niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 września 2016

„Teraz dowodem w sprawie są karty do głosowania. Nie dajmy ich zniszczyć!”

Dodano: 19.11.2014 [23:02]
„Teraz dowodem w sprawie są karty do głosowania. Nie dajmy ich zniszczyć!” - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska
Trzeba zrobić wszystko, aby zachować karty do głosowania. Nie można dopuścić ich zniszczenia. W sytuacji fałszerstw, karty do głosowania są dowodem w sprawie – mówi portalowi niezalezna.pl Maciej Świrski, prezes Fundacji Reduta dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom.

Jak informował dziś portal niezalezna.pl, plagą w obwodowych komisjach wyborczych stały się głosy nieważne. W powiecie wejherowskim zanotowano około 40 proc. takich przypadków. Podobnie było w wielu innych miejscach.

Najobszerniejszą relację w tej sprawie otrzymaliśmy z Lublina od Marii Wilczańskiej, męża zaufania w ramienia PiS.

Jej doniesienia w rozmowie z nami potwierdza Maciej Świrski, prezes Fundacji Reduta dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom. - W Lublinie wykryto sposób fałszowania, przy którym nie uwzględniano głosów ważnych i zaliczano je jako nieważne. W tej sytuacji nie można ufać protokołom, ponieważ zawierają zniekształcone wyniki. Należy zrobić wszystko, aby zachować karty do głosowania w takim kształcie jakim są, chociaż zazwyczaj są one niszczone – przestrzega Świrski.

Wyjaśnia również, że w sytuacji fałszerstw, karty do głosowania stanowią dowód w sprawie. - Skoro jest to dowód, należy znaleźć miejsce na składowanie wszystkich kart do głosowania, policzyć je i porównać z protokołem z komisji. Wtedy zauważymy czy jest różnica z tym co jest w kartach świeżo policzonych i z tym co jest w protokole. Jeżeli jest różnica, to znaczy że dokonano przestępstwa i sfałszowano wybory tłumaczy Świrski.

- Nie wierzę w spiski, wierzę w statystykę. Wskazuje ona, że błędy mogą się pojawiać na poziomie 4 procent. Jeżeli pojawiają się one na poziomie 20-30 proc. to tu nie ma przypadku podkreśla prezes Fundacji.
 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: , Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Od zawsze zastanawiał mnie fakt,że karty z głosami oddanymi przez wyborców zostają tak szybko niszczone,a to jedyny tak naprawdę dowód.Powinny zostać jakiś czas archiwizowane by móc np. wyrywkowo sprawdzić część komisji czy głosy oddane na tych kartach zgadzają się z protokołami komisji.Czy tak trudno przechować te karty np 4 czy 5 lat do kolejnych wyborów?

No i doczekaliśmy inwazji zielonych ludzików !!!

Ta cała szopka z "PKW" to zasłona dymna, potrzebowali czasu żeby sfałszować i namataczyć... bo tego sie niestety nie zrobi w jeden dzień i taki jest fakt... patrząc na to na chłopski rozum. Powoli i nieubłaganie kręcą sznur na swoją szyje, zdają sobie z tego sprawę albo i nie, ale TO TEŻ.. JEST FAKT... Nie wolno do nas podskakiwać, bo wiele razy w historii jako naród pokazywaliśmy na co nas stać, i wiele razy sie na tym przejeżdżali Ci, którzy uważali, że mogą nas okiełznać, i tym razem też tak będzie... prędzej czy później - nie istotne, ale przyjdzie taki dzień że ten kraj wróci do normalności, być może nie za mojego życia, ale wróci. Wierze i wiem na pewno że tak kiedyś bedzie. Bóg, Honor, Ojczyzna...

Czym są sfałszowane wybory do zbrodni Smoleńskie,niczym.Tamto polactwo olało to i sfałszowane wyniki wyborów oleją.Dostali Polacy wolność to się wykańczają

SUWAŁKI: żulom stawiano piwo i dawano 10 złotych by postawił krzyżyk przy nazwisku kandydatki PO na prezydenta Suwałk i na kandydata z PSL. Dno. PO-PSL to jest dno. Ci ludzie powinni natychmiast być pozbawieni praw we wszystkim. To są ścierwa, swołocze PełOwsko Peselowskie. Tak to bydło dochodziło do władzy i tak dalej próbuje. Komorowski uważa,że wszystko gra. Boże jakiego my mamy beznadziejnego prezydenta Polski to szok.

Oni walczą o przetrwanie- To walka na śmierć i życie.
Ich porazka jest rownoznaczna ze sluszna kara,wiezieniem utrata koryta i zrodel zarobkowania poteznych klanow rodzinnych ktore jedyne co umieja to krasc a ich dyplomami jest ,,koszerne lub ubeckie pochodzenie,,

Karty z oddanymi głosami przechowuje się do zakończenia spraw, rozpatrywanych przez sądy a wynikających z protestów wyborczych. Wcześniejsze niszczenie kart jest przestępstwem wyborczym.
Ale jak zniszczą to jakie poniosa konsekwencje -odpowiedzialnosc polityczna i ,,sady z ich wypaczona sprzedana sprawiedliwoscia za judaszowe srebrniki AMBERGOLD,,
Pierwszy Prezes Sadu Najwyzszego Malgorzata Gersdorf -nominowana przez komorowskiego pomimo wielomilionowych afer napewno ,,zagwarantuje bezkarnosc,,hunty kolaborantow z wiejskiej

tak mialo byc niema tu miejsca na przypadek.By nic sie nie zmienilo.

40 milionow wydali na portal dla bezdomnych.
1 milion kosztowalo logo-sprezynka dla idiotow..
7 milionów nwydano na filmik "reklamujący" Polskę.
----0.4 mln przeznaczyli na caly system obslugujacy wybory-----!!!!!!!!!!!!!!!
Kluczem do sprawy sa protokoly pokontrolne i zaniechane procedury.

Zobaczcie dzisiejszą kropke nad i -- priceless. Resortowe dziecie i komuch walczą o swoją future.

Brawo panie Gowin.

Śmiem twierdzić, że jeśli społeczeństwo będzie liczyć na rozpatrzeniu protestów wyborczych w poszczególnych okręgach przez sądy okręgowe, to z pewnością Pasterka je zastanie ... To jest typowa, psychologiczna gra "na zwłokę", "przetrzymanie nastrojów", którą zastosował np. Tusk obiecując społeczeństwu, że o wynikach dochodzenia w sprawie "afery podsłuchowej" dowie się po wakacjach. Wakacje minęły, a społeczeństwu zakomunikowano, że raportu nie będzie ... W przypadku obecnych wyborów samorządowych mamy do czynienia z niesamowitym skandalem, przykładem totalnej nieodpowiedzialności ludzi, których wynagrodzenia nijak się mają do efektów pracy. Skala ujawnianych codziennie nieprawidłowości, nie mówiąc o systemie informatycznym PKW, który bezlitośnie obnażył nieudolność, niekompetencję i niefrasobliwość osób związanych z zagwarantowaniem jego prawidłowej pracy jest dowodem chaosu i kompletnej nieodpowiedzialności!!! Nie trzeba nikogo przekonywać, że wybory samorządowe są jednymi z najważniejszych wyborów w państwie. Jeśli w trakcie tak istotnych wyborów "pada system", zgłaszane są problemy z tzw. broszurkami, które ludzie nie wiedzieli jak prawidłowo wypełniać, jeśli nie zawierały one kartek komitetów wyborczych np. PIS czy SLD (mówili o tym w dniu 19 listopada Panowie Kaczyński i Miller), to o jakiej tu można mówić miarodajności i rzetelności wyników wyborów? Te wybory z racji zgłaszanych nieprawidłowości oraz "padniętego systemu informatycznego" PKW, powinny być unieważnione w całym kraju i powtórzone. I jak tu nie mówić o wstydzie, o kompromitacji, totalnej żenadzie w odniesieniu np. do Ukrainy, kraju ogarniętego wojną, gdzie potrafiono mimo wszystko przeprowadzić wybory w należyty sposób... To się nie mieści w głowie, co w naszym kraju się wyprawia!!!

WYBORÓW PREZYDENCKICH TEŻ NIE BĘDZIE

Wyliczyli - Wybory prezydenckie leżą, PKW nie ma pieniędzy na przetargi - podaje TVN24.pl - Dziwić się Komorowskiemu, że tak jak jest, jest dobrze?

TVN24.pl: Zgodnie z kalendarzem wyborczym pierwsza tura wyborów na prezydenta RP musi się odbyć między 3 a 17 maja. Stworzenie nowego systemu informatycznego na majowe wybory jest niezbędne, bo licencje pozwalające na korzystanie ze starego wygasły. Okazuje się jednak, że w PKW nie wiedzą jeszcze, kto, kiedy, za ile i, czy w ogóle będzie chciał podjąć się przygotowania od podstaw nowego narzędzia umożliwiającego zliczanie głosów. >>> http://www.tvn24.pl/w-maju-moze-byc-jeszcze-gorzej-wybory-prezydenckie-leza-pkw-nie-ma-pieniedzy-na-przetargi,490246,s.html

wg. mnie te "wybory" to wczesniej przemyslana i zorganizowana akcja na zasadzie: "..zrobimy z wyborami co zechcemy, zwalimy wine na firme informatyczna /inni nie chcieli tego zinformatyzowac bo moze wiedzieli o co chodzi?/, pozwolimy kaczorowi i pisuarom wygrac, ale tak zeby nie mogli rzadzic bo pewnie cieszac sie z wygranej nie beda zbyt mocno protestowac teraz.
Poniewaz nastepne /w 2015/ wszystko na to wskazuje, mozemy przegrac
z kretesem musimy, "zrobic wszystko" by je wygrac.
Zatem kaczor i pisiory nie beda mogli wtedy nic gadac bo powiemy im:
Kiedy poprzednio wygraliscie to przyjeliscie te bledy, pomylki, niedociagniecia,
ze zrozumieniem, ZATEM TERAZ NIE GADAJCIE O np. falszerstwach....itp.

Na Naszych Blogach pokazała się informacja że KARTY do głosowania wydano w formie BROSZUR co nie jest zgodne z prawem czyli POprostu NIELEGALNE.Jeżeli to prawda że nielegalne to przecież jest POwód do unieważnienia tej hucpy.

I tak zniszczą jak im się zechce.

Poznań godzina 19.00 na ulicy Tadeusza Kościuszki 39.UW Szczecin godz 17.00 ul.Wiejska 10. Kraków godz 19 Wieża Ratuszowa Warszawa godz 17.00 ul.Wiejska 10.

Wybory powinny być tylko i wyłącznie jawne właśnie ze względu na karty! Karty do głosowań powinny być podwójne i samokopiujące! Głosujący podpisywałby się na karcie po skreśleniu swoich kandydatów czy kandydata, a członek komisji podpisywałby się na karcie przed rzuceniem jej do urny. Głosujący dostawałby kopię głosu który oddał, a podpis członka komisji byłby na to dowodem! Wtedy każdy mógłby ewentualnie sprawdzić w internecie pod numerem pesel jak zaliczono jego głos i miałby dowód do ewentualnej reklamacji!

KARTY DO GŁOSOWANIA,
można wykazać fauszerstwo!!!!!!!!!!
Ekspert d/s ekspertyzy dokumentów, są tacy zarejestrowani przy kazdym Sądzie Okręgowym, mozę wykazac w ciągu krotkiego badania karty, ze np drugi krzyżyk na karcie uznanej za nieważną, postawiła inna osoba.
KONIEC DOWODU NA FAUSZERSTWO

mysle, ze skoro demokratycznie zmiana jest niemozliwa
to pozostaje tylko droga silowa.
Oni "wladzy raz zdobytej nie oddadza NIGDY".
Trzeba im ja odebrac i to tylko sila.
ZAden inny sposob nie wchodzi w gre.

Z cząstkowych wyników wyborów podawanych przez PKW wynika, że w woj. świętokrzyskim Polskie Stronnictwo Ludowe zdobyło w 80 proc. obwodów 49,9 proc. poparcia. Wiceszef komisji wyborczej w Kielcach jest zdziwiony, że PKW przedstawiła takie dane. Zastanawia się, jakim cudem je zdobyła, skoro on nie przesłał jej jeszcze żadnego protokołu.

Te wybory to rozpacz dla PO i PSL.Dlatego zrobili olbrzymi bałagan,żeby ukryć olbrzymią porażkę.Fałszerstwa są masowe.Poszli na całość.

tutaj trzeba wyprowadzić ludzi na ulice !!!!!!! czemu kaczyński nie wzywa do protestów tak jak było z tv trwam ??????? nie ma co mlaskać, postkomuna sama siebie nie obali !!!!! strajk generalny i rozliczyc wszystkich odpowiedzialnych

Szanowny Panie antykomuna,
Rozumiem pańskie rozgoryczenie, sam odczuwam podobne, ale jakiekolwiek wezwanie Pana premiera Jarosława Kaczyńskiego do wyjścia na ulicę, byłoby gwoździem do trumny, na to tylko czeka PO i PSL, stąd ta prowokacja wyborcza. Moim zdaniem jest bardzo wiele dowodów ewidentnego przestępstwa wyborczego i naruszenia regulaminu PKW. Należy zadać teraz pytanie do PKW - po co byli na szkoleniu w Moskwie? - są na to zdjęcia. Twierdzę, że niewaznych kart wyborczych, będzie około 50%, a więc poczekajmy - szykuje się gigantyczna afera w związku z wyborami, stąd już jedne poddanie się w PKW. Myslę, że w samym PKW jest w tej chwili "kocioł". Mija trzeci dzień, a nie mamy oficjalnych wyników wyborczych, a co będzie za kilka dni, kiedy po ręcznym przeliczeniu głosów okaże się 80% nieważnych?, koniec ekipy rządzącej jest bardzo bliski. Strajk generalny? - bez sensu, przecież mamy tylko firmy prywatne i spółki zagraniczne, to już nie czasy lat 80 tych!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl