niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 lipca 2016

Warto być Polakiem

Dodano: 19.11.2014 [11:58]
Warto być Polakiem - niezalezna.pl
foto: arch. GP
Wydarzenia ostatnich dni są wstępem do wyboru metody, za pomocą której zostaną potraktowane przez system III RP wybory parlamentarne. System użyje wszelkich metod, by obronić się przed opozycją. Będzie kierował się kryterium skuteczności i niskich kosztów.

W tej chwili rysuje się przed nim następująca alternatywa: jeżeli społeczeństwo się nie zbuntuje wobec aktualnej sytuacji w PKW, to w przyszłym roku wybory zostaną sfałszowane; jeżeli jednak ryzyko buntu będzie realne, system zdecyduje się na dłuższą batalię. Dopuści opozycję antysystemową do rządów, ale nie do władzy. Zostanie później użyty schemat z 2007 r., a więc „infiltracja, kompromitacja i obalenie”. Po naszej stronie wybór będzie prosty – albo okaże się, że warto być Polakiem, albo należy z tym narodem skończyć, bo sam wybrał nieistnienie jako najlepszy wariant samoobrony.
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

... norbert z USA! Jako Polak też żyjący w USA powiadam tobie,że ty powinieneś się wstydzić sam z siebie.
A no, z tego prostego powodu,że o Polsce i Polakach masz strasznie niziuteńką wiedzę.Zapewne na poziomie
ułomka! Ja moją Polskę i Polaków podziwiam,że mimo tego, iż los tak sprawił,że naszymi sąsiadami od wieków
są tak chytre potwory jak Rosja i Niemcy a jednak jako kraj nie zniknęliśmy z mapy Europy.A bywało w historii
dalekiej i bliższej,że nasz wielki wschodni sąsiad obrywał od nas i to solidnie! Ostatnio w 192Or. W 1939r
dwa zbóje uderzyli na Polskę,ponieważ w pojedynkę nie liczyli na zwycięstwo z Polską.Przyjdzie czas,że to,co
polskie muszą oddać! Po 1989r czerwoni obłudnicy nas oszukali! Nie chcieliśmy, jako solidarnościowcy doprowadzić
do rozlewu krwi i z tej prostej przyczyny jeszcze Polska jest w ich uścisku,bo zachodni komuszki im pomagają
Tusk jest tego dowodem.

Działania z lat rządów i prezydentury PiS niestety już się zaczynają.
Zaraz po ogłoszeniu sondaży wyników powstał nawrót tworzenia psychozy "BÓJ SIĘ PISa".
Na razie nieśmiało, ale początek jest.
PiS niestety nie lubi tanich ale skutecznych sztuczek socjotechnicznych.
A szkoda.
PO/SLD zaprzęgli do działania od razu wszystkich znanych, z Kwaśniewskim na czele, który już zapowiedział że wygrana PiS wzmocni Platformę bo ludzie sobie przypomną rządy PiS i znów będą się bać powrotu władzy PiS. (Oczywiście ludzie sami nic sobie nie przypomną - to media zaczną im tę psychozę wmawiać ! )
Mam nadzieję że w PiSie odrobili lekcje i po analizie minionych ataków opracowali skuteczną strategię.

Ja wobec wprost zapowiadanej kampanii PO/SLD "bój się PiSa" proponuję już teraz zacząć intensywną akcję propagandową :

NIE BÓJCIE SIĘ PISa. ! ! !

Z jakimś nowym uśmiechniętym i sympatycznym logo/maskotką ! ! ! ( KONIECZNIE )
(Takie drobiazgi mają oooooooogromne znaczenie)

Rządy PO są zagrożeniem, ale dni tej partii już są policzone. Największe zagrożenie to nie peowcy ani nawet nie komuchy, ale prorosyjscy narodowcy, gdyż to oni bezpośrednio konkurują z PiSem.
Endecja jest finansowana przez Rosję od 150 lat, a agent Ochrany Dmowski jasno określił jej cele (niszczenie polskiej opcji niepodległościowej (kiedyś Piłsudski, teraz PiS), opluwanie zrywów narodowych i dążenie do zjednoczenia ziem polskich pod berłem cara).
Endecy potrafili tak dobrze prać ludności mózgi, że gdy Piłsudski w 1914 wchodził do Kielc by rozpocząć powstanie narodowe został przez Polaków(?) wygwizdany.

To bzdura. Dmowski nie był agentem Ochrany. takie twierdzenia to prowokacja

@Będzie kierował się kryterium skuteczności i niskich kosztów.
to znaczy może, że niskimi kosztami będą zasłaniać swoją nieudolność, aby osiągnąć utajoną (2-planową) skuteczność?

też uważam że chodzi o "techniką niskiej piłki" czyli obniżenie wymagań przed wyborami parlamentarnymi i prezydenckimi gdzie planuje się wielkie oszustwa wyborcze

Zaobserwowałem jedną istotną sprawę: postkomunistyczny establishment III RP może nas pokonać "bronią psychologiczną". Oni będą nam pokazywać, że mogą dosłownie wszystko - każda afera, szwindel, nawet najpoważniejszy ujdzie im na sucho, a Polacy nie zareagują. I wtedy z cynicznym uśmieszkiem nam powiedzą: "i co? Gdzie ta Wasza Polska?! Tej Polski już nie ma, zobaczcie, my robimy, co nam się rzewnie podoba i co? I nic!". Liczą, że my wtedy zareagujemy rezygnacją i konstatacją: "To prawda. Polski już nie da się ocalić". I zamkniemy się w naszych zranionych uczuciach, opłakując umarłą Ojczyznę. A oni dalej będą kręcić lody, tłumacząc, że wszystko jest OK, a w ogóle to "dziejowa konieczność" itd.

Jak mówił marszałek Piłsudski zwyciężyć to znaczy złamać wolę walki u przeciwnika. Nie możemy dać w sobie złamać tej woli walki. Jestem przekonany, że wygramy. Dlaczego? Dlatego, że, jak mówił Jan Tyranowski (mistyk, który wciągnął Karola Wojtyłę do wspólnoty Żywego Różańca): "zło niszczy samo siebie". Nie bójmy się: Komorowski przeminie, Platforma przeminie, nawet Putin przeminie...

Pozdrawiam serdecznie drogich Rodaków!

Odpowiadając na pytania moich Szanownych Przedmówców:
1. Mamy już dziś pewne sukcesy w walce z postkomunistycznym establismentem, takie o których wspomniał Pan o pseudonimie "Zbrodnia i Kara". I dlatego nie możemy pozwolić sobie wmówić, że praca naszego środowiska nic dobrego nie przynosi. Przynosi, ale małymi kroczkami.
2. "Myśliciel" powiedział ważną rzecz - nie możemy myśleć życzeniowo. Do naszego zwycięstwa jeszcze daleko, jak wiatry historii powieją i jakie będą tego skutki - tego nikt z nas nie wie. Potrzeba obserwować i działać: mądrze i skutecznie. Róbmy: "co się da i jak się da", jak mówił Adam Mickiewicz.
3. Potrzeba nam dużo cierpliwości, która nieraz będzie wystawiana na ciężkie próby. Ale cierpliwości, stałości i woli walki nie możemy stracić. To warunek zwycięstwa. I właściwie to chciałem powiedzieć w moim pierwotnym wpisie. Rację miał red. Lisiewicz w 2010 roku: "czeka nas długa walka i nie możemy liczyć na szybkie zwycięstwa". To on na łamach GP po zamachu smoleńskim przewidział zwycięstwo PO w 2011 roku...

Jeszcze raz pozdrawiam.

Szanowny Panie,

Wszystko kiedyś przeminie, również państwo - jak mówili marksiści. A nawet świat cały - ale to już nie marksiści. Tylko czy to dobre hasło, aby zmobilizować do walki?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl