niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 czerwca 2016

Ewa Stankiewicz mówi "Dość!". I tworzy czarną listę nierzetelnych sędziów III RP

Dodano: 07.08.2014 [22:02]
Ewa Stankiewicz mówi "Dość!". I tworzy czarną listę nierzetelnych sędziów III RP - niezalezna.pl
foto: Mariusz Troliński
"Dość! Otwieram czarną listę skrajnie nierzetelnych sędziów III RP" - ogłosiła dzisiaj na łamach "Gazety Polskiej Codziennie" publicystka Ewa Stankiewicz. - Mamy już co najmniej 10 nazwisk, które jako pierwsze się na niej pojawią - mówi portalowi niezalezna.pl liderka Solidarnych2010.

Ewa Stankiewicz i redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz od dawna zwracają uwagę na fatalny stan polskiego sądownictwa, a w cyklu "Wymiar niesprawiedliwości" - emitowanym na antenie Telewizji Republika - wskazywali na liczne przykłady sędziów, którzy powinni zrzucić togę. Czarę goryczy przelała jednak skandaliczna sprawa reżysera Grzegorza Brauna, który został ukarany pobytem w areszcie, bo protestował przeciwko hucpie dziejącej się na sali rozpraw podczas jego procesu (jest oskarżony o pobicie... kilku policjantów).

"Moją prywatną czarną listę otwiera Sędzia Sądu Rejonowego z Wrocławia Krzysztof Korzeniewski, który spowodował wsadzenie do aresztu dziennikarza i reżysera Grzegorza Brauna. Znajduje się na niej także sędzia Małgorzata Drewin z Warszawy, która w mojej ocenie w uzasadnieniu decyzji sądu co do postawy prokuratury w sprawie Solidarni 2010 vs D. Tusk zawarła nieprawdy, łamiąc kodeks etyczny i przepisy" - napisała Ewa Stankiewicz.

- Bez wątpienia powinien znaleźć się na niej również sędzia Milewski z Gdańska, bohater dziennikarskiej prowokacji Samuela Pereira i Pawła Mitery - dodaje w rozmowie z niezalezna.pl.

"W przyszłej wolnej Polsce trzeba zastosować opcję zerową i od nowa zatrudnić sędziów, prokuratorów i ekspertów" - tłumaczy decyzję o stworzeniu czarnej listy sędziów III RP.

Lista będzie publikowana na stronie Solidarni2010.pl i EwaStankiewicz.pl
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Pani Ewo od dawna juz taka liste prowadze.mam nadzieje ze przyda sie aby kiedys rozliczyc ich z lotrostw.
kundli usluznych.

Brawo pani Ewo ,takich polaków nam potrzeba.Ktoś musi się w końcu zając sprawiedliwością w naszym kraju.Mamy tylu profesorów wykładowców prawa i oni w większości cicho siedzą .

Popieram inicjatywe redaktor Ewy Stankiewicz. Gratuluje pomyslu i uwaznie przygladac bedziemy sie przedstawicielom wladzy (rowniez sadowniczej)odpowiedzialnych za rzetelne i sprawiedliee decyzje swojej pracy zawodowej a realizacje stronniczo - ukladowe konsekwentnie publikujac ich nazwiska oraz sprawy sadowe dla publcznej wiadomosci.
Dziekuje za pomysl i popieram.
wojtek

Nr1 | 07.08.2014 [22:38]
Zgoda, ale zanim doczekamy się "wolnej Polski" róbmy ją także przez próby zmiany prawa tak, aby takie "kwiatki" sądownictwa eliminować systemowo. Ten system każdy może starać się tworzyć wykorzystując prawo do SKARGI KONSTYTUCYJNEJ !!! Co prawda do tego trzeba dojrzeć, ale ofiary zdemoralizowanego sądownictwa wcześniej czy później powinny uświadomić sobie adekwatność swego weto za sprawą tej skargi.
pozdrawiam Solidarnych i skrzywdzonych

Nagłasniać te nazwisko jak najczęściej. Dla mnie oni nie należą do wymiaru sprawiedliwości, to są ludziki trzymane na smyczy PO. Nie mają zadnego honoru ani godności. Nic nie sa warci, no ale żyją, bo i tacy zyc muszą.

Brawo!
już dawno myślałem że należy to zrobić.
Oni muszą wiedzieć że będą rozliczeni z niesprawiedliwych wyroków.
po osiągnięciu wieku emerytalnego powinni dostać najwyżej minimalną krajową. Skończy się ich dostatnie życie naszym kosztem.

Pani Redaktor.

Proszę przypomnieć sadowy przypadek dający Ninie Krasov-Schechter (stryjence Adama Schechtera-Michnika) prawa autorskie do dorobku literackiego Józefa Mackiwicza.
I, podać personalia składu sędziowskiego.

Przydałyby sie tez zdjęcia owych jurystow.
Warto aby cała praca była cos na kształt przejrzystej kartoteki bowiem przyjdzie nam konsultować to z wolnym światem gdyby któremuś przyszło do głowy uczestnictwo w międzynarodowej konferencji. Międzynarodowe (europejskie) organizacje jurystow powinny tez mieć tam wgląd.

Pracy "Resortowe Dzieci" tego właśnie brak. Podobnie jest z książka "Czerwone dynastie".

Z tego wynika, że rp nr 3 jest wzorem cnót wszelakich i bezmiernej sprawiedliwości. Dziesięć nazwisk. W ciągu tych siedmiu lat rządów Tuska czytaliśmy o co najmniej kilkudziesięciu działaniach sądów i prokuratur w różnych sprawach, o losach których aż zgrzytało się zębami. I tylko dziesięć nazwisk?

Ale musicie na siebie uważać, bo cała Polska wie,że POd tą władzą Polacy giną, stale jest to samobójstwo. Ta władza i ci sędziowie, prokuratorzy a szczególnie z tzw. wojskówki musza odejść.

Tak to jest doskonala mysl i czas teraz na dzialanie.Tam gdzie Panstwo nie wykonuje swoich obowiazkow tam wstepuje obywatelskie spoleczenstwo.Oni maja jakies swoje konferencje, sympozja, wyklady, dyskusje, mlodziez studiujajaca prawo swietnie nadaje sie do wszelkich akcji demaskatorskich tych osobnikow.Niech spoleczenstwo wie jakich ludzi obdarza respektem i jak wiele im placi za ich destrukcyjna role w Panstwie.Ci ludzie nie reprezentuja zadnego poszanowania dla prawa. Oni sami sa bezprawiem i anarchia.Spoleczenstwo powinno znac kazdy szczegol z ich zycia.Ich uposazenia, warunki bytowe, wyjazdy na stypendia zagraniczne, wakacje? gdzie? dokad? jak? i jak dlugo? To wszystko jest za pieniadze podatnika i co w zamian? Terror, dyktatura i bezprawie.Nieszczesny profesor Strzembosz zanim umarl zdazyl narobic wiele szkody jednym falszywym wyrokiem: polskie sadownictwo nie potrzebuje lustracji bo ono oczysci sie samo. Czas juz po prostu sprawdzac jednego po drugm jak to ich samooczyszczanie sie wyglada naprawde.

Od dawna marzy mi się solidnie wydana księga - na razie to niemożliwe, ale będzie możliwe
w Wolnej Polsce - prezentująca tych łajdaków i ich dokonania.
Mam nadzieję, że ta, szykowana przez Panią Ewę Stankiewicz lista, będzie zawierała opisy
spraw, a kiedyś będzie stanowiła materiał do poważnego, obszernego opracowania.
Proponuję tytuł - "Księga bezprawia III RP - złoczyńcy w togach"
Sceptycy komentujący tę notkę (są tacy), niech się zastanowią, czy najlepiej żeby wszyscy
siedzieli z podkulonymi ogonami i nic nie robili, bo "to i tak nic nie da".

Brawo! Bardzo słuszne popieram!
Pozdrawiam.

Dla takich osób jak Ewa Stankiewicz odwiedzam te strony, kupuję gazety i filmy. Tacy ludzie przywracają ochotę do życia ludziom prawym bo tacy wszędzie mają kłody pod nogi. Kolejna piękna i odważna inicjatywa. Ten gnój trzeba posprzątać i stajnię Augiasza zdezynfekować.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl