niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 października 2016

PILNE! Malezyjski Boeing zestrzelony na Ukrainie przy granicy z Rosją

Dodano: 17.07.2014 [17:19]
PILNE! Malezyjski Boeing zestrzelony na Ukrainie przy granicy z Rosją - niezalezna.pl
W okolicach kontrolowanego przez rosyjskich terrorystów miasta Torez niedaleko Doniecka spadł Boeing-777 malezyjskich linii lotniczych. Samolot leciał z Amsterdamu do Malezji. PONIŻEJ RELACJA NA ŻYWO: wszystkie najświeższe informacje.

Na pokładzie pasażerskiego samolotu było 295 osób: 280 pasażerów i 15 członków załogi. Maszyna leciała z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Wszyscy ludzie znajdujący się na pokładzie zestrzelonego samolotu zginęli. Minister spraw wewnętrznych Ukrainy oświadczył, że samolot został zestrzelony przez Rosjan 40 km od granicy z Federacją Rosyjską. Maszyna została trafiona rakietą ziemia-powietrza "Buk".
 


NASZA RELACJA NA ŻYWO

5:59
"New York Times" powołujący się na źródła w amerykańskich służbach specjalnych: rakieta, która trafiła Boeinga, była naprowadzana za pomocą satelity.

1:50

Agencja Reuters z nieoficjalnych źródeł: władze USA uważają, że malezyjski Boeing 777 został strącony rakietą ziemia-powietrze.

00:50
Według Putina to Ukraina ponosi odpowiedzialność za tragedię malezyjskiego samolotu, bo doszło do niej na ukraińskim terytorium. A co z katastrofą smoleńską, do której doszło na terytorium Rosji?

23:45

Pasażerski samolot malezyjskich linii lotniczych został zestrzelony przez działających na terenie Ukrainy rosyjskich terrorystów. Jednak prezydent Bronisław Komorowski ma chyba wątpliwości. Katastrofę samolotu nazywa "tragicznym w skutkach wypadkiem". (CZYTAJ WIĘCEJ)

23:26
Amerykańska telewizja CNN pokazuje moment spadania malezyjskiego samolotu. Maszyna została prawdopodobnie trafiona w prawe skrzydło.23:00
Amerykański wywiad potwierdził, że samolot został zestrzelony rakietą ziemia-powietrze - podaje Wall Street Journal.

22:53
Jeszcze jedno zdjęcie części malezyjskiego samolotu.22:47
Holenderskie media podają listę ofiar. Na pokładzie było 154 obywateli Holandii, 27 Australijczyków, 23 obywateli Malezji, 11 Indonezyjczyków, 6 Amerykanów, czterech Niemców, czterech Belgów, 3 Filipińczyków i jeden obywatel Kanady. Do tej pory nie ustalono narodowości 47 ofiar. 

22:45
Mocne słowa wiceprezydenta USA. Joe Biden powiedział, że malezyjski samolot został zestrzelony, "to nie był wypadek, a samolot nie został zdmuchnięty z nieba".

22:35
Wiceprezydent USA Joe Biden rozmawiał z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenko. Według CNN, Biden zaproponował pomoc Stanów Zjednoczonych w celu ustalenia okoliczności katastrofy malezyjskiego samolotu.

22:23
Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen powiedział, że konieczne jest międzynarodowe śledztwo w sprawie katastrofy samolotu malezyjskich linii lotniczych w regionie Doniecka na Ukrainie - podaje agencja Interfax.

22:20
Julian Barnes, dziennikarz The Wall Street Journal pisze na twitterze: Amerykański przedstawiciel obrony: Jeśli to separatyści zestrzelili samolot to nie mogło się to odbyć bez rosyjskiej pomocy.

21:44
Słynny niemiecki dziennikarz śledczy Jurgen Roth na Facebooku: "Jeżeli czarne skrzynki rozbitego samolotu pasażerskiego faktycznie zostaną przewiezione do oceny do Moskwy, to jest pewne, że zapisy zostaną zmanipulowane i przekłamane. Tak jak to było w przypadku katastrofy lotniczej w Smoleńsku".
21:30
SBU Ukrainy opublikowało nagranie rozmowy rosyjskich terrorystów. Przywódca oddziału rozmawia z rosyjskim przełożonym. Wprost stwierdzają, że to "separatyści" zestrzelili samolot, który rozsypał się w powietrzu w drobny mak. WIĘCEJ TUTAJ

21:11
W związku z zestrzeleniem malezyjskiego Boeinga Brytyjczycy domagają się zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Bezpieczeństwa ONZ.

21:02
Śledztwa w sprawie katastrofy żąda Francja.

20:55
Unia Europejska domaga się międzynarodowego śledztwa ws. katastrofy Boeinga 777.
Dochodzenia zażądała konkretnie Europejska Służba Działań Zewnętrznych, pomocnicze ciało dyplomatyczne względem Wysokiego Przedstawiciela, którym obecnie jest Catherine Ashton.

20:52
Szokujący film z miejsca katastrofy:
20:51
Pawło Klimkin, szef ukraińskiego MSZ, zapowiedział, że Ukraina zwróci się o pomoc do ICAO (Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego) i instytucji amerykańskich.

20:50

Przed holenderską ambasadą w Kijowie przybywa kwiatów i zniczy:20:47
Czarna skrzynka Boeinga  777 została odnaleziona - twierdzą prorosyjscy terroryści obecni na miejscu tragedii.

20:40
Jest nowa wersja zdarzeń prosto z Kremla!
 „Świadkowie śledzący lot samolotu pasażerskiego Boeing 777 widzieli, jak zaatakował go myśliwec sił powietrznych Ukrainy. Po tym ataku samolot pasażerski rozpadł się na dwie części i spadł na terytorium Donieckiej Republiki Ludowej. Po tym ataku ukraiński myśliwiec został również zestrzelony i spadł na sąsiednie terytorium Ługańskiej Republiki Ludowej. Szukamy tego zestrzelonego myśliwca” – głosi oświadczenie samozwańczych władz Ługańskiej Republiki Ludowej (za portalem kresy24.pl).

20:38
Rosyjskie Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych wystosowało wniosek do strony ukraińskiej w sprawie wspólnych badań na miejscu "katastrofy malezyjskiego Boeinga".

20:34

TVN robi, co może, ale jednak stacji Russia Today nie przebije. Ta ostatnia ogłosiła, że to Ukraińcy strzelali w Boeinga, bo chcieli... zestrzelić samolot Putina.

20:32
Na pokładzie zestrzelonego samolotu było co najmniej 71 Holendrów.

20:24
Smoleńsk 2? Rosyjscy medycy już proponują pomoc w identyfikacji ciał. Zwłoki ofiar mają być przewiezione do Doniecka. Czarne skrzynki zaś - jak już pisaliśmy - zbadać ma w Moskwie MAK.

20:23
Na pokładzie było 9 Brytyjczyków. I 80 dzieci.

20:16
Tomasz Hypki w TVP Info: „Lot pasażerskiego samolotu w tym rejonie to głupota”. Przypomnijmy: to ekspert, który twierdził, że za katastrofę smoleńską odpowiadają polscy piloci.

20:14

Wystąpienie Baracka Obamy było wyjątkowo lakoniczne. Prezydent USA zapewnił, że jego "myśli i modlitwy" są z bliskimi ofiar, obiecał też pomoc w wyjaśnieniu tragedii. Następnie przeszedł do spraw wewnętrznych.

20:12
Na pokładzie strąconego samolotu nie było obywateli rosyjskich. Było za to wielu Holendrów, 23 Amerykanów i 4 Francuzów.

20:09
Amerykanie zapowiedzieli, że wykorzystają zdjęcia satelitarne, by sprawdzić, czy faktycznie przyczyną tragedii była rakieta powietrze-ziemia.

20:07

Holenderski premier Mark Rutte: "Jestem głęboko zszokowany dramatycznymi informacjami dotyczącymi lotu MH17 malezyjskich linii lotniczych z Amsterdamu do Kuala Lumpur". Szef holenderskiego rządu przerwał urlop, by skoordynować prace nad stanowiskiem swojego kraju w tej sprawie. Rutte zaoferował też Ukrainie pomoc holenderskich ekspertów.

20:02
Wciąż nie wiadomo, czy na pokładzie Boienga 777 znajdowali się Polacy. 

20:00
Rozpoczęło się nadzwyczajne posiedzenie rządu ukraińskiego. Wkrótce wystąpić publicznie ma także Barack Obama, prezydent USA. W ciągu kilkunastu oświadczenie wygłosić także powinien holenderski minister sprawiedliwości.

19:58

Loty nad wschodnią Ukrainę odwołały już Lufthansa, Air France, Turkish Airlines, KLM, Transaero i Aerofłot.

19:57
- Jeśli potwierdzi się, że samolot został zestrzelony, sprawa będzie miała poważne reperkusje - zapowiedział amerykański senator John McCain.

19:56

Rosyjskie ministerstwo obrony nazwało oskarżenia o zestrzelenie Boeinga "absurdalnymi". Skądś znamy ten język.

19:53
Rosyjscy terroryści nie wpuszczają nikogo na teren wrakowiska.19:50
Na amsterdamskim lotnisku Schiphol zbierają się bliscy pasażerów tragicznego lotu.

19:49
Terroryści z Donieckiej Republiki Ludowej otoczyli miejsce tragedii. Nie dopuszczają ani służb ratowniczych, ani ukraińskiej służby bezpieczeństwa.

19:46

„Przed chwilą koło Toreza zestrzeliliśmy An-26 i jeszcze jeden samolot. Ptaszek spadł i wala się gdzieś za kopalnią Progress” – chwalił się Igor Strielkow, a właściwie Girkin, na rosyjskim portalu społecznościowym. Wpis ten, jak już informowaliśmy, został już usunięty. Przypomnijmy: to dowódca Ludowej Milicji Donbasu, a przede wszystkim były (?) oficer rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU. Według ukraińskich władz i polityków Unii Europejskiej Strielkow vel Girkin kierował operacją wywiadowczą, która doprowadziła do aneksji Krymu przez Rosję, a potem do rozruchów na wschodzie Ukrainy. On też ma odpowiadać za porwania i brutalne morderstwa, m.in. ukraińskiego polityka Wołodymyra Rybaka i 19-letniego studenta Jurija Poprawki, którzy przed śmiercią byli torturowani.

19:45
Premier Wielkiej Brytanii David Cameron: "Jestem zszokowany. Informację tę przyjąłem ze smutkiem".

19:42
Jest wreszcie jakaś reakcja w polskim rządzie. Rozpoczęło się spotkanie premiera Donalda Tuska z szefem MON Tomaszem Siemioniakiem. Temat: zestrzelenie malezyjskiego samolotu przez Rosjan.

19:35

Internauci zauważyli pojazd z systemem rakietowym BUK w miejscowości Torez, gdzie spadł malezyjski samolot.19:33
WAŻNA INFORMACJA: Według MSW Ukrainy na pokładzie znajdowało się 23 obywateli USA

19:32
Pojawiają się nowe zdjęcia z miejsca tragedii:
19:30
Russia Today: Władimir Putin składa Malezyjczykom "szczere kondolencje"...19:29
Kijów: przed ambasadą Holandii mieszkańcy ukraińskiej stolicy składają kwiaty.
19:27
- To nie katastrofa, to akt terrorystyczny - stwierdził Petro Poroszenko, prezydent Ukrainy.

19:20
Igor Striełkow, jeden z przywódców terrorystów w Doniecku, przyznał na portalu społecznościowym, że separatyści zestrzelili samolot w okolicach Torez. Szybko wykasował wpis. Internauci jednak zrobili screen.19:16
Niemiecka Lufthansa i francuskie linie lotnicze rezygnują z lotów nad Ukrainą.

19:13
Prokuratura Generalna Ukrainy przekazała, że nie może się dostać na miejsce katastrofy, ponieważ teren jest kontrolowany przez rosyjskich terrorystów.

19:05
Kreml wydał oświadczenie. Władimir Putin złożył kondolencje rodzinom i bliskim ofiar katastrofy samolotu. W oświadczeniu Kreml nie wspomina nic o przyczynach katastrofy.

19:02
Tak wygląda miejsce, gdzie spadł malezyjski samolot pasażerski.19:00
Terroryści otoczyli miejsce katastrofy - podaje Euromaidan. Według ich informacji zabierają ciała ofiar i ich rzeczy osobiste.

18:58
To był wspólny lot linii Malaysian Airlines i holenderskich KLM. Linia z Holandii odmawia jednak jeszcze komentowania zdarzenia.

18:49
Tak wygląda miejsce tragedii:
18:45
To byłoby śmieszne, gdyby nie było tragiczne. Terroryści, którzy zestrzelili samolot, a teraz zagrodzili miejsce katastrofy, zapowiedzieli, że czarne skrzynki zestrzelonego Boeinga zostaną przekazane do Moskwy. Ma je zbadać MAK. Tak, ta sama instytucja, której Donald Tusk powierzył badanie katastrofy smoleńskiej.
Informacja za interfax.com.ua.

18:41
A Rosjanie (i nie tylko) uprawiają swoją propagandę. Jeden z liderów separatystów Aleksandr Borodaj stwierdził w rosyjskiej telewizji, że za zestrzeleniem Boeinga stoją siły ukraińskie. Z kolei w polskiej TV ekspert lotniczy Tomasz Hypki (znany z lansowania kremlowskiej wersji tragedii smoleńskiej) przekonywał, że to nie Rosjanie strącili samolot.

18:39
Reuters: Władimir Putin i Barack Obama rozmawiają o zestrzeleniu malezyjskiego samolotu.

18:36

Były minister obrony Romuald Szeremietiew komentuje: Następny krok - po zestrzeleniu malezyjskiego samolotu na Ukrainę wkraczają "mirotworcy" - kolejny kawałek Ukrainy do Federacji Rosyjskiej.

18:34
Premier Malezji Najib Tun Razak jest "zszokowany'' wiadomością o zestrzeleniu samolotu. Szef malezyjskiego rządu domaga się natychmiastowego śledztwa.

18:32

Prezydent Estonii Toomas Hendrik Ilves: konieczne jest rzetelne śledztwo. Odpowiedzialni muszą stanąć przed międzynarodowym trybunałem.

18:30
Władze malezyjskie wszczynają własne śledztwo ws. zestrzelenia samolotu Boeing 777 z 295 osobami na pokładzie.

18:28
Rosyjska telewizja już pokazuje ciała. Nie zamazując obrazu.18:27
Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk zaapelował o wszczęcie dużego międzynarodowego śledztwa ws. zestrzelenia malezyjskiego Boeinga-777 oraz ukraińskiego wojskowego Su-25.

18:25

Oficjalny kanał NATO pokazał jak wygląda system rakietowy BUK, który został wykorzystany do zestrzelenia samolotu.18:24
W holenderskim MSZ odbywa się spotkanie w trybie kryzysowym.

18:20

Na pokładzie było co najmniej 20 Holendrów - informują holenderskie media.

18:15
- Siły rosyjskie specjalnie zestrzeliły ten samolot, aby oskarżyć Ukraińców i dostarczyć Zachodowi pretekstu do zgody na wprowadzenie na Ukrainę sił rosyjskich jako sił pokojowych – komentuje Jerzy Targalski, analityk specjalista do spraw wschodnich.

18:10
Oświadczenie szybko wydał prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Wezwał on do utworzenia państwowej komisji z udziałem ekspertów z ICAO i innych organizacji międzynarodowych oraz przedstawicieli Malezji i Holandii. Kategorycznie zaprzeczył, jakoby to siły ukraińskie stały za zniszczeniem samolotu. "Sprawcy tej tragedii zostaną pociągnięci do odpowiedzialności" - zapowiedział.

18:07
Nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska ani Rosji, ani rosyjskich terrorystów. Separatyści przyznali się dziś za to do zestrzelenia dwóch ukraińskich samolotów wojskowych przy granicy z Federacją Rosyjską. Jak powiedział agencji Interfax Ihor Druz, doradca "ministra obrony" Donieckiej Republiki Ludowej, terroryści strącili dzisiaj w pobliżu Doniecka transportowego Antonowa An-26 oraz szturmowy samolot Su-25.

17:58
Samolot został zestrzelony niedaleko granicy ukraińsko-rosyjskiej, kilkadziesiąt kilometrów na wschód od Doniecka. Zniknął z radarów na wysokości 10 km.


W internecie pojawiły się pierwsze filmy pokazujące miejsce upadku zestrzelonego samolotu Boeing-777:

ZOBACZ WIDEO

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Konrad Piasecki ,,prawdziwa twarz Pisu to twarz smoleńska" niewiarygodna kanalia.....
Monika Olejnik ,,będzie znowu o Smoleńsku,będzie znowu o Smoleńsku ha ha ha "
Tomasz Lis komentując okładką słowa premiera Kaczyńskiego ,,Dzień Świra"
Reporterka tvn 24 ,,jak nie wyląduje to mnie ta za....." ......itd ....itd

NIEWIARYGODNA TRAGEDIA !!!!!

Uważam że jest to smutna okazja aby Pis zaczął znowu przypominanie i upominanie o zbrodni smoleńskiej
Ja pamiętam przekaz ,,resortowych propagandystów" np.Lis,Olejnik,Konrad Piasecki,tvn 24 którzy
wyśmiewali i szydzili z ludzi którzy dążyli do prawdy o zbrodni smoleńskiej i słynne ,,ha ha ha
Macierewicz jest wariatem" Trzeba teraz na pierwszych stronach patriotycznych mediów pokazywać
co mówili jak ich rząd ( bo Tusk nie jest moim premierem) wyjaśniał tę katastrofę i słynne ,,zaufajmy Rosjanom"
a miejsce katastrofy ,,przekopane na metr"......

teraz powinniśmy zobaczyć jak dba się o swoich obywateli i myślę ,że nikt z rozsądnych ludzi nie pozwoli Rosji nawet dojść do tego wraku.

Niech ziemia pochłonie bandytów, którzy zabijają niewinnych ludzi.

Przyczyny katastrofy są arcyboleśnie proste.

Jak zwykle na "gorących apelach" się skończy oraz "kolejnych sankcjach". Krótko pisząc Putin i jego bandziory mogą spokojnie spać. Sprawa jest "arcyboleśnie prosta". Szkoda tylko tych ludzi ,tych dzieci. Ale taki ten świat jest. Kacapskie bestie musiały się napoić ich krwią.

Nic z tego nie będzie. Czy własnie teraz zaczyna sie sezon gry w GOLFA a Afroamerykanin prezydent Obama zaplanował udział w odbijaniu piłeczki kijkiem z kolesiami??? Tak jak było to w dniu złozenia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego na Wawelu???

Przeszlo 10 lat pisze zeby odsunac psychopate Putina od wladzy, zamiast tego POklepywano go PO plecach , przy POmocy Schrödera!!! Obecnie Prezydent Obawa dzwoni do Putina niestety za pozno! Udaja ze nic sie nie stalo, tak samo jak przy WYBUCHU w TU-154 , wystarczy tylko POsluchac np.niemieckiej propagandy, niczym sie nie rozni od tej 10.04.2010!!! Takze wspolnie klamali z moskiewskim MAKiem o przyczynach katastrofy w Smolensku!!!

bo wpuścili czerwona hołote i swołocz na salony , a teraz musza im sie w pas kłaniac, ot polityka mundrych z zachodu...

najlepsze to jest to. Francja żąda, Wielka Brytania itd. A gdy ginęła świta natowska, cisza. Po prostu fantazja.

4 lata temu Polska nie upomniała się o Polaków w tym Prezydenta, to może teraz gdy zginęłi obywatele USA i europejskich krajów, wezmą się za bandytę i przy okazji odnajdą się zdjęcia satelitarne sprzed 4 lat, wezmą się też za jego wspólników, dostaną dożywocia a nie posadki w eurolandzie :-/

Ja zamierzam wyp...c wszystkie albo tyle ile sie uda okien w amasadzie ruskiej za ten atak na cywilow !!! OK pewnie i tak mnie niepokochache bo glosowalem za PO i pewnie zaglosuje ale ruskich nienawidze jak psow ! Ruskie j...i mordercy !!!!

A co na to jaś flanelka? Wypowiadał się już w tvn czy innym g-wnie?

telegraaf.nl, nieuws.nl nltimes.nl - holenderskie strony ( po holendersku ale kto zna niemiecki się doczyta / dosłucha )

Czy lasek i jego "experci" juz przerwali urlopy?. Czy "specjalisci" z laboratorium KG MO zakupili paste do butow, salami oraz sciagneli z Muzeum Narodowego mundury zolnierzy napoleonskich ze sladami prochu?. I najwazniejsze pytanie, kiedy dotra sms-y z kwatery glownej platformy?. Pojawiaja sie pierwsze wpisy lemingow o katastrofie, choc nie jest jeszcze znana oficjalna wersja przyczyn "wypadku". Osoby sledzace sikorskiego na twiterze prosze o informacje, kiedy specjalista od robienia laski poda, jaka byla przyczyna "katastrofy".

WYrżnać czerwopną zarazę z Kremla to za mało -ci ludzie to nie l;udzie -to zwierzęta ! POtrzafią strzelić w tył głowy i wszystkiemu zaprzeczyć!! Rosją rządzą SOWIECI - nie ROSJANIE!!!!!!

A świat bawi się z tym bandytą Putinem w ciuciubabkę. Czy ktoś może jeszcze mieć wątpliwości, jak zginął nasz prezydent wraz z całą delegacją?

(twierdza) Kto TO zrobil zostanie wyjasnione szybko...trzeba tez pamietac, ze ten teren przygraniczyny obserwuja non stop satelity, jakolwiek z oficjalnych doniesien Pentagonu - jeszcze nie wiadomo, kto stal za tym zestrzeleniem, natomiast - State Department - potwierdza (znana) liczbe ofiar wraz z obsluga, ale nic wiecej, natomiast...Zapowiadaja nowe sankcje na kreml juz jutro.

Francuski i niemieckie linnie lotnicze...zawrocily swoje samoloty.

Jednego jestem ciekaw , jak zareaguje rząd Holenderski.

Świeć Panie nad ich duszami.

tylko czekac az nasz nadworny doktor "laska" oglosi ze zachaczyl o brzoze... i sam spadl. Moze przez to otworza sie oczy zachodu na to co sie w tej czesci swiata dzieje.

Uwaga na forum i zwlaszcza w tym temacie bardzo duzo agentow wplywu.
Nie dajcie sie sprowokowac. Przyglupy na ruskim arkanie znowu nadaja.

Zachodnie rubieże matuszki niebezpieczne , też dla cywilnych pasażerów . Putin ułatwia koledze DT by został premierem Malezji ??

Kiedy zachód zrozumie że z Putinem nie powinno się rozmawiać tylko powinno mu się odstrzelić łeb?
Dziś rosyjskie wojska na Ukrainie wschodniej bez oznaczeń na mundurach tak jak to wcześniej robili na Krymie.

Spokojnie. Bez nerwów. Towarzyszka Anodina już zaczyna wyjaśnianie katastrofy. Raport już wkrótce....

Rosyjscy bandyci zamordowali prawie 300 osób.

10.04.2010 roku ci sami bandyci zabili naszego prezydenta.

Rosja kraj bandycki. Niech bedzie przeklęty po wsze czasy!!!

Odpowiedź Rosji na sankcje?

KOSZMAR, jeżeli to prawda!

o nie....wystrzelać tą rosyjską hołotę, jeżeli już nawet strącają samoloty pasażerskie !! Precz z rosją !!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl