niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 września 2016

Są jakieś granice bezczelności? "Zabrałem darmowe leki emerytom" - chwali się senator PO

Dodano: 10.08.2014 [14:55]
Są jakieś granice bezczelności? "Zabrałem darmowe leki emerytom" - chwali się senator PO - niezalezna.pl
foto: https://twitter.com/MStrzyminski/status/498425152338952193/photo/1
"Zrobiliśmy to jawnie i z otwartą przyłbicą", "To ja zabrałem te darmowe leki emerytom" - to nie są fragmenty kolejnych taśm prawdy. To całkowicie otwarta deklaracja senatora Platformy Obywatelskiej Jana Libickiego. Na blogu chwali się, że zablokował projekt wprowadzający bezpłatne leki dla seniorów oraz ubogich rencistów i emerytów, pobierających świadczenia poniżej 845 złotych.

W czwartek Senat głosami polityków Platformy Obywatelskiej (z wyjątkiem senatora Jana Rulewskiego) odrzucił projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty. Projekt wprowadzał bezpłatne zaopatrzenie w leki dla seniorów, ubogich rencistów, emerytów, inwalidów wojennych i wojskowych czy osób represjonowanych.

Dodatkowa pomoc miałaby trafić do osób mających ukończone 75 lat pobierających świadczenia emerytalne lub rentowe na poziomie nie wyższym niż 845 zł miesięcznie, czyli blisko połowę jednej kolacji Marka Belki i Bartłomieja Sienkiewicza. Mimo obiektywnie niewielkiego kosztu tych zmian (około 214 mln zł w ciągu roku), Jan Libicki, w imieniu Platformy Obywatelskiej złożył wniosek o odrzucenie projektu. Senatorowie PO pomysł poparli.

Autor tego wniosku, który sam jako senator niepełnosprawny pobiera kilka tysięcy dodatkowego świadczenia, nie tylko nie wstydzi się swojego działania, ale nim się chwali na blogu!

To ja złożyłem wniosek o odrzucenie tego projektu.To ja zabrałem te darmowe leki emerytom. I chyba ostatni raz to tylko w polemikach z Piotrem Dudą byłem tak pewny słuszności składanych przeze mnie wniosków - nie kryje dumy senator PO. Libicki stwierdza też, że wybór jako przedstawiciela autorów projektu Jana Rulewskiego, był wyborem "czułego na akcenty demagogiczno–socjalistyczno–populistyczne–senatora którego przeszłego, autentycznego heroizmu nikt nie podważą) dawał inicjatorom tego projektu pewne nadzieje.

Internauci wyciągając pomocną rękę do senatora już mu zaproponowali plakat wyborczy
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Witam,
Pochylam czoło na ubóstwem Pana Senatora.
Swoim postępowaniem daje Pan znać dobitnie, iż brakuje Mu środków materialnych.
Niedawno zachwycał się Pan, iż odebrał bezpłatne leki potrzebującym Polakom w podeszłym wieku, ale te "popisy" mogą stanowić znakomity materiał badawczy Pana osobowości, ba!
Mogą, mogą a nawet powinny stanowić materiał Pracy Doktorskiej młodego psychologa.
Wzbudził Pan skutecznie żal także i we mnie.
Jestem gotów opłacić kremację kremację zwłok po Pana śmierci, o ile wyrazi Szanowny Pan zgodę i wskaże depozytariusza kwoty należnej.
Ja także jestem śmiertelny, nie znam dnia mojej śmierci, ale Pana postawa i poczynania zachęcają mnie do ofiarowania kwoty pieniężnej na wyżej wymieniony cel.
Mogę także wysłać pampersy, nowe pampersy na adres Pana biura...
A zatem...?

komu "piątej klepki" jak to mówią brakuje to i swoim staruszkom z rodziny żałuje.Przyjdzie i po niego starość i choroba

no paaanie libicki- jak "robimy spartę" to na całego. Jak można dokuczać dziadkom to przede wszystkim trzeba się wziąć za bezproduktywnych pokurczów z głupimi pomysłami. Starzy ludzie mają konkretny dorobek i pewne osiągnięcia, natomiast pan stanowi koszt dla społeczeństwa od momentu przyjścia na świat. Nawet obecnie, pomimo własnego wysiłku , siedzisz pan na państwowym.

ludzie zapamietajcie ta zalosna POkrake i wyeliminujcie raz na zawsze z polityki.to menda i
szkodnik ktory uderza w najbiedniejszych.wydaje mi sie ze jeszcze malo doswiadczyl w swoim zyciu.
bardziej dotkliwsza kara go dosiegnie anizeli ta co juz ma,wozek inwalidzki.

a jakby tak zabrac mu wozek, posadzic twarza do sciany na taczce i napisac na scianie swoja opinie - to pewnie z nudow by przeczytal?

POwinni hu..wi zabrać wózek inwalidzki

Wszystkim zabrać emerytury!!!! Niech się wezmą do roboty! Teraz nie komuna-nie ma nic za darmo! I wyciąć szczaw i mirabelki-nie stać nas na tak okazały socjal! Państwo to nie ochronka! A tak przy okazji to kto popiera ustrój czysto wolnorynkowy?

Jeżeli to prawda, to ktoś ma jeszcze wątpliwości, że eugenika jest jak najbardziej wskazana.

BRZYDAL, BRZYDAL, BRZYDAL!!!!!!!!!!

Co za upośledzony ch....

Nie żal mi rodaków. Wybrali sobie polszewicką bandę to niech teraz się przekonają jle to kosztuje I jak to boli.

Kiedyś ci to P. Bóg wynagrodzi. A ja ci życzę aby nie było wózka dla ciebie.

Tylko pogratulować, z pewnością emeryci będą życzyć dużo zdrowia senatorowo i jego rodzinie. Tym bardziej że senatorem nie jest się przez całe życie a czas zrobi swoje. Przyjdzie kryska na Matyska.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl