niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
23 czerwca 2017

„Teraz dowodem w sprawie są karty do głosowania. Nie dajmy ich zniszczyć!”

Dodano: 19.11.2014 [23:02]
„Teraz dowodem w sprawie są karty do głosowania. Nie dajmy ich zniszczyć!” - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska
Trzeba zrobić wszystko, aby zachować karty do głosowania. Nie można dopuścić ich zniszczenia. W sytuacji fałszerstw, karty do głosowania są dowodem w sprawie – mówi portalowi niezalezna.pl Maciej Świrski, prezes Fundacji Reduta dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom.

Jak informował dziś portal niezalezna.pl, plagą w obwodowych komisjach wyborczych stały się głosy nieważne. W powiecie wejherowskim zanotowano około 40 proc. takich przypadków. Podobnie było w wielu innych miejscach.

Najobszerniejszą relację w tej sprawie otrzymaliśmy z Lublina od Marii Wilczańskiej, męża zaufania w ramienia PiS.

Jej doniesienia w rozmowie z nami potwierdza Maciej Świrski, prezes Fundacji Reduta dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom. - W Lublinie wykryto sposób fałszowania, przy którym nie uwzględniano głosów ważnych i zaliczano je jako nieważne. W tej sytuacji nie można ufać protokołom, ponieważ zawierają zniekształcone wyniki. Należy zrobić wszystko, aby zachować karty do głosowania w takim kształcie jakim są, chociaż zazwyczaj są one niszczone – przestrzega Świrski.

Wyjaśnia również, że w sytuacji fałszerstw, karty do głosowania stanowią dowód w sprawie. - Skoro jest to dowód, należy znaleźć miejsce na składowanie wszystkich kart do głosowania, policzyć je i porównać z protokołem z komisji. Wtedy zauważymy czy jest różnica z tym co jest w kartach świeżo policzonych i z tym co jest w protokole. Jeżeli jest różnica, to znaczy że dokonano przestępstwa i sfałszowano wybory tłumaczy Świrski.

- Nie wierzę w spiski, wierzę w statystykę. Wskazuje ona, że błędy mogą się pojawiać na poziomie 4 procent. Jeżeli pojawiają się one na poziomie 20-30 proc. to tu nie ma przypadku podkreśla prezes Fundacji.
 
Autor: , Źródło:
Opinie użytkowników
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl