niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

ABSURD! YouTube blokuje film z miesięcznicy. Bo autor nie ma praw autorskich do... hymnu

Dodano: 13.10.2014 [10:16]
ABSURD! YouTube blokuje film z miesięcznicy. Bo autor nie ma praw autorskich do... hymnu - niezalezna.pl
foto: fot. Stefan Budziaszek
Otrzymaliśmy zadziwiającą informację. Stefan Budziaszek z krakowskiego Klubu Gazety Polskiej chciał udostępnić na swoim kanale na YouTube film z przebiegu 54. miesięcznicy smoleńskiej. Ale według YT nie ma takiego prawa, bo… narusza prawa autorskie. Do narodowego hymnu! Tymczasem prawo mówi wyraźnie: „urzędowe dokumenty, materiały, znaki i symbole – w tym i Hymn Polski – nie stanowią przedmiotu prawa autorskiego”.
 
"Twój film może zawierać treści, które są własnością strony trzeciej" - przeczytał S. Budziaszek w mailu (patrz zdjęcie główne) od YouTube, gdy chciał opublikować film przedstawiający przebieg miesięcznicy w Krakowie.

Okazuje się że nie mam prawa umieszczać w moim filmie Hymnu Narodowego, śpiewanego w czasie manifestacji patriotycznych. Otrzymuję za to ostrzeżenia i równocześnie stosowne kary. Informacje, które otrzymuję z YouTube’a są również blokowane – informuje Stefan Budziaszek również na krakowniezalezny.pl.

Członek Klubu Gazety Polskiej w Krakowie, dokumentujący uroczystości w stolicy Małopolski, zastanawia się, czy to pomyłka, czy może Hymn Państwowy ma nowego właściciela.

Screen z wymiany korespondencji z YouTube

(fot. Stefan Budziaszek)

Ustawa o prawach autorskich i prawach pokrewnych mówi wyraźnie „urzędowe dokumenty, materiały, znaki i symbole nie stanowią przedmiotu prawa autorskiego”.
 

 
TUTAJ cała treść ustawy. 

Tymczasem You Tube domaga się poszanowania praw autorskich do Hymnu wykonywanego podczas miesięcznicy smoleńskiej... Czy to tylko zwykła pomyłka?
AttachmentSize
d19940083lj.pdf346.69 KB
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Tak, to prawda. "Fejsbuk" usuwa wszystko co niewygodne dla lewicy, natomiast wszystko co prawe, dobre i (hehe) zgodne z prawem i zasadami moralnymi - jest oznaką rasizmu, obelgi i znieważenia.

Ile razy ja zgłaszam strony na FB, które kipią erotykiem, nagimi zdjęciami i filmami przy czym jeszcze są wulgarne słownie i obrazowo w każdym aspekcie... No ale... Nic tam takiego nie ma! Hahah, kurczę... Wszyscy mamy schizofrenię... Tylko nie Oni.

No bo nie ma.Chyba , że ktoś ma nieuprawniony dostęp do Twojego profilu (bo np.właziłeś na strony porno) - wtedy treści widzisz tylko Ty (bot Fb może ich nie wyłapać) - no i Twoi znajomi do których picsy są rozsyłane pod Twoim nickiem.Paskudna sytuacja.Polecam program antywirusowy z ochroną e-maila i portali społecznościowych.A dorażnie - zgłoś adminom Fb.

Też miałem różne przygody ale z FB które kasowało moje strony bo były nie wygodne dla ruskich - wyśmiewały ich ale bez obrażania nikogo strona miała 20 dopiero lajków i mi ją skasowali. Prawda jest taka, że na YT i FB siedzą często geje i ludzie o poglądach antify, GW i zawsze tak to się kończy bo YT jak i FB jest "pro-równościowe" i zatrudnia LUDZI POKROJU PARTI PALIKOTA !!! i to TRZEBA ZMIENIĆ !!!

Po pierwsze, na YT bardzo łatwo oflagować dany materiał, powołując się na prawa autorskie (w Google niekoniecznie muszą znać nasz hymn narodowy)
Po drugie... Google jest firmą prywatna i będą zatrudniać kogo im się podoba.

Olać ich.
Wychodzi na to, że to następni POpychacze GWna.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl