niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 września 2016

​System PKW znów padł. Są problemy z rejestracją list wyborczych

Dodano: 06.10.2014 [18:21]
​System PKW znów padł. Są problemy z rejestracją list wyborczych - niezalezna.pl
foto: Tofik/arch. GP
Kolejna – która to już? – wtopa Państwowej Komisji Wyborczej. Tym razem padł system do rejestracji list z kandydatami startującymi w wyborach samorządowych. I, jak w przypadku poprzednich awarii, dokumenty znów trzeba wypełniać ręcznie.

Od rana rejestruję listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w powiecie przasnyskim i wszędzie są problemy. System praktycznie nie działa w żadnym urzędzie – mówi Maciej Wąsik, kandydat PiS do sejmiku woj. mazowieckiego. – Informatycy nie mogą nic na to poradzić, więc potwierdzenia rejestracji list są wypisywane ręcznie, co zajmuje mnóstwo czasu. Można sobie tylko wyobrazić, co będzie się działo we wtorek, kiedy mija termin rejestracji list, nie mówiąc już o dniu wyborów – dodaje Wąsik.

Identyczne problemy dotyczą powiatu ostrołęckiego.

Rejestrowałem w poniedziałek listę w gminie Kadzidło, trwało to co najmniej dwie godziny – mówi poseł PiS Arkadiusz Czartoryski. – Okazało się, że system PKW, który przyjmuje dane, po prostu wysiadł i je odrzuca. Oczywiście przyjęto moje zgłoszenie, ale pracownicy urzędu gminy oraz członkowie komisji pomagali i wypełniali wszystkie dokumenty ręcznie. Informatyk skarżył się, że problemy z systemami PKW są już od dawna – zaznacza parlamentarzysta.

Po godz. 17, kiedy dotarły do nas informacje o kłopotach z rejestracją list, próbowaliśmy skontaktować się z PKW. Niestety, telefonów w Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowym Biurze Wyborczym nikt już nie odbierał.

O tym, że z systemami i serwerami PKW dzieją się przedziwne rzeczy, pisaliśmy już nie raz. Ostatnio, podczas uzupełniających wyborów do Senatu, padł system do zliczania głosów
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Ciekawe, ze od kiedy tzw. Panstwowa Komisja Wyborcza miala szkolenia w Moskwie tak manipulacje wynikami wyborow sa od razu widoczne golym okiem. Oczywiscie wiekszosc i tak ma to gdzies, wiec robia to dalej. Nawet nie chce im sie z tym kryc. To owoc swiadomosci, ze sa bezkarni.

W 2010 roku byłem świadkiem rozmowy przez telefon jak facet w autobusie wpraszał się do komisji wyborczej i potwierdzał , że za to jego rodzina zagłosuje na tą partię . Wybierać ludzi do komisji losowo a nie z klucza . Monitoring komisji powinien być przez cały czas a przede wszystkim przy liczeniu głosów . Wybory to bardzo ważna sprawa więc i środki powinny być publiczne i nagrywane przez cały czas komisje wyborcze a dostęp w internecie .

Jeden z tekstów Gazety Polskiej mówi o realnej możliwości fałszowania wyborów za pośrednictwem serwerów. O takiej możliwości pisał w swoim raporcie ś.p. prof. Jerzy Urbanowicz, ekspert od spraw bezpieczeństwa teleinformatycznego pracującego m.in. na rzecz Służb Wywiadu Wojskowego . O tym raporcie poinformował opinię publiczną poseł PIS Maks Kraczkowski i domagał się wyjaśnień od SWW. Wyjaśnień nie otrzymał, bo "nasze" służby mają gdzieś Polaków , którzy podobno mają prawo do takich informacji.

Polacy my musimy działać nie tylko gadać do rąk,farby.mazaki,flamastry,spraje itp,Czyny się liczą bolszewicy tylko by chcieli tylko naszych gadek a czynów się boja.

Ten system jest tak sterowny już od 2010r, gdy ni z gruszki ni z pietruszki Palikot wprowadził do sejmu 40, nikomu nieznanych posłów? Jak państwo myślą, kto sterował liczeniem i przekładaniem głosów w serwerach? Tam, na dole w komisjach, nie ma już potrzeby fałszować wyborów, dodawać krzyzyków czy dodatkowych kart do głosowania, chociaż dla zmylenia opini publicznej pozwala się na takie przypadki? Fałszowania, dokonuje się w serwerach, które dziś dla niepoznaki czy dla ewentualnego alibi poddaje się przypadkowym uszkodzeniom, by później mieć asa w rękawie, że "przecież cały czas mamy z tym problem". Dzisiaj już ćwiczą "odpowiednie" liczenie głosów, przecież nikt ręcznie tego nie policzy, by sprawdzić. Jedynym pewnym systemem jest ogólnodostępne wyniki wyborów z komisji, by ktoś dociekliwy, jak się uprze móg/ł spokojnie, nieZależnie pododawać i porównać wyniki z tymi z PKW i co najmniej 3 niezależne systemy zliczania głosów? W 2010 roku TVN promował Palikota, który już przed wyborami wiedział i ogłaszał, że będzie miał 10%głosów w kieszeni? Czy kumacie o co tu chodzi? Nawet w Ameryce Obama w ostatniej chwili uzyskał przewagę? Kumacie, kto pomaga i komu wygrywać wybory? Tam, też serwery zliczają głosy, gorzej, tam głosuje się w systemie informatycznym, tam można od razu zamienić kupon?

Ponieważ awarie serwerów PKW zdarzają się zbyt często ta sprawa powinna być gruntownie zbadana. PKW w szczególności powinna wydać komunikat dla opini publicznej w którym miejscu leży przyczyna problemów serwer, łącza, oprogramowanie. To wszystko również powinno być zbadane bo wychodzi na to, że budżet płaci za zupełnie felerny produkt lub obsługę. Przecież to jest niedorzeczne żeby system nie wytrzymywał obciążenia kilkuset użytkowników jednocześnie albo sypał błędami z bazy danych, nie wspomnę już jeśli przytyka łącze bo to byłby zupełny blamaż.

Komuna pod postacią PO, SLD i PSL wraz z rodzinną WSIą, już przygotowuje fałszerstwa wyborcze. Metod będzie więcej.

- Celińskiego z SLD który spowodowal wypadek 3 lata temu i w pospiechu uciekl z auta zostawiając w środku 2 tel. komórkowe.dokumenty,i wazne akta poselskie.Czy uciekl dlatego bo byl pod wplywem alkoholu ? - to bylo tuż przed Świętami Bożenarodzeniowymi.

Zaczynają sie kombinacje dziadków i babć komuszych. Dokąd te towarzystwo bedzie zasiadać w PKW? Przecież ich szkoli Maskwa, a więc, w jakim celu są robione te szkolenia? Żeby rozpierniczać polskie wybory. Kiedy tych oszustów postawimy przed polskimi sądami? Dojdzie do tego, ja w to wierze. Dla mnie to sa oszuści dekorowani przez Komorowskiego.

Jeśli już piszecie, że program nie funkcjonuje, to napiszcie równjeż ile mld. zł. ten program kosztował.

Kiedyś wszystko było liczone bez komputerów i też oszukiwali.

O „Oskarze”, agentach STASI działających w szeregach gdańskiej opozycji i "leśnych dziadkach" z PKW - mówił na spotkaniu Witold Gadowski

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=5885

Polscy informatycy są najlepsi na świecie, głosiła propaganda SLD, ale nie ci zatrudniani po znajomości. Kilka dni temu nie działał system informatyczny Policji. Warszawa jest najbardziej skorumpowanm miastem Polski. SLD udało się wylansować ze skorumpowną politycznie TVP i jej dziennikarzami teze o ifnormatykach, przy śmiesznym realnym rankingu uniwersytwtów kształcących tych informatyków - 4 setka uczelni na świecie. Korupcja Warszawy wykańcza Polaków.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl