Dochnal będzie siedział. Sąd wydał nakaz doprowadzenia przestępcy za kratki

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Maciej Marosz

Dziennikarz \"Gazety Polskiej\" i \"Gazety Polskiej Codziennie\".

Kontakt z autorem

  

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe domaga się powrotu do więzienia Marka Dochnala. Wczoraj wydał nakaz doprowadzenia przestępcy do zakładu karnego. Ma do odsiadki jeszcze 5 miesięcy za korumpowanie barona SLD Andrzeja Pęczaka.

Marek Dochnal dostał już dwa sądowe wezwania do stawienia się w więzieniu, ale je zignorował. Według sądu nie odbył on całej zasądzonej mu kary. 

W 2012 r. pabianicki sąd w Pabianicach skazał „lobbystę” na 3,5 roku więzienia za wręczanie w 2004 r. łapówek posłowi lewicy Andrzejowi Pęczakowi. W zamian przestępca żądał od barona SLD informacji i o działaniach dotyczących prywatyzacji polskich przedsiębiorstw, w tym hut stali. 

W 2013 r. Sąd Okręgowy w Łodzi utrzymał wyrok w mocy. Jak wynika z akt sprawy - po zatrzymaniu przez organa ścigania Dochnal siedział w areszcie śledczym od września 2004 r. do listopada 2007 r. Wyrok przewidywał jednak karę wyższą o 5 miesięcy. Dlatego sąd wydał decyzję skierowania lobbysty do zakładu karnego dla odbycia reszty kary. 

Więcej w jutrzejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

"To jednak tylko drobny cwaniaczek". Tak internauci reagują na dziecinne tłumaczenia Tuska

Donald Tusk / flickr.com/ EU2017EE Estonian Presidency/ creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

  

Nie milkną echa słów Donalda Tuska, który mówił w sobotę o „pokonaniu współczesnych bolszewików”. A że ta wypowiedź wywołała niemały skandal, dzisiaj szef Rady Europejskiej zamieścił tweeta, w którym tłumaczy, o co mu chodziło. Nie udało mu się jednak przekonać internautów. Zobaczcie, jak reagują!

Jeśli Józef Piłsudski i Lech Wałęsa mogli pokonać bolszewików, a obaj mieli o wiele trudniejszą sytuację niż jest dzisiaj, to dlaczego wy nie mielibyście dać rady pokonać współczesnych bolszewików

- mówił w sobotę w Łodzi były premier, szef Rady Europejskiej Donald Tusk do uczestników Igrzysk Wolności.

Na te słowa była ostra reakcja. Poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski stwierdził, że "to haniebne słowa. Moim zdaniem Donald Tusk zaczął już kampanię".

[polecam:https://niezalezna.pl/245208-to-byly-haniebne-slowa-nie-ma-watpliwosci-posel-kukiz3915-takze-tego-ze-tusk-szykuje-sie-na-wybory]

- Nie mogę uwierzyć, że Donald Tusk przyjeżdża do ojczyzny i w przeddzień Święta Niepodległości jedynym jego przesłaniem są słowa o „współczesnych bolszewikach” - napisał na Twitterze szef KPRM Michał Dworczyk.

[polecam:https://niezalezna.pl/245078-o-wspolczesnych-bolszewikach-w-takie-swieto-szef-kprm-w-szoku-po-slowach-tuska]

Natomiast dzisiaj Donald Tusk zamieścił na swoim profilu pewne wyjaśnienie:

[polecam:https://niezalezna.pl/245215-tusk-tlumaczy-sie-ze-slow-o-wspolczesnych-bolszewikach-dziecinna-wymowka]

Internauci nie kryją, co myślą na temat tych skandalicznych słów i tak dziecinnego tłumaczenia. 

Zareagował nawet minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński:

Zobaczcie sami: