niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

Rosja potwierdza: Trwa wycinka lasu przy granicy z Polską

Dodano: 11.09.2014 [12:29]
Rosja potwierdza: Trwa wycinka lasu przy granicy z Polską - niezalezna.pl
foto: twitter.com/EI_EcoPictures
Gubernator obwodu kaliningradzkiego Nikołaj Cukanow potwierdza, że trwa wycinka lasu niedaleko granicy z Polską. "Nie ma ona związku z wojskową działalnością" - twierdzi rosyjski urzędnik. To odpowiedź Rosji na publikację "Gazety Polskiej Codziennie" i portalu niezalezna.pl.

Jak informowaliśmy na terenie Federacji Rosyjskiej prowadzona jest wycinka drzew w obwodzie kaliningradzkim, m.in. na wysokości Gołdapi. Powstają w ten sposób prostopadłe do granicy korytarze, które mogą służyć celom wojskowym. Sprawą zainteresowały się polskie służby specjalne. Wczoraj na łamach portalu newkaliningrad.ru, gubernator Nikołaj Cukanow odpowiedział na naszą publikację. Twierdzi, że wyrąb w pobliżu granicy z Polską nie jest związany z celami wojskowymi.

Do naszego tekstu ustosunkował się również Jurij Piwowarow z nadleśnictwa Nesterow. „Wycinka jest legalna i przeprowadzona w interesie najemcy. Polskie doniesienia medialne są nieuzasadnione" – czytamy na newkaliningrad.ru.

Jurij Piwowarow podał, że wycinka odbywa się w odległości 5 km od granicy i jest legalna - ma charakter komercyjny. - Wycinka jest zgodna z prawem – powiedział Piwowarow w rozmowie z newkaliningrad.ru. – To co mówi polska strona jest niepojęte. Skontaktowałem się z odziałem straży granicznej. Wycinka lasów w strefie (tuż przy samej granicy) nie jest prowadzona – zaznaczył Piwowarow.
 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

7 lat rządów PO/PSL doprowadziło nas do punktu w którym jesteśmy. Przykręcony do połowy gaz, widmo wojnny. A architekt tego całego burd.lu spierd.la właśnie do Brukseli.

http://www.bibula.com/?p=76501

Ukraińcy jak Zawiszy wierzyli Rosji i co ich spotkało? Rosja dziś jest bardzo nieodpowiedzialnym i nieprzewidywalnym krajem. Jeszcze nie ma zimy a już my Polska duży klient mamy problemy z ruskim gazem, nie wiem jak się ma sprawa z ropą? Millera powinno się powiesić za jaja za rezygnację z budowy rurociągu łączącego Polskę z Norwegią.

Wątpię, czy Sokrates z Żyrardowa (okreslenie mędrcy z Biłgoraja).
ma jaja. Ciągle kpiąco sie uśmiecha i jest b. z siebie zadowolony.
PS Do Sokratesa warto tez podłaczyć pana Waldka - speca od
negocjacji z Gazpromem i wieloletniego kontraktu, który ma jego
zapisy głęboko w d....Będą chcieli dostarczyc to dostraczą, nie
to nie. Jak słyszę, że ktos podpisał kontrakt z Rosją, to mnie
pusty śmiech ogarnia..

"twierdzi rosyjski urzędnik" - przecież oni jak tylko gęby otworzą, to kłamią, zupełnie tak samo jak donek. Trzeba rozumieć na opak, cokolwiek mówią.

To może być robione pod przyszłe połączenie Białorusi z Kaliningradem. Białorusi już jako części Rosji, bo Putin planuje anektować Białoruś, a potem połączyć już Rosję (razem z anektowaną Białorusią) z Kaliningradem. Wiem to od osoby, która przed wojną mieszkała na Kresach i przewidziała aneksję Krymu. Osoba ta mi mówiła o tym, że będzie wojna między Rosją i Ukrainą o Krym i że Rosja przyłączy Krym do Rosji. Połączenie obwodu Kaliningradzkiego z Rosją to kolejny krok. Ta osoba znała tamte wschodnie klimaty, bo mieszkała w miejscu zamieszkanym głównie przez Ukraińców i pamięta podarowanie Krymu przez Chruszczowa.

To chyba musiała niezła bida zajrzeć w oczy Rusków skoro sami wycinają drzewa a nie jak wcześniej sprowadzali wycięte i obrobione już drewno z Finlandii. Te embargo Putina na owoce, warzywa i mięso też może wyjść Ruskom na dobre bo wreszcie wezmą się do roboty i sami będą hodować świniaki i bydło i uprawiać rolę aby mieć swoje warzywa i owoce. Kupne zawsze jest droższe niż swoje ale Ruski szły na łatwiznę i woleli sprowadzać gotowe.

Jasne. Cokolwiek Rusek nie powie to wiadomo, że kłamie. To zakłamany naród genetycznie a w szczególnosci przedstawiciele ruskiej władzy. Zatem spokojnie mozna przyjąć, że wycinka lasu jest demonstracją, straszeniem Polski i ma cel wojskowy. Czy Ruscy rusza czy nie to nie ma znaczenia. oni pokazują swoja siłę. Co im tam kilka-dziesiąt/set hektarów lasu. U nich "ljudiej i dierew mnoga".

No to trzeba zrobić ściepe narodową i kupić bombę atomową - jak 30 lat temu mówił Bogdan Smoleń.

No to sie zaczyna.

Mój pogląd w sprawach aktualnego bezpieczeństwa państwa polskiego opieram o wiedzę i fakty dotyczące teatru wojennego na wschodzie Ukrainy.Moim zdaniem faktycznie wojny jaką znamy z przekazów uczestników, książek i filmów , takiej jak w 1939 roku zapewne nie będzie. Panie generale, ale mamy 9 września 2014 r.W ostatnim wydaniu Tygodnika DO RZECZY nr 37/2014 z 8-14 września 2014 (str 36-37) Pan generał Mieczysław Bieniek bardzo się myli, stawiając tak śmiałą tezę w swojej wypowiedzi "Polska nie jest zagrożona". Dowód. I co z tego, że 29 marca 2004 roku Estonia i pozostałe państwa byłego bloku wschodniego zostały przyjęte do NATO? Skoro przykład uprowadzenia w ostatnich dniach oficera kontrwywiadu Estonii przez rosyjskie służby specjalne wojskowe GRU, potwierdza zakusy imperialne administracji Kremla. I jakie działania podjęło dowództwo NATO, aby uwolnić bądź co bądź oficera, żołnierza NATO?Putin rozpoczął trzy fazy konfliktu w potyczce militarnej ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej i państwami Unii Europejskiej. Obecnie znajdujemy się w początkowej fazie drugiej, kryzysu ekonomicznego. Przejście do fazy trzeciej to tylko kwestia czasu. Zależy to od zachowania dowództwa NATO w przypadku ataku specnazu Rosji na terytorium takich państw jak, Estonia, Litwa, lub Łotwa. Pożyjemy zobaczymy, obyśmy nie doświadczyli skutków wojny XXI wieku. Taka dygresja : Boże chroń Polskę i ludzi tego świata przed zakusami zła, które wmawia ludziom,że jest dobrem. Stawiam dziś 9 września 2014 roku śmiało pytanie hipotetyczne.
Jak zachowa się NATO, gdy wojska rosyjskie (prezydenta Władimira Władimirowicza PUTINA) staną za rok, może dwa u drzwi Paryża, Francja ? Dziś postawione przeze mnie pytanie hipotetycznie , jutro może nie być takie śmieszne. Owszem, to pytanie może śmieszyć, może budzić niedowierzanie? Ale takie samo niedowierzanie budziło stawianie kilka lat temu hipotezy, inwazji Rosji na suwerenne państwo ukraińskie. Dziś już się nikt nie śmieje z tej tezy stawianej przed laty, bo stała się faktem dokonanym na naszych oczach. A faktom trudno zaprzeczyć. Konkluzja:Skoro aneksja Krymu i inwazja Rosji na suwerenne państwo ukraińskie, to mały problem? Stawiam dziś, jak mało kto pytanie zasadnicze dla bezpieczeństwa państwa polskiego i całej Europy. Polecam książki do przeczytania na potwierdzenia słuszności, aby taką hipotezę jaką postawiłem na wstępie, stawiać już dziś, aby później nie było po przysłowiowej "herbacie".

Więcej informacji o autorze pod adresem edwardlucas.com/about

Pozdrawiam z Przemyśla.

Robert Majka - politolog, Solidarność Walcząca Przemyśl, 11 września 2014 r
Radny Rady Miasta Przemyśla (2002 - 2006)

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl