niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 września 2016

Ewa Stankiewicz mówi "Dość!". I tworzy czarną listę nierzetelnych sędziów III RP

Dodano: 07.08.2014 [22:02]
Ewa Stankiewicz mówi "Dość!". I tworzy czarną listę nierzetelnych sędziów III RP - niezalezna.pl
foto: Mariusz Troliński
"Dość! Otwieram czarną listę skrajnie nierzetelnych sędziów III RP" - ogłosiła dzisiaj na łamach "Gazety Polskiej Codziennie" publicystka Ewa Stankiewicz. - Mamy już co najmniej 10 nazwisk, które jako pierwsze się na niej pojawią - mówi portalowi niezalezna.pl liderka Solidarnych2010.

Ewa Stankiewicz i redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz od dawna zwracają uwagę na fatalny stan polskiego sądownictwa, a w cyklu "Wymiar niesprawiedliwości" - emitowanym na antenie Telewizji Republika - wskazywali na liczne przykłady sędziów, którzy powinni zrzucić togę. Czarę goryczy przelała jednak skandaliczna sprawa reżysera Grzegorza Brauna, który został ukarany pobytem w areszcie, bo protestował przeciwko hucpie dziejącej się na sali rozpraw podczas jego procesu (jest oskarżony o pobicie... kilku policjantów).

"Moją prywatną czarną listę otwiera Sędzia Sądu Rejonowego z Wrocławia Krzysztof Korzeniewski, który spowodował wsadzenie do aresztu dziennikarza i reżysera Grzegorza Brauna. Znajduje się na niej także sędzia Małgorzata Drewin z Warszawy, która w mojej ocenie w uzasadnieniu decyzji sądu co do postawy prokuratury w sprawie Solidarni 2010 vs D. Tusk zawarła nieprawdy, łamiąc kodeks etyczny i przepisy" - napisała Ewa Stankiewicz.

- Bez wątpienia powinien znaleźć się na niej również sędzia Milewski z Gdańska, bohater dziennikarskiej prowokacji Samuela Pereira i Pawła Mitery - dodaje w rozmowie z niezalezna.pl.

"W przyszłej wolnej Polsce trzeba zastosować opcję zerową i od nowa zatrudnić sędziów, prokuratorów i ekspertów" - tłumaczy decyzję o stworzeniu czarnej listy sędziów III RP.

Lista będzie publikowana na stronie Solidarni2010.pl i EwaStankiewicz.pl
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Pani Ewo od dawna juz taka liste prowadze.mam nadzieje ze przyda sie aby kiedys rozliczyc ich z lotrostw.
kundli usluznych.

Popieram inicjatywe redaktor Ewy Stankiewicz. Gratuluje pomyslu i uwaznie przygladac bedziemy sie przedstawicielom wladzy (rowniez sadowniczej)odpowiedzialnych za rzetelne i sprawiedliee decyzje swojej pracy zawodowej a realizacje stronniczo - ukladowe konsekwentnie publikujac ich nazwiska oraz sprawy sadowe dla publcznej wiadomosci.
Dziekuje za pomysl i popieram.
wojtek

Nagłasniać te nazwisko jak najczęściej. Dla mnie oni nie należą do wymiaru sprawiedliwości, to są ludziki trzymane na smyczy PO. Nie mają zadnego honoru ani godności. Nic nie sa warci, no ale żyją, bo i tacy zyc muszą.

Brawo!
już dawno myślałem że należy to zrobić.
Oni muszą wiedzieć że będą rozliczeni z niesprawiedliwych wyroków.
po osiągnięciu wieku emerytalnego powinni dostać najwyżej minimalną krajową. Skończy się ich dostatnie życie naszym kosztem.

Pani Redaktor.

Proszę przypomnieć sadowy przypadek dający Ninie Krasov-Schechter (stryjence Adama Schechtera-Michnika) prawa autorskie do dorobku literackiego Józefa Mackiwicza.
I, podać personalia składu sędziowskiego.

Przydałyby sie tez zdjęcia owych jurystow.
Warto aby cała praca była cos na kształt przejrzystej kartoteki bowiem przyjdzie nam konsultować to z wolnym światem gdyby któremuś przyszło do głowy uczestnictwo w międzynarodowej konferencji. Międzynarodowe (europejskie) organizacje jurystow powinny tez mieć tam wgląd.

Pracy "Resortowe Dzieci" tego właśnie brak. Podobnie jest z książka "Czerwone dynastie".

Ale musicie na siebie uważać, bo cała Polska wie,że POd tą władzą Polacy giną, stale jest to samobójstwo. Ta władza i ci sędziowie, prokuratorzy a szczególnie z tzw. wojskówki musza odejść.

Od dawna marzy mi się solidnie wydana księga - na razie to niemożliwe, ale będzie możliwe
w Wolnej Polsce - prezentująca tych łajdaków i ich dokonania.
Mam nadzieję, że ta, szykowana przez Panią Ewę Stankiewicz lista, będzie zawierała opisy
spraw, a kiedyś będzie stanowiła materiał do poważnego, obszernego opracowania.
Proponuję tytuł - "Księga bezprawia III RP - złoczyńcy w togach"
Sceptycy komentujący tę notkę (są tacy), niech się zastanowią, czy najlepiej żeby wszyscy
siedzieli z podkulonymi ogonami i nic nie robili, bo "to i tak nic nie da".

Brawo! Bardzo słuszne popieram!
Pozdrawiam.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl