PKW są właśnie z tych środowisk. Więc uruchom swój "musk" albo przestań trollować bo to nie jest poważne ani śmieszne. A powtórki takich występków będą i na tym się niestety nie skończy. Uczestniczyłem wczoraj w tej manifestacji chociaż nie popieram w pełni żadnej obecnej partii politycznej. Teraz taka refleksja - nastroje w kraju są przedrewolucyjne, ludzie którzy byli wczoraj pod PKW to z tego co zaobserwowałem byli wieku produkcyjnym w większości (od 20-30 lat) represje przeciwko nim będą skutkowały kolejnymi falami emigracji, i podsycaniem nastrojów antyrządowych właśnie w tej grupie demograficznej. Co się stanie jeżeli z naszego kraju znów zaczną wyjeżdżać ludzie którzy utrzymują ten twór (Polskę) przy życiu? Powiem Ci. Obecne ELYTY mają tylko jeden pomysł naprawczy gospodarki i wpływów do budżetu - podniesienie podatków (jawne bądź ukryte przed opinią publiczną) czyli dojechanie nas wszystkich. Weź wyłącz ten posrany TVN i TVP, zacznij myśleć samodzielnie bo dzięki takim ludziom jak ty jest jak jest.

smutne to, kolejna proba dokonczenia niedokonczonej rewolucji, efekt cienutki......

Jak zwykle-nocne działania POlicji POlitycznej.

"Won z PKW!"
nawet GW uwaza ze PKW trzeba wywalic na smietnik!

po rusku? jak GW chwali to obawiam się prowokacji.

Powtórzenie wyborów to nie jest takie "hop-siup", jak powiada,urzędujący w "odmętach absurdu" Prezydent Komorowski.

Stoicie tam jak barany i przygladacie sie Stankiewicz i Braunowi - normalnie jak ciele oczekujace zeby ktos wam zalatwil wasze problemy gdzie odbierana jest juz nasza i wasza wolnosc? Jak patrze na tych tchorzy to chce mi sie zwracac. Czy nie widzicie ze tracicie juz permanentnie wolnosc Polacy? Cholera tyle gnoju w jednym narodzie? Pomozcie im oni walcza za Polske ta dobra, nasza Polske? Normalnie cielece facjaty.

Moja propozycja jest prosta: Pan Braun za Komorowskiego, a Pani Stankiewicz za Kopaczową.

Kto jest za?

Jak najbardziej jestem za.
To są Polacy, którzy w najtrudniejszych momentach udowodnili, że są niesprzedajni i możemy na nich liczyć.
Chociaż mieszkam za oceanem ( w Polonii a nie, broń Boże w diasporze), jestem myślami z Wami i już się szykuję do wylotu.
Oj będzie się działo.
Pani Ewo, Panie Grzegorzu, ściskam prawicę i nie dajcie się wykolegować tej esbeckosemickiej żulii!!!
Jeżeli macie dostęp do sieci to napiszcie proszę co Wam potrzeba.
Niech żyje Wolna (od wszelkiej maści diaspory) suwerenna Polska.

Dobra, dobra, tylko tak się składa, że na szczycie Ruchu Narodowego i KNP też zielono.

A ja popieram,Polsce potrzebny jest Majdan

Nie tak dawno premier Tusk obiecał wypalić korupcję gorącym żelazem. Było to jedna z dziesiątków niedotrzymanych obietnic! Obecnie, tym gorącym żelazem wypala tych co w PO walczą z korupcją! (Brud, korupcja i łamanie prawa ma być tajemnicą wewnętrzną partii, obywatelom nic do tego). Wydaje mi się, że po prostu ma ku temu powody (10 obietnic Tuska zniknęło ze strony www. Platformy, 10-ta obietnica -podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją(!)Donald Tusk zasłynął z tego ,że publicznie głosił, iż" wszystko co polskie jest nienormalne" ma chyba rację w tym, bo to on i jego kolesie z PO stworzyli klimat sprzyjający korupcji, która rozrosła się do gigantycznych, wprost monstrualnych niespotykanych w historii Polski rozmiarów tzw. mega korupcji. Ostatnio była tzw. afera podsłuchowa i jak inne, Zamieciona pod dywan! Dobrze by było, gdyby tą walkę rozpoczął od siebie i swoich bliskich, w tym syna i kolesi z Gdańska!. http://wpolityce.pl/polityka/196429-andrzej-duda-po-doniesieniach-wsieci-w-sprawie-niemieckich-pieniedzy-dla-ludzi-tuska-ciekaw-jestem-czy-to-sa-swiatowe-standardy;
• •-Wiadomo, że dla PO, korupcja, fałszowanie i ustawianie za posadę wyborów, prywata, kumoterstwo, to standard! Mają głęboko w d… sprawy państwa, dobra publicznego i jego Obywateli. Zawsze mają gębę pełną frazesów, sloganów i komunałów, a tak naprawdę liczą się tylko; kasa, układy, kolesiostwo i nepotyzm. Kolesiostwo istnieje nie od dzisiaj i jest rakiem toczącym nasze elity władzy czyli tzw. klasę pasożytniczą. Znaczną część swojej energii tracą na ustawienie siebie, rodziny i kolesi, tak aby w przypadku nie dostania się do koryta, przy następnych wyborach Parlamentu być odpowiednio ustawiony w tzw. ”układzie zamkniętym” w radach nadzorczych w Agencjach. Wszelkie apanaże typu rady nadzorcze, fundusze europejskie, przetargi, ławnicy, członkowie różnych komisji, zlecenia dla zarządców nieruchomości, przypadają głównie im. Na dodatek - wydający krocie publicznych pieniędzy na takie cele jak: alkohol, obiadki po 1300 zł, cygara, drogie ubrania dla rodzin, wynajęcie stadionu do gry w piłkę a dla młodzieżówki nawet "darmowy" striptiz! -http://niezalezna.pl/58445-gdzie-i-za-ile-jedli-politycy-po-na-posilki-w-restauracjach-w-2013-r-wydano-majatek; -http://niezalezna.pl/56380-podsluchani-przy-lampce-czerwonego-wina-gdzie-intrygi-knuli-politycy-platformy-zdjecia-i-menu
[•-http://wpolityce.pl/artykuly/59660-klamstwo-jako-metoda-sprawowania-wladzy-w-iii-rp-i-fundament-zalozycielski-obecnego-systemu;
•-http://www.pb.pl/2841223,15705,lista-wstydu-platformy-obywatelskiej; ponad 440 -tu Krewnych i znajomych I "Królika Baksa " (ciocie , wujkowie, szwagrowie, kochanki itd. w Radach Nadzorczych spółek Skarbu Państwa!

Nie ma innego wyjścia z chamstwem trzeba po chamsku.

O Pan Braun na czele, ten ma doświadczenie w warcholstwie, wie co robić

Panie Grzegorzu, pani Ewo i wszyscy Polacy ktorzy tam jestescie, chyle czola i bardzo zaluje ze ze wzgledu na odleglosc nie moge dolaczyc do Was. Calym sercem i mysla lacze sie z wami

Jak na Białorusi, nie cofną się przed żadną metodą, by utrzymać władzę.Awaria systemu jest do tych metod świadomie wliczona. Właśnie teraz odbywają się ręczne naliczania, które mają zmniejszyć skalę klęski Platformy Obszczymurskiej.

Hej ludzie kochani -kto w okolicy niech ruszy 4 litery i pomoże protestującym.

Ewa Stankiewicz - polska Joanna D'Arc. Widać polskie kobiety są silniejsze od mężczyzn.

Brawo Grzegorz, brawo Ewa! Wielki szacunek! Dziekuje.

Alez tutaj netowych patriotow.Mocne towarzystwo w klikaniu a na widok psiarni podwijacie kity!

Spadaj Bolszewiku,idiota Wolynski.

No widzisz- rozgryzłeś nas... a właściwie co ty tu robisz ? nie na barykadzie jeszcze???

Rachonia nie chca wpuscic do budynku. Wielka szkoda. On by im pokazal.

Jesli bedzie potrzeba deklaruje konkretne wsparcie finansowe.
Zaplecze jest bardzo ważne.Podajcie ewentualnie gdzie wpłacać pieniądze.
Nie wszyscy mogą być na miejscu, ale mogą uczestniczyć w innych formach.
Walka na pierwszej linii musi mieć zaplecze.

Mam ogromna nadzieje, ze to jest poczatek zmian tak w systemie wyborczym jak i w kraju. Dosc juz pseudopolskiej polityki, dosc ograbiania narodu ze sreber rodowych, dosc niszczenia Polski przez postmagdalenkowy uklad.

NIC do zaakceptowania, poza UCZCIWIE WYZNANĄ WOLĄ NARODU w WOLNYCH i UCZCIWIE, zgodnie z konstytucją przeprowadzonych WYBORACH.

Mam nadzieje ze ci demonstranci nie rozeszli sie calkim i ktos daje wsparcie tym ludziom w srodku.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl