niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 września 2016

„Dość olewania”. TVP i Polskie Radio odmówiły publikacji spotu

Dodano: 03.11.2014 [23:08]
„Dość olewania”. TVP i Polskie Radio odmówiły publikacji spotu - niezalezna.pl
foto: youtube.com/print screen
Telewizja Polska i Polskie Radio nie chcą pokazać spotu zachęcającego do rozliczania polityków z ich wyborczych obietnic. Chodzi o spot kampanii „Obywatele decydują”, w którym autorzy zachęcają do kontroli obietnic wyborczych polityków.

Kiedy przystało Ci przeszkadzać, że Cię olewają? Przecież leją na Ciebie w pracy, w szkole, kiedy pijesz kawę, a nawet, jak śnisz o lepszym życiu” – tak zaczyna się spot „Dość olewania”, nakręcony przez Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO).

Główną rolę gra w nim Julia Kamińska, która jest polewana wodą podczas codziennych czynności.

Nagranie kończy się wezwaniem: „Dość tego olewania! Wejdź na stronę ObywateleDecyduja.pl i rozlicz polityków ze wszystkich obietnic wyborczych. To jedyna szansa, by zaczęli się znowu z nami wyborcami liczyć”.

Jak informuje dziennik.pl, w serwisie internetowym, do którego kieruje spot, znajdują się gotowe elektroniczne zapytania, które można wysyłać do samorządowych polityków z pytaniami o realizację ich obietnic z 2010 roku. Wszystko po to, by każdy mógł sam swoich lokalnych przedstawicieli rozliczyć przed wyborami 16 listopada.

Spotu „Dość olewania” nie można obejrzeć w publicznych mediach.

Polskie Radio przesłało odmowną odpowiedź w poniedziałek, tłumacząc, że powodem decyzji był „estetyczny wyraz spotu, w którym użyto wulgaryzujących środków wyrazu, co powodowało jego obsceniczny charakter”.

Nieznana pozostaje decyzja TVP. Szef INSPRO podkreślił w rozmowie z „Dziennikiem”, że „dwa tygodnie temu odbyło się posiedzenie komisji oceniającej ten spot, ale wciąż nie możemy się doczekać odpowiedzi z TVP”.

Tu można obejrzeć spot „Dość olewania”:
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

W całym spocie niema żadnego wulgaryzmu ani słowa które w jakiś sposób byłoby obrazoburcze.Jeżeli chodzi o samo słowo OLEWAĆ to jet to po prostu synonim słowa IGNOROWAĆ kogoś .Gdyby w spocie zawarto takie słowo tej nagonki by nie było. Słowo które występuje w słownikach języka polskiego stało się powodem jakiś niesnasek tylko że to cała prawda to tak jakby powiedzieć o politykach OBIECUJĄCYCH WIELE W SWOICH SPOTACH A NIE DOTRZYMUJĄCYCH POTEM SWOICH OBIETNIC ŻE PRZECIEŻ DALI SŁOWO.SYNONIMY GORSZE OD WULGARYZMÓW?NIE STRACH GORSZY OD MÓWIENIA PRAWDY!

Ale "obsceniczny" nie był np. Palikmiot, Kuc i Niesioł oraz wielu innych PO_lszewików, w tym Tusek... Tych chętnie puszczają..

No cóż, PO_lszewia i WSI zawładnęły Krajem! Nie ma mediów publicznych, są PO_lszewickie utrzymywane z naszych pieniędzy!

"...użyto wulgaryzujących środków wyrazu, co powodowało jego obsceniczny charakter”...no to ja chyba oglądałam jakiś inny spot, bo niczego takiego nie zauważyłam. Niesiołowski ze swoim chamstwem i prostactwem oraz objawami szaleństwa jest OK.

Dobry motyw bylby na Narodowym w czasie deszczu tam juz nikogo nie olali. Wchodzisz do urzedu a tam urzednik miasta w twarz Ci leje Idziesz zalatwic sprawe w ratuszu a tam sekretarka stara sie nie byc gorsza przeciez ja bym to nazwal pissing w czystej postaci

Władza posługuje się mediami i je hołubi. Media służą osiągnięciu i utrzymaniu władzy. To układ symbiotyczny, dlatego te sprzężone organizmy wspierają i chronią siebie wzajemnie. "Społeczna misja mediów", ich "funkcja informacyjna", "kulturotwórcza" itp. to pozór, przykrywka, maska. Jest dokładnie odwrotnie, obecnie media dominującego nurtu mają charakter antyspołeczny, służą dezinformacji i rozkładają kulturę, zastępując ją rozbudzaniem najniższych instynktów i odruchów, a także dewiacją i patologią, wciskaną jako "nowoczesność". Upowszechniają prymitywizm moralny i umysłowy, przy wykorzystaniu najnowszych technologii, także w zakresie oddziaływania na ludzkie umysły. To barbarzyńcy ucharakteryzowani na autorytety i gwiazdy. Czas nazywać rzeczy po imieniu. I nie oczekujmy, że to narzędzie propagandy będzie przekazywać materiał, który nie pasuje do "linii ideologicznej" i do celów jego właścicieli. Tu nawet względy komercyjne schodzą na dalszy plan - media natychmiast rezygnują z zysku, żeby tylko podtrzymywać matrix, który tak pieczołowicie kreują. Zadaniem mediów takich, jak Niezależna, jest być opozycją nie tylko w sensie politycznym, ale także w stosunku do tej zniewalającej obywateli machiny kłamstwa, zwanej "Telewizją Polską", "Polskim Radiem" itp. oraz w stosunku do stosowanych przez nią brudnych metod.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl