​System PKW znów padł. Są problemy z rejestracją list wyborczych

Tofik/arch. GP

  

Kolejna – która to już? – wtopa Państwowej Komisji Wyborczej. Tym razem padł system do rejestracji list z kandydatami startującymi w wyborach samorządowych. I, jak w przypadku poprzednich awarii, dokumenty znów trzeba wypełniać ręcznie.

Od rana rejestruję listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w powiecie przasnyskim i wszędzie są problemy. System praktycznie nie działa w żadnym urzędzie – mówi Maciej Wąsik, kandydat PiS do sejmiku woj. mazowieckiego. – Informatycy nie mogą nic na to poradzić, więc potwierdzenia rejestracji list są wypisywane ręcznie, co zajmuje mnóstwo czasu. Można sobie tylko wyobrazić, co będzie się działo we wtorek, kiedy mija termin rejestracji list, nie mówiąc już o dniu wyborów – dodaje Wąsik.

Identyczne problemy dotyczą powiatu ostrołęckiego.

Rejestrowałem w poniedziałek listę w gminie Kadzidło, trwało to co najmniej dwie godziny – mówi poseł PiS Arkadiusz Czartoryski. – Okazało się, że system PKW, który przyjmuje dane, po prostu wysiadł i je odrzuca. Oczywiście przyjęto moje zgłoszenie, ale pracownicy urzędu gminy oraz członkowie komisji pomagali i wypełniali wszystkie dokumenty ręcznie. Informatyk skarżył się, że problemy z systemami PKW są już od dawna – zaznacza parlamentarzysta.

Po godz. 17, kiedy dotarły do nas informacje o kłopotach z rejestracją list, próbowaliśmy skontaktować się z PKW. Niestety, telefonów w Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowym Biurze Wyborczym nikt już nie odbierał.

O tym, że z systemami i serwerami PKW dzieją się przedziwne rzeczy, pisaliśmy już nie raz. Ostatnio, podczas uzupełniających wyborów do Senatu, padł system do zliczania głosów

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Senator Rulewski nieźle odleciał! Porównuje ingerencję KE w sprawy Polski do...

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Gośćmi redaktor Katarzyny Gójskiej w programie „W punkt” na antenie Telewizji Republika byli senator Jan Rulewski z PO oraz Ryszard Czarnecki, europoseł PiS. Rozmowa dotyczyła głównie wizyty wiceszefa Komisji Europejskiej w Polsce i jego spotkania z premierem Morawieckim. W pewnym momencie senator Platformy zapytany wprost o to, czy podoba mu się sytuacja, w której ktoś „ingeruje w nasze sprawy” stwierdził, że Polska robi przecież to samo... na przykład w kwestii Jugentamtów.

Ryszard Czarnecki zwrócił uwagę, że to ze strony polskiego rządu płynął cały czas sygnały jednoznacznie zadające kłam, jakoby rząd Mateusza Morawieckiego był zamknięty na dialog.

 - Nie dostrzegłem w ostatnim czasie dobrej woli KE. Przez ostatnie 7 miesięcy spektakularnie pokazywana jest dobra wola polskiego rządu. To jest jednak jak gadanie do obrazu, ale Polska ma wyciągniętą dłoń. Media europejskie karmiły przez dwa lata informacjami, że Polska jest zamknięta – to kłamstwo – zwracał uwagę Czarnecki.

Do dyskusji włączył się senator Rulewski.

- To jest zaczarowywanie obraz. Oskarżycielami ws. nieprzestrzegania konstytucji jest kilka instytucji. Stało się, że w momencie powoływania organu w Polsce - do rady KRS tylko 18 sędziów zgłosiło chęć uczestniczenia w tej sprawie – mówił Rulewski.

Po chwili zarzucił Czarneckiemu, że ukrywa pewne fakty.

- W lipcu mają być zmiany w SN, które spowodują, że to władza polityczna będzie dokonywała zmian w składzie - w tym pani prezes. W konstytucji jest zapis, że ta kadencja ma trwać 6 lat i tak być powinno – przekonywał Rulewski.

Z kolei zapytany wprost przez Katarzynę Gójską, czy jest zwolennikiem tego „żeby KE w trybie natychmiastowym skierowała sprawę Polski do Trybunału Sprawiedliwości” zabrnął niezwykle daleko...

- To jest sprawa przestrzegania kanonu. Teraz są tego skutki – przekonywał senator z PO.
 
- Panu się podoba taka sytuacja – żeby ktoś ingerował w nasze sprawy?  - dopytywała prowadząca program „W punkt” Katarzyna Gójska.
 
- My też się mieszamy w sprawy innych – przekonywał senator Rulewski nawiązując do Dyrektywy UE oraz do kwestii dotyczącej Jugendamt.


cytaty za telewizjarepublika.pl

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl