niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 września 2016

Po 9 latach procesu Wałęsa przegrał z Wyszkowskim. Proces o „Bolka” zakończony

Dodano: 08.10.2014 [14:12]
Po 9 latach procesu Wałęsa przegrał z Wyszkowskim. Proces o „Bolka” zakończony - niezalezna.pl
foto: Bartek Kosinski/Gazeta Polska
Zażalenie Lecha Wałęsy zostało w całości oddalone, a były prezydent został obciążony kosztami procesowymi – tak zdecydował Sąd Okręgowy w Gdańsku w związku z ciągnącym się od 9 lat procesem Wałęsa vs. Wyszkowski. Orzeczenie jest prawomocne i nie przysługuje od niego żaden dalszy środek odwoławczy.

- Sąd Okręgowy w Gdańsku Wydział XVI Cywilny Odwoławczy  w składzie: Przewodniczący: SSO Hanna Czerniak - Wołochowska Sędziowie: SSO Sylwia Kamińska (spr.)  p. o. SSO Magdalena Chrzanowska  po rozpoznaniu w dniu 29 sierpnia 2014 roku w Gdańsku  na posiedzeniu niejawnym  sprawy z powództwa Lecha Wałęsy  przeciwko - Krzysztofowi Wyszkowskiemu  o zapłatę  i skutek zażalenia - powoda na postanowienie Sądu Rejonowego w Sopocie z dnia 20 grudnia 2013 ku, sygn. akt I C 214/13 w zakresie pkt 3 i 4  postanawia: oddalić zażalenie - czytamy w orzeczeniu, które otrzymał Krzysztof Wyszkowski.
 
Orzeczenie jest prawomocne i nie przysługuje od niego dalszy środek odwoławczy.
 
W uzasadnieniu sąd przypomina, że pozwem z 1 marca 2013 r. powód Lech Wałęsa - reprezentowany przez pełnomocnika będącego adwokatem - wniósł o zasądzenie od pozwanego Krzysztofa Wyszkowskiego na jego rzecz kwoty 23074,80 zł wraz z odsetkami ustawowymi od dnia 15 grudnia 2012 r. do dnia zapłaty i kosztami sądowymi. Sąd przypomniał wszystkie zawiłości procesu i podkreślił, że uznanie Lecha Wałęsy za przegrywającego postępowanie i jako takiego za obowiązanego do poniesienia kosztów, które w toku procesu powstały, jest w pełni uprawnione.

Przypomnijmy, że jeszcze w 2013 r. pełnomocnik Wałęsy wycofała pozew przeciwko Krzysztofowi Wyszkowskiemu i wniosła o uchylenie wyroku z dnia 11 września 2013 r., w którym Sąd Rejonowy w Sopocie orzekł, że Wyszkowski nie musi płacić Lechowi Wałęsie za to, że ten sam się przeprosił. Sąd orzekł również, że Wałęsa musi ponieść wszelkie koszty procesowe w związku z tą sprawą.

Wałęsa najpierw opłacił odpowiedni komunikat w mediach, w którym to w imieniu Wyszkowskiego... przeprosił sam siebie, a później domagał się od legendySolidarności pieniędzy za jego emisję. Groził nawet wysłaniem komornika.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Co się dzieje z dokumentami na temat szpicla-agenta BOLKA z znalezionymi u Kiszczaka i Jaruzelskiego. Jakaś cisza zapanowała w mediach i u polityków.

Przyszła kryska na Matyska! Walesa z rodziny cesarskiej rzymskiwj, będzie musiał zwrócić wszystkie przywłaszczone pieniądze.

teraz trzeba przemianowac gdanskie lotnisko z Lecha Walesy na im. Bolka Walesy ... to minimum bo nie moge uwierzyc ,ze gdanski port lotniczy nadal bedzie nosil imie polskiego szpicla SB ....

i lodke szlag trafil.i trzeba bedzie ja lowic (tem rybke) w tej starej pralce, jeszcze tej wygranej w toto lotka. a juz tak blizko bylo. a tu jeszcze trzeba doplacic. skandal to jest by jedynego, zyjacego pomnika nieuszanowac.

Od lat gram w toto-lotak bez zadnego szczescia i ciagle mam nadzieje, ze Bolek-Kapus kiedys opublikuje swoje szczesliwe numery.

Bolek taksaMO POsrępuje jak POlski rząd wobec usłużnych im WSIarzy!

Bolęsa zrobił taki myk,że sam zakupił przeprosiny-że niby Wyszkowski go przeprasza-dał /chyba/ 20 baniek w łżę tv.Następnie jakoś wyszło,że oni mu tę kasę zwrócili.Znalezli jakiś haczyk/opóznienie z emisją,czy coś podobnego/.BOLEK ZAWSZE. WYCHODZI NA SWOJE.Wie z kim się zadawać.Szuje i konfidenty są biegłe w takich grach.Wsiowi mu kasę oddali-nie ma straty.Twarzy i honoru też nie ma.

to się porobiło takiego mędrca i noblistę potraktować jak zwykłego obywatela!!!! normalnie szok. Ten sędzia będzie jeszcze pracował w naszym ulubionym tzw. wymiarze sprawiedliwości, czy też od jutra go odwołają????
Doprawdy istny CUD!albo przyszły jakieś wytyczne z brukseli?

Skoro dla wymiaru sprawiedliwości IIIRP Kiszczak czy Jaruzelski to ludzie honoru, to dobrze, że chociaż pyszałkowi Wałęsie przytarto różki! Przed sądem powinien stanąć były szef IPN, niejaki Kieres, który wbrew oporowi części rady naukowej, sam osobiście zawiózł Wałęsie w zębach glejt o tym, że Wałęsa, to człowiek pokrzywdzony przez władze PRL. Ten kwit spowodował tyle buńczuczności w Wałęsie, iż zapowiedział, że pozwie do sądu każdego, kto będzie twierdzić, iż TW "BOLEK" to Lech Wałęsa. wszyscy kojarzą Wałęsę z TW Bolkiem współpracującuym z SB zapominając, że najmując się na tę funkcję był dobrze przygotowanym agentem służącym wcześniej WSW, podczas odbywania zasadniczej służby wojskowej. Na kogo mógł tam donosić kapral Wałęsa? Na generałów, czy może raczej na swoich kolegów z kompanii, plutonu czy nawet drużyny?

Czyżby nowe szło,że taki światowy " ałtorytet " przegrywa i słusznie z Wyszkowskim czy też sąd uznał,że Bolek był Bolkiem i nie ma o czym gadać? Jak by nie było to jest piękna informacja,że ten dwa w jednym czyli bufon i truteń w jednym przegrywa i traci kasę,pewnie wiedziało toto o wyroku skoro nawet zaczęło oszczędzać na swoich urodzinach bo nie odbyły się z taką pompą jak zwykle. Chciałbym poczytać jego komentarz do wyroku hahahahahahaha.

Bolek. Kosztowne były te twoje przeprosiny samego siebie.

No to teraz wiadomo, czemu urodziny poszły się pieprzyć.

Bardzo dobra wiadomość. Gratulacje dla Pana Krzysztofa Wyszkowskiego za wytrwałość w dochodzeniu prawdy i honoru, wygraną i ... przeczołganie Bolka. Bezcenne i nie da się za to zapłacić kartą.

A to ci "bolek"...zarozumialy glupek!

Wreszcie sprawiedliwości stało się zadość . Brawo Panie Krzysztofie . Szkoda tylko , że zmarnował Pan tyle swojego cennego zdrowia :-((

No to trza wracać do Popowa buroki zbirać, chałupę ogacić. Zima idzie.

No cóż, ...

... jak głosi stare porzekadło: prawda jest jak oliwa i zawsze na wierzch wypływa. Należy więc tylko pogratulować Panu Wyszkowskiemu za wytrwałość w Jego niezmiernie długim (9 - letnim) dochodzeniu owej prawdy. No, a Panu Sędziemu z Sopotu podziękować za to, że nie przestraszył się "prawdy" Bolka i wybrał prawdziwą sprawiedliwość. Jednakowoż sprawiedliwość w III RP to przecież towar niezwykle deficytowy.

Ten wyrok ma tażke symboliczny znaczenie, bo oznacza definitywny koniec legendy jednego z największych kabotynów jakiego nosi Polska Ziemia od czasów II wojny. To także rechot z tych wszystkich, którzy kiedyś bezrefleksyjnie i bezkrytycznie postrzegali rolę "robotniczego trybuna" wbrew powżnym podejrzeniom a później różnym dowodom, jakie zostały odkrywane. Niestety mówi także o naiwności i co tu owijać w bawełnę, głupocie znacznej części naszego społeczeństwa... Mimo wszystko, cieszy fakt, że sprawiedliwości stało się zadość, choć jest ułamek tego, co powinno się wydarzyć.

Gratulacje, Panie Krzysztofie, dobra robota !

Wałęso jeszcze raz sam siebie przeproś i podaj do sądu sam siebie. Jak można być takim pajacem? Tak właśnie zachowują sie miernoty.

teraz powinien na oczach całego świata Pokojową Nagrodę Nobla przekazać prawdziwym bohaterom tamtych dni !

I co śmieciu, nadal jesteś Bolkiem !

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl