niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 września 2016

Za kilka dni zagra w Polsce zespół rosyjskiej floty wojennej. Pod patronatem marszałka z PO

Dodano: 18.08.2014 [17:17]
Za kilka dni zagra w Polsce zespół rosyjskiej floty wojennej. Pod patronatem marszałka z PO - niezalezna.pl
foto: Luis Díaz-Bedia Astor; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en
23 i 24 sierpnia odbędzie się w Mrągowie VIII Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Wystąpi na nim zespół Pieśni i Tańca Floty Bałtyckiej, która niedawno przeprowadziła potężne manewry w obwodzie kaliningradzkim. Koncert odbędzie się pod honorowym patronatem marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Jacka Protasa z Platformy Obywatelskiej. 

Jak informują organizatorzy festiwalu w Mrągowie, cele imprezy to "integracja środowiska kombatanckiego po stronie polskiej i rosyjskiej" oraz "rozwijanie dobrosąsiedzkiej współpracy na niwie kulturalnej i turystycznej obu narodowości".

Po uroczystym otwarciu nastąpi koncert laureata ubiegłorocznej edycji festiwalu, która odbyła się w Swietłogorsku. Wieczorem rozpocznie się zaś "impreza integracyjna przy ognisku" pod hasłem "Współpraca łączy".

Drugiego dnia imprezy widzów festiwalu także czekają nie lada emocje. Na scenie zaprezentuje się bowiem Zespół Pieśni i Tańca Floty Bałtyckiej. To ta sama flota, która w czerwcu 2014 r. przeprowadziła potężne manewry w obwodzie kaliningradzkim. Flota Bałtycka ma też swój udział w zwalczaniu "ukraińskiego faszyzmu". W marcu 2014 r. dwa okręty Floty Bałtyckiej przybyły na Krym, do Sewastopola, gwałcąc ukraińską suwerenność terytorialną. Był to dzień, w którym "premier" tzw. Republiki Autonomicznej Krymu Siergiej Aksionow zwrócił się z oficjalną prośbą do rosyjskiego prezydenta Władimira Putina o "zapewnienie spokoju i bezpieczeństwa mieszkańcom Krymu". 

Patronat honorowy nad festiwalem, na którym zagra zespół Floty Bałtyckiej, objął marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas z Platformy Obywatelskiej. Sam festiwal jest współfinansowany ze środków samorządu województwa.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: , ,
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Tego typu imprezy powinny być bojkotowane, lub przynajmniej występy 'rosyjskiej floty'. Inaczej p. marszałek będzie zapraszał nadal 'wschodnich przyjaciół'. Uważam, że nie wszystko co rosyjskie należy bojkotować - są artyści, którzy są przeciwko władzy, ale wojskowy zespół to maksymalne przegięcie w dzisiejszej sytuacji.

A ta Flota Bałtycka zagra na ORGANACH PUTINA???

To na festiwal piosenki zolnierskiej w Kolobrzegu tez zolnierze czołgami i okrętami przyjezdzali?????
Komu patronuje ten patron, ze okrety najezdzcy wpuszcza.

WALCZ Z PUTINEM - KUPUJ MNIEJ BENZYNY , wystarczy oszczędniej i rzadziej korzystać z samochodu

Nie do wiary... Jak zwykle w takich razach piszę, że albo to sieczka we łbie albo agentura ruska... Wpuszczanie tego bydła pod jakimkolwiek pozorem to dla nas cegiełki zagłady, którą sobie sami budujemy, krok po kroczku... Jak już pisał prawie 200 lat temu markiz de Custine to barbarzyńcy z natury obleczeni tylko w formy zachodnie nic poza tym...

S..ł ich pies!

Warmiaki, Mazurzy jak pójdziecie na ten 'koncert' to jesteście swołoczami.

HA ha ha ha ha ....
-jakiez to slodkie:
-" Wieczorem rozpocznie się zaś "impreza integracyjna przy ognisku" pod hasłem "Współpraca łączy"" ....
cos na ten temat musi wiedziec kaszalot z budy ruskiej ...

....zielone ludziki wylegna na plaze i zaczna sie sciskac z agentami WSI, ....
a gwozdziem programu bedzie wysypanie sie ludzikow po okolicznych lasach, by? ....
kilka miesiecy pozniej doczekali sie polacy "nie lada emocji" ...

rozumiem, ze do dnia dzisiejszego impreza integracyjna na krymie trwa...:)))

"Za kilka dni zagra w Polsce zespół rosyjskiej floty wojennej. Pod patronatem marszałka z PO" - wszystko PO myśli Władymira, ku uciesze moskiewskich namiestnikow. Spasiba towariszczi wsiegda wasza piesniu nrawistsa bolszewiji w Polszy.

a kto na to pojdzie zasluguje na pluniecie w swoja morde.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl