niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 września 2016

Wrak zestrzelonego boeinga trafi do Holandii. A Tu-154? Zostanie w Rosji

Dodano: 07.11.2014 [15:16]
Wrak zestrzelonego boeinga trafi do Holandii. A Tu-154? Zostanie w Rosji - niezalezna.pl
foto: Twitter.com; arch. GP
Holenderska Rada Bezpieczeństwa poinformowała, że wrak zestrzelonego kilka miesięcy temu boeinga wkrótce zostanie przetransportowany do Holandii. Tymczasem jeszcze w październiku prokurator generalny Andrzej Seremet przyznał, że na razie nie ma szans, aby wrak tupolewa przewieziono ze Smoleńska do Polski. Od tragedii z 10 kwietnia minęło już ponad... 4,5 roku.

Na miejscu katastrofy malezyjskiego samolotu pracuje międzynarodowa grupa złożona z ekspertów holenderskich oraz przedstawicieli OBWE. Z oficjalnego komunikatu holenderskiej Rady Bezpieczeństwa wynika, że już wkrótce wrak zostanie przetransportowany do kraju.

„Holenderska Rada Bezpieczeństwa zleciła odzyskanie i transport do Holandii wraku lotu MH17. W ramach części śledztwa ws. przyczyn i przebiegu katastrofy holenderska Rada Bezpieczeństwa zamierza zrekonstruować poszczególne fragmenty samolotu.
Zostały już zawarte umowy oraz opracowany został plan, mający umożliwić odzyskanie wraku i oddanie go w gestię Holenderskiej Rady Bezpieczeństwa; jego realizacja techniczna jest obecnie opracowywana.
Holenderska Rada Bezpieczeństwa oczekuje, że rozpoczęcie operacji przekazania wraku będzie możliwe w ciągu najbliższych kilku dni, choć rozpoczęcie transportu może się opóźnić ze względu na niepewną sytuację w zakresie bezpieczeństwa w regionie oraz inne czynniki”
- czytamy w komunikacie Holenderskiej Rady Bezpieczeństwa.

Zupełnie inaczej wyglądają próby odzyskania z rosyjskiego terytorium wraku polskiego tupolewa. W październiku 2014 roku, czyli 4,5 roku po tragedii smoleńskiej, prokurator generalny Andrzej Seremet przyznał, że wrak samolotu na razie pozostanie w Smoleńsku.

- Nie widzę takiego przełomu, który miałby wskazywać na to, że strona rosyjska będzie chciała nam zwrócić takie dowody rzeczowe, o które od dawna się upominamy, czyli rejestrator i wrak – mówił na antenie TVP1 Seremet.


 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

A może by tak im zaoferować wyremontowany pomnik czterech śpiących za wymyty wrak Tu-154 ? No, można dorzucić im jeszcze ten z Ossowa razem z pomysłodawcą tego wiekoPOmnego"dzieła".

no pewnie jak tak mowi ze nie ma przelomu to czego sie mozna spodziewac , nie wierzy w siebie albo nie chce tego zeby sie nie dowiedziec prawdy.

no jak zwykle holendrzy moga,a ryzy wylizal doope putinowi i tak mu smakowalo,ze zgodzil sie na wszystko co anodina
zaproponowala jest to jawna zdrada interesow polskich,chyba nie musze tlumaczyc jaka kara w normalnym panstwie
za taki wystep sie nalezy.

To akurat mnie nie dziwi gdyz wiadomo,ze malezyjski boening zostal zestrzelony przez Rosjan w mundurkach tkzw.separatystow,wiec wrak nic nowego nie wniesie.Natomiast na wraku prezydenckiego tupolewa sa dowody zbrodni rosyjskich kacapow,wiec wraku nie bedzie.

bo za dużo widać na wraku:

Ślady wybuchu na części ogonowej TU-154M

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=3253

A jest w ogole taki kraj Polska? A gdzie to jest? Na Ksiezycu?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl