niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 września 2016

Ewa Kopacz zawsze blisko przy władzy. „Gazeta Polska” ujawnia przeszłość pani premier w PRL

Dodano: 05.11.2014 [12:08]
Ewa Kopacz zawsze blisko przy władzy. „Gazeta Polska” ujawnia przeszłość pani premier w PRL - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Działaczka Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego, szefowa koła tej partii, wysłanniczka do NRD pierwszego sekretarza Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Radomiu – tak m.in. wyglądała działalność Ewy Kopacz w latach 80. Jej mąż był w tym czasie prominentną postacią lokalnej społeczności – pełnił funkcję zastępcy prokuratora rejonowego w Kozienicach - ujawnia w najnowszym wydaniu „Gazeta Polska”.

Ze zgromadzonych w Instytucie Pamięci Narodowej dokumentów można się sporo dowiedzieć o przeszłości Ewy Kopacz, o czym sama premier publicznie nie mówi. Niezwykle lakoniczny jest życiorys Ewy Kopacz na stronie www. premier.gov.pl:

„Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie. Posiada specjalizację pierwszego stopnia z pediatrii i specjalizację z medycyny rodzinnej. Do 2001 r. kierowała Zakładem Opieki Zdrowotnej w Szydłowcu. Od 2001 r. jest członkiem Platformy Obywatelskiej. Z ramienia tego ugrupowania sprawowała mandat posła IV kadencji, reprezentując radomski okręg wyborczy”.

Z Wikipedii dowiadujemy się, że działalność Ewy Kopacz w polityce zaczyna się dopiero w 1990 r.: „W latach 90. dołączyła do Unii Wolności, przewodniczyła strukturom tej partii w województwie radomskim. W wyborach samorządowych w 1998 r. uzyskała mandat radnej sejmiku mazowieckiego. W 2001 r. odeszła z UW do nowo powołanej Platformy Obywatelskiej, w wyborach w tym samym roku z ramienia tego ugrupowania uzyskała mandat posłanki IV kadencji, reprezentując radomski okręg wyborczy”.

Nie ma ani słowa o tym, że działalność polityczną Ewa Kopacz zaczęła znacznie wcześniej, bo w latach 80.Zawsze z partią

Po ukończeniu w 1981 r. wydziału lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie Ewa Kopacz jako lekarz pediatra trafiła w 1982 r. do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Szydłowcu, tam też zaczynała karierę partyjną jako szeregowy członek Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego. W tym czasie jej mąż Marek Kopacz był prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Radomiu.

ZSL była jedną z najdłużej funkcjonujących partii komunistycznej dyktatury w Polsce. Stronnictwo rozpoczęło działalność w 1949 r., a w deklaracji ideowej na Kongresie ZSL zapisano, że funkcja polityczna chłopów ogranicza się do roli czynnika, który popiera klasę robotniczą. W 1983 r. zagwarantowano konstytucyjnie prawo do nienaruszalności indywidualnych gospodarstw rolnych, jednak do końca Stronnictwo popierało utrzymanie ustroju socjalistycznego, kolektywizację wsi oraz uznawanie kierowniczej roli PZPR i sojuszu z ZSRS. ZSL działało do 1989 r., gdy zmieniło nazwę na Polskie Stronnictwo Ludowe, a jeszcze w trakcie obrad Okrągłego Stołu ZSL reprezentowało dotychczasową czerwoną koalicję.

Ewa Kopacz jako działaczka ZSL przebywała od 29 do 31 marca 1985 r. w NRD – była wysłanniczką pierwszego sekretarza Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Radomiu. Jak wynika z dokumentów komunistycznej bezpieki, wyjazd był możliwy dzięki decyzji sekretariatu Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej – Ewa Kopacz pojechała do Magdeburga podpisać umowę o wymianie wczasowej ze szpitalem okręgowym Wolmirstedt. Wniosek o wyjazd obecnej premier do NRD podpisał Bogdan Prus, I sekretarz KW PZPR w Radomiu. Prus był związany z ruchem rolniczym i jednocześnie cieszył się zaufaniem najwyższych władz partyjnych. Świadczy o tym m.in. fakt, że w 1982 r., czyli w stanie wojennym, został I sekretarzem KW PZPR w Radomiu. To właśnie poparcie Prusa umożliwiło Ewie Kopacz karierę w ZSL.

Po powrocie obecna premier została szefową koła ZSL przy ZOZ w Orońsku, awansował także jej mąż Marek Kopacz, który w 1987 r. został zastępcą prokuratora rejonowego w Kozienicach.

Ze zgromadzonych w IPN dokumentów służb specjalnych PRL wynika, że w marcu 1989 r. Ewa Kopacz wyjechała do Chińskiej Republiki Ludowej, a jednym z etapów jej podróży był Związek Sowiecki. Kopacz była w tym czasie prezesem koła ZSL, a jaj małżonek zastępcą prokuratora rejonowego w Przysusze.

W III RP Ewa Kopacz zrezygnowała z kariery u ludowców – wstąpiła w szeregi Unii Wolności.

Za pośrednictwem biura prasowego „Gazeta Polska” zapytała Ewę Kopacz o jej działalność polityczną w latach 80. Do momentu oddania gazety do druku redakcja nie otrzymała odpowiedzi.Zapatrzona w Putina

13 kwietnia 2010 r. na naradzie u ówczesnego premiera Rosji Władimira Putina Ewa Kopacz nie zaprotestowała, gdy gen. Tatiana Anodina rezygnowała z pomocy międzynarodowych ekspertów ws. katastrofy smoleńskiej. Dziś mówi, że była tam jako… opiekunka rodzin, a poza tym nie była jedynym przedstawicielem rządu na spotkaniu. To nieprawda. Ze stenogramu zamieszczonego na stronie rosyjskiego premiera jednoznacznie wynika, że poza nią w naradzie brali udział tylko Edmund Klich, szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, późniejszy akredytowany przy MAK, oraz szef Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Krzysztof Parulski, który łączył się ze Smoleńska z Moskwą za pomocą telemostu. Premier Putin, udzielając głosu Kopacz, zwrócił się do zebranych: „Pani Ewa Kopacz, minister zdrowia Polski”.

Ze stenogramów ze spotkania wynika, że zaraz po katastrofie międzynarodowe organizacje i eksperci zaoferowali swoją pomoc. MAK te propozycje odrzucił, a polski rząd, reprezentowany przez Kopacz, nie zaprotestował. Gen. Tatiana Anodina powiedziała wówczas: „Dochodzenie jest prowadzone zgodnie z międzynarodowymi standardami i przepisami ICAO (International Civil Aviation Organization), którego członkami jest 190 krajów, w tym Rosja i Polska”. Dodała także: „Organy śledcze Unii Europejskiej oraz innych państw wyraziły chęć uczestnictwa w pracach Komisji Technicznej, jeżeli zaistnieje taka potrzeba”.

– Formalnym przedstawicielem rządu na tej naradzie była Ewa Kopacz, była tam jedynym ministrem konstytucyjnym i jako taka reprezentowała rząd Polski. Świadomie zgodziła się na to, żeby uniemożliwić ekspertom Unii Europejskiej i NATO badanie katastrofy smoleńskiej – podkreśla Antoni Macierewicz, wiceprezes PiS, przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Więcej w najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska”
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Prus i Kopacz mieli romans,dlatego jej "kariera" jak i naiwnego mezusia sie tak potaoczyla, a nie inaczej .To proste i logiczne tak sadze ,bo intelektem madroscia te babsko nie jest obdarowane ,KLAMCZUCHA NIEUDACZNICZKA PO TRUPACH DO CELU, botoksowa lala jak i HGW

Czuć odrażający smród gnijącej czerwonej padliny.

W tej padlinie widać wijące się białe robaki.

Paskudny widok. Najgorszy ten smród. Zbija z nóg.

Ceterum censeo: przywrócić karę śmierci dla zdrajców Państwa i Narodu!

Sensacja! Na miare stulecia. A prawda jest taka, ze kazdy w PRL kto pelnil jakies funkcje kierownicze (np. ZOZu) musial nalezec.... To, ze Kopacz nie poszla do PZPRu a do ludowcow swiadczy raczej na jej kozysc. Co do artykulu, to jezeli nie jest to, uzywajac tu slow klasyka: "defamacja" i "przemysl pogardy", to ja sie pytam, co to jest? I dla tego Narod ma was w d+pie, bo jestescie zbyt nahalni w swojej propagandzie.

Dlaczego łżesz? Aha, taka jest wasza natura, a może też pewność,że durne goje we wszystko uwierzą? Nie każdy musiał należeć do partii, nie każdy.
Zło w tym, że w 1982 r. ona była taka durna, że po skończeniu medycyny wstąpiła do partii, kiedy jej koledzy ukrywali po oddziałach członków Solidarności, żeby ich SB nie znalazła i nie internowała ... a ta ... wstapiła do partii. Dużo było takich.Dekomunizacja i dezubekizacja kłania się. Gdybyśmy zdekomunizowali to bydło, pogrzeb Jaruzelskiego na Pana i mój koszt nie byłby możliwy.
I jeszcze - to raczej Pan/-i jest nachalny w potrzebie ukrywania prawdy, najchętniej widziałby Pan/-i jak "odcinamy przeszłość" ...nie, my przywracamy przeszłość, historię i pytamy - dlaczego w Polsce jest tak źle? jednym z elementów odpowiedzi jest to, w czasach komunizacji Polski została przerwana ciągłość pokoleniowa, do władzy doszły takie męty jak lewartowowie, szechtery, alstery i komary /syn gen.Komara który powinien był wisieć, bo był oprawcą i zwykłym bandziorem/ został dziennikarzem, w ...klatolickim tyg.powszechnym.

Ta pani w smoleńsku zdradziła naszą ojczyznę i Polaków, dlatego jej nie ufam.

Niestety,po 89r,tylko zaufani Kiszczaka i Jaruzelskiego /i ich rodzinki/dorwały się do "konfitur", a majątek narodowy "przepadł"? Nagle powyrastały jak "grzyby po deszczu" olbrzymie fortuny zagrabione narodowi polskiemu!
Mamy miernoty na "stołkach" władzy wszelkiej i dlatego miliony Polaków musi szukać "chleba" poza Ojczyzną!
Efekt "kanciastego" stołu jest obowiązujący i widoczny na każdym kroku!
Poprostu daliśmy się jako polskie społeczeństwo zapędzić do "kąta", a oni realizują swoje kanty!!!!

A czego oczekiwaliscie od tego CZERWONEGO HOHOLA,od poczatku bylo wiadomo ze to PZPR-ska Habeta tak jak cale te POmyje.Czerwone Scierwo!!!

republikanie wygrali. Maja 52 miejsca w senacie na 100. Po raz pierwszy od 2006 roku. Przez nastepne 2 lata rzadow Obamy moga juz blokowac jego ustawy.

Nie czytając akt IPN, każdy obywatel, zwłaszcza chory, zauważył, że prokuratorowa Kopaczowa spod Radomia (de domo LIS), już jako minister, larga manu, czerpała doświadczenie z RADOMSKICH ŚCIEŻEK ZDROWIA.

Judaszyca.

Liczy się tylko Wladza. Zebyscie mi czapkowali, zebym byla pani premier. A jak wladza to I kasa. Kasa tak. To lubie. Reszta to srodki do celu. Smutne. Tacy plytcy lukikowie ze swoimi malymi zadzami staja na akich stanowiskach. Zygac sie chce

Kto nami rządzi. kłamiesz rano, w dzień i w nocy , będziesz "KIMŚ" w PO. Zastanawiam się dlaczego nadstawiałem karku w stanie wojennym. Co z tego miałem i mam. 5,5 roku pozbawiony bezprawnie pracy z tzw. wilczym biletem. Dyplom uczelni technicznej nie miał żadnej wartości i obecnie teraz przed polskimi sądami nie-sprawiedliwości nie można w żaden sposób wyegzekwować podstawowych należnych niezbywalnych praw. To dzięki takim osobom jak P. premier, dzięki okrągłostołowej biesiadzie czerwonych, różowych i zielonych mamy to co mamy w myśl zasady kat ma sie dobrze, a ofiara nadal nią pozostaje. Kiedy ta prawda dotrze do wyborców i kiedy następne POkolenia resortowych dzieci i POsPOlitych szubrawców przestaną dewastować moralnie i ekonomicznie nasz kraj Polskę.

Spot wyborczy

Ewciu - moja premierzyco
Gdy na twe spoglądam lico
I w nim widzę egzaltację
Myślę, że mieć musisz rację
Namawiając nas do zgody
Lejąc hektolitry wody
O miłości, dyscyplinie
I, że Polska już nie zginie,
Bo gwarantem jest Platforma,
Gdzie złodziejstwo to jest norma
Kłamstwo zaś normy podstawą
Niech lemingi biją brawo.
By twój sukces był gotowy
Przemów do nich tymi słowy;

Hej lemingu wyłaź z nory
Na tyłek zakładaj pory
I wyruszaj na wybory

Hej lemingu knocie głupi
Daj się znów na kłamstwa kupić
Niech cię znów Platforma złupi

Hej lemingu grilowaczu
O co teraz tyle płaczu
Oraz łez lecących z oczu

Hej lemingu czy już kumasz
Była fura i komóra
Pozostała w tyłku dziura

4.11.2014
wierszem33.blog.pl

no i co tam u ciebie towarzyszko kopacz vel lopato -jeszczes dobrze nie rozgrzana a juz z paszczy czerwonosc bije ,lgasz klamiesz oszukujesz -poprostu czerwona malupa-z PZPR spolki,towarzysze pomorzecie -pomorzemy krzyczeli kapusie czerwoni-STASI czy nie STASI -??????i to z tad znaja sie z putinem ,towarzysz brader-ewo dawaj jezyk czerwone podniebienie-lot to yes to-andzia z putinem wymianke SMIRNOWA na SMIRNOWKE zrobila . MATKA OBJAWIONA MATKA STASI DOPUSZCZONA DO KORYTA SPRZEDAM DALEJ TO CO RUDY WYPRZEDAWAL -CZYLI POLSKE I POLAKOW-GRAMY DALEJ . zalgala scierwa swoj zyciorys oszukala polske polakow.kapus klamca.

P.premier Kopacz (de domo LIS) udaje KWOKĘ osłaniającą pisklęta, a komunistycznej, sowieckiej, władzy trzyma się jak MATKA COURAGE ARMII.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl