niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

Wyrzutnie jądrowe na Krymie? Rozmieszczają je Rosjanie

Dodano: 12.11.2014 [17:33]
Wyrzutnie jądrowe na Krymie? Rozmieszczają je Rosjanie - niezalezna.pl
foto: mil.ru
Szef Sojuszu NATO w Europie Philip Breedlove przyznał, że nie wie, czy na Krymie są już głowice jądrowe, natomiast są tam na pewno środki ich przenoszenia. Już na początku sierpnia władze rosyjskie podjęły decyzję o rozmieszczeniu w miejscowości Gwardiejskoje na Krymie bombowców Tu-22M3 i wyrzutni rakiet Iskander-M mogących odpalać ładunki jądrowe. „Gdzie chcemy – tam te wyrzutnie ustawimy!” – brzmiał jedyny komentarz rosyjskiego ministra obrony Siergieja Szojgu - informuje portal Kresy24.pl.

„Rozmieszczenie broni jądrowej na suwerennym terytorium innego państwa bez jego zgody jest decyzją obłudną i cyniczną. Pozwoli to Rosji bezpośrednio zwiększyć możliwości rażenia baz NATO i da przewagę wojskową w regionie” – czytamy w piśmie Kongresu do prezydenta USA.

Zdaniem amerykańskich kongresmenów, w tej sytuacji pierwszym krokiem powinno być zerwanie wszelkich kontaktów między NATO a Moskwą i wydalenie wszystkich rosyjskich wojskowych z baz Sojuszu, w których przebywają w ramach wojskowej współpracy.

Więcej na: kresy24.pl

 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

WYDALENIE... to jedyne słowo, które przychodzi mi na myśl jak czytam wiadomości o kacapach przebywających poza terenem swojego cudownego imbecylo-kraju.

"Rozmieszczenie broni jądrowej na suwerennym terytorium innego państwa bez jego zgody jest decyzją obłudną i cyniczną."

Pan Philip Breedlove chyba nie wie co oznacza słowo "suwerenność".
Wklejam zatem definicję z Wikipedii:
"Suwerenność – zdolność do samodzielnego, niezależnego od innych podmiotów, sprawowania władzy politycznej nad określonym terytorium, [...]"
Można uważać Krym za terytorium okupowane, ale tak czy siak, nie spełnia definicji suwerennego terytorium.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl